Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo 105D vs. PRE McIntosh MC48 - który DAC lepszy?


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, może jakaś podpowiedź do najlepszego dekodowania plików Flac z Oppo 105D vs. DAc z pre Mcinstosha C48 (podobno ten sam co w C50)?

 

Obecnie koncentruję się (finansowo i odsłuchowo) na wyborze lepszych kolumn, pozostawiając wybór lepszego DACa i źródła plików do C48/MC452 na potem...

 

Pytanie zatem brzmi - który DAC do flaców będzie lepszy przy źródle plików z Oppo 105d? Ten w OPPO 105D czy ten w MC48?

 

Oczywiście można to wszystko przetestować samemu, ale problem w tym że nie mam teraz ani porządnego kabla XLR ani COAX, i po prostu nie wiem w który lepiej zainwestować?

 

Póki co, na tanich kablach, wydaje mi się że lepiej gra Oppo 105d jako samo źródło + DAC z C48, ale być może tani kabel cyfrowy ma przewagę na tanim analogowym i przy doborze porządnego IC analogowego, sytuacja się może odwrócić....

 

Jakieś sugestie?

 

Wykraczając w przyszłość- w co będzie lepiej (efektywniej) zainwestować w następnym kroku w budżecie do ok. 20 kpln:

- porządny DAC, pozostawiając OPPO jako źródło plików?

czy

- porządne źródło, wykorzystując DAC z pre C48?

 

Dzięki z góry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj w porządny transport ...

Mając 20k zł kup Lumina T1 i masz pozamiatane.

Albo kup Auralic Aries i wykorzystaj DAC z Oppo 105D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo interesuje mnie trochę lepsza jakość niż oferuje zarówno kombajn Lumin jak i Aurealic + DAC Oppo...

Myślę o poziomie DAC jaki oferuje Accustic Arts Tube II DAC/ Metronome itd.

 

Pytanie co da większą zmianę na + w obecnej konfiguracji robiąc na razie jeden poważny krok?

- Zmiana transportu/źródła plików na docelowy i granie póki co z DACa C48

- zostanie z transportem i źródłem plików z OPPO 105D i kupno porządnego DACa typu Accustic Arts

 

Ale to przyszłość bo pierwszeństwo mają kolumny. Clou wątku to jak najlepiej grać pliki TERAZ, z tego co póki co mam do dyspozycji, a wiec: Oppo 105D + C48 + MC452? którego DAC użyć i jak najefektywniej połączyć Oppo 105D z C48?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co da większą zmianę na + w obecnej konfiguracji robiąc na razie jeden poważny krok?

- Zmiana transportu/źródła plików na docelowy i granie póki co z DACa C48

- zostanie z transportem i źródłem plików z OPPO 105D i kupno porządnego DACa typu Accustic Arts<br />

 

Nawet najlepszy DAC ze słabym transportem nie zagra na miarę swoich możliwości.

Proponuję opcję pierwszą. Da lepszy dźwięk niż opcja druga.

Oppo jako CD czy streamer jest cienki. Za to jego DAC z podłączonym dobrym transportem gra świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Oppo jest odtwarzaczem multiformatowym a jak coś jest do wszystkiego to jest do d..y. Oczywiście to spora przesada bo Oppo jest bardzo dobrym odtwarzaczem w swojej cenie. I tyle. W tej kwocie rozejrzałbym się za czymś innym - mimo wszystko.

 

Kupno dedykowanego transportu i porządnego przetwornika (jeśli koniecznie ma być z plików) i pozostawienie Oppo w rezerwie lub jako odtwarzacz video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm do tej pory byłem przekonany, że lepszy efekt osiągnę grając pliki z OPPO i wypuszczając je do porządnego DACa kablem cyfrowym... Ale ok, przemyślę to i potestuję. Mam nadzieję, że w tej klasie sprzętu nie będzie problemu z ew. wypożyczeniem - zarówno porządnego źródła plików jak i DACa ...

 

A jak zrobić na dzień dzisiejszy, z tym co mam?

- Kupić porządny kabel cyfrowy i puszczać po nim pliki z OPPO do DACa w Mcintoshu C48,

- czy kupić porządne XLRy i z C48 korzystać tylko jako z PRE do końcówki mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że w tej klasie sprzętu nie będzie problemu z ew. wypożyczeniem - zarówno porządnego źródła plików jak i DACa ...

 

Życzę powodzenia w znalezieniu porządnego źródła plików ;-)

Tak naprawdę to nie ma zbyt dużego wyboru ... Auralic Aries, polski Amare, Aurender, czy jakieś chińskie serwery ... albo modyfikowany PC, który w zależności od parametrów kosztuje od 3K do 30K ;-)

Spróbuj może też Lumina czy Linna. Nie wiem czemu uwziąłeś się na combo transport + DAC jak można mieć dobry streamer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nawet najbardziej modyfikowany PC nie zbliży się jakością do porządnego transportu i dobrego DACa. Przerabiałem to sto razy. Osobiście uważam że Linn to dobry kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, Panowie. Ja totalnie antykomputerowy. Ja nawet nie mam PC w domu i nie zamierzam mieć. Tylko taki ekranik płaski, nie pamiętam jak się nazywa, do czytania forum i sterowana OPPO :)

 

Więc czy ktoś mi odpowie sensownie na obecny problem? Jak zrobić na dzień dzisiejszy, z tym co mam?

- Kupić porządny kabel cyfrowy i puszczać po nim pliki z OPPO do DACa w Mcintoshu C48,

- czy kupić porządne XLRy i z C48 korzystać tylko jako z PRE do końcówki mocy?

 

Zaraz zacznę zwozić do testów dość "grube" konstrukcje grające (WA Sabrina, SF Amati, Dali Epicon, może jakieś B&W z serii D2 i D3, może coś jeszcze...) i warto by było optymalnie zestawić to co mam teraz, żeby się przy wyborze kolumn nie pomylić. Bo to będzie kosztowna pomyłka...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem.

Na razie zostaw to oppo i sie na nim za bardzo nie skupiaj. Plyt cd nie odtwarza rewelacyjnie, od cd gryphona scorpio za 30 tys gra gorzej :) ale z plikami dobrej i bardzo dobrej jakosci gra bardzo dobrze. Tez mysle o lepszym zrodle ale co przyniose do domu to tylka nie urywa. Jest polaczony po xlr do gryphona diablo, ktory napedza 802 diamond od tygodnia :) nie jest to jeszcze nirwana ale moim zdaniem oppo nie jest czyms co musisz natychmiast zamienic. Lepiej wydaj wiecej kasy na kolumny, ktore Ci podejda najbardziej. Na to kasy nie zaluj. Zsatanawiam sie nad modem lampowym swojego oppo105 w Modwright ale jak to z modami bywa kasa nie do odzyskania a nie wiem na ile mnie zadowoli ten mod. Tak czy inaczej jak mam jazde na klimat to odpalam gramofon a jak na razie zadne zrodlo go nie pokonalo. Samego cd znajdziesz co zagra lepiej od oppo ale juz z plikami to nie wiem ile naprawde trzeba wydac aby nie siedziec i sie zastanawiac tylko wlaczyc i powiedziec wow teraz jest lepiej. Tak sie dzieje jak zmieniasz wzmaka, kolumny a zrodla ? Wyjdziesz z pokoju wejdziesz za dwie minuty wrocisz i nie wiesz czy to oppo za 5 tys czy za 30 tys inny klocek. U mnie sprzetu nie widac tylko kolumny i juz wielu cwaniakow co to slysza bezpieczniki w sprzecie polegli nawet nie na kablach zasilajacych a na interkonektach i zrodlach. Latwo sie krytykuje jak widza co gra to wtedy Znawcy. Tylko im schowaj i niech nie wiedza co gra to ich pewnosc maleje niemal do 0 szybciutko. W tygodniu pojade po lumina zobacze jak to jeszcze gra. Podobno analogowo :) zobaczymy. moja rada najpierw skup cala uwage na kolumnach a to co gra lepiej czy oppo czy Twoj dac z MC48 to Twoj wybor. Nikt przeciez tego Ci nie powie a jak powie to sklamie chyba, ze byl u Ciebie i sluchal w Twoim systemie i Twoim pokoju inacz to tylko akademickie dewagacje. Jak bym mial stawiac w ciemno bez odsuchow to stawiam na oppo po xlr zawsze to odpada kolejene dopasowanie klockow kabel cyfrowy i Bog wie co jeszcze. Jesli sam nie slyszych roznicy jak lepiej to zostan przy samym oppo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za wartościowe uwagi. Rzeczywiście chyba samo źródło ma nieco przewartościowane znaczenie.

Widać to było w niektórych pokojach na AS gdzie system za kilkaset tys grał nawet nieźle na tanim źródle... Np. SF + ARC + CD Marantza, albo Ayon + White LUmen + tani strumieniowiec Ayona...

 

Co do samych B&W 802D - też będę je brał pod uwagę, mimo że mam wątpliwości czy nie sa duże do 40m2 i czy Mc452 je udźwignie....

Z czym je porównywałeś, zanim dokonałeś wyboru? Miałeś może okazję przystawić je do nowych B&W z serii D3? Podobno nowe 803D3 grają lepiej od starych 802D2. Za podobną cenę a jednak w dużo bardziej ludzkim rozmiarze... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet najbardziej modyfikowany PC nie zbliży się jakością do porządnego transportu i dobrego DACa

 

Tylko, że tych porządnych transportów nie ma zbyt dużo ... i kosztuję 3x więcej niż modyfikowany PC ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Tylko, że tych porządnych transportów nie ma zbyt dużo ... i kosztuję 3x więcej niż modyfikowany PC ...

moje zdanie jest takie że dobry transport do DACa to Nas Synology pliki Flac po USB grają b.dorze, porównywałem z Jriverem z synka jest lepiej i możliwość uruchomienia Tidala a cena za 6 stówek już się wybierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio zrobiłbyś jakiś subiektywny ranking wyjść usb które słyszałeś w różnych urządzeniach plus ewentualnie najlepszy dzwięk do poniesionych kosztów jesli chodzi o filtracje usb?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Oj słuchałem rożnych wyjść USB aż nadto ;-)

Chodziło mi konkretnie u USB w Synology

Auralic Aries jak masz podpięty i do jakiego DACa w teście AV piszą że po USB audio Auralic gra rewelacyjnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samych B&W 802D - też będę je brał pod uwagę, mimo że mam wątpliwości czy nie sa duże do 40m2 i czy Mc452 je udźwignie....

Z czym je porównywałeś, zanim dokonałeś wyboru? Miałeś może okazję przystawić je do nowych B&W z serii D3? Podobno nowe 803D3 grają lepiej od starych 802D2. Za podobną cenę a jednak w dużo bardziej ludzkim rozmiarze... :)

nie sa za duze, a mc452 powinien je spokojnie pociagnac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnościowo może i pomieszczenie da radę, ale odsłuch będzie tylko niecałe 3m od kolumn bo sofę mam na środku salonu...

Z tymi krowami straszne dysproporcje wyjdą jak na kolumny ulokowane w salonie użytkowym (a nie pokój tylko i wyłącznie do odsłuchów!) .

Tutaj nowe, bardziej filigranowe z serii D3, zdecydowanie lepiej by mi podpasowały..

 

Powłóczyłem się trochę po AS i mimo, że środowisko do porównań oczywiście nienajlepsze, nowe B&W brzmią naprawdę nieźle (podpięte do 4 Devialetów!!!?? SIC!!!!).

To co mnie jednak najbardziej zauroczyło, to kolumny Serblina - model Ktema. Wprost nie chciało się wyjść z salki... Macie podobne odczucia?

Ciekawe czy to zasługa lampy? Czy one mają szansę równie dobrze zagrać z tranzystorowym Mackiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sluchalem 803 d3 na tym samym sprzecie co 802 d2.

Kasa nie jest podobna bo 803 d3 to 70000 zl a 802 d2 63000zl i rabat.

Nowe 802 d3 to 100000 wiec kurcze nie wiem jak to z pkt zwrotu potem kasy bedzie. Mysle, ze teraz jest czas aby brac stare 802 poki sa :)

803 Sa mniejsze i smuklejsze w starych podoba mi sie bardziej ich ksztalt no i kewlar wyglada lepiej :) ten szary srednitonowiec wyglada dla mnie srednio :p ale oczywiscie jest i tak sliczna. Czy sa lepsze ?

Biorac pod uwage, ze 802 z kazdym wydaniem graja lepiej to pewnie bedzie i podobnie tutaj. Wiesz jak to jest kolumna polke nizej a drozsza to trzeba tak mowic i slac w swiat taki przekaz. To na co zwrocilem uwage to bas byl jeszcze bardziej zwarty niz w 802 ale to ich pomieszczenie odsluchowe ma maly problem z basem i to wyraznie slychac bo moje thiele 3.6 , ktore u mnie nigdy nie buczaly u nich troche ciagnely dolem a basu z nich jest duzo 802 tez troche w porownaniu do 803 zaciagaly. U mnie absolutnie pelna kontrola. Moze z 803 jest go troszke mniej lub naprawde jest bardzo dobrze kontrolowany. W papierach schodzi ciut nizej 803.

Mam wrazenie, ze nowe sa tansze w produkcji tj nie musza juz sie gimnastykowac z prasowaniem , klejeniem [i takim wyginaniem obudowy a to jest jej znak rozpoznawczy . Mi sie to bardzo podoba i jest bardzo eleganckie. Nowe z tym radiatorem z tylu tak troche srednio to wyglada dla mnie. Ale wiadomo gusta :)

Co do grania devialeta z tymi kolumnami to powiem trudno mi to sobie wyobrazic aby bylo super. Mialem devialet 200 w domu i mi nie przypadl do gustu tj wszystko ok niby a jednak taki cyfrowy nalot w dzwieku byl. Scena, stereofonia bas ok ale dzwiek mi nie podpasowal. Mimo, ze diablo nie jest slodzikiem to ma duzo wieksza kulture barwy Duzo wieksza wiec troche sie dziwie, ze nie polaczyli nowych 803 z Passem, moon 700 czy z classe tylko z tym devialetem Wiadomo sprzet do salonu super elegancja francja ale polaczenie moim zdaniem nie do konca trafione.

Masz kase na 803 to bierz alecposluchaj jeszcze 802 bo 40 m2 to spokojnie dasz rade :) ja bym i 800 wpakowal:) ale mam mocno wytlumiony pokoj wiec moze dlatego sie to jakos zgrywa. Tak jak pisalem wczesniej to pomieszczenie dyktuje jakie kolumny u Ciebie zagraja. Mysle, ze 803 lepiej sie sprawdza w trudniejszych warunkach z tego co slyszalem w tophifi. 802 troche ciagnely a 803 idealnie wiec kto wie. Pamietaj tylko, ze za nowosc musisz sporo zaplacic. Nie robilem zadnego porownania tych kolumn bo nie stac mnie bylo na 803, ktore mniej mi sie podobaja i sa duzo drozsze a klasa 802 jest wysoka wiec bylem skupiony na porownaniach tego co mialem z 802. Wiadomo kupilem 802 wiec teraz to nie napisze, ze 803 byly lepsze bo nie chce aby byly :p

Maja jeszcze chyba ze 4 moze 5 par 802 wiec spokojnie. Warto marzyc, marzenia sie spelniaja :) jedyny minus to troche wiecej "muzyki" bym z nich chcial czegos na wzor ProAc'a ale scena, lokalizacja, glebia,bas, smaczki i ten realizm jest wzorowy. Jak ktos slucha koncertowcna zywo to wie, ze instrumenty nie sa takie slodziutkie i delikatne jak niektore klocki je pokazuja. W klasyce ten zestaw jest rewelacyjny a to najtrudniejszy material. Plumkanie 3 instrumentow zawsze jakos zagra ale orkiestrowe Tutti juz nie koniecznie :p pisz jak posluchasz ale to musisz zrobic u siebie w domu lub w najgorszym razie na swoich klockach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.