Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha A-S701 czy NAD C356 badz lepsza uzywka?


kamil199402
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Zastanawiam się nad Yamaha A-S701 która początkowo już miała zostać lecz jeszcze slyszalem o NAD C356. Który wcmacniacz wypadnie lepiej?? Chyba ze za te kwoty lepiej kupic jakas uzywke lecz jaka bądź i może nowka ale inny model??

 

Myslalem o kolumnach Monitor Audio MR6 . Bądź używane BX6 ale raczej ta pierwsza opcja . Który wzmacniacz lepiej wypadnie do tych kolumn chyba ze kolumny również jakies inne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie mój post

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nad i Yamaha to wzmacniacze o trochę innej charakterystyce. Yamaha jest bardziej rockowa, eksponując skraje pasma. Najlepiej sprawdza się przy odsłuchu rocka, popu, ogólnie muzyki dynamicznej, mocnych kawałkach, Nad jest także dynamiczny, bardzo mocny, wydajny prądowo. Nie jest to jednak wzmacniacz, który eksponuje skraje pasma, raczej stawia na równy, swietnie wypełniony dżwiek. Obiektywnie Nad jest urządzeniem lepszym, jeśli jednak słuchasz przede wszystkim mocne kawałki, moze się okazać, że Yamaha spodoba Ci się bardziej.

Kwestia kolumn - podaj proszę więcej informacji, przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie gatunk muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. Oczywiscie warto rozważać zakup Monitor Audio, natomiast jako alternatywa spojrz na pewno na Audio Pro Black Diamond V3, ofertę polskiej manufaktury Pylon Audio (najlepiej seria Sapphire). Wybór zalezy od Twoich indywidualnych preferencji.

 

Czekam na szczegoly, przyjrzyj się proszę moim propozycjom. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocka nie słucham wgl .

 

Pop.dance. muzyka dyskotekowa.(również plyty CD nie tylko mp3)/ Ale rownie dobrze lubie posluchac czegos z oryginalnych plyt ..starszych kawalkow jak Depeche Mode...modern talking ...No jeśli chodzi o jakość ogolnie będę stawial na odsłuch z CD.

 

Czego oczekuje..aby to miało w miare możliwości kopa..sile grac glosniej...abym nie meczyl również się zaraz przy glosniejszym słuchaniu...Czysto..dynamicznie.. wszystko w miare możliwości.

 

Pokoj ma około 16m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad i Yamaha to wzmacniacze o trochę innej charakterystyce

Nawet więcej niż trochę.

Istotne jest to z czym ma wzmacniacz gać, Krzysiek napisał że upatrzone CA azur 651 było rozczarowaniem, a według mnie poległo przez Klipscha, bo nie pasują do siebie ( delikatnie pisząc o Klipsch). Sam CA 651 jest dużo ciekawszy od Yamahy 501 i jednak lepszy. Słuchane wzmacniacze wydały się lepsze bo słuchane były na lepszych i bardziej pasujących Krzysztofowi kolumnach. Co nie oznacza że Nad, lepszy od Yamahy, czy odwrotnie, one są inne.

Monitor Audio MR6 mają sporo przeciętnego basu i gorszą górę względem Bx6, więc MR6 z Nadem będzie raczej średnio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiec Yamaha plus Monitory ? Bądź NAD plus kompletnie jakies inne glosniki?? Chciałbym cos już kupic tylko aby to jakos współgrało..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet więcej niż trochę.

Istotne jest to z czym ma wzmacniacz gać, Krzysiek napisał że upatrzone CA azur 651 było rozczarowaniem, a według mnie poległo przez Klipscha, bo nie pasują do siebie ( delikatnie pisząc o Klipsch). Sam CA 651 jest dużo ciekawszy od Yamahy 501 i jednak lepszy. Słuchane wzmacniacze wydały się lepsze bo słuchane były na lepszych i bardziej pasujących Krzysztofowi kolumnach. Co nie oznacza że Nad, lepszy od Yamahy, czy odwrotnie, one są inne.

Monitor Audio MR6 mają sporo przeciętnego basu i gorszą górę względem Bx6, więc MR6 z Nadem będzie raczej średnio.

Oczywiście że tak jest. Cambridge jak bym w tedy odsłuchał z czymś innym odniósł bym inne wrażenie, tyle że kolumny już miałem w domu, Model wyższy ale zawsze jakiś punkt odniesienia, ale i tak NAD wydał mi się najciekawszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mysle o Yamaha a Nad.. poki co nikt nie mowil o zadnym innym czy tez lepszej używce wiec chyba pozostanę przy tych dwóch firmach.. przedzial cenowy podobny .. teraz kwestia który wzmacniacz ma lepszego kopa.. który lepiej zagra.. dance..pop...trance...electro..ale czasami tez depechode mode..modern talking... zrodlo CD... mysle poki co o NAD ale nie wykluczam Yamahy .. kwestia później będzie jeszcze doboru kolumn.. które ladnie będą wspolgrac i będę miały sile przy glosniejszym odsłuchu... poki co jeszcze poczekam może ktoś napisze jeszcze jakies swoje sugestie.. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobieranie sprzętu to trochę nerwowa sprawa. Najgorzej jak nie można odsłuchać tego co masz w domu z tym co chcesz kupić. Jak słuchałem Cambridge z Klipschami to dźwięk był ewidentnie za ciemny (kolumny jak i wzmacniacz mają opinie jasnogrających), za chudy i za twardy!, W domu mam już NADa i klipsche RP i dźwięk jest trochę za jasny. Paranoja bo NAD grał najciemniej ze wszystkich wzmacniaczy których słuchałem. Może to wina dvd, bo cedeka jeszcze nie mam, nie wiem. Jak kupię cedeka i będzie bez większych zmian to wywalam klipsche i kupuję inne kolumny. Yamaha to już jest pewna skrajność dźwiękowa. Ten Cambridge grał też dość żywiołowo. Może to co słyszałem to nie as701 ale NAD grał trochę cieplej, miał trochę mocniejszy bas, zdecydowane przyjemniejszy w odsłuchu. Yamaha po odsłuchu NADa przywaliła bardzo blachami. scena była ewidentnie węższa, dźwięk jakby się cofnął do kolumn i ten wycofany wokal mi najbardziej się nie spodobał. Nad gra z ewidentnie większym wykopem niż Yamaha, której tego też nie brakuje. Na dzień dzisiejszy, po przemyśleniach bez wahania brałbym jeszcze raz NADa, jako numer dwa CA 651a tyle, że z odpowiednimi kolumnami. Na pewno nie Yamahę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle o tym Nad..Aleee...slyszalem ze modele starsze 352..graja lepiej niż te nowsze.. wiec przemyslam i taka uzywke...również wzmacniacz C372/370..podobno graja podobnie do 352 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zdecydujesz sie na MR4 to polecał bym Ci wybór Yamahy, natomiast jeśli chcesz NADa 356 to wtedy inne kolumny.

Quantum 677 od Magnata albo wspomniane Audio Pro Black Diamond V3 czy też QAcoustic 2050 lub Klipsche.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie zdanie o NAD C372 bo przykułem do niego uwagę ?

 

Bądź 352

Seria C37X jest wyraźnie bardziej awaryjna niż niższe modele .

C356BEE zagra jaśniej .

C350 barwniej .

C352 gdzieś po środku .

Z C350 fajnie grają B&W.

 

Pokoj ma około 16m2.

Polecam używane Kef R300 i któryś z powyższych NADów .

Najpierw bym kupił R300 a później dobrał albo C350 albo C356BEE . Zostaje kwestia źródła . Pomiędzy tymi NADami jest około 1000zł różnicy w cenie a za tyle kupisz świetnego DACa jak Arcam rDAC którego podłączasz pod PCta i lecisz z plików .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ... a CD taki jak..NAD-C 540 ..Podobno to przyzwoity CD... tak jak również podobne jest to niby ze NAD 319 gra lepiej niż 372...ma ktoś jakies zdanie na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ... a CD taki jak..NAD-C 540 ..Podobno to przyzwoity CD

CD 542 , zostaw starocie w spokoju

tak jak również podobne jest to niby ze NAD 319

Kolejna staroć .

Szukasz problemów ?

 

Podałem Ci wyżej sprawdzony i bdb zestaw .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zielony dlatego zadaje tyle pytan aby jak najwięcej się dowiedzieć :) OK wiec pewnie wybiorę cos z nowszych modeli.. tylko potrzebuje jeszcze jakiegoś CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, mam i nad c356 i yamahe a-s500. nad jest lepszym wzmacniaczem na moje ucho. Ale tak świeżo po Audioshow , do twojego metrazu i muzyki rozważ STX Electrino 150 z elektroniką Denon seria 720. Rozrywkowy fajny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muda44 skoro tak siedzisz w NADach to jak brzmi c546?

Nie znam tego modelu i poznać nie chcę - sypią się .

 

do twojego metrazu i muzyki rozważ STX Electrino 150 z elektroniką Denon seria 720. Rozrywkowy fajny dźwięk.

O klasę albo dwie niżej od tego co wyżej przedstawiłem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mysliscie o takim zestawieniu jak:

 

Nad 372 / 356 opcjonalnie 352 i do tego Monitor Audi MR6 bądź Magnat Quantum 677

 

Będzie to miało rece i nogi czy kompletnie te polaczenie nie ma sensu?? Znaczy się będzie grac bo grac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mysle z temat będzie trzeba zakonczyc bo zaczyna się go walkowal już ale na koniec na dobitke jeszcze ewentualna powtorka być może ktoś z posiadaczy bądź z doświadczonych uzytkownikow wypowie się.

 

Na ogien poszla Yamaha A-S701 vs Nad C536.

 

Przychylny jestem bardziej do Yamahy..za to ze ma wejścia optyczne jak i kontrole loudness,pure direct,zlacze do subwoofera,selektor glosnikow..choć te ostatnie pozycje nie sa kluczowe.

 

Co do NAD C356 nie posiada tego.. według mocy...nie wiem który piecyk jest mocniejszych.. w specyfikacji mowia ogolnie

Yamha -2x 160 (100 RMS) 4ohm- 160 przy 8 nie pamietam

Nad C356- 4 ohm- 220 8 ohm-80

 

Wiec czy NAD wypada lepiej mocowo jak to rozumieć? Chociaz mysle ze sa pdoobne?

 

Muzyki jakiej słucham to pop.dance.trance.. kawałki z dobrym glebokim basem jak i dobrym sopranem. Ale tez lata 80/90 bas dynamiczny ..szybki..

 

Jeśli chodzi o glosniki to :

 

Magnat Quantum 677 vs Monitor Audio MR6

 

Teraz tylko nie wiem co jak lepiej wypadnie.. czy Yamaha ma wystarczającego kopa czy lepiej do takiej muzyki jak napisałem dac NAD no chyba ze Yamaha tez ogarnia takie klimaty. Co o tym myślicie o takim zestawieniu.

 

Yamaha A-S701 i Magnat Quantum 677 bo na razie z takiego zalozenia wychodzę. Piszecie owszem ze do Magnata to NAD ale czy Yamaha bylaby złym wyborem? Co myślicie o tych Monitorach? A może jedne i drugie kolumny przereklamowane.- ale mysle ze z tego można cos wybrać

 

Przymierzam się również aby do trafionego zestawu trafil odtwarzacz CD.. na razie nie mam zadnego konkretnego i rosadnego.. przy okazji jak ktoś ma zdanie co do CD to również chętnie przeczytam jakies sugestie :)

 

Konkretnie ..co z czym ..co i jak.. i kupuje sprzet i już koncze debate:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD c356 według testów ma 120 W / 8ohm i Direct nazywa się w NADzie "Tone Defeat". Najlepiej to jedź gdzieś i posłuchaj bo kupisz kota w worku. Yamaha sypie blachami, a NAD ma fajną i wyraźną wyższą średnice to brzmi dużo ciekawiej. Ten Laudness Yamahy to dziadostwo i nie da się tego słuchać. Ja wybrałem NADa bo brzmiał lepiej. Na Yamahę też się kiedyś napalałem, bo mam amplituner Yamahy ale jak się okazało to żaden punkt odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mysle o Yamaha a Nad.. poki co nikt nie mowil o zadnym innym czy tez lepszej używce wiec chyba pozostanę przy tych dwóch firmach.. przedzial cenowy podobny .. teraz kwestia który wzmacniacz ma lepszego kopa.. który lepiej zagra.. dance..pop...trance...electro..ale czasami tez depechode mode..modern talking... zrodlo CD... mysle poki co o NAD ale nie wykluczam Yamahy .. kwestia później będzie jeszcze doboru kolumn.. które ladnie będą wspolgrac i będę miały sile przy glosniejszym odsłuchu... poki co jeszcze poczekam może ktoś napisze jeszcze jakies swoje sugestie.. :)

Mialem ten sam dylemat. Wziąłem nad 375 i cd 546. Gra to u mnie z magnatami 677. Jest superowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wersja NAD C356 + Magnat Quantum 677.

 

Teraz powiedzcie mi jaki CD do tego zestawu? W gre wchodzi uzywka również. Onkyo CN 7050 ?

 

Do tego jeszcze jakies dobrej firmy przewody .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Odgrzebują temat, mam kolumny yamaha ns-555. Panuje kupić wzmacniacz nad 356bee. Jak uważacie czy to będzie dobre połączenie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2020 o 09:58, PawełFalkowski napisał:

Odgrzebują temat, mam kolumny yamaha ns-555. Panuje kupić wzmacniacz nad 356bee. Jak uważacie czy to będzie dobre połączenie??

Kwestia jeszcze źródła, pomieszczenia, akustyki, preferencji... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.