Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w jak się wydaje beznadziejnym przypadku ;)


stach_s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wedle podstawowych zasad kolumny powinny być oddalone od ściany o min. 50-60 cm, analogicznie miejsce w którym siedzimy i słuchamy podobno również.

Ja niestety w moim pomieszczeniu mam monitory zaledwie o ok. 20 cm od ściany za nimi, a słucham ich siedząc na kanapie dosuniętej do przeciwległej ściany, załączam prosty schemacik pomieszczenia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy da się zrobić cokolwiek, zachowując dotychczasowy układ aby poprawić jakość odsłuchu.

Z góry dziękuję za wszystkie hinty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to monitory? Bo są takie które potrafią się odwdzięczyć za ustawienie blisko ściany za nimi i można ich słuchać siedząc przy przeciwległej ścianie. Wtedy należy skupić się na pochłanaiczach żeby wyrównać czas pogłosu w pomieszczeniu i (jeśli warunki pozwalają) umieszczeniu dyfuzorów w miejscach pierwszych odbić - to tak bardzo skrótowo, żeby nie pisać na nowo tego co jest w co drugim wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dałbym na ścianę tą 3,5 m, a kanapą-narożnikiem podzieliłbym pokój w poprzek na pół jeśli się zmieści. Kanapa dosunięta maksymalnie tyłem do regału, słuchałoby się tyłem do stołu, kolumny grałyby wzdłuż pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to monitory? Bo są takie które potrafią się odwdzięczyć za ustawienie blisko ściany za nimi i można ich słuchać siedząc przy przeciwległej ścianie. Wtedy należy skupić się na pochłanaiczach żeby wyrównać czas pogłosu w pomieszczeniu i (jeśli warunki pozwalają) umieszczeniu dyfuzorów w miejscach pierwszych odbić - to tak bardzo skrótowo, żeby nie pisać na nowo tego co jest w co drugim wątku.

 

Dziękuję pięknie za reakcję.

Moje monitorki to żaden hajend ;) - Indiana Line Tesi 262.

Ale brzmią (w lepszych warunkach akustycznych) naprawdę bardzo dobrze, przynajmniej jak dla mnie.

Chętnie dowiem się czegoś więcej nt. akustyki, co może pomóc w moim przypadku.

 

Kolumny dałbym na ścianę tą 3,5 m, a kanapą-narożnikiem podzieliłbym pokój w poprzek na pół jeśli się zmieści. Kanapa dosunięta maksymalnie tyłem do regału, słuchałoby się tyłem do stołu, kolumny grałyby wzdłuż pokoju.

 

Niestety tak radykalne przemeblowanie nie wchodzi w rachubę, ze względu na lepszą połowę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak radykalne przemeblowanie nie wchodzi w rachubę, ze względu na lepszą połowę ;)

 

Jednak spróbowałbym przynajmniej tego ustawienia czy jest warte negocjacji z Szanowną Małżonką. Taki podział salonu na część jadalną i wypoczynkową sofą w poprzek jest dość popularny i wbrew pozorom funkcjonalny więc może da się przekonać. Ale żeby wiedzieć o co się walczy trzeba spróbować jak to by zagrało w takim ustawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak spróbowałbym przynajmniej tego ustawienia czy jest warte negocjacji z Szanowną Małżonką. Taki podział salonu na część jadalną i wypoczynkową sofą w poprzek jest dość popularny i wbrew pozorom funkcjonalny więc może da się przekonać. Ale żeby wiedzieć o co się walczy trzeba spróbować jak to by zagrało w takim ustawieniu.

 

Jest jeszcze jeden problem - na tej ścianie gdzie proponujesz umieścić głośniki znajduje się potrójne okno i wyjście na balkon ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.