Skocz do zawartości
IGNORED

DAC a wzmacniacz


bat_exe

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Może wielu z was zszokuje moje pytanie , ale wynika ono z mojej niewiedzy a jest kluczowe w dalszym komponowaniu mojego systemu.

 

Czy jest sens podpinać dobrej klasy DAC z przetwornikiem 32/384 kablem optycznym do wzmacniacza ktory posiada Digital IN (Wbudowany DAC z przetwornikiem 24/192) ? Chodzi mi o to czy to co dostaniemy na koncu w głosnikach bedzie efektem pracy DACa dodatkowego czy tego wbudowanego w wzmacniacz? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , pierwszy DAC (32/384) bedzie podlaczony do komputera kablem USB. Teraz doczytalem w specyfikacji mojego wzmacniacza ze po DIGINAL IN przyjmuje jedynie 24/96. Czyli mam rozumiec ze takie polaczenie jest bezsensowne ? A moze poprostu podlączyć go pod LINE IN analogowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy autor dostał odpowiedz jakiej się spodziewał,

 

Pozwolę sobie dodać jedynie ze ma on tak naprawdę dwie opcje:

 

Opcja 1, Podłączyć nowy dac do dac'a we wzmacniaczu przewodem optycznym, lub coax, wtedy pierwszy dac robi jako odbiornik usb, dalej przesyła sygnał cyfrowy optykiem, lub coax do dac'a wbudowanego we wzmacniacz i to dopiero ten dac jest źródłem dla wzmacniacza. Kolega nic nie napisał o tym wzmacniaczu, ale domyślam się ze jest to raczej model z niższej polki, bo z reguły takie miewają wbudowane dac na dokładkę nie jako.

 

Opcja 2, Podłączyć nowy dac do wzmacniacza przewodami rca i wykorzystać nowy dac jako pełnowartościowy przetwornik, wyprowadzić z niego sygnał analogowy i podać na wejście wzmacniacza.

Nie wiele wiemy o klasie sprzętu, nowego dac'a ... Wiec jeśli nowy dac jest urządzeniem lepszym o klasę od tego we wzmacniaczu i kolega myśli o rozbudowie systemu, zdecydowanie opcja nr2 jest dużo lepsza.

 

Zewnętrzny dac pozwoli kiedyś rozbudować system, a jeśli będzie odpowiednio wyższej klady od tego wbudowanego to w zasadzie nie ma o czym myśleć, bo wybór staje się oczywisty.

Jeśli się mylę proszę o korektę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.