Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór amplitunera do Calestionów


mmateusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

jestem tu nowy i świeży, przyszedłem po pomoc. Generalnie to jeszcze jestem zielony, jeżeli chodzi o sprawy audio icon_smile.gif - nie krzyczcie!

 

W skrócie, do tej pory jechałem na wzmacniaczu Diory WS 442 + korektorze również Diory FS 402 + jakieś dwa no namowe głośniki. Jednakże, udało mi się kupić w dość przystępnej cenie zestaw głośników Calestion a dokładnie:

 

2x Calestion F30

2x Calestion F10

1x Subwoofer F35

 

próbowałem to podłączyć pod w/w konfiguracje ale nie za bardzo to gra, dźwięk jest zniekształcony, raz niski raz wysoki.

 

Pomyślałem, że to dobry moment na kupno nowego Amplitunera. Mam do wydania +/- 1500zł. Chciałbym podłączyć w/w głośniki żeby grały tak jak potrafią + mieć możliwość podłączenia gramofonu Unitra GS 438 (gramofon ma wbudowany kabel DIN5 stąd też potrzebny wzmacniacz z takim wejściem lub odpowiednika przejściówka na jacka/chince).

 

Przy wyborze amplitunera chciałbym abyście mieli na uwadze to, że F30 i F10 mają 4 wejścia na kable (2 HF i 2 LF). Potrzebowałbym dokładnej instrukcji, jaki amplituner wybrać, jakie kable kupić, jak to pospinać żeby wszytko miało ręce i nogi.

 

Liczę na Was!

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

 

 

PS. Co do innych rzeczy to chciałbym mięć możliwość podlączenia tego amplitunera do mac booka pro, po jacku 3,5mm, bluetoothie, wifi - czymkolwiek, identycznie sytuacja ma sie z PlayStation3

PS2. Myślałem o czymś takim:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) nada sie?

PS3. Jezeli to ma jakies znaczenie to mieszkam w kawalerce, ~25m^2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budżecie będzie też poza Pioneerem np. taki model:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale wybór jest spory; cena zależy od wyposażenia;

z tym, że chyba żaden amplituner kina nie ma wejścia phono do gramofonu.

Musisz dokupić oddzielnie przedwzmacniacz gramofonowy - od ok. 100 zeta.

Reszta powinna wystarczyć; ma 4 wejścia cinch i jack na froncie.

Co do okablowania 2 HF i 2 LF, to łączysz w kolumnie ze sobą dwa "+",

i również dwa "-" a kable głośnikowe na zaciski HF.

Obejrzyj zresztą w necie zdjęcia różnych kolumn od tyłu,

a na pewno będziesz wiedział, o co tam chodzi.

W razie wątpliwości pytaj na forum, zanim coś spalisz..;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że jeżeli chodzi o wybór amplitunera to Yamaha > Pioneer? W tym modelu co podałeś brakuje mi jakiegoś bluetootha czy WiFi - fajny feature w XII. Przedwzmacniacz gramofonowy to jedyna opcja? Nie istnieją jakieś przejściówki z DIN5 na cinch?

 

Co do łączenia tych kabli... to mam kupić do tego jakiś specjalny drut? (specjalny tj. 4 druty (2+, 2-) z jednej strony (od głośnika) i 2 druty (+, -) po drugiej stronie (od amplitunera)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez ponad 10 lat te kolumny. Mi najbardziej odpowiadało połączenie z amplitunerem denona (1905 wówczas), a potem z Marantzem sr 6005. Jednak prawdziwe możliwości pokazały po podłączeniu do klasycznego wzmacniacza stereo, słuchałem na Nadzie C350 chyba z firmowym odtwarzaczem cd. To było coś fantastycznego. Na twoim miejscu, dysponując ograniczonym metrażem poszedłbym w zestaw stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę charakterystykę kolumn Celestion, zdecydowanie polecałbym elektronikę Denon. Jeśli budżet nie jest sztywny, zdecydowanie polecam bardzo dobry amplituner Denon AVR-X1200W. Poza dobrym brzmieniem, masz praktycznie pełne wyposażenie.

 

W przypadku pytań oraz oferty cenowej dla klubowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejściówka da na wyjściu tylko 5 mV, jak na jej wejściu,

czyli poziom z wkładki. Typowe wejścia w amplitunerach mają

czułość rzędu 200 do 500 mV, a poza tym przedwzmacniacz

przywraca charakterystykę częstotliwościową zgodną z RIAA,

a odwrotną do poziomu zapisu od + 20 do - 20 dB w pasmie.

Jak chcesz patefon, bez pre się nie obejdzie;

chyba, że wzmacniacz będzie stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie na chwilę obecną zostawie temat gramofonu - wrócę do niego w przyszlosci kupując przedwzmacniacz. Zostały w takim razie dwa pytania... Co z tymi "kabelkami" - pytałem o tym dwa posty wyżej.

 

Oraz dalej stoje przed wyborem amplitunera póki co rywalizują:

 

1) Pioneer VSX-529-K (podoba mi się jego design, wi-fi)

2) Yamaha RX-V377 - brak wi-fi

3) Denon AVR-X1200W - zby drogi

 

póki co wygrywa chyba właśnie ten Pioneer z racji, że Yamahe dyskwalifikuje brak wi-fi a Denon jest za drogi. Macie coś jeszcze do zaproponowania, dodania przy wyborze amplitunera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drutów, to można tak:

od amplitunera połączone ze sobą pary, a rozdwojone

od strony kolumn.

Można też założyć zwory pomiędzy dwa " + " i dwa " - " każdej kolumny

i korzystać normalnie z jednej pary przewodów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założone zwory, takie pozłacane blaszki między plusami i minusami. W takim razie wystarczy, że podepnę się do jednych z nich? Rownolegle? Na krzyż? Bez roznicy?

 

PS. Co z amplitunerem? :) Ktoś, coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje.

 

W takim razie mam już rozwiązany temat gramofonu, kabli. Powiedzcie mi jeszcze czy warto kupować takie "nakladki" w kształcie Y do montowania kabli?

 

Ping co do amplitunera. Co myślicie o Denon AVR-X1100W?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeżeli chcesz Amplituner do Celestionów, to też poleciłbym Denona np AVR x2100W lub x2000 lub model niższy x1100 (jest teraz używany w dobrej cenie w DE). Musi być nowy? Lub jakiś starszy denon 2807. Słuchałem trochę innych celestion z Pioneerem VSX 820 słabo grało takie zestawienie. Ale tak jak kolega powyżej, najlepiej zagrałoby to z wzmacniaczem stereo NAD C350 (super barwa i bardzo mocny a zarazem tani bo za 700-800 zł można kupić). Pytanie czy chcesz oglądać filmy czy słuchać muzyki, jeżeli słuchać muzyki proponuję wzmacniacz stereo. Odnośnie gramofonu to są takie tanie przedwzmacniacze ze złączem na DIN5 i wyjściem rca (ostatnio tak u kolegi Daniela G 1100-fs do życie przywoływaliśmy). Podpięcie kolumn może być i z blaszka łączącą. Proponuję tani kabel QED Ruby jak za tą cenę super (35 zł za 1mb).

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, jestem niemalże zdecydowany na AVR x1100W - jest to amplituner 7.1 natomiast mój zestaw to 4.1 -> podłącze to bez problemu? F30 jako tyły i F10 jako fronty? ale co z subem? patrzę na tył amplitunera i zastanawiać się gdzie miałbym go podpiąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1100W standardowo sub-a podłączasz do pre out zwykłym kablem cinch (rca), tylko w opisie podałeś, że masz f35, a to wydaje mi się że jest głosnik centralny u Celstion. W 1100W masz dwa złącza Pre out i podłączasz do 1.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam mój bląd. Oczywiscie jest to glosnik centralny.

 

Kupilem Denona AVR-1100W. Podłączyłem i jak na mój amatorski gust brzmi to całkiem niezle. Zaopatrzylem sie w kilka FLAC'ow i puscilem to po Wi-Fi. Aczkolwiek mam 2-3 opoznienia pomiedzy tym co wychodzi ode mnie z MacBooka a tym co leci w glosnikach. Jestem w stanie to jakos z fixowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przepraszam mój bląd. Oczywiscie jest to glosnik centralny.

 

Kupilem Denona AVR-1100W. Podłączyłem i jak na mój amatorski gust brzmi to całkiem niezle. Zaopatrzylem sie w kilka FLAC'ow i puscilem to po Wi-Fi. Aczkolwiek mam 2-3 opoznienia pomiedzy tym co wychodzi ode mnie z MacBooka a tym co leci w glosnikach. Jestem w stanie to jakos z fixowac?

Nagraj FLAC na usb pamieć i podłącz bezpośrednio do Denona po usb, drugie rozwiązanie udostępnij po DLNA katalog z muzyką na komputerze i połącz się z nim Amplitunerem Denona i to powiinno działać lepiej. Z moich doświadczeń najlepiej sobie kupić dysk sieciowy (ze złączem lan np WD My Cloud cena ok 549 zł za 2TB) i masz własną chmurę i całkiem szybki serwer dlna jako magazyn danych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, temat muzyki to mniejszy problem bo nie przeszkadza mi ten lag. Problem jest z filami, grami - tu niestety ten lag jest uciazliwy a mimo wszystko nie chcialbym ciagnac 4 metry kabla hdmi po ziemi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 32

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.