Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość dzwięku ONKYO TX 8150 Spotify , Tidal , WIFI czy po Enthernet.


Eliza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx 8150 oraz pylon audo pearl 25 , podłączyłem puki co po WIFI i użytkuje spotify , kupiłem wersje premium spotify która daję lepszą jakość ale np po wybraniu ustawień jakości muzyki na aplikacji iphone to niema możliwości jej ustawiania jeżeli stream leci z onkyo , jedynie jak leci z iphone i zastanawiam się czy jest sens płacic premium skoro jakość w odtwarzaniu na onkyo będzie taka sama , i czy jest sens przechodzić na Tidal droższego który oferuje dużo lepszą jakość ale czy ja z tej jakości skorzystam czy będzie jak w spotify ? czy jak podłącze ampli do sieci kablem enet uzyskam jeszcze lepszą jakość ? czy najlepszym rozwiązaniem jest poprostu kupowanie plików FLAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotify miałem na PC, jeśli płacisz możesz zmienić jakość na 320 kbs i do tego program fidelity i wasabi w opcjach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx 8150 oraz pylon audo pearl 25 , podłączyłem puki co po WIFI i użytkuje spotify , kupiłem wersje premium spotify która daję lepszą jakość ale np po wybraniu ustawień jakości muzyki na aplikacji iphone to niema możliwości jej ustawiania jeżeli stream leci z onkyo , jedynie jak leci z iphone i zastanawiam się czy jest sens płacic premium skoro jakość w odtwarzaniu na onkyo będzie taka sama , i czy jest sens przechodzić na Tidal droższego który oferuje dużo lepszą jakość ale czy ja z tej jakości skorzystam czy będzie jak w spotify ? czy jak podłącze ampli do sieci kablem enet uzyskam jeszcze lepszą jakość ? czy najlepszym rozwiązaniem jest poprostu kupowanie plików FLAC

Witam, jesteś zadowolony z kolumn? Jakie brałeś jeszcze pod uwagę? Jestem właśnie na etapie dobierania kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx 8150 oraz pylon audo pearl 25 , podłączyłem puki co po WIFI i użytkuje spotify , kupiłem wersje premium spotify która daję lepszą jakość ale np po wybraniu ustawień jakości muzyki na aplikacji iphone to niema możliwości jej ustawiania jeżeli stream leci z onkyo , jedynie jak leci z iphone i zastanawiam się czy jest sens płacic premium skoro jakość w odtwarzaniu na onkyo będzie taka sama , i czy jest sens przechodzić na Tidal droższego który oferuje dużo lepszą jakość ale czy ja z tej jakości skorzystam czy będzie jak w spotify ? czy jak podłącze ampli do sieci kablem enet uzyskam jeszcze lepszą jakość ? czy najlepszym rozwiązaniem jest poprostu kupowanie plików FLAC

 

Spotify w wersji Premium jest wymagany jeśli chcemy korzystać z funkcji Spotify Connect, która jest wbudowana w amplituner. Według informacji, które są dostępne u źródła w tym trybie odtwarzamy dźwięk w jakości 320kbps. Zmiana ustawień w telefonie wpływa na dźwięk odtwarzany na tym urządzeniu, a nie na amplitunerze - gdzie tak owej zmiany dokonać nie możemy, aczkolwiek o czym wspomniałem wyżej jest to z automatu najwyższa jakość.

 

Jedynym alternatywnym serwisem, który TX-8150 obsługuje jest Deezer. W związku z czym korzystanie z Tidala bez dodatkowych urządzeń nie jest możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem onkyo tx 8150 oraz pylon audo pearl 25 ,

Z jakimi jeszcze kolumnami słuchałeś tego Onkyo 8150.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co malo jeszcze testowalem i malo porownywalem jedynie chyba z klipshem ale pylon wypadl lepiej od kolumn za 1500zl a klipsh 3500zl heh ,

 

Panowie ale w spotify w aplikacji na telefonie gdy odtwarzam muzyke z onkyo to nie mam mozliwosci ustawiania jakosci jedynie jak leci poprostu z komorki lub ze sluchawek, i teraz czy jest sens placic premium (czy to tidal czy to spotify) jezeli jakosc premium dostepna jest tylko na urzadzeniu glownym gdzie aplikacja jest zainstalowana czyli w tym wypadku na smartfonie , a jezeli ma odtwarzac z onkyo to czy premium czi basic gra tak samo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malo jeszcze testowalem i malo porownywalem jedynie chyba z klipshem ale pylon wypadl lepiej od kolumn za 1500zl a klipsh 3500zl heh

Czyli z niczym.Mętlik.

W tym samym zdaniu piszesz że jedynie tylko z klipschem, ale zaraz że pylon najlepiej wśród kolumn za 1500zł. A klipsch jakiś tam kosztował 3500zł.

Ani pearl 25 nie jest nadzwyczajny wśród kolumn za około 1500zł ( a jest parę), ani zwłaszcza Klipsch wśród tych za 3500zł.

Dobrze że Pylon chociaż Polski, choć innych Polskich kolumn na rynku dużo się zrobiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co malo jeszcze testowalem i malo porownywalem jedynie chyba z klipshem ale pylon wypadl lepiej od kolumn za 1500zl a klipsh 3500zl heh ,

 

Panowie ale w spotify w aplikacji na telefonie gdy odtwarzam muzyke z onkyo to nie mam mozliwosci ustawiania jakosci jedynie jak leci poprostu z komorki lub ze sluchawek, i teraz czy jest sens placic premium (czy to tidal czy to spotify) jezeli jakosc premium dostepna jest tylko na urzadzeniu glownym gdzie aplikacja jest zainstalowana czyli w tym wypadku na smartfonie , a jezeli ma odtwarzac z onkyo to czy premium czi basic gra tak samo ?

 

Napisałem wyżej w poście (#5) jak to wygląda. Niestety forum go jakoś dziwnie na góre wrzuciło, zamiast na dół... ale może to przez oczekiwanie na akceptację ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deezer i Spotify mają taką samą jakość. Maksimum MP3 320kb/s. Jedynie Tidal w abonamencie hi-fi dostarcza strumień Flac 16bit/44,1kHz (czyli jakość płyt CD).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Onkyo nie obsługuje Tidala , a połączenie po WIFI ampli daje gorszą "odczuwalna" jakość różnice niż połączenie kablem ENET bezpośrednio ? dla zwykłego zjadacza chleba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tidala HI-FI i i streamowałem go ze smartfonu Samsung Galaxy 5 po wi-fi poprzez aplikację bublleupnp do marantza mcr-511 i jakość była bardzo dobra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale Onkyo nie obsługuje Tidala , a połączenie po WIFI ampli daje gorszą "odczuwalna" jakość różnice niż połączenie kablem ENET bezpośrednio ? dla zwykłego zjadacza chleba:)

 

Większość ludzi nie odróżnia MP3 320kb/s od CD, więc tym bardziej nie odróżni takich samych plików przesyłanych innym połączeniem. Zainstaluj BubbleUPnP na smartfonie lub tablecie z androidem. Potem uruchamiasz Tidal i przekierowujesz strumień na odtwarzacz sieciowy w Onkyo. Można też zainstalować Bubble na serwerze NAS Synology lub Qnap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wcale nie musi być ampli podłączony kablem ? sprzedający mówil że po wifi będzie kiepsko ze lepiej kablem :/ niestety mam iOS a on niema tej aplikacji ale skoro nie bedąc audiofilem nie zauwaze roznicy to zwykle spotify w wersji premium oraz połączenie po wifi ( tym bardziej ze router jest 50cm od ampli) powinno wystarczyc ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że nie musi być podłączony kablem. Jeżeli nie słyszysz różnicy między dobrym mp3 a flac to dla ciebie nie będzie miało to większego znaczenia. Ale mógłbyś zrobić sobie dla pewności taki mały test. Włącz sobie najlepiej na słuchawkach ten sam plik audio w mp3 i flac i posłuchaj czy jest jakaś różnica. Wtedy się upewnisz co do swojego słuchu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jakość po wifi i po kablu ja nie odczułem żadnej różnicy ( co nie oznacza iż takiej niema) ale moje ucho tego nie odczuło zatem wywalam kabel i jadę po wifi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie ma różnicy jak sie słucha Tidala w foksie . W google chrom jest słyszalne , i tylko tak zalecają słuchać. Sam słucham Tidala wi -fi w chrom na Onkyo 9050 przez komputer lenovo i dac Nostromo , jest super jak z dobrze nagranej płyty CD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deezer i Spotify mają taką samą jakość. Maksimum MP3 320kb/s. Jedynie Tidal w abonamencie hi-fi dostarcza strumień Flac 16bit/44,1kHz (czyli jakość płyt CD).

Trzeba napisać ,że hi fi chodzi dobrze i w pełni tylko w przeglądarce google chrom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.