Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników "Troels Gravesen"


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Postanowiłem założyć wątek dotyczący miłośników projektów Troels Gravesen, na tym forum znajdą się osoby, które na pewno posiadają klony jego konstrukcji, więc posiadacze owych konstrukcji mogłyby się podzielić swoimi wrażeniami,

pozdrawiam i zapraszam

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oko na kilka z jego projektów. Niestety nigdy żadnego nie słyszałem, dlatego nie podjąłem jeszcze decyzji. Chodzi o to, że część osób uważa, że Troels ma specyficzny styl strojenia swoich kolumn, co nie każdemu może odpowiadać.

Jeżeli robiłbym jakieś jego kolumny to albo coś z klasycznych monitorów, podłogówek CNO lub DTQWT. Możesz podzielić się swoimi doświadczeniami?

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś złożyłem jego projekt, były to Amishe_na 8545 K00_i 9500 na górze, brzmieniowo nie za bardzo przypadło mi do gustu, cukiereczek bez agresji, jak dla mnie również brakowało mi też średnicy.

 

Nie dawno kolega z moją pomocą zakończył swój projekt Ekta Grande, są to klony z strony Troelsa Gravesena, brzmienie mnie naprawdę urzekło, dlatego też postanowiłem założyć wątek, chce zaznaczyć że moje owe konstrukcję, a raczej zwrotnice są też w dużym procencie wzorowane z strony Troelsa, gra to całkiem całkiem ;)

 

Zapraszam wszystkich tych którzy poskładali klony z strony Troelsa Gravesena do podzielenia się swoimi opiniami brzmieniowymi

Edytowane przez tomaszE

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 1 rok później...

Witam niewielu członków klubu i przystępuję z Jenzen-Next. W chwili obecnej zwrotnice na mundorf silver-gold-oil poza basem.

http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-NEXT_Marek.htm

Jakby ktoś miał dostęp do dokumentacji NEXT-4 to bardzo proszę o kontakt.

 

Edytowane przez MarekP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Jako, że 2 projekty Troelsa już kiedyś zrobiłem, dołączam do klubu:). Byłem bardzo zadowolony...ale zawsze  może być lepiej więc później było różnie, a teraz nadchodzi czas, (jednak się zdecydowałem) na coraz bardziej popularny Faital 3WC-15.

Wkrótce zamówię Kit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 27.10.2021 o 18:46, tutka napisał:

Jako, że 2 projekty Troelsa już kiedyś zrobiłem, dołączam do klubu:). Byłem bardzo zadowolony...ale zawsze  może być lepiej więc później było różnie, a teraz nadchodzi czas, (jednak się zdecydowałem) na coraz bardziej popularny Faital 3WC-15.

Wkrótce zamówię Kit.

Witam. Powodzenia w budowie. Ja zamowilem Projekt Troels Illuminator-7751, a znajomy w tym samym czasie Discovery-861. Oba level 1.  Pewnie skonczymy na poczatku 2022. Pozdrawiam. Michal

http://www.troelsgravesen.dk/Illuminator-7751.htm

 

http://www.troelsgravesen.dk/Discovery-861.htm

Edytowane przez Cybermike1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
On 12/16/2021 at 8:06 PM, Tomasz_f said:

JA zbudowałem 3 WC15 i sprzedałem tannoye glenn air... Są rewelacyjne.

Zbudowałem, tuż przed świętami odpaliłem, jeszcze się wygrzewają na pewno. Muszę spróbować z innym wzmacniaczem niż Kandy K2 -  nie wiem jeszcze jakim. 

Mogę śmiało napisać - warto było.

Tomasz, twoje tannoye do taniochy nie należały więc chyba 3 WC15 się spisują, czym byś je napędził? Patrzę właśnie za jakąś niezbyt drogą lampą na Olx, nic w mojej okolicy nie ma, ale ze spokojem. Przydała by się wypożyczalnia wzmacniaczy jakaś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja je napędzam lampą 300B. 2 monobloki dają radę. teraz mam lampę ELROG. A lepiej by było GM70 albo 845 albo wielkie słoiki KR. Głośniki mają 95dB więc już 300B spokojnie je napędza. Oczywiście kwestia jest jeszcze jaka to konstrukcja tego wzmaka. Jeden drugiemu nie jest równy...

Zbudowałem, tuż przed świętami odpaliłem, jeszcze się wygrzewają na pewno.

Dłuuuuugi i wq.... proces. Miałem duże rozterki. Na początku grały beznadziejnie. Płasko, bez mięsa, tak jakoś wycofanie. Dopiero się otworzyły jak im zaaplikowałem wygrzewanie szumem białym przez około 200h. Wychodząc do pracy na jakimś tam byle jakim wzmacniaczu zapuszczałem na około 9h dziennie. Ale warto było. najpierw wyłonił się bas i środek się otwierał. Ale jaki to bas... Krótki niski, dynamiczny bez podbarwień... Potem pojawił się wokal i środek pełen barwy i koloru a następnie doszła przestrzeń... Ale taka że przenosi w inny wymiar. Nawet moja żona raczej się tym nie ekscytująca zrobiła duże oczy z wrażenia.

Także życzę cierpliwości i wytrwałości w wygrzewaniu 🙂 warto.

 

Szumem różowym oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_f , @tutka - w pokojach o jakich metrażach grają u Was 3WC15?

Przymierzałem się do nich kilka miesięcy temu, zbudowałem ich model z kartonu (jak zalecał Troels), wstawiłem do salonu..... żona na minie spojrzała i skwitowała krótko: "chyba oszalałeś". Porzuciłem więc ten temat, jednak na krótko. Właśnie chodzi mi po głowie mniejszy model z 12" głośnikiem - Faital 3WC-12, z parametrów wynika, że znakomity do lampy, wyjdzie trochę taniej niż 3WC-15 (ok. 10kzł). Nie ma bata! Musi się zmieścić w salonie! 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/29/2021 at 8:36 PM, Tomasz_f said:

 

Dłuuuuugi i wq.... proces. Miałem duże rozterki.

Miałem to samo...na szczęście  też u mnie powoli się poprawia...bez układania ani rusz w tym przypadku, ale z tygodnia na tydzień coraz ciekawiej. Super kolasy. Dzięki 

On 12/31/2021 at 1:39 PM, Mszachu said:

@Tomasz_f , @tutka - w pokojach o jakich metrażach grają u Was 3WC15?

 "chyba oszalałeś"

Moja o dziwo zaakceptowała ale od razu jej pokazałem, że takie będą:tannoy.thumb.jpg.5bdc1ca473cdf12d0d676939ef083a40.jpg

U mnie gra w 30m2 - salon i dodatkowo otwarta przestrzeń na kuchnię i korytarz.

Uważam , że lepiej dołożyć do 15"

idzie zrobić taniej niż 10000

 

 

Za jakiś czas też w lampę uderzę 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tutka napisał:

U mnie gra w 30m2 - salon i dodatkowo otwarta przestrzeń na kuchnię i korytarz.

Uważam , że lepiej dołożyć do 15"

idzie zrobić taniej niż 10000

 

 

 

Dzięki za odpowiedź.

Też wołałbym 15" ale w moim przypadku liczy się każdy cm szerokości - problemy w ustawieniu.

Taniej niż 10000 będzie ciężko (za 12"), myślę o level 1 ale z głośnikami tekstylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na poczatku pandemii do telewizora zafundowałem sobie takie kolumny czyli SB741
Oryginalne wymiary, głośniki, zwrotnica.
Części zakupione w PL.
Ostatnio przeszły modyfikację zwrotnicy. Ale wcześniej zdjęcia.

 

 

1a.jpg

2.jpg

3a.jpg

Cewki Jentzena, ale kondensatory Miflexa. Które zresztą sa już w ofercie Jentzena.

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny układały się jakiś czas.
A jak już zagrały to nie byłem z nich zadowolony.
Środek wycofany a góra jeszcze bardziej.
Potem kolka eksperymentów.
To co mnie najbardziej zadowoliło to pominięcie rezystora R4 i zmniejszenie R1.
Obie zmiany dotyczą poziomu głosności grania a nie zmieniają ustawień filtrów i korekcji.
Dopiero taka modyfikacja dała zmianę ze zmulonej Troelsowej na "normalną spodziewaną".

Po osłuchaniu i jakimś tam czasie doszedłem do wniosku, że potrzebowałbym na własny uzytek zmienić korekcję Troelsa na głosniku średniotonowym. Który nominalnie otrzymał dość znaczne stłumienie górnej części swojego pasma roboczego tak aby skompensować nadmierną głośność w swoim górnym zakresie , co doskonale widać na dataszecie tego głośnika.
Wg mnie Troels zbyt mocno potraktował (stłumił) ten zakres.
Stąd też L3 została zmniejszona. I teraz jest tak jakbym tego oczekiwał. Z małym zastrzeżeniem, że przy zmianie L3 wartośc rezystora R1 powinna być zmniejszona nieco mniej.
Mówię o graniu do kominka, do telewizora a nie jako zestaw główny.
Fajnie bo dolne rejestry nic nie utraciły przy tych zmianach a napisąłbym, że są wyraźniejsze - odmuliły się (co w sumie jest rzeczą oczywistą przy tej modyfikacji).
I jeszcze jedno - moja rada.
Każdy ktolowiek składa kolumny troelsa "powinien / musi" w miejsce stałych rezystorów szeregowych dla mid i twetera wstawić w obudowę dedykowany rezystor o wartości ok 5-10omów.
Bo większość z nas potraktuje strojenie Troelsa jako zbyt kominkowe , nieco bez życia. A przeciez projekty Troelsa są przemyślane i pomierzone. Więc samo "zgłośnienie" danego głośnika bez dotykania filtrów i korekcji zwartych w zwrotnicy da nam namiastkę aktywizacji i dobrania poziomów głośnosci poszczególnych rejestrów pod siebie.
Jak napisałem wyżej nieco wlazłem w ustawienie środka, ale zrobiłem to świadomie pod siebie, z kilkoma próbami.

Przy dużych kolumnach warto je nieco podwyższyć - wysmuklić i na dole zrobić ok 15cm otwartą od tyłu półkę na zwrotnicę. Zwłaszcza ci co zamierzają "conieco" dostroić pod własne upodobania.

Należy zaznaczyć, że dwszelkie modyfikacje w wartości filtrów i korekcji w zwrotnicach Troelsa zmieniają granie danego głośnika na tyle że jest nieporównywalne z tym Troelsowym. Wg mnie nie dotyczy to wartości pierwszych szregowych rezystorów tłumiacych które są PRZED filtrem danego głośnika. Bo to zmienia głośność grania danego głośnika a nie rodzaj i zakres filtracji. To nieco tak jakbyśmy zaktywizowali taką kolumnę i ustawili poziomy równowagę tonalną pod siebie.

W tyej koumnie bas i mid mają podobną skuteczność,a Troles stłumił mida - stąd moja modyfikacja. O tweterze nie ma co pisać, bo żyje swoim życiem i nie należy tam nic grzebać oprócz ewentualnej zmiany głośności jak i ja zrobiłem.

Treaz jestem zadowolony z tych kolumn. ten czar Troelsowy - czyli gładkość grania i tu jest obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Chłopaki

Czy możecie się podzielić wrażeniami z odsłuchu takich projektów jak

Illuminator 7751 http://www.troelsgravesen.dk/Illuminator-7751.htm

Faital 3WC-15 http://www.troelsgravesen.dk/Faital-3WC-15.htm

U mnie pokój 30m2 i do tego za nim otwarta przestrzeń na jadalnie, kuchnię i komunikacje (w sumie z 60m2). Nie chcę nagłaśniać całości i dudnić chałupą a właśnie móc cieszyć się wieczorową porą z subtelnego detalicznego grania. Słucham dużo męskich wokali ale w wydaniu popularno rozrywkowym.

Jesteście w stanie podzielic się wrażeniami - nie chcę wpakować się na minę - póki co juz mam zabawę bo żona Faitala okreśłiła jako pralkę i mówi mocne "nie"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faital 3WC-15

słuchałem tego projektu gościnnie na przełomie roku. Krótko, moze jakieś 1- 1,5 h. Trochę późno już było i zmęczony. 

Pokój otwarty na część kuchenną, korytarz, sporych rozmiarów, łącznie chyba > 50 m2, jeśli nie lepiej. 

Zastosowana amplifikacja, to 300B

Zdjęć, zawierających info dot. samego projektu, wykończenia, ustawienia zg, bazy itp. nie mogę udostępnić z wiadomych powodów. 

Wrażenia

nie przepadam za stylistyką 300B, choć z drugiej str, nie mam alergii. 

Dlaczego o tym piszę?

Wiadomo, ze amp 300B ma swój sznyt, dosyć specyficzną stylistykę, nie tylko w obrębie średnicy, ale i niższego zakresu. 

Sprawę traf, konstrukcji i samych lamp pomijam, choć ważne, szczególnie trafa, ale z czasem pewne szczegóły uleciały z pamięci. 

Co by nie było, myślę, ze obiektywnie, to dobry sound i wstydu nie ma. Jasne, ze każdy ma swój "sound" i widzimisię, ale obiektywnie nie było się do czego przyczepić. Było dużo muzyki w muzyce. Nic nie darło japy, nie zauważyłem też wypychania zakresów przed szereg. Tu jednak drobna uwaga i znów wrócę do charakteru grania 300B. Ona lubi się pokazać w średnicy i to było słychać, więc jednak trochę przed szereg, ale to cecha - jak mniemam - amplifikacji, nie samych zg. 

Mimo tego, ładnie to gadało, w aspekcie wokalistyki różnej, różnistej, wciągająco z mikrodetalem. 

Dla mnie trochę za dużo czaru, ale piszę raczej obiektywnie niż subiektywnie. 

Dalej;

bas, to z grubsza też wiadomo - mały ogonek, ale to też specyfika 300B lub jej udział/ współudział. 

ale, zeby nie było czepialstwa, też ładnie, akceptowalnie. 

Sumując;

myślę, ze wielu z nas mogłoby się podobać taki sound. 

Osobiście, widziałbym raczej inną amplifikację. Do samych zg, w sensie sonicznym, nie ma się czego czepić. Bardzo dobry stosunek cena/ jakość. Ciekawy projekt mz. 

Estetykę wykonania, lakieru pomijam, bo to jednemu dziewczynka, innemu chłopaczek. 😉

 

 

 

może jeszcze drobiazg.

Nie pogniewałbym się, gdyby jakimś sposobem pograły u mnie 😉

Edytowane przez piano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Placek napisał:

Chłopaki

Czy możecie się podzielić wrażeniami z odsłuchu takich projektów jak

Illuminator 7751 http://www.troelsgravesen.dk/Illuminator-7751.htm

Faital 3WC-15 http://www.troelsgravesen.dk/Faital-3WC-15.htm

U mnie pokój 30m2 i do tego za nim otwarta przestrzeń na jadalnie, kuchnię i komunikacje (w sumie z 60m2). Nie chcę nagłaśniać całości i dudnić chałupą a właśnie móc cieszyć się wieczorową porą z subtelnego detalicznego grania. Słucham dużo męskich wokali ale w wydaniu popularno rozrywkowym.

Jesteście w stanie podzielic się wrażeniami - nie chcę wpakować się na minę - póki co juz mam zabawę bo żona Faitala okreśłiła jako pralkę i mówi mocne "nie

Nie będę pisał o wzmacniaczach.
Natomiast więcej o Faital 3WC-15 przeczytasz tutaj jako oftopik od głównego wątku

we wpisie nr 15.
Słuchałem i opisałem. Polecam.
Owa pralka to właśnie zaleta tych kolumn.
Owszem u mojej żony tez zachwytu nie było.
Ale moje obudowy będa wyższe o 20cm czyli smuklejsze. A ponieważ od dołu to nie zmieni to nic w dzwięku.
Jak dla mnie to obudowy już się robią. Głosniki kupione w 4/6.
Czyli będę miał własne 3WC-15.

A kolega STi może ci opisać 7751
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2022 o 14:53, piano napisał:

Osobiście, widziałbym raczej inną amplifikację. Do samych zg, w sensie sonicznym, nie ma się czego czepić.

Mnie to zaciekawia zawsze, skąd ludzie wiedzą - słuchając jeden jedyny raz - że to co usłyszeli jest "winą" wzmacniacza, a nie samych kolumn.

W przypadku tych kolumn posłuchanie samemu jest obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ludzie wiedzą, bo ludzie znają 300B i ich charakter, a w konsekwencji jego wpływ na finalny obraz dźwiękowy. W zależności od zastosowanych traf, lamp, mogą i są pewne różnice, ale z grubsza 300B to 300B i trudno ją sonicznie pomylić z np. KT. 

Jak podepniesz amp z KT, to nie ma bata, ale opalenizna schodzi z każdej wokalistki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piano napisał:

z grubsza 300B to 300B i trudno ją sonicznie pomylić z np. KT. 

Tak, ale trzeba by uściślić, dlaczego KT zawsze (przyjmijmy...) gra inaczej niż 300B.

Mogę pokusić się o odpowiedź, ale liczę, że jest to świadomość powszechna. I ona powoduje, że... niekoniecznie wszystkie 300B dadzą podobne efekty - podłączone do różnych kolumn. Uściślijmy: typowoskutecznych vs bardzowysokoskutecznych.

W tym moim odsłuchu lampa zagrała w typie tranzystora. Gdyby było inaczej, bym się nie obraził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldi_06 napisał:

Proszę o przeniesienie dyskusji o wzmacniaczach do innego wętku.

Tu ma kluczowe znaczenie, bo jak trzeba stwierdzić, są bardzo różne opinie o dźwięku.

Kto śledzi uważnie dostrzeże, że na trzy opisywane pary, a) jedne bardzo szybko trafiły do sprzedaży, z jednymi człowiek męczy się z doborem wzmacniacza, c) jedna grały fatalnie z początku, a potem się wygrzały.

Właściwy teoretyczny punkt wyjścia jest w stanie wyjaśnić ten fenomen. Bo dobrze nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał o wzmacniaczach.
Natomiast więcej o Faital 3WC-15 przeczytasz tutaj jako oftopik od głównego wątku
we wpisie nr 15.
Słuchałem i opisałem. Polecam.
Owa pralka to właśnie zaleta tych kolumn.
Owszem u mojej żony tez zachwytu nie było.
Ale moje obudowy będa wyższe o 20cm czyli smuklejsze. A ponieważ od dołu to nie zmieni to nic w dzwięku.
Jak dla mnie to obudowy już się robią. Głosniki kupione w 4/6.
Czyli będę miał własne 3WC-15.
A kolega STi może ci opisać 7751
 

Waldi
Nie rozumiem tego ze smukloscia? Robisz Faitala ale w podlogowce? (Jakby bez podstawek) ?
Trochę nie w temacie, ale jak już jest temat to może ktoś chętny na nabycie kompletnego zestawu do budowy 3WC na SB Acoustics ?
http://www.troelsgravesen.dk/SBAcoustics-3WC.htm

STi - złożyłeś już 7751?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Placek napisał:

Waldi
Nie rozumiem tego ze smukloscia? Robisz Faitala ale w podlogowce? (Jakby bez podstawek) ?

Faital ma 96cm wzrostu. I samo w sobie jest wysokością ok. Ale w połączeniu z wrażeniem pękatości spowodowanej głośnikiem niskotonowym (nieco złagodzonej otworami od frontu) słuszne są przycinki co do formy wizualnej.
No ale my tutaj szukamy dzwięku a nie formy (oczywiście że przesadzam).
Na stronie troelsa w zakładce o zrealizowanych projektach użytkownicy pokazali dwie konstrukcje faitali (chyba 12tek) z powiększonymi obudowami w ten sposób, że na dole obudowy uzyskuje się szufladę od tyłu ładowaną o wysokości ok 15-20cm.
Front i boki sa jednolite ale wyższe, wyglądają jak mają wyglodąć - czyli jak wyższe niż pierwowzór i poprzez miane proporcji są wizualnie smuklejsze.
Dodatkowa przestrzeń, może być pusta, lub przeznaczona na aktywizację, lub tam umeszczoną zwrotnicę.
Pojemność netto kolumny (przestrzeni wewnątrznej ) pozostaje bez zmian, jak w oryginale. Proporcje również.
Wszystkie głośniki będą proporcjonalnie wyżej i w niskim fotelu już nie będzie się siedziało blisko osi a o kilkanaście cm dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.