Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do Edifier R2600 + kabel 2xRCA


Łukasz_58243

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam kolumny Edifier R2600 Studio obecnie podłączone do laptopa ze zintegrowaną kartą dźwiękową.

Ostatnio zacząłem kupować płyty CD i zastanawiam się czy mój laptopowy odtwarzacz jak i karta nie hamują możliwości moich głośników, więc będę chciał kupić odtwarzacz. Mój budżet to +/- 300 zł.

Poprzeglądałem różne fora i wybrałem dwa modele. Są to Onkyo DX-7511 oraz Denon DCD-1015. Podobno nic nowego za taką kwotę nie kupię dobrego, więc zdecydowałem się na używane. Znalazłem dwie aukcje z ww. modelami.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo będę potrzebował kabel 2xRCA, bo obecny, dodany do głośników wygląda tandetnie jak od starych video. Myślałem nad Melodika MD2R 1m. Cena 119 zł.

 

Chciałbym zapytać co sądzicie o tych odtwarzaczach. Czy będą ok dla Edifierów. Czy wogóle warto kupować odtwarzacz, w sensie czy będzie słyszalna poprawa dźwięku. Może nie warto brać aż tak drogiego kabla i np. dorzucić do odtwarzacza. Kabel z wyższej półki zrobiłby różnice w tym zestawie? Jestem otwarty na propozycje.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Onkyo to porażka. Ten Denon dużo lepszy, ale i tak słaby. Kabel kup najtańszy solidnie zrobiony - wystarczy 50 zł na używany.

Odtwarzacz warto kupować bo daje wyższą klasę dźwięku niż te kolumny a odtwarzacze CD są bardzo tanie.

W wątku o tanich odtwarzaczach CD w zakładce start znajdziesz mnóstwo propozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz CD jest wygodniejszy i cichszy niż odpalanie windowsa i komputera. Natomiast w tej klasie głośników komputerowych raczej nie usłyszysz różnicy między PC, a odtwarzaczem CD. Chyba że ci komp szumi, a pewnie tak, lub masz dziwnie ustawione parametry w windowsie.

Są osoby, jest ich niewiele, które niestety, nie słyszą różnicy między odtwarzaczami cd, nawet na normalnym sprzęcie audio, a co dopiero na takich głośnikach.

Kup kable standardu typu prolink na droższe szkoda kasy, lepiej dołożyć do CD z pilotem będzie na zaś jak kupisz kiedyś lepszy zestaw z wzmacniaczem i kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na kolumny 600zł, więc chyba ciężko było kupić coś lepszego, a czytałem baardzo dużo tematów o nich. Ale nie o tym.

Sprawdziłem ten temat o tanich odtwarzaczach. Niestety jest ich tam dość sporo wymienianych. Ciężko wybrać coś konkretnego. Dużo było tam o tuningu, o którym nie mam pojęcia.

Może skonstruuję pytanie inaczej w takim razie. Czy jest jakaś możliwość na poprawę jakości dźwięku? Na wymianę kolumn przez najbliższe kilka lat(?) nie ma mowy. Chcę po prostu wyciągnąć z nich co się da. Może powinienem zaopatrzyć się w coś jeszcze?

 

Tego Denona DCD-1015 już nie ma. Sprzedany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.