Jump to content
IGNORED

Akustyka pomieszczenia odsłuchowego w praktyce


123stop

Recommended Posts

Wydaje mi się, że sprawa jest jasna. Są ludzie, którzy słyszą, są też tacy, którzy piszą o tym co słyszą używając cytatów z wypowiedzi innych ludzi, najczęściej tzw. recenzentów z prasy branżowej. Ci co słyszą, słyszą jak akustyka wpływa na dźwięk. Dam przykład

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

N tym filmie mamy przykład jak gołe ściany i co za tym idzie niekorzystne zjawiska akustyczne zmieniają głos osoby mówiącej i jakie dodają do tego głosu efekty. To przykład ekstremalny, ale świetnie ilustruje problem, gdyż na filmie świetnie słychać ten, szczerze mówiąc, znienawidzony przeze mnie efekt. Okazuje się, że jednak, że większość albo tego nie słyszy, albo tego nie zauważa, albo im to nie przeszkadza.

 

Czy zrobilibyście ludziom pokaz topowego modelu kolumn głośnikowych w gównianej akustyce wiedząc, że to ludzi irytuje, że znają problem i że w domach mają lepiej? Nie. Ale widocznie firma wie, że ludzie nie wiedzą, nie orientują się i nie słyszą. Więc robi pokaz kolumn w naprawdę gównianej akustyce. Tak samo gównianej jak w tym pokoju z gołymi ścianami, które sympatyczny pan będzie malował. Nawiasem mówiąc, ja taką akustykę nazywam akustyką miejskiego szaletu.

 

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Człowiek, który to nagrał zorientował się, że muzyka brzmi fatalnie i wstawił jakieś nagranie od czapy z pliku. Ale idę o zakład, że nie wiedział w czym problem. I wszyscy ci ludzie włączając w to zarozumiałego bufona, który to całe dziwowisko prowadził zdaje sobie nie zdawać sprawy, że dźwięk, którego słuchali to dno i pięć metrów mułu.

 

Naprawdę od pewnego czasu uważam, że bycie audiofilem oznacza słuchać i nie słyszeć. Co innego debatować o sprzęcie, który WIDAĆ. Wzrok jest zmysłem dominującym, więc poprowadzi mózg we właściwym kierunku i podpowie nam co mamy słyszeć. A to co słychać już nie ma znaczenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.