Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz dla Dynaudio Audience 72 z funkcja HT bypass


_MD_

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od roku jestem posiadaczem kolumn Dynaudio Audience 72, ktore w tym momencie sa podpiete kablami Kimber Kable 8PR pod amplituner Pioneer SC-1223K. Zestaw gra fajnie, ale podobno mozna wyciagnac z tych kolumn duzo wiecej. Przeczytalem ze kolumny te maja duzy pobor pradu ze wzdlegu na swoja mala rezystance (4 ohmy) i nie kazdy wzmacniacz podola temu zadaniu.

 

Na tym forum znalazlem informacje, ze dobrym polaczeniem jest wzmacniacz Rotel RA-980BX, jednak nie jest on przystosowany do pracy w kinie domowym (nie posiada funkcji HT bypass -- dzieki Czester za podpowiedz!). Dlaczego zalezy mi na tej opcji? Poniewaz wzmacniacz chcialbym w 80% uzywac do sluchania muzyki (rocka), natomiast przez pozostale 20% czasu chcialbym wykorzysytwac go jako koncowki mocy do kina domowego. Nie chce sie bawic w przepinanie kabli czy przelaczniki.

 

Poczytalem troche rozne fora internetowe i niektorzy polecaja polaczenie tych kolumn z Hegel H200, Cambridge Audio Azur 740A czy Musical Fidelity A5.5. Przyznaje ze nie sprawdzilem cen tych wzmacniaczy, jednak osobiscie wole dolozyc troche wiecej pieniedzy i kupic cos dobrego.

 

Oto lista wzmacniaczy zintegrowanych z funkcja HT bypass:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co wedlug Was powinno dobrze wysterowac moje kolumny? Dziekuje za wszelka pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na możliwie najlepszym brzmieniu i prawidłowym wysterowaniu Twoich kolumn, na pewno warto zwrócić uwagę na integry marki Hegel. To bardzo dobre połączenie z kolumnami Dynaudio. Spójrz na model HEGEL H160, to moim zdaniem jedno z lepszych rozwiązań. Z tańszych opcji na pewno wart zainteresowania jest najnowszy wzmacniacz Audiolab 8300A.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

mam Rotel RA-980BX i słucham go jako końcówka mocy za pre robi SM6 z tyłu są zworki które rozłączamy a w miejsce main in podpinam preamp, nie wiem o co chodzi w kinie domowym i funkcji ht bypass bo się wyleczyłem z KD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@q21 dziekuje za pomoc. Poczytalem troche o tym Hegel H160 ... same dobre opinie. A co sadzisz o Hegel H100 ... chyba powinien wystarczyc mocowo ... ponad 200W dla 4ohm?

 

@aqs mnie chodzi o cos podobnego co Ty masz. Funkcja HT bypass pozwala na rozpiecie przedwzmacniacza i koncowki mocy. Powoduje to, ze wzmacniacz pracuje tylko jako koncowka mocy w kinie domowym (pre-out z amplitunera do main-in wzmacniacza). Natomiast gdy opcja ta jest wylaczona i sluchasz muzyki z CD a wszystko jest podpiete do wzmacniacza to przechodzisz przez przedwzmacniacz wzmacniacza oraz jego koncowke mocy bez koniecznosci przepinania kabli. Powoduje to ze masz swietne kino i bardzo dobre stereo. Z Rotelem mozna to zrobic tylko uzywajac zewnetrznego przelacznika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@q21 dziekuje za pomoc. Poczytalem troche o tym Hegel H160 ... same dobre opinie. A co sadzisz o Hegel H100 ... chyba powinien wystarczyc mocowo ... ponad 200W dla 4ohm?

 

@aqs mnie chodzi o cos podobnego co Ty masz. Funkcja HT bypass pozwala na rozpiecie przedwzmacniacza i koncowki mocy. Powoduje to, ze wzmacniacz pracuje tylko jako koncowka mocy w kinie domowym (pre-out z amplitunera do main-in wzmacniacza). Natomiast gdy opcja ta jest wylaczona i sluchasz muzyki z CD a wszystko jest podpiete do wzmacniacza to przechodzisz przez przedwzmacniacz wzmacniacza oraz jego koncowke mocy bez koniecznosci przepinania kabli. Powoduje to ze masz swietne kino i bardzo dobre stereo. Z Rotelem mozna to zrobic tylko uzywajac zewnetrznego przelacznika.

 

Kup integrę Krella-Kav-300i lub 500i i powinno być dobrze.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w sklepie Hi-Fi i poprosilem o podlaczenie nastepujacych wzmacniaczy:

- Hegel H80

- Hegel H160

- Cambridge Audio Azur 851A

- Musical Fidelity M6 500i

 

Odsluchu wykonalem wykorzystujac utwory nastepujacych zespolow:

- Katatonia

- Dream Theater

- Queen

- Lemon

- Whitney Houston

- Skunk Anansie

- Creed

- Papa Roach

- Limp Bizkit

- Hey

- Scorpions

 

Glosniki jakie zostaly wykorzystane to ... no wlasnie ... nie pamietam. Byly to B&W ale nie wiem ktore dokladnie ... cos ala B&W 804 D3, B&W CM10. Wedlug mnie najlepiej wypadl Hegel, pozniej Cambridge Audio a na samym koncu Musical Fidelity.

 

Przy odsluchu Hegel kazdy mocniejszy utwor brzmial dobrze ... byl dynamiczny a bas stanowczy. Przy spokojniejszych, dzwiek byl bardzo wyrazny i mily dla ucha. Kazdy utwor odsluchany na tym wzmacniaczu podobal mi sie.

 

Cambridge Audio tez byl niezly jesli chodzi o dynamike i bas, jednak odnioslem wrazenie ze przy niektorych utworach jest zbyt plytki ... tak jakby brakowalo mocy ... albo to taka jego charakterystyka.

 

Musical Fidelity podobnie jak Cambridge Audio.

 

Macie jeszcze jakies propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.