Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Wzmaczniacza


diemon

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie wymienione tu wzmacniacze będą znacznie gorsze niż stary Krell 300i (nie mylić z S300i) i co tu zrobić?

To dosc odwazna teza ale jak ktos uzywa takich wyrazen jak wszystko jest lepsze/gorsze od... to jak taka wypowiedz brac na powaznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak na wstępie po krótkim 3 godzinnym słuchaniu. W gwoli ścisłości, Atoll niby wygrzany około 50h grania ma za sobą. Vincent śnieżynka nigdy nie grany. Najpierw podłączyłem Atolla.

Zalety:

Precyzja wysokich tonów (dużo szczegółów) oraz bardzo kontrolowany i nisko schodzący bas. Średnica na drugim planie. Czuć było że wzmacniacz podporządkował sobie kolumny.

Wady:

Po półgodzinnym głośnym odsłuchu już granie zaczęło być męczące, dyskwalifikowało to wzmacniacz.

Vincent:

Zaznaczam że Vincent grał raptem 2h godziny... Generalnie to hmm można by to nazwać tak że muzyka płyneła z kolumn. Bas jest nieco bardziej rozciągnięty, wydaje mi sie że słychać mniej szczegółów w porównaniu do Atolla. Niemniej to wcale nie przeszkadzało mi to. Jak podłączyłem Vincenta to odrazu opad szczęki. Mając nadzieje na wygrzanie wzmacniacza, Vincent wygrywa pojedynek. Oby było tylko lepiej. Do piątku ma czas. Pan z Hi fi ja i ty zaproponował mi Rogersa E40. Mocno sie zastanawiam czy go spróbować....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak na wstępie po krótkim 3 godzinnym słuchaniu. W gwoli ścisłości, Atoll niby wygrzany około 50h grania ma za sobą. Vincent śnieżynka nigdy nie grany. Najpierw podłączyłem Atolla.

Zalety:

Precyzja wysokich tonów (dużo szczegółów) oraz bardzo kontrolowany i nisko schodzący bas. Średnica na drugim planie. Czuć było że wzmacniacz podporządkował sobie kolumny.

Wady:

Po półgodzinnym głośnym odsłuchu już granie zaczęło być męczące, dyskwalifikowało to wzmacniacz.

Vincent:

Zaznaczam że Vincent grał raptem 2h godziny... Generalnie to hmm można by to nazwać tak że muzyka płyneła z kolumn. Bas jest nieco bardziej rozciągnięty, wydaje mi sie że słychać mniej szczegółów w porównaniu do Atolla. Niemniej to wcale nie przeszkadzało mi to. Jak podłączyłem Vincenta to odrazu opad szczęki. Mając nadzieje na wygrzanie wzmacniacza, Vincent wygrywa pojedynek. Oby było tylko lepiej. Do piątku ma czas. Pan z Hi fi ja i ty zaproponował mi Rogersa E40. Mocno sie zastanawiam czy go spróbować....

Sprobuj - jesli proponuje to sprobuj! Zwlaszcza ze to kilka tysiaczkow jednak jest. A z jakimi kolumnami gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z Hi fi ja i ty

Nie zaufałbym temu Panu :)

Posłuchać Atolla radzę dłużej bo znam go bardzo dobrze i o ostrość NIGDY bym go nie posądził...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Differnt po prostu nie było tak wciągająco, nie nazwał bym tego ostrością ale duzym natłokiem informacji, lecz każda była uporządkowana i grała poprawnie. Nie kłuło w uszy jak w Nadzie gdzie był bałagan. Lecz Vincent zrobił na mnie dużo lepsze pierwsze wrażenie mimo nie wygrzania.

Ze sprzedawcami jest zawsze tak że chcą sprzedać to co maja...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Vincencie czaruje lampa. Daj sobie chwilę aby porównać dokładnie. Znam granie Atolla i z pewnością nie należy do tych męczących. To jest właśnie muzykalne granie - bez utraty szczegółowości. Skoro jest to męczące dla Ciebie to problemu szukałbym w słabej jakości źródle - albo płytach/plikach albo odtwarzaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się tylko tej ostrości...natarczywości...

Wiem, że wiele zestawień gra mimo iż nie powinna wedle teorii...ale ta ostrość do Atolla nie pasuje :)

Z drugiej strony testowałem ostatnio kable głośnikowe i też wbrew sobie wybrałem...

Słuchaj dużo bo to Tobie ma grać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jak na razie nikt nie wpadł i nie rozwalił wątku;-)

Tak - słuchaj dużo, tego co lubisz i tak jak lubisz, w końcu kupujesz sprzęty dla siebie...

I opinie, że ten lepszy, a tamten gorszy, nawet jak szczere, nie powinny zadecydować za Ciebie. Bo każde urządzenie, w innej konfiguracji, akustyce i przy określonych preferencjach, może wypaść odmiennie...

Więc to co tu czytasz, traktuj wyłącznie jako wskazówki, nie recepty...

Rogersa spróbuj, jeśli Ci to proponuje dystrybutor, bo czemu nie.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zaufałbym temu Panu :)

Posłuchać Atolla radzę dłużej bo znam go bardzo dobrze i o ostrość NIGDY bym go nie posądził...

 

 

Tez bym mu nie zaufal.

 

 

Vincent potrzebuje czasu na wygrzanie to raz. Dwa wymiana lamp w tym wzmacniaczu na lepsze to podobno spory upgrade wzgledem lamp fabrycznych. Dopytaj w dziale lampa lub w klubie vincent.koszt zabiego z tegl co czytalem w 500 zl sie zamyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Vincent jednak poszedł w odstawkę, grał nieprzerwanie 12 godzin żeby sie wygrzać i zaczął dziwnie grać. Wysokie tony sie uporządkowały. pokazało sie wiecej detali ale dzwięk jak by sie spłaszczył. Nie było tego rozmachu i zaczeło męczyć....

Dzis na stoliku jest naim xs-2, powiem tak. Póki co na nowo poznaję moją płytotekę, mogę głośno słuchać bez poczucia zmęczenia. Wzmacniacz jest bardzo neutralny, a mimo tego słyszę sporo nowych dzwięków. Póki co jest MEGA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Creek Evolution 100A to mój wybór po kilku tygodniach odsłuchów (domowych).

Przesłuchałem bardzo intensywnie kilka pozycji:

Atoll IN100

Atoll IN200

Roksan Kandy K3

Naim XS 2

Pomijając kwestię oczywistą (kasa), ograniczeniem w szerszych poszukiwaniach była opcja By-pass. Uwzględniając jeszcze odsłuchy Vincenta i BC Acoustique wybór padł na Naim'a XS 2. Niewiele brakowało ale jednak na tyle dużo że dałem jeszcze szansę najnowszemu wzmacniaczowi Creeka. I dostałem w jednym pudełku to co częściowo posiadał każdy z odsłuchiwanych wzmacniaczy. Creek okazał się zdecydowanie najbardziej uniwersalną konstrukcją do różnych gatunków muzyki, z dużą sceną i odpowiednim dla mnie dźwiękiem w każdym zakresie. W zestawieniu z Focalami 826 plus DAC NAD M51 w ramach warunków akustycznych w których żyję obecnie, osiągnąłem to do czego wszyscy dążymy wszyscy w ramach audio hobby - chwilowy spokój;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zadowolenia bo z tym jest ciężko w audio..., zwłaszcza kiedy bierze sie pod uwagę wydane pieniądze. Ja teraz jestem na etapie polepszania akustyki. Creeka nie próbowałem, kiedyś spotkałem sie z opinią że gra sucho i analitycznie, ale co audiofil to inna opinia. Początkowo planowałem kupic używany sprzęt do 6 tys, ale że każdy poleca odsłuchy...., tyle że wtedy budżet trzeba zwiększyć do kwoty nowego. Tak koniec końców wyszła mnie ta cała zabawa 9 tys. Od groma pieniędzy i cały czas mam myślówkę czy nie lepiej by było jednak kupić używkę w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.