Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do rocka. Cena do 30-35tys.zł


rockmanx

Rekomendowane odpowiedzi

Moje zaciekawienie wzbudza chęć zbudowania zestawu do rocka. Max kwota do wydania 30-35tys.zł. Chodzi o odtwarzacz cd+wzmacniacz+kolumny. Na pewno zależy mi na "w miarę miłym brzmieniu dla ucha". Zależy mi również na realnym brzmieniu wokali! Moje doświadczenie w kwestii świata stereo jest dość skromne

i w zasięgu zestawów budżetowych. Chciałbym posłuchać zestawów droższych i porównać, czy warto wydawać tak duże pieniądze, czy jednak zestaw budżetowy będzie wystarczający. Proszę o propozycje, jakie zestawy warto posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile Twój kwadrat ma metrów? Potrzebne info, żeby dobrać kolumny. Elektronikę proponowałbym cieplejszą Musical Fidelity M5si (dopiero wyjdzie), Vincent 237, a kolumny Audio Academy, Kef lub Tannoy.

 

Moje propozycje są poniżej budżetu, jeśli chcesz lepiej to wybierzesz wyższy model musical fidelity m6si lub vincenta sv700.

 

CD brałbym do kompletu z tej samer serii co wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Podobnie jak ty miałem dylemat co dobrze zagra z rockiem. Po długich poszukiwaniach znalazłem Zestaw który odpowiada mi bardzo i gorąco ci go polecam. Wzmacniacz Naim xs2( ale zamieniam na supernait2- jeszcze lepszy do rocka) kolumny Audiovctor sr3 signature a jako zródło mam marantz. Dobierz kable które ci odpowiadają i powinieneś być zadowolony. Granie szybkie , bas dokładny i niski scena i głębia super, ale wszystko zależy od nagrań. Dobre płyty rockowe zagrają super , metal zależnie od nagrania. Pozdrawiam tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witaj . Podobnie jak ty miałem dylemat co dobrze zagra z rockiem. Po długich poszukiwaniach znalazłem Zestaw który odpowiada mi bardzo i gorąco ci go polecam. Wzmacniacz Naim xs2( ale zamieniam na supernait2- jeszcze lepszy do rocka) kolumny Audiovctor sr3 signature a jako zródło mam marantz. Dobierz kable które ci odpowiadają i powinieneś być zadowolony. Granie szybkie , bas dokładny i niski scena i głębia super, ale wszystko zależy od nagrań. Dobre płyty rockowe zagrają super , metal zależnie od nagrania. Pozdrawiam tomek

 

Co przykładowo dobrze brzmi...? Z metalu, rocka...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie można złożyć już coś naprawdę ciekawego. Zacząłbym od kolumn. Świetną propozycją są Amerykanie, Definitive Technology Mythos STS i Polk Audio LSiM 705:

 

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-mythos-sts-kolumny-podlogowe-2szt

Autorska, ekskluzywna technologia i konstrukcja zaprojektowana specjalnie na potrzeby tych kolumn. Wbudowany subwoofer o mocy 300W z pełną regulacją głośności. Nowatorski design, obudowa wykonana z aluminium stosowanego w lotnictwie. Obsypane nagrodami magazynów kina domowego i audiofilskiego stereo. Precyzyjne, potężne, detaliczne brzmienie. Cacko.

 

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim705-lsim-705-audiofilskie-kolumny-podlogowe-2szt

Konstrukcja siostrzanej marki. Równie ekskluzywna konstrukcja, przepiękne wykończenie. Nieco więcej ciepła i średnicy, niż w Definitive'ach, ale i tak kolumny bardzo uniwesalne. Nigdy nie słyszałem "Jeremy" Pearl Jamu, które tak by zagadało nigdzie indziej, jak właśnie na LSiM.

 

W kwestii wzmacniacza przychyliłbym się do zdania Kolegów, którzy proponowali Musical Fidelity. Uderzyłbym w model M6si. 100% konstrukcja dual mono, potężna moc (pół kilowata!), komplet wszystkich złącz, jakie tylko mogą się przydać. Kiedykolwiek go nie słuchałem, świetnie radził sobie ze wszystkimi kolumnami, jakie do niego podłączałem. Bez cienia wysiłku, siłowego grania. Lekkość, precyzja i moc.

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m6si-m6-si-audiofilski-wzmacniacz-zintegrowany?campaign-id=10

 

Zgodnie z radą insaimz, odtwarzacz CD powinien być z tej samej serii, co wzmacniacz. Proponuję niższy model Musical Fidelity, M3scd:

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-m3scd-m3-scd-odtwarzacz-cd-z-przetwornikiem-dac?campaign-id=10

Bardzo ekskluzywnie wykonany, uniwersalny.

 

14.995zł + 13.495zł + 6.495zł = 34.985zł, więc akurat w górnej granicy budżetu. Sądzę, że w przy zakupie tej klasy zestawu z pewnością można rozmawiać o rabacie - akurat takim, żeby wystarczyło na dobrej klasy kable.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProAc Response D40R

YAQIN MC10L

CD LINN MAJIK DS

 

Tylko trudno Ci będzie to gdzieś razem odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój,koleś jajca se robi.Dostał pytanie i zero odezwu,przez tydzień?

Ech... wcześniej była klasyka, teraz dla odmiany rock. Jak zawsze staż klienta 3-10 postów. No i cena, za każdym razem wyższa. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie słucham rocka Iceage. Jest ogień. Trudna produkcja, wielowarstwowa. Ale jest doskonale. I też myślę, że supernait z fajnymi głośnikami to może być to. Będzie drive, moc, tempo. I bas dynamit. I gitary tnące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.