Skocz do zawartości
IGNORED

Audio Show 6-8.11.2015


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

Co roku jest w zakładce stereo wątek poświęcony Audio Show, wypada więc założyć i w tym ;)

 

W tym roku impreza zapowiada się na dużej petardzie. Myślę, że nie przesadzę jeżeli napisze że będzie najlepsza ze wszystkich dotychczasowych: największa, najbardziej różnorodna, z największymi atrakcjami, z największą ilością gości.

 

Najważniejsze fakty:

- rekordowa ilość pokoi - 145 (w 2014, gdy padł poprzedni rekord sal, było ich tylko 104)

- rekordowa ilość wystawców - 135 (2014 - 110)

- powraca formuła 3-dniowa (piątek-sobota-niedziela)

- nowa nazwa - Audio Video Show

- zamiast Hotelu Bristol mamy w tym roku Stadion Narodowy (sale konferencyne)

 

Jeżeli ktoś żył pod jakąś skałą przez ostatnie pół roku, to polecam artykuł w highfidelity, gdzie większość zmian szeroko omówiono:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A teraz o największych tegorocznych atrakcjach:

 

1. System audio za 7 mln zł - najdroższy system audio świata !

 

vox_olimpian_s.jpg

 

Już dla tej jednej prezentacji warto przyjechać. Living Voice Vox Olympian. Bez wątpienia jeden z największych, jeśli nie największy hit tegorocznej wystawy. A już z całą pewnością - najbardziej kosztowny. Brytyjska firma jest kojarzona przede wszystkim z zestawami głośnikowymi o wysokiej skuteczności - idealnymi do wzmacniaczy lampowych. W skład prezentowanego systemu wchodzą kolumny Living Voice Vox Olympian oraz lampowe wzmacniacze Kondo.

 

2. Pierwsza w Polsce wystawa słuchawek

 

sonorus_s.jpg

 

Na Narodowym organizujemy pierwszą w Polsce wystawę słuchawek. To nasz swoisty event w evencie. W kilku salach zgromadziliśmy ponad 25 wystawców, którzy pokażą słuchawki blisko 50 różnych producentów. Pokażemy słuchawki od 300zł do 32tys zł, w tym 10 najdroższych modeli słuchawek świata. Oczywiście zgodnie z tradycją Audio Show – każdej pary słuchawek będzie można posłuchać.

 

3. Ken Ishiwata

 

ken_ishiwata_s.jpg

 

Ken Ishiwata to jedna z najlepiej rozpoznawalnych postaci rynku audio. Główny inżynier i ambasador marki Marantz w jednej osobie, przyjedzie do Polski po raz kolejny, aby zaprezentować dwa najnowsze urządzenia tego japońskiego producenta: wzmacniacz PM-14S1 Special Edition oraz odtwarzacz SA-14S1 Special Edition.

 

4. Sonus faber Il Cremonese

 

sonus_faber_il_cremonese_s.jpg

 

Premiera nowych kolumn Sonus faber jest zawsze dużym wydarzeniem. Na Audio Video Show zobaczymy najnowszą, bezkompromisową kolumnę głośnikową dołączająca do najbardziej znanej serii Homage. Projekt kolumny bazuje na rozwiązaniach zaczerpniętych z wcześniejszej Lilium. Nazwa Il Cremonese jest hołdem dla Antonio Stradivariego - jednego z najbardziej znanych na świecie lutników, mieszkającego niegdyś w miasteczku Cremona.

 

5. Lumen White White Light Anniversary

 

lumen_white_ligth_anniversary_s.jpg

 

Prezentacja kolumn firmy Lumen White jest jedną z najciekawszych premier Audio Video Show. Zapraszamy do posłuchania topowego modelu White Light Anniversary, w towarzystwie lampowej elektroniki Ayona - wzmacniaczy Ayon Spheris oraz Crossfire Evolution. Całość okablowana srebrnymi przewodami Siltech Triple Crown.

 

6. Diapason Dynamis

 

diapason_dynamis_2s.jpg

 

Podczas tegorocznego Audio Video Show, po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostanie szczytowe osiągnięcie firmy DIAPASON - kolumny Dynamis. Włoski design i dbałość o szczegóły, oraz wzorcowe wykończenie kolumn (firma Riva) stawiają te kolumny w czołówce światowych producentów. Koszt Dynamisów to 180.000zł. Gościem specjalnym wystawy będzie założyciel i główny konstruktor firmy Diapason Alessandro Schiavi.

 

7. Zeta Zero Orbital 360 - coś z Polski

 

zeta_zero_s.jpg

 

Na liście tegorocznych wystawców nie może zabraknąć jednego z najbardziej oryginalnych i niekonwencjonalnych producentów kolumn głośnikowych - Zeta Zero, który specjalnie na Audio Video Show przygotował premierę niezwykłych kolumn wstęgowych Orbital360. Kolumny te posiadają charakterystykę dookolną, dzięki czemu emitują energię dźwiękową równomiernie we wszystkich kierunkach w płaszczyźnie pionowej, co przekłada się to na lepsze wrażenia przestrzenne niż w przypadku tradycyjnych kolumn promieniujących kierunkowo. W pokazie weźmie udział konstruktor Tomasz Rogula, który odpowie na wszelkie pytania związane z budową i zasadą funkcjonowania tych nietypowych kolumn.

 

 

 

8. Ypsilon Electronics

 

ypsilon_s.jpg

 

Jedną z najciekawszych premier tegorocznego Audio Video Show będzie z pewnością premiera elektroniki Ypsilon Electronics. Ta założona w 1995 roku grecka firma, specjalizuje się w urządzeniach klasy ultra hi-end. Jeden z jej sztandarowych produktów – phonostage VPS100 – został uznany przez Michaela Fremera z amerykańskiego Stereophile za najlepszy wzmacniacz gramofonowy świata. Na wystawie zaprezentowany zostanie system złożony m.in. z przedwzmacniacza PST100 mk2 i monobloków Aelius.

 

9. Magico S7

 

magico_s7_2s.jpg

 

Magico bez wątpienia należy do pierwszej trójki najbardziej prestiżowych producentów kolumn ze Stanów Zjednoczonych. Cecha charakterystyczną kolumn Magico są obudowy wykonane z aluminium. Na Audio Show posłuchać będzie można najnowszego modelu S7. Zagra to z Ypsilonem z pkt.8.

 

10. Vitus Masterpiece + Gauder RC-9 + TechDAC Air Force One

 

techdasairforceone_s.jpg

 

Ciekawy syatem za .... 2 mln zł. Air Force One + Vitus Audio z serii Masterpiece - przedwzmacniacz MP-L201, końcówka mocy MP-S 201 oraz przedwzmacniacz gramofonowy MP-P201 + kolumny niemieckiej firmy Gauder Akustik Berlina RC9.

 

11. Martin Logan Neolith

 

martinloganneolithblue_s.jpg

 

Kto nie miał jeszcze okazji poznać jedynego w swoim rodzaju brzmienia kolumn elektrostatycznych, w tym roku ma szansę wskoczyć od razu na głęboką wodę i posłuchać flagowego modelu firmy, której nazwa to właściwie synonim elektrostatów. Mowa o zestawach Martin Logan Neolith - potężnych panelach emitujących dźwięk zarówno do przodu, jak i do tyłu, całą swoją powierzchnią. W odtwarzaniu niskich tonów wspomagają je głośniki dynamiczne w obudowach wentylowanych. Na tle zwyczajnych kolumn, Neolith to po prostu prom kosmiczny.

 

12. B&W - nowa seria 800

 

b_w_800_diamond_2s.jpg

 

Kolumny z serii 800 są dla B&W tym, czym dla Mercedesa jest Klasa S, a dla Chanel - perfumy oznaczone numerem 5. Premiera najnowszej generacji "osiemsetek" to dla brytyjskich konstruktorów duże wydarzenie. Nowe osiemsetki to rezultat siedmiu lat dopracowywania szczegółów, aby najlepsze stało się jeszcze lepsze. Podczas prezentacji będzie można także zobaczyć i posłuchać urządzeń takich marek, jak Pass Labs oraz Gryphon.

 

W sumie premier jest tyle, że nie sposób wymienić. Więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A teraz o różnych ciekawych seminariach:

 

1. Ponownie przyjedzie do nas z USA Wally Malewicz.

 

wally_malewicz_s.jpg

 

Jego seminaria o sztuce prawidłowego ustawiania gramofonów analogowych rokrocznie gromadzą tłumy miłośników analogu.

 

2. Piotr Metz & The Beatles

 

metz_s.jpg

 

Voice podczas tegorocznego Audio Video Show przygotował prawdziwą ucztę dla fanów zespołu The Beatles: odsłuchy albumów Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band oraz Magical Mystery Tour z taśm analogowych. Do prezentacji wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A807 oraz rarytas nad rarytasy - pierwsza kopia taśmy matki powyższych albumów ! Niewiarygodne analogowe brzmienie sprawia, że odkrywamy ten materiał zupełnie od nowa. Dodatkowo o muzyce i samym zespole The Beatles opowie ich fan i największy znawca w Polsce, pan Piotr Metz.

 

3. KTS spotkanie #100: dCS Rosssini i The Beatles

 

beatles_s.jpg

 

Razem z magazynem HighFidelity.pl zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie Krakowskiego Towarzystwa Sonicznego, które będzie miało miejsce w czasie tegorocznego Audio Video Show. Gościem specjalnym będzie pan Raveen Bawa, przedstawiciel firmy dCS, który przywiezie do nas najnowszy odtwarzacz, model Rossini. I właśnie Rossini pomoże nam w zabawie, jaką będzie porównanie kolejnych wersji płyt zespołu The Beatles – japońskiej wersji ze starszym remasterem, europejskiego remasteru z 2009 roku, wersji japońskiej z tym samym remasterem, a wreszcie wersji SHM-CD, również z remsterem A.D. 2015. Jeśli czas na to pozwoli, posłuchamy płyty Johna Lennona: SHM-CD oraz Platinum SHM-CD.

 

4. Prezentacja technologii MQA

 

mqa_logo6x4_100539439_small.gif

 

Prezentacja technologii MQA oraz wysokiej rozdzielczości streamingu MQA na pierwszym na świecie wolnostojącym przetworniku z dekoderem MQA Mytek Brooklyn DAC. Prezentację poprowadzi nasz gość specjalny z USA, szef firmy Mytek, pan Michał Jurewicz.

 

5. Akustyka pomieszczeń

 

roomacoustics1s.gif

 

Seminarium dotyczące akustyki pokoi odsłuchowych. Prowadzenie Jerzy Herse, Nyquista.

 

Dodatkowo:

 

Hirek Wrona & Martiny Logany:

 

LRs4lY.jpg

 

 

Muzyka Live w pokoju Natural Sound - zaśpiewa Andrea Celeste

 

andreacelestequartet-1.jpg

 

Ilość gości zagranicznych jakich będziemy mieli w tym roku na Audio Video Show też pobije rekordy. Jeden przykład, RCM Audio:

 

Volker Bohlmeier - Einstein Audio

Annette Heiss - Einstein Audio

 

Hans Ole Vitus - Vitus Audio

Britta Mogensen - Vitus Audio

 

Alexander Vitus Mogensen - Alluxity

 

Roland Gauder - Gauder Akustik

 

Rumen Artarski - Thrax Audiuo

 

I tak w każdej sali :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prezentacji jest tyle, że w jeden dzień nie ma szansy wszystkiego zobaczyć. Na dobą sprawę, to nie wiem nawet czy w dwa dni da rade wszystko obejść.

 

Właśnie z myślą o tych wszystkich którzy spróbują, wprowadziliśmy karnety 3-dniowe, kosztujące tylko 10zł więcej niż jednodniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z myślą o tych wszystkich którzy spróbują, wprowadziliśmy karnety 3-dniowe, kosztujące tylko 10zł więcej niż jednodniowe.

 

I życie jest piękne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Niestety prezentacji jest tyle, że w jeden dzień nie ma szansy wszystkiego zobaczyć. Na dobą sprawę, to nie wiem nawet czy w dwa dni da rade wszystko obejść.

 

Właśnie z myślą o tych wszystkich którzy spróbują, wprowadziliśmy karnety 3-dniowe, kosztujące tylko 10zł więcej niż jednodniowe.

mam karnet 3-dniowy :), choć piątek wypada przez pracę niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam karnet 3-dniowy :), choć piątek wypada przez pracę niestety

 

Po pracy i do nocy ;)

 

Wiem, że niektórzy wystawcy zostają do 21:00.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybiera się ktoś w sobotę na AS z Torunia?

 

Podobno Mr.T. Przymierza się do tego systemu za 7 baniek... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś kawę za 2zł ?

 

W aplikacji:

- info o wydarzeniach (seminaria i prezentacje)

- przypomnienia push do w/w

- lista wystawców

- info o wystawcach

- mapa targów

- oferowane przez wystawców RABATY ;)

 

S3uDR9.jpg

 

 

 

 

Promocja ważna na Narodowym i w Sobieskim. GT się na nas wypiął.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że pomysł choć z przed lat jest trafiony z piątkiem. Nareszcie normalność, można do woli posłuchać w każdym pokoju bez żadnych stresów, wręcz przeciwnie, pełna pbsługa i ... kawa a free w Pylonie, brawo. Mam nadzieję że w następnych latach będzie już bez zmian, to znaczy wystawa przez 3 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na zestaw za 7 melonów są rezerwacje na odsłuch czy zupełnie wolne wejście ? .

 

Wolne wejście, brzmi fajnie na płytach wystawcy, za to z płytami odwiedzających już tak kolorowo nie jest w dodatku wypowiedź jednego z wystawców ( nie wiem kto to chyba tłumacz) po puszczeniu płyty słuchacza z country, że:

 

"to wstyd taką muzykę puszczać na takim sprzęcie i w ogóle jak mógł ktoś dać taką płytę"

 

było co najmniej nie na miejscu. 7mln a zestaw się pogubił w tych nagraniach :)

 

Ciekawe jak bym mu dał Bobika albo Ryśka do puszczenia to by mnie wygonił ? Wstyd !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawa zatacza coraz większe medialne kręgi, kto oglądał dzisiejsze "Pytanie na śniadanie" ten wie ;-)

Program PNŚ obejrzałem przypadkowo, gdyby nie materiał o Audio Show to byłby to czas kompletnie stracony, telewizja śniadaniowa to chyba najgorsze pasmo w jakiejkolwiek tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Stanowisko WILE to magia, bardzo podobało mi się też to serbskie lampowe granie. Jeśli chodzi o kolumny to z tych w ludzkich cenach Harbethy to miód, Spendory u Wile też świetne.

 

Niewiarygodne są monitorki litewskie audio solutions, cabasse to fajne granie wg mnie.

 

Jestem też zbudowany polskim audio, Akkus się musi pouczyć, ale Diamondy 25 są bardzo dobre, (Sapphire też super, to już spoza wystawy), Equlibrium są znakomite, Harpie wg mnie też doskonałe, a STX - to najlepsze kolumny świata w relacji cena / jakość - ten zestaw za 1200 zł nie może tyle kosztować, to nieprawda... :)

 

No i przekonałem się, że lampa jest absolutnie niegroźna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis link?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne reportaże. Jednej rzeczy nie rozumiem. Wzmacniacz do Orpheusa 2 jest inny, a tam na filmiku kolega Elb dotyka starej wersji wzmacniacza sprzed lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby taki progres , z roku na rok coraz więcej wystawców i odwiedzających, kampania reklamowa nie byle gdzie bo w "TnŚ" a SYF SPOD PACH i ZADUCH w pokojach w Sobieskim jak był tak i jest.Im wyższe piętro tym gorzej.

Za rok ze swoim powietrzem albo w masce p-pag. trza przyjść.

A może by tak wszystkich wystawców i szanowną publiczność na Narodowy przeflancować ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może organizator jeden z drugim zajrzy i może poczyta.

 

Co to zmieni skoro już niedługo 20 lat pyknie audioszołowi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veni vidi... samo wróciłem z wielkiej szarej stolicy do swojego kolorowego Białegostoku :)

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc podzielę się tutaj swoimi spostrzeżeniami, więc - mówiąc o kolumnach - jak dla mnie, najwspanialsze co mnie tam spotkało to zestaw z Martin Logan'ami - przestrzeń, swoboda, powietrze... po prostu nie do podrobienia, w dodatku zestaw pomimo oszałamiającej stereofonii - bardzo detaliczny. Na drugim miejscu Harbeth'y, co prawda słychać wyraźnie, że gra głośnik, ale w bardzo przyjemny i "lekki" sposób :) No i na trzecim - Sonus Faber na równi ze Stirling LS3/5a V2 (niesamowite, ile można wykrzesać z takich paczuszek).

Dość bardzo rozczarowałem się za to w pokoju ze studyjnymi Focal'ami (uwielbiam tę markę), sprzęt w jednej kupie, muzyka oczywiście zremasterowana, tak wszystko na pokaz... ale po co? Przecież SM9 zabrzmiały by rewelacyjnie dosłownie ze wszystkim :) No i na koniec do listy rozczarowań zaliczam Living Voice... nie grały na pewno jak kolumny za 7 milionów, nie grały według mnie nawet tak jak rywale w przedziale cenowym o rzędy wielkości mniejszym. Być może było to spowodowane złym ustawieniem, bądź złymi warunkami akustycznymi, z którymi dobre kilka sal miało problem, szczególnie przy reprodukcji wysokiego basu.

 

Dzielcie się swoimi spostrzeżeniami na temat AVS '15. Jeśli wybrałem zły temat - proszę o przeniesienie, lub stworzenie nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co piszesz, bo ludzie mówią, że Logany porażka, że brak zszycia basu z resztą i że bas siłowy, subwooferowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie broniły się brytyjskie monitory BBC. Natomiast polscy producenci polegli na złym doborze w Sibieskim. Za dużo basu pod metraż lub nieszczęśliwe połączenia jak w przypadku harpia do haiku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisane na kolanie, jak coś pomieszałem wybaczcie :)

 

Dobrze było w pokojach z :

- Pass z Elacami - piękna barwa dźwięku połączona z kapitalną kontrolą, świetna góra pasma,

- Wilsony napędzane dAgostino z źródłem MSB - piękna stereofonia, miko i makro-dynamika, symfonika na nich brzmiała zjawiskowo

- Diapason Dynamis - spektakularna dynamika, szybkość i czytelność basu połączana z delikatnością i finezyjnością reszty pasma. Niemniej mam podejrzenie, że ten bas jest w jakiś sposób dopalony, płyty na których miał rzeczywiście spore zejście grały spektakularnie, realizacje pop rockowe bazujące na średnim basie miały go czasami jak na lekarstwo.

- MBL 111F fizjologiczny, pełny i kompletny dźwięk. NIestety bez magii i spektakularności średnicy znanej z 101e napędzanych monoblokami z wcześniejszych AS

- Audium Comp 7 - nieprawdopodobne jak z tej miniaturki wyczarowano taki bas i do tego spólny z resztą pasma

- Sułek Audio - kapitanie brzmiąca miniaturka wyglądająca jak pozbijany z desek prototyp DIY

- Zeta - chyba dla mnie trochę za efekciarsko, niemniej obiektywnie dobrze

- T+A namacalny pełny dźwięk dopóki nie puścili głośno symfoniki, gdzie wyszła słyszalna kompresja na basie

- Chord pełny, mięsisty dźwięk, choć podkreślona dynamika i góra pasma męczyła na dłuższą metę

- JAG - po prostu muzykalnie

 

Średnio:

- ogromne Martin Logany - dźwięk ogromny niczym zestawy, nie mający jednak wiele wspólnego z muzyką na żywo, przestrzeń jak stadion również nienaturalna

- Focal Sopra - niby wszystko OK, ale miałem cały czas wrażenie ograniczenia dynamiki związanego z wielkością przetworników

- Sonus Faber - pastelowo i kremowo jak zawsze i jak zawsze bez pazura i szybkości

- Ktema - bardzo audiofilski, wycyzelowany wręcz dźwięk, dla mnie za mało mający wspólnego z koncertem na żywo, szczególnie w zakresie skali dźwięku

- Hansen - nosowy dźwięk wciśnięty w zestawy

- kino Meridiana - dźwięk efektowny ale ze słabą przestrzennością wzwyż

- Wilson Alexia - podbita i natarczywa średnica, z pierwszych foteli nie dało się słuchać

- Solution z monitirami Radiho - niepotrzebnie przerysowany, zwalisty bas, gdyby go poskromiono mogłoby być napawdę super

- Akkus Red Wine - sucho i beznamiętnie

- ESA Red House - jednostajny bas zamordował muzykę

 

Pomyłki

- Triangle Magellan - ostro, krzykliwie, z jakimś pogłosem jak w kościele

- topowe Advance - płasko, papierowo

- topowe Quadrale - dźwięk twardy, nieprzyjemny, podany na twarz

- TEchnics - efekciarski, mało muzykalny

- WLM reklamujący jakiś walizkowy zestaw audio, chyba pomylili konferencje

 

Reszta nie wzbudziła we mnie jakiś szczególnych emocji, szerokopasmowce i tuby to nie moja bajka, więc się nie wypowiadam.

In plus:

- Narodowy - duże pokoje, działająca kima, małe przesłuchy między pokojami, dobre brzmienie większości zestawów mimo dużych szyb - super pomysł !

- dużo płyt

- nie wiem czy wszystkie stoiska ze słuchawkami da się w ogóle przejść w 3 dni :)

 

In minus:

- parking na narodowym prawie w cenie biletu

- Sobieski - ciasnota, gorąc, przesłuchy z sąsiednich pokoi, donośne rozmowy przed pokojamim, zapachy "spod pachy" jak zawsze, do tego w tym roku jakiś totalny śmietnik na półpiętrach ( chyba przez cały dzień nikt nie wynosił koszy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko WILE to magia, bardzo podobało mi się też to serbskie lampowe granie. Jeśli chodzi o kolumny to z tych w ludzkich cenach Harbethy to miód, Spendory u Wile też świetne.

 

Niewiarygodne są monitorki litewskie audio solutions, cabasse to fajne granie wg mnie.

 

Jestem też zbudowany polskim audio, Akkus się musi pouczyć, ale Diamondy 25 są bardzo dobre, (Sapphire też super, to już spoza wystawy), Equlibrium są znakomite, Harpie wg mnie też doskonałe, a STX - to najlepsze kolumny świata w relacji cena / jakość - ten zestaw za 1200 zł nie może tyle kosztować, to nieprawda... :)

 

No i przekonałem się, że lampa jest absolutnie niegroźna :)

 

Idziesz w lampe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, ze wejście na Stadion jest przez bramę nr 5 - od strony Wisły !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.