Skocz do zawartości
IGNORED

Tanie chińskie DACi


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

tyle ile mi przeliczyło aliexpress

Dobrze wiedzieć, ponieważ ostatnio pierwszy raz kupiłem na aliexpresie zegarek mechaniczny za 150$. Chińczyk zadeklarował 60$ (podobno do 50$ jest gift, ale i mogą być problemy w sensie podważenia wartości i udowadniania ile faktycznie kosztował przez faxowanie potwierdzenia przelewu) i co najważniejsze poszło to DHL. A DHL przyłożył 100 zł VAT (musiał zakwestionować widocznie zadeklarowaną kwotę 60$). A Poczta Polska z tego co kupuje z ebay to raz dołoży a raz nie opłaty (ale częściej nie). Tak więc będę musiał na przyszłość wczytywać się czym oni to faktycznie wysyłają. Wiadomo im wyższe kwoty tym większe opłaty. Jedyny plus DHL szedł 4 dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ ostatnio pierwszy raz kupiłem na aliexpresie zegarek mechaniczny za 150$.

 

Wiem, że nie na temat, ale ciekaw jestem jaki to zegarek kupiłeś i czy jakościowo jest ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to zegarek kupiłeś

 

Sporo się "oczytałem" na forach i postawiłem sobie za cel zegarek wysokiej jakości mechaniczny - automat z rezerwą chodu.

Okazuje się, że Szwajcaria jeszcze leci na renomie 17-19 wieku. Zegarki faktycznie dobrej jakości robili do ok. 1950.

Później jakość siadła. Zegarka nie można już przekazywać z pokolenia na pokolenie jak dawno temu. Po prostu zegarki szwajcarskie do kilkudziesięciu tysięcy to zegarki, których mechanizmy produkowane są w Chinach. Szwajcar robi kontrole jakości, nieco droższe wersje szkieletuje-ozdabia, na część automatów daje gwarancje na niskie tolerancje błędu i najważniejsze daje swoje logo - dające prestiż. Co ciekawe innowacyjna myśl zegarmistrzowska jest już w Chinach, ponieważ wymyślają nowsze i lepsze mechanizmy niż Szwajcarzy. Takim przykładem jest mechanizm ST25 Seagul. I w tym kierunko poszedłem. Kupiłem model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dostępny na alim za 150$ + opłaty. Na dobę mam 3 sekundy różnicy vs zegar atomowy, co jest bardzo dobrym wynikiem dla automatu.

Zegarek jest piękny, ma jak to mówią "duszę". Patrząc na niego najpierw patrzę jak płynie sekundnik i działa mechanizm - później dopiero sprawdzam godzinę. To trzeba lubieć.

Najważniejsze - nie jest to zegarek do szpanu, ponieważ musiałbym godzinę tłumaczyć się że brand Seagul to nie "no name", tylko de facto nr 1 na świecie w kategorii do kilkudziesięciu tysięcy pln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłm na Ali góry fajnych zegarków, ale myślałem że to wszystko ordynarne podróby. Mnie osobiście kuszą Breitingi:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem że to wszystko ordynarne podróby

 

Ładny ten Breitling, ale zegarek przedstawiony u góry jest kopią zegarka u dołu, który jest pokazany tak informacyjnie abyś wiedział do czego zakupiony zegarek nawiązuje. Zegarek u góry byłby podróbą gdyby miał logo Breitling. Ma identyczne wzornictwo. Rzadko aby firmy szwajcarskie opatentowywały wzór tarczy/koperty. Patentują ale jeśli faktycznie jest to coś innowacyjnego, przeważnie od kilkunastu lat większość zegarków szwajcarskich wzoruje się na innych modelach...innych marek szwajcarskich sprzed lat... więc nawet jakby chcieli to nie mogliby opatentować

Można ocenić, że zegarek u góry jest z wyglądu kopia zegarka u dołu, ale czy faktycznie również jest w tym zegarku mechanizm taki jak w Breitlingu, tego też nie wiadomo.....bywa różnie z tym..

Chińczycy działają na wiele sposobów:

a) tworzą zegarki na zamówienie marek szwajcarskich + dodają logo i płacisz astronomiczne ceny. Przy okazji tworzą na tej samej taśmie produkcyjnej taką samą tarczę tylko nie dodają tam logo. Nie łamią prawa, bo nie jest to wtedy podróbka. Wzornictwo nie jest opatentowane więc często zegarek o takim samym wzorze (ale kilkanaście razy tańszy) trafia na półki całego świata jako zegarek "no name" ale nawiązujący do Breitlinga i po to zapewne dodają przykładowe zdjęcie:)

b) tworzą tylko kopię z zewnątrz i dodają różny mechanizm.....czasem dobry, czasem bardzo slaby.....ale nie ten który jest w zegarku kopiowanym

c) to samo co w b) tylko dodają logo i mamy podróbkę

d) tworzą kompletną kopię zegarka wraz z mechanizmem

e) to co w d) tylko dodają logo i mamy podróbkę

f) sprawa się komplikuje dodatkowo ponieważ Chińczycy się nawzajem kopiują i podrabiają i teraz jest już wiele kombinacji, np: opcja a) lub d) tylko robi ją podrzędna fabryka, gdzie o jakości wykonania każdy zapomniał....

Jak nie zajrzysz do środka zegarka to tak na prawdę nie wiele można powiedzieć.

Dlatego w tym całym bajzlu:) tak ważne jest aby kupować od sprawdzonego dostawy np: SeaGull...reszta to wielka niewiadoma.

 

Kończę bo nie na temat i nie chce zaśmiecać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chinski sklep Inntek na aliexpress wychodzi na przeciw potrzebom kupujacych. Jak napiszesz do nich ze czegos takiego potrzebujesz to byc moze sie zgodza i zmodyfikuja ktorys ze swoich dacow - popytaj sa dosc elastyczni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładnie to co Ty- Breeze audio DAC w wersji Basic bez USB. Jak za te pieniądze dla mnie rewelka. Poprawiło znacznie brzmienie mojego marantza CD-52. Zwłaszcza wysokie tony,bas i detaliczność. Czekam jeszcze na kabelek optyczny, żeeby sprawdzić jak to gra z Bluraya, ale raczej na fajerwerki nie liczę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie szkoda ze dolar poszybowal bo by mozna wiecej potestowac tych maluchow. Valubasket ma teraz ceny oderwane od rzeczywistosci - ceny nizsze niz kurs dolara sprzed paru miesiecy, podatek i przesylka w cenie

Za daca smsl ktory na ali jest po 250$ zaplacilem ze wszystkim 661zl

Nie mam pojecia jak to dziala

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy24 przekierowanie do mojego banku i kurs sredni. Prowizji raczej zadnych nie bylo kosztow dodatkowych tez nie ale slyszalem ze moga sie pojawic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Nowości od Chincyków z amanero na pokładzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, pięknie... tylko dajmy na to, w takim Valuebasket na jakąkolwiek gwarancję nie ma co liczyć. Sprawdzone przez znajomego, który tam coś kupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma gwarancji ale i cena 1/4 sklepowej markowych konstrukcji. Cudow nie ma a tam wiele do zepsucia z czym przecietny diyowiec tez niewiele. Aliexpress ma jakis program ochrony kupujacego wiec w razie wtopy pomagaja. Valuebasket ma tez konto na allegro wiec teoretycznie bezpieczniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos słuchał juz nowego smsl sanskrit pro B?

Miałem sd-793, zwykłego Sanskrita i M8. M8 grał rewelacyjnie, lepiej niz Dacmagic Azur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma gwarancji ale i cena 1/4 sklepowej markowych konstrukcji. Cudow nie ma a tam wiele do zepsucia z czym przecietny diyowiec tez niewiele. Aliexpress ma jakis program ochrony kupujacego wiec w razie wtopy pomagaja. Valuebasket ma tez konto na allegro wiec teoretycznie bezpieczniej

Takie mają mechanizmy, że znajomy z pracy już drugi miesiąc próbuje odzyskać parę tysięcy...bo robił zamówienie na kDAC'i, brał dla siebie oraz swoich znajomych. Sprzedawca twierdzi, że wysłał...jasne...

 

Mechanizmy podobne do tych, z naszych serwisów...mam drugi miesiąc spór i włodaże portalu mają to w 4 literach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takie mają mechanizmy, że znajomy z pracy już drugi miesiąc próbuje odzyskać parę tysięcy...bo robił zamówienie na kDAC'i, brał dla siebie oraz swoich znajomych. Sprzedawca twierdzi, że wysłał...jasne...

 

Mechanizmy podobne do tych, z naszych serwisów...mam drugi miesiąc spór i włodaże portalu mają to w 4 literach.

] Kolega bardzo pechowy albo wybiera po "super okazjach za pół darmo" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zawiodlem sie na valuebasket. Miesiac czekalem na realizacje zamowienia po czym napisali ze nie sa go w stanie zrealizowac i zeby podsc nr rachunku to zrobia zwrot.

Na aliexpress tez pierwsza wtopa. Kupilem zegarek na poczatku grudnia do dzis nie ma ani przesylki ani kasy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Chin warto brać przesyłkę NLpost, lub z innych poczt europejskich, oni wtedy wysyłają paczki do centrali w swoich krajach i zmieniają etykietę już w Europie. Wtedy na paczce nie ma za bardzo śladu że przyleciała z Chin, więc prawdopodobieństwo że na cle będzie sprawdzana jest znikome.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje od kilku lat z chin, praktycznie co tydzień coś do mnie przychodzi, to jakies pierdołki to drozsze rzeczy. Owszem, zginęły mi raz dwa DACi smsl, ale otrzymałem zwrot. Zegarek który był podrobiony i zatrzymany, też zgłosiłem do ali i otrzymałem zwrot. Miernik rezystancji kiedyś kupowałem dość drogi i przyszedł zepsuty. Dostałem 3/4 ceny z powrotem .

Z Chin warto brać przesyłkę NLpost, lub z innych poczt europejskich, oni wtedy wysyłają paczki do centrali w swoich krajach i zmieniają etykietę już w Europie. Wtedy na paczce nie ma za bardzo śladu że przyleciała z Chin, więc prawdopodobieństwo że na cle będzie sprawdzana jest znikome.

Bzdura, jest wyraźnie na takiej paczce napisane kod kraju. Juz nieraz zapłaciłem VAT za paczkę która szła przez NLpost, po drugie takie paczki są bardziej weryfikowane ze względu na narkotyki, wiadomo Holandia. Moja żonka akurat pracuje jako Agent celny i znam wszystkie procedury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos słuchał juz nowego smsl sanskrit pro B?

Miałem sd-793, zwykłego Sanskrita i M8. M8 grał rewelacyjnie, lepiej niz Dacmagic Azur.

jeden z użytkowników na forum go ma i pisał że gra gładko z cofniętą górą od m6 ma lepszą kontrolę na basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M6 nie słyszałem, ale M8 gra jasno i szczegółowo. Cofnięta góra to nie dla mnie.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bzdura, jest wyraźnie na takiej paczce napisane kod kraju. Juz nieraz zapłaciłem VAT za paczkę która szła przez NLpost, po drugie takie paczki są bardziej weryfikowane ze względu na narkotyki, wiadomo Holandia. Moja żonka akurat pracuje jako Agent celny i znam wszystkie procedury.

Kod kraju od poczatku na paczce byl NL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kod trackingu tylko kod kraju na deklaracji celnej. Są dwie kartki na paczce. Pokazał bym Ci ale wrzuciłem chyba już.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania czy ktoś używał ten przetwornik z Daphile? Współpracuje czy się wiesza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drugie pytanie tak samo brzmiące ale odnośnie tego konwertera:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pytam bo miałem kiedyś kowerter M2tech i działało jednak ten konwerter nie do końca mi odpowiadał. Teraz kolega pożyczył mi konwerter JarkaC na audum ale Daphile się wiesza tak więc szukam czegoś innego

A może wklejcie proszę przetworniki lub konwertery usb spdif które na 100% działaja z daphile.

Pozdrawiam,Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.