Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sklep hi fi


Carmelcalif

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam w planach otwarcie sklepu ze sprzetem hi fi. W moim miescie nie ma takowego. Boje sie tylko czy znajde ludzi chetnych do zakupow w takim sklepie gdzie dookola mam supermarkety elektroniczne. Zastanawiam sie czy jest zapotrzebowanie na taki sklep skoro jeszcze nikt takowego nie otworzyl. Intresuje mnie szczegolnie zagadnienie dotyczace zamawiania sprzetu, podpisywania umow z dystrubutorami, oplat za ten sprzet. Ile trzeba miec na start. Mam tu na mysli tylko i wylacznie sprzet i wyposazenie. Piszcie co powinienem jeszcze wiedziec, w jakim kierunku podazac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje sprzęt stereo. Snobi kupią go w salonach. Przeciętni w supermarketach. Biedni w sieci. Snobów i średnich nie przyciągniesz, na biednych nie zrobisz interesu bo w sieci zawsze będzie taniej.

Chyba że masz dostęp do darmowych niemieckich wystawek i jesteś elektronikiem który sam potrafi ożywić truchło.

Ja bym odpuścił ten pomysł - na stereo się już teraz nic nie zarobi - przeważnie to się na tym hobby nieźle traci ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze tylko biedni kupują w sieci. Sie porobiło, coraz to lepsze niusy od justasa. Na niego zawsze można liczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiscie zlosci ze nie mam gdzie posluchac sprzetuktory chce kupic. A jezdzic za kazdym razem po 200-500km to bez sensu. Czasem musze kupowac w ciemno lub liczyc na recenzentow. Tak mialem z oppo 105d.

 

Jestem biedny bo kupuje przez net:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdziłbym, czy okoliczni mieszkańcy mają na chleb.

I kto w okolicy - leśniczówkę nabył...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakupujesz sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy, przyjdzie klient do twojego sklepu, posłucha urządzeń które go interesują, wróci do domu i zamówi je przez internet, bo tam taniej o 100 zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tak swoją drogą, jak ogólnie się stereo cieszy zainteresowaniem. Czy sporo ludzi w skali ogólnie kupujących jakiś sprzęt, który ma odtwarzać muzykę stacjonarnie w domu celuje właśnie we wzmacniacz dwukanałowy, żródło i dwie kolumny...

 

Moje subiektywne odczucie sugeruje, że większość celuje w jakieś kina yamahy, czy denona w cenie do 3 tys za komplet, ewentualnie mniej zamożny klient w plastikowe zestawy samsunga ze wzmacniaczem wielokanałowym wbudowanem w subwoofer lub dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Tez tak mysle ze ktos kto mial kupic juz kupil a wielbiciele kina domowego beda nieprzekonanymi do stereo. Nikt tylko nie pomysli ile w roku tak naprawde oglada filmow z odtwarzacza a ile slucha muzyki. Niestety kroluje uniwersalizm. Yamaha czy denon sa do wszystkiego. Mozna i poogladac i posluchac. O jakosci nie bede pisal. Sam ucieklem w stereo i docenilem wartosc dzwieku. Nawet w temacie kabelkomanii badac kiedys sceptykiem teraz wiem ze przyslowiowy drut i kabel za okolo 800 zl robi roznice. Nawet w domu gdzie i zona i dzieci i salon. Mysle ze do wszystkiego trzeba dorosnac i niestety miec troche kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no spytać naszych rodaków czy jakiś biznes ma sens, to tak jakby spytać konia czy lubi bat. Nie no sklep z audio??? i Ty pytasz o to na forum audio??? Od razu dowiesz się, że nie ma ludzi , którzy lubią audio, w ogóle tacy nie istnieją, przecież ludzie są głusi i na pewno będzie padać i nikt nie przyjdzie, albo nie będzie padać i będzie jeszcze gorzej, Albo będzie zimno ni nikt nie przyjdzie, albo będzie gorąco i wtedy to już klęska. Zbankrutujesz , bo nikt nie przyjdzie, a jak będą chodzić, to będą psuć podłogę i wtedy przez podłogę zbankrutujesz. Wszystko ci powiedzą, żeby tylko przypadkiem Ci się nic nie udało, bo jak się uda to dopiero będzie tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie interesuje sprzęt stereo. Snobi kupią go w salonach. Przeciętni w supermarketach. Biedni w sieci. Snobów i średnich nie przyciągniesz, na biednych nie zrobisz interesu bo w sieci zawsze będzie taniej.

Chyba że masz dostęp do darmowych niemieckich wystawek i jesteś elektronikiem który sam potrafi ożywić truchło.

Ja bym odpuścił ten pomysł - na stereo się już teraz nic nie zarobi - przeważnie to się na tym hobby nieźle traci ...

 

swietny post:). Usmialem sie do lez:) bravooooo. Co prawda sa konie co lubia bat ale chyba masz racje...my tylko jestesmy od tego by mowic...to sie nie moze udac. Wiesz ze nie dostalem zadnego konkretnego postu z odpowiedzia na temat?. Cholera ze tez musisz miec racje!!!!!:). Dzieki za humor...

 

sorry za blad. Powyzsza odpowiedz byla do Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisane, ten8.

 

Ja na pewno nie przyjdę, bo to i drożej i dalej.

 

I chyba niewielu wpadnie...

Biznes to ciężka cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz do każdego biznesu potrzebne są zasoby a) pieniądze b) wiedza i doświadczenie. W zależności od tego czego masz więcej tak układasz sobie biznes. Jak masz mało zasobów to proponuję Ci rozglądać się za franczyzą i pogadać z jakimś dystrybutorem o współpracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdz...przeciez ladna pogoda jest:). Taniej policze...i kawe dam...

Wolę herbatę miętową i łyk wody.

Ale naprawdę - mam strasznie daleko!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę herbatę miętową i łyk wody.

Ale naprawdę - mam strasznie daleko!:)

a ja wolę moją mamę...co ma oczy jak atrament :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry...nie oczy a włosy :)

warto spróbować......ważne aby się chciało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawiał jeden z uczniów w mojej podstawówce: "Najbardziej to lubię przytulić się do mamy i walić konia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad morze zawsze jest blisko:)

Nad morzem akurat jest spory wybór Audio wszelakiej maści..:)

Chyba, że o zachodniej części wspominasz....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciętni w supermarketach. Biedni w sieci.

Bogaci, a może średnio zamożni też potrafią liczyć i często mają większego węża w kieszeni jak szary biedny Kowalski więc też kupują w sieci .

Tzw. biedni to raczej nie potrafią porównywać w sieci, szukać okazji, uważają że gra podobnie i wszystko im jedno . Dlatego też powiedział bym że to bardziej oni kupują w sklepach agd i masowych sieciówkach gdzie stoi na półce 1 amplituner kinowy, 2 zestawy głośników i taki klient cieszy się że za 700zł mocarny amplituner i za 800zł 5 "pienknych "kolumn ;) Jest więc według niego moc i power, ma też frajdę że zrobił super biznes,bo jego bogatszy sąsiad gapa za 6 tysi kupił w necie tylko wzmacniacz stereo i dwie małe kolumny !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprędziej to znajdziesz chętnych na dobre kino domowe. Powinienieneś oferować również jego instalację u klienta. Jak już biznes się rozkręci, to można rozwijać część stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomysly. Franczyza odpada bo nie chce byc na pasku wlasciciela i miec jakiegos menagera:) ktoremu tylko target w glowie:). Moze start z przewaga kina domowego w salonie na poczatek to jest jakis kierunek. Problemem moga tu byc sieciowki. Zestaw kina za 2700 zl. Nikt nie patrzy na zasilacz tylko czyta z pudelka 7 razy 120W a zasilacz.....szkoda mowic:).

 

Ale do odwaznych swiat nalezy. Lubie wyzwania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w planach otwarcie sklepu ze sprzetem hi fi.

 

A jabłek nie możesz sprzedawać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.