Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz -Diy czy uzywka?


upiorek77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem systemu stereo opartego na kolumnach Grundiga Box 650, wzmacniaczu Sanyo Ja220 oraz odtwarzaczach Cd Grundiga i Phillipsa z tych lepsiejszych:). Nie wspominając o kilkudziesięciu deckach w tym Dat, DCC, MiniDisc czy jednym 8 ścieżkowcem:).

Na tym sprzecie słucham głównie jazzu, bluesa, vocalu i muzyki typu Enya, Sarah Brightman itp.

W tej muzyce system sprawdza się rewelacyjnie i nic tu nie chcę zmieniać.

Jednakże moje lata młodzieńcze to muzyka Dance z lat 90'tych. Jako że mam kolekcję kilkuset płyt z tamtego okresu, lubię czasami odpocząć od delikatnego "plumkania" i zaszaleć mocniejszym rytmem i beatem.

Niedługo będę robił pokój muzyczny i chciałbym skompletować stereo do właśnie takiej muzyki.Mój dotychczasowy system niestety do takiej muzyki sie nie nadaje

Nie chciałbym wydawać nie wiadomo jakiej kasy bo i muzyka mniej ambitna.

Na początku myślałem nad kolumnami Dali 850, jednakże ceny mnie ostudziły. Prawdopodobnie będa więc Tannoy'e M3. W miarę uniwersalne i cenowo przystępne.

I teraz pytanie czy m to zasilić? Czy kupić jakiś używany wzmacniacz czy zrobić Irkowego UniAmpa? W używce wszystko jest gotowe tylko podpiąć kolumny i jazda. UniAmpa trzeba zrobić, potem obudowa... więc trochę roboty jest.

Jeżeli polecicie coś używanego, to czym się zainteresować

 

Jeszcze gwoli ścisłości o pokoju odsłuchowym. Będzie miał 5x5 i będzie dobrze wyposażony we wszelkiego rodzaju dywaniki, gąbki, książki i zasłony i takie tam. Natomiast problemem może być tylko jego wysokość: 190 cm.

Więc pomoże ktoś w wyborze wzmacniacza?

 

Pozdrawiam

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany. Jeżeli do Tannoyów to jasno grający. Oczywiście Tannoye nie nadają się do oczekiwanej przez ciebie muzyki - ale skoro zadecydowałeś ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie upieram się na Tannoy'e, ale z zaczerpniętych recenzji i opinii wydawało mi się że bedą odpowiednie.

A jeżeli nie Tannoy'e to co?

Na Dali 850 mam za szczupły budżet. Może Dali 450?

Słuchałem kiedyś 850'tek u znajomego i dzwięk był naprawdę potężny

Missiony odpadają, bo to pudełeczka do pukania

Czym mógłbym się jeszcze zainteresować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Dali 850 mam za szczupły budżet. Może Dali 450?

Dali 850 to do dużych pomieszczeń i zasilane wzmakiem "trzymającym za paszczę" bas, którego jest tam b. dużo....

450-ki są znacznie uniwersalniejsze i są to niezłe kolumny, w Twoim pomieszczeniu spokojnie sobie poradzą;-)

Co do wzmacniacza, to jak chcesz mieć coś wyjątkowego - czasem dobrej jakości, ale w razie chęci zmian trudnego do sprzedania (lub z dużą stratą) to możesz szukać DIY, to pierwsza kwestia...

Tannoy'e M3 są takie sobie, Dali lepsze moim zdaniem oczywiście;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz DIY to loteria i trudna przyszła sprzedaż.

Kup mocniejszy, klasyczny wzmacniacz i do tego Dali 450. Taki wzmacniacz to niekoniecznie 1kzł. Znajdziesz jeszcze porządne sprzęty z duszą za ok 450-650zł. Ale w tych za 1kzł czy 500zł tak samo czekają Cię możliwe małe poprawki typu selektory, suche elektrolity.

 

Ogólnie, to sugerowałbym sprawdzić jak na Twoje ucho wpłynie brzmienie innego wzmacniacza wraz z Grundigami, który posiada normalne zasilanie, a nie ubogie jak w Sanyo ja220. Dobrze wiem jak ten Sanyo brzmi, jednak kontrola czy niskie rejestry nie podlegają żadnej dyskusji cz ocenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do budżetu to nie jest on jakoś ograniczony, chociaz nie chciałbym równiez wydać nie wiadomo jakiej kasy na sprzęt który bedę używał od czasu do czasu.

Realne jest jakie 1000zł na kolumny i 500-500zł na wzmacniacz.

Jakby się coś rewelacyjnego trafiło to do 2000zł.

Co do kasy na wzmacniacz to realnie za 350-400zł mogę zrobić UniAmpa Irka ( bez obudowy) i wiem że zagra bardzo mocno, dobrze i ma pełen komplet zabezpieczeń.

Ale jednak chciałbym jakąś używkę a diy jako ostateczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uni bez zasilacza ostatnio widziałem na alle za stówkę.

Ale od czasu tego projektu pojawiło się trochę nowych fajniejszych. W granicach 500zł bez obudowy da się poskładać bardzo fajne układy, np ten (składam aktualnie, jeszcze się zejdzie):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Trochę taniej ci wyjdzie ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , pewnie w 300-400 się zmieścisz (200 na końcówki, 100 na zasilacz z zabezpieczeniami i 100 na jakieś trafko 300W 33VAC z demontażu chyba, że chcesz więcej mocy z niego wyciągnąć, bo on jest chyba do 60VDC). Ja go mam i spokojnie polecam. Znacznie lepszy na górze pasma niż uni, szybki wzmacniacz z dobrą stereofonią. Jak jeszcze będziesz chciał jakiś pre/sterowanie z pilota, to da się upolować czasem gotowy układ w kolejnej stówce.

Była jeszcze wersja BG1 który też jest fajny, ja mam na jednej parce bipolarów i też gra bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nikt nic?

Zerknij za Sony ta-f670ES, ta-f570ES, ta-f690ES, ta-f590ES, ta-f550ES czy ta-f444ES. Mało awaryjne, ładnie zbudowane, łatwo znaleźć im nowego nabywce.

Poszukaj też Philipsa FA960 ( odpowiednik Grundiga a9000) lub fa860.

Może jakiś HARMAN/KARDON PM655 VXI... Denon PMA860.

Chętnie poleciłbym Hitachi HA-007, ale wymaga lekkich poprawek żeby się nie gotował stabilizator, a i moc teoretycznie mała(2x65W) choć moim zdaniem ma wspaniały wykop jak na takie maleństwo i naprawdę ładnie brzmi.

W sumie na tym polega zabawa, kup, posłuchaj, oceń, znajdź co chcesz poprawić - szukaj dalej :) Kolumny są spoko. Skup się przyszłościowo na wzmacniaczu i źródle dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.