Jump to content
IGNORED

C.WIDTH


spinacz66

Recommended Posts

Czy warto korzystać z tej funkcji w amplitunerach C.WIDTH (szerokość kanału centralnego) mam u siebie nastaw w skali 0-7. Jak wyczytałem u siebie w instrukcji im mniej nastawione tym więcej słychać w głośniku centralnym a przy stopniowym zwiększaniu grają tylko przody albo wszystkie kanały(L,P,C). Czy testował to ktoś u siebie czy zwiększenie daję lepszy efekt ja mam ustawione u siebie na 0?

Mam jeszcze w ampku test oprócz białego i różowego test o nazwie 1kHz Sine czy ktoś się orientuję do czego on służy?

Link to comment
Share on other sites

Jako immanentna składowa dekodera Dolby Pro Logic II/IIx/IIz jest ona we wszystkich urządzeniach w takowy dekoder wyposażonych.

 

Bawiłem sie tym i stwierdziłem, że najbardziej odpowiada mi pozycja 0. I tak tez pozostało. Jeśli bowiem reżyser nagrania umieścił coś (zazwyczaj wokal) dokładnie po środku (to znaczy nagrał po równo na kanale L i R, na zestawie stereofonicznym usłyszymy to dokładnie ze środka) - to ma być dokładnie ze środka, a nie rozmyte na szerszym odcinku. Gdyby tak miało być - to by tak zostało nagrane.

 

Zastrzegam, że jest to moja wyłącznie osobista opinia i moje indywidualne spostrzeżenia, jak również indywidualny gust.

Link to comment
Share on other sites

C.WIDTH zmienia perspektywę odbioru kanału centralnego, inaczej poziom z tego kanału. Proponowałbym się pobawić tak aby osiągnąć optymalny balans pomiędzy LCR, tak jak pisał Bobacat. Ale nie polecam ustawienia na 0, jeżeli dźwięk ma być pośrodku, powinien być odtworzony z kanału C. Sam słucham muzyki uprzestrzennionej i zostawiłem ustawienia fabryczne, a dla subtelniejszych efektów polecam DTS Neo X (przypomina tryb Trifield mojego starego Meridiana 568).

 

Test 1kHz może służyć do kalibracji miernika SPL w kompie lub tablecie, w sytuacji, gdy nie mamy referencji. Podczas kalibracji poziomu sygnału suba, do poziomu SPL sygnału 1kHz odnosimy mierzone poziomy subwoofera.

Link to comment
Share on other sites

nie polecam ustawienia na 0, jeżeli dźwięk ma być pośrodku, powinien być odtworzony z kanału C.

 

No to właśnie ustawienie na 0 spełnia ten warunek. Jakiekolwiek inne powoduje, że dźwięk który powinien być kierowany tylko do C zostaje "domięszywany" (błąd w pisowni zamierzony) również do L i R.

 

To jest niekończąca się dyskusja czy muzyka stereo jest lepiej uprzestrzenniana przez Dolby czy przez DTS. Moim zdaniem (znów zastrzegam: są to wyłącznie moje spostrzeżenia i mój gust) lepsze, bardziej realistyczne efekty przestrzenne daje Dolby.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.