Jump to content
IGNORED

Lewica w Polsce - temat nie dla wszystkich.


Guest Włodzimierz_55692

Recommended Posts

Guest Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Temat ważny i poważny. Czy w Polsce potrzebna jest w ogóle Lewica - pytanie retoryczne - ale jaka? Czy taka jak SLD albo Partia Razem albo lansowana przez środowisko "GW" albo zupełnie inna? Jakie cele programowe mieć powinna? W jaki sposób je realizować? Czy Lewica powinna odżegnać się całkowicie od okresu PRL? Z jakich doświadczeń powinna korzystać?Liczę na poważną dyskusje. Zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

W Polsce istnieje bardzo silna lewica. Nazywa się PIS. Żeby odróżnić się od lewicy z SLD nazwali się więc kiedyś prawicą i są prawicą pod względem ideologicznym.

 

Lewica odnosząca się do PRL-u jest nikomu niepotrzebna - bo po co ? Zależność naszego kraju od Rosji i sentyment za tym to już historia.

 

Ja widzę sens lewicy w krajach bogatych, tam gdzie redystrybucja dochodu dla biedniejszych w celu wyrównywania szans ma sens - bo jest tam wystarczający "dochód".

 

W krajach rozwijających się - jak Polska - hasłami lewicowymi szafują głównie populiści, aby dzięki mamieniu biedaków obietnicami bez możliwości ich pokrycia, dorwać się do władzy.

Link to comment
Share on other sites

PIS, PO, PSL, Nowoczesna to partie lewicowe. W sposób naturalny już 5 lat temu nie było miejsca na tej scenie dla postkomunistów- zdrajców narodu polskiego jako takiego. Nie było żadnego sensu z punktu widzenia wyborcy lewicującego głosować na sprzedawczyków czy ludzi , którzy powinni gnic w wiezeniu skoro takie same idee lewicowe typu 'służba zdrowia dla wszystkich', 'miska zupy dla kazdego dziecka', 'pełny brzuszek każdego emeryta' są głoszone prze dr Kopacz, dr. Kaczyńskiego czy mgr. Pawlaka. Postkomuna utzrymała się tylko z powodu bolszewickich resentymentów częsci społeczenstwa, beneficjentów komuny, tzw. czerwonych. W tej chwili nie ma dla niej miejsca. Raczej pytanie jest kiedy ludzie zaczna głosować na partie prawicowe, prawdopodobnie za 5-10 lat.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Link to comment
Share on other sites

PIS, PO, PSL, Nowoczesna to partie lewicowe

Kolejność przypadkowa, czy ten spis wyraża jakąś głębszą myśl?

 

Poza tym w Polsce istnieje jeszcze kilka innych partii, w tym lewicowe. Pakowanie wszystkiego do jednego worka nie sprawi, że wyjdzie z niego choćby szydło.

Link to comment
Share on other sites

Pakowanie wszystkiego do jednego worka

To nie jest pakowanie do jednego worka tylko wykazanie łączących te partie idei. W warstwie ideowej, a chyba o idee chodzi w tym temacie te partie nie mają zadnych różnic. Czy zwiększy się obciązenia dla pracujących aby pokryć bardziej KRUS czy zrobi się to aby pokryć bardziej darmowe zupy czy leki dla 'najbiedniejszych' jest to fluktuacja, zależne to jest od pogody, pory roku itd. Idea pozostaje taka sama, zabrać 'bogatemu'. W tej układance nie ma już miejsca dla szujowatej gęby Millera bo i po co? o pacjentów dr Kopacz walczy jak lwica, o emerytów dr Kaczynski oddałby ostatnie zęby, o puste brzuszki dzieci Petru podciąłby sobie żyły. Gdzie tutaj miejsca dla starego, dorobionego komucha? gdzie tutaj miejsca dla zapijaczonych mord starych towarzyszy przesiadujących od lat w tych samych knajpach , zasiadajacych w tych samych spolkach i dzielacych i rzadzacych w bankach, reklamie czy tv? musi nastąpić wymiana kadr. Gęby się zużyły.

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.