Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup odtwarzacza BD Oppo 103D – teraz, czy czekać na nowy model?


George_Stark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem w zasadzie zdecydowany na zakup tego odtwarzacza. Myślicie, że warto, czy na horyzoncie widać jakieś zapowiedzi nowego modelu?

Model 103 jest chyba na rynku ze 2-3 lata? Nie chciałbym sytuacji, że kilka miesięcy po zakupie okaże się, że wprowadzono następcę.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Cambridge Audio CXU - choć cena wyjściowa jest wyższa to można znaleźć za ok. 4tys - a będzie chyba lepszym wyborem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Cambridge Audio CXU - choć cena wyjściowa jest wyższa to można znaleźć za ok. 4tys - a będzie chyba lepszym wyborem :)

hmm... sądząc po :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to cena jest jakby "sztywna" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem w zasadzie zdecydowany na zakup tego odtwarzacza. Myślicie, że warto, czy na horyzoncie widać jakieś zapowiedzi nowego modelu?

Model 103 jest chyba na rynku ze 2-3 lata? Nie chciałbym sytuacji, że kilka miesięcy po zakupie okaże się, że wprowadzono następcę.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Niestety mozesz miec racje. Za kilka miesiecy wprowadza odtwarzacze 4k a wtedy i oppo i ca i pioneer straca na wartosci. Osobiscie posiadam oppo 105d. Ostatnio czytalem test pioneera i chwala go za jakosc dzwieku. Ca cxu ma ten sam procesor obrazu darbee co oppo. Obraz z oppo faktycznie troche zyskuje ale czy warte jest to swojej ceny trudno mi powiedziec. Jest troche ostrzejszy ale dotyczy to glownie poprawy obrazu gorszej jakosci. Dzwiek oppo oceniam jako dobry. Warunek polaczenie ze wzmakiem analogowo.

 

W sklepach zawsze negocjuj ceny!!!! Naprawde warto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Carmelcalif że negocjować trzeba zawsze!!!!! W pewnym sklepie Oppo 105DRegion Free 8200zł, udało mi się zejść z ceną do 7300zł w ratach 0%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z Carmelcalif że negocjować trzeba zawsze!!!!! W pewnym sklepie Oppo 105DRegion Free 8200zł, udało mi się zejść z ceną do 7300zł w ratach 0%

Za moj oppo 105d zaplacilem 6700.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. CA to faktycznie bardzo interesująca pozycja.

Czy ten odtwarzacz posiada wszystkie "wygody", co 103D? Chodzi o odtwarzanie plików mkv, napisów pl .srt, czy płyt BD z pendriva?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. CA to faktycznie bardzo interesująca pozycja.

Czy ten odtwarzacz posiada wszystkie "wygody", co 103D? Chodzi o odtwarzanie plików mkv, napisów pl .srt, czy płyt BD z pendriva?

Obawiam sie ze oppo bedzie czytal "lepiej". Z doswiadczenia proponuje nie czytac tylko pojsc i sprawdzic osobiscie z wlasnym penemczy tez dyskiem czy tez innymi napedami. Ja zaufalem temu co pisal producent i sie.....przejechalem. Potem bylo typowe sorrryyy i ze pracuja nad tym...i do dzis jestem w d...e:) w jednym waznymdla mnie temacie. Wniosek....sprawdz wszystko sam w salonie....

 

Nie wierz w zapewnienia o aktualizacji!!!

 

Ale to nie wina salonu...to producent i dystrybutor daja ciala..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie ze oppo bedzie czytal "lepiej". Z doswiadczenia proponuje nie czytac tylko pojsc i sprawdzic osobiscie z wlasnym penemczy tez dyskiem czy tez innymi napedami. Ja zaufalem temu co pisal producent i sie.....przejechalem. Potem bylo typowe sorrryyy i ze pracuja nad tym...i do dzis jestem w d...e:) w jednym waznymdla mnie temacie. Wniosek....sprawdz wszystko sam w salonie....

 

Nie wierz w zapewnienia o aktualizacji!!!

 

Ale to nie wina salonu...to producent i dystrybutor daja ciala..

 

Tak, salon nie pisze oprogramowania :) Ale masz rację. Przy zakupie zabiorę ze sobą swój dysk na próbę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, salon nie pisze oprogramowania :) Ale masz rację. Przy zakupie zabiorę ze sobą swój dysk na próbę.

Mozesz tez wypozyczyc sprzet za kaucja do domu i sprawdzic wszystko u siebie, na swoich kablach swoim tv itd...

 

Jesli wawa to polecam planete dzwieku. Swietni fachowcy i pasjonaci.

 

 

Mozesz tez wypozyczyc sprzet za kaucja do domu i sprawdzic wszystko u siebie, na swoich kablach swoim tv itd...

 

Jesli wawa to polecam planete dzwieku. Swietni fachowcy i pasjonaci.

Piza tym nastepca 103 juz jest to 105.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez wypozyczyc sprzet za kaucja do domu i sprawdzic wszystko u siebie, na swoich kablach swoim tv itd...

 

Piza tym nastepca 103 juz jest to 105.

 

Chyba nie do końca, 103 to następca 93, a 105 zastąpił 95.

103 i 105 w sekcji video są chyba takie same, ale różni je na pewno sekcja audio. Oczywiście na korzyść modelu 105. Chodzi o analogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chyba nie do końca, 103 to następca 93, a 105 zastąpił 95.

103 i 105 w sekcji video są chyba takie same, ale różni je na pewno sekcja audio. Oczywiście na korzyść modelu 105. Chodzi o analogi

105 to rozwiniecie 103. Jesli "d" to procesor darbee oraz calkowicie nowy tor audio. Porownaj sobie tyly obu odtwarzaczy. 105 ma zbalansowany tor audio wyjscia xlr. 103 tego nie miala.

 

I nowy dac sabre

 

Jesli interesuje Cie tylko video to 103 d bedzie wystarczajaca. Jesli i audio to zdecydowanie polecam 105d lub pioneera lx88.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam audiopolis w warszawce, ceny dużo lepsze niż w planeta dźwięku.

Ceny sa takie same wszedzie. Cena jest zatem do negocjacji. A negocjacja to obnizenie przez sklep swojej marży (czytaj podatku). Przyklad. Kupowalem cos za 13.000. Obnizylem do 10.000. Wszystko jest kwestia dogadania. I tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A negocjacja to obnizenie przez sklep swojej marży (czytaj podatku). Przyklad. Kupowalem cos za 13.000. Obnizylem do 10.000. Wszystko jest kwestia dogadania. I tyle w temacie.

Nie ogarniam tej logiki.

Możesz wyjaśnić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ogarniam tej logiki.

Możesz wyjaśnić?

Ja tez nie....ale jak zawsze wazny jest skutek. Nieprawdaz?

 

Moze salon sie cieszy ze sprzedal, maja obrot, ruch w interesie a i klient jest zadowolony bo kupil taniej niz brzmiala cena wyjsciowa. Z drugiej strony np w euro, media negocjacje sa raczej niemozliwe. Dlaczego? Moze maja juz i tak niskie marze. A salon ma cos za 10 tys w tym jest 23%vat. Moze latwiej sprzedac zarabiajac 200-300 zl niz trzymac w nieskonczonosc na sklepie i miec zamrozona kase. Prawa rynku!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem że sugerujesz, że salon drożej kupuje niż sprzedaje.:)

Ceny tego CA "rynkowe sa ok 4 tyś zł. W ceneo zwłaszcza w audio jest zazwyczja wpisana cena fabryczna.

Ale ja sprawdzałem Darbee i może komuś sie to nie spodoba co powiem, ale nie wnosi aż tyle jak niektórzy piszą. Choć może to kwestia reszty toru. ale też przyznam że nie wykluczam zakupu, celem szerszych testów niż na prezentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, myślałem że sugerujesz, że salon drożej kupuje niż sprzedaje.:)

Ceny tego CA "rynkowe sa ok 4 tyś zł. W ceneo zwłaszcza w audio jest zazwyczja wpisana cena fabryczna.

Ale ja sprawdzałem Darbee i może komuś sie to nie spodoba co powiem, ale nie wnosi aż tyle jak niektórzy piszą. Choć może to kwestia reszty toru. ale też przyznam że nie wykluczam zakupu, celem szerszych testów niż na prezentacji.

Fakt darbee przy filmach bd daje niewiele lub nawet potrafi zepsuc, natomiast wpiete w tor najnowszego dekodera nc+ poprawia obraz. Do tego czy ktos wierzy czy nie wazny jest tez kabel hdmi. Ten dostarczany z oppo juz w zupelnosci ok. Tor audio analogowy jest tez zupelnie niezly (kosci sabre). Osobiscie oppo kupowalem dla (w kolejnosci) tidal, tor audio po analogu, sacd, tor video. Posiadam azura 851n i oppo brzmi lepiej, szczegolnie po analogu xlr niz po coaxialu. 851 wykorzystuje do radia netowego i plikow z dysku NAS.

Soft oppo jest na dzis niedopracowany jesli chodzi o tidal.

Jesli masz jakies pytania chetnie odpowiem.

 

Oppo po czesci dubluje sie z azurem....ale tidal u mnie prorytem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oppo używam tylko ze względu na tor wizyjny, to 103 eu i myślałem o zmianie na "D". Póki co obraz z prezentacji nie zachęcił jakoś znacznie. Różnice widać było na statycznym obrazie slajdów prezentacyjnych. Przy czym troszkę trzeba było się przyjrzeć i pozapamiętywać szczegóły do porównania. Już na konkretnych filmach nie doszukałem się zdecydowanych bodźców do zmiany playera. Albo projektor tak sobie dobrze radził albo Darbee jest mocno przereklamowane. Sprawa druga że bardzo polubiłem ostrość z projektora JVC, i nie wiem czy potrzebuję coś więcej. Warunek oczywiście dobra relizacja BD.

Przy głębszej analizie obrazu nie byłem przekonany czy nie określiłbym go jako gorszy. Domyślam się że konkretniej można byłoby się wypowiedzieć po projekcji większej ilości filmów. Na ten moment nie mam zdania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oppo używam tylko ze względu na tor wizyjny, to 103 eu i myślałem o zmianie na "D". Póki co obraz z prezentacji nie zachęcił jakoś znacznie. Różnice widać było na statycznym obrazie slajdów prezentacyjnych. Przy czym troszkę trzeba było się przyjrzeć i pozapamiętywać szczegóły do porównania. Już na konkretnych filmach nie doszukałem się zdecydowanych bodźców do zmiany playera. Albo projektor tak sobie dobrze radził albo Darbee jest mocno przereklamowane. Sprawa druga że bardzo polubiłem ostrość z projektora JVC, i nie wiem czy potrzebuję coś więcej. Warunek oczywiście dobra relizacja BD.

Przy głębszej analizie obrazu nie byłem przekonany czy nie określiłbym go jako gorszy. Domyślam się że konkretniej można byłoby się wypowiedzieć po projekcji większej ilości filmów. Na ten moment nie mam zdania.

Obraz na mojej plazmie panasonica 65 cali po zastosowaniu darbee jest ostrzejszy, wyrazniejszy bardziej szczegolowy. Szczegolnie gdy ogladam filmy w programach nc z dopiskiem hd. Wydaje mi sie ze jesli bedziesz liczyl tylko na poprawe bd to mozesz nie dostac tego czego oczekujesz. W koncu to sztuczne poprawianie obrazu. Co prawda regulacji jest sporo, mozliwosci poprawy obrazu mnostwo kombinacji itd, ale...czy jest to warte...7-8 tys? Dla mnie priorytetem jak pisalem byl tidal a reszta byla niejako przy okazji. Jasne ze mozna skonfigurowac to wszystko taniej ale nie chcialem kupiwac kolejnych 3-4 klockow. Wash and go w tym przypadku sie sprawdzilo, mimo zdublowania sie oppo ze streamerem azura 851n w niektorych funkcjach. Popatrz na najnowszego pioneera. Podobno jest porownywalny w torze wizyjnym. Test hi fi choice.com.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem że najnowszy dekoder nc+ poprawia obraz

Czytac ze zrozumieniem kolego. Nie dekoder poprawia a oppo wpiety w tor wizyjny dekodera. Zreszta kazdy czyta jak potrafi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-shift 4 w JVC robi robotę Darbee , tak samo jak w Sony creation coś tam :)

Darbee ma sens w projekcji powyżej 100" , także dziwię się , że cieszy Cię ten stymulant w 65" plaźmie , która i tak jest gwarantem bardzo dobrego obrazu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest Rc albo w-shift w projektorze to wg mnie Darbee to juz przerost formy nad treścią i mozna bardziej popsuc obraz niż go jeszcze bardziej poprawić...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się na rynku Optoma HD 28 DSE z procesorem Darbee .

Zawsze taniej , jak samemu szukać drogich , nie koniecnie lepszych rozwiązań do poprawy obrazu .

To może być dobrym wyzwaniem dla BenQ W 1070 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-shift 4 w JVC robi robotę Darbee , tak samo jak w Sony creation coś tam :)

Darbee ma sens w projekcji powyżej 100" , także dziwię się , że cieszy Cię ten stymulant w 65" plaźmie , która i tak jest gwarantem bardzo dobrego obrazu .

 

No własnie, z tym że wielu użytkowników podkreśla że RC w Sony + Darbee i szczęka opada. Czyli mamy zdublowanie. Przyznam że tej konfiguracji podczas prezentacji nie poświęciłem wiele czasu , ale od razu były zauważalne zanieczyszczenia brazu i pewna sztuczność, mimo regulowania w oppo poziomu pracy Darbee.

W JVC Darbee miało jakby globalnie mniejszy wpływ.

Co do jego zastosowania to kusi mnie mimo wszystko ponieważ ekran kinowy mam w podstawie 301cm, i niestety tutaj jest trochę pozycji /albo nawet nie trochę/ na bd które na takim ekranie sprawiają wrażenie słabo wykonanych. Zwłaszcza część starszych pozycji wydanych na bd. Przykład to zakupiona ostatnio trylogia Ocean's .... Zastanawia jak można wydać tak totalną kupę. Domyślam się że bardziej zaakceptowałbym lekko sztuczną ostrość z Darbee niż mydło bez.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz wychodzi następny temat , pomijając ścieżkę dźwiękową ( bo mówimy o obrazie ) , czy nie lepiej kupić płyty DVD i Oppo 103D :)

Czy inwestycja w MagicScreen będzie lepszym wyjściem dla oczarowania , oszukania swoich gałek ocznych :) ?

Ponoć po 40-tec wzrok siada , mam już 43 i czekam na 50 :) Dużo kasy powinno zostać w gospodarstwie domowym :) A przy 60- ce nie będę wiedział , co z kasą zrobić :)

 

 

Wracając do tematu , myśle , że już czas dla Oppo 103 D 105 D minął . Za 6 miesięcy kupisz używki na All... Za pół ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.