Skocz do zawartości
IGNORED

System za 7 baniek - jak wrażenia?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ja osobiście nie słuchałem tego systemu, nie zdążyłem, ale dochodzą do mnie bardzo różne opinie. Jedni mówią, że na prawdę pozytywnie, inni, że kompletnie nie to. Pytanie jest jednak zasadnicze, czy w Waszym odczuciu można powiedzieć, że mieliście wrażenie bycia podczas nagrania? Czy te siedem baniek przełożyło się na wysoką wierność?

 

Nie zapominajmy, że czym lepszy system (nie droższy, ale lepszy) tym większe różnicowanie nagrań. Czy wydalibyście tyle kasy, gdybyście ją mieli?

 

PS: Jak ktoś ma duże zdjęcie całości systemu to proszę wstawić - dziękuję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę,grało genialnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarokar

(Konto usunięte)

Dla mnie nie zagrało jak 7 baniek, bardzo dobry dźwięk ale za tą kasę powinno być łał a dla mnie nie było.Drugi aspekt prezentacji to kuriozalne zachowanie prezentujących, na prośbę czy można posłuchać swojej płyty padła odpowiedź nie bo gra rożnie czyli co zestaw za 7 baniek i gra tylko samplery i płyty wystawcy a przyniesione przez uczestników to już nie. Na stadionie trafilismy na prezentację na, której play lista składała się z 5 utworów to dopiero wypas.

Jeszcze jeden aspekt wygląd dla mnie nieakceptowalny, wiem o gustach się nie dyskutuje ale ja bym tego czegoś u siebie nie postawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce było na końcu sali pod samą ścianą,czyli dość daleko od kolumn.

 

Widziałem,jak bez problemu włączano płyty gości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarokar, a czego Ci brakowało?

 

Stefek, ty trafiłeś na operę? Dobrze pamiętam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarokar, a czego Ci brakowało?

 

Stefek, ty trafiłeś na operę? Dobrze pamiętam?

 

 

Była opera,była klasyczna klasyka ;),

był też jakiś niezidentyfikowany łomot.

 

Opera to było nieprawdopodobne przeżycie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę grało rozczarowująco, bas dudnił (sic!), nie było poczucia obecności muzyków. W niedzielę znacznie lepiej, ale kiedy Milimetr poprosił o puszczenie przez 10 minut winyli na małym systemie z boku sali, ze zdziwieniem stwierdziłem, ze zdecydowanie dla siebie wolałbym ten mały... ;-)

Na operę niestety nie trafiłem. Za każdym razem grał jazz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce było na końcu sali pod samą ścianą,czyli dość daleko od kolumn.

 

Widziałem,jak bez problemu włączano płyty gości.

 

Bo to normalne dla kolumn tubowych. Siedząc od nich daleko grają jako tako. Ale gdy usiądziesz od nich 3m to po 20 min.masz dosyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w realizacji widoczne jak na dłoni,raz byłem w loży,raz po środku sali,a innym razem jeszcze dalej :)

 

 

 

Bo to normalne dla kolumn tubowych. Siedząc od nich daleko grają jako tako. Ale gdy usiądziesz od nich 3m to po 20 min.masz dosyć.

 

 

Te nie grały jako tako ;)

Tam nie było systemu,ja siedziałem na sali i słuchałem operowego spektaklu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bo to normalne dla kolumn tubowych. Siedząc od nich daleko grają jako tako. Ale gdy usiądziesz od nich 3m to po 20 min.masz dosyć.

Zapomniales dodac, moim zdaniem:), ja sie z tym nie zgadzam, ostatnio znowu przesunalem fotel blizej bazy, slucham ok 3 m w lini prostej od bazy, baza rowniez ok 3 m. Tak jest najlepsza scena i precyzja u mnie, nie za glosno. Srednio 2-3 godziny dziennie, bez zmeczenia.

Bardzo lubie prezentacje kolumn tubowych , o Living Voice juz pisaem w watku o AS, nie bede sie powtarzal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przejść z sali RCMu,gdzie grało naprawdę znakomicie,szczególnie klasyka,

do sali Living Voice,i system RCMu można było spakować,bo wstyd ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, prośba ode mnie, możesz zrobić kopiuj-wklej? Dziękuję już z góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich ostrych ocen, to byly rozne sygnatury dzwiekowe, dla mnie to normalne i akceptowalne.

Namacalnosci i swobody Living Voice w reprodukcji glosow ludzkich i w klasyce nic na tej wystawie nie przebilo, oczywiscie mz.

 

Marslo, prośba ode mnie, możesz zrobić kopiuj-wklej? Dziękuję już z góry.

Sorry, pisze z pada, prosze o zrozumienie, znajdziesz moj wpis latwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w realizacji widoczne jak na dłoni,raz byłem w loży,raz po środku sali,a innym razem jeszcze dalej :)

 

 

 

 

Te nie grały jako tako ;)

Tam nie było systemu,ja siedziałem na sali i słuchałem operowego spektaklu.

 

Ja rozumiem. Miałem na myśli ogólnie zestawy tubowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wrażeń to IMO wizualnie paskudny w zaprezentowanej okleinie. Coś za takie pieniądze powinno prezentować się przepięknie i wyjątkowo.

 

Co do wrażeń dźwiękowych to miałem okazję posłuchać w niedzielę i brzmienie robiło wrażenie swoim wypełnieniem potężnej przestrzeni sali odsłuchowej, natomiast z basem były problemy (jak w chyba każdej sali).

 

Takie produkty jeśli są gdzieś instalowane na stałe to mają na 200% zapewnioną bardzo dobrą adaptację akustyczną pomieszczenia i zapewne w takich warunkach i dźwięk uda się uzyskać w jakości ,,spektakularny"

 

Cena jest kompletnie abstrakcyjna ale to nie ma znaczenia dla ewentualnych klientów tego produktu. Ludzie, których stać na taki sprzęt nie pytają o cenę czegokolwiek, po prostu kupują to na co mają ochotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem :)

 

do Sylwka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasyka brzmiała po prostu fenomenalnie, wyczuwałem obecność muzyków,

jazz i reszta mnie osobiście rozczarował ......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze miejsce było na końcu sali pod samą ścianą,czyli dość daleko od kolumn.

 

Dokładnie tak. Zresztą miało się wrażenie, że ten sprzęt potrzebuje jeszcze większej sali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dokładnie tak. Zresztą miało się wrażenie, że ten sprzęt potrzebuje jeszcze większej sali...

 

 

Tak jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, pisze z pada, prosze o zrozumienie, znajdziesz moj wpis latwo.

Spoko, jak znajdę to wstawię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło przejść z sali RCMu,gdzie grało naprawdę znakomicie,szczególnie klasyka,

do sali Living Voice,i system RCMu można było spakować,bo wstyd ;)

 

Ja słuchałem utworu symfonicznego, brzmiącego jak element ścieżki dźwiękowej z jakiegoś epickiego filmu.

 

System LV jako jedyny z tych, które słuchałem w Tulipie i SN zaoferował wyjątkową SCENĘ MUZYCZNĄ. To był ROZMACH przez wielkie R;-)

 

Wyobrażam sobie jakie atrakcje oferuje ten dźwięk gdy cały sprzęt umieści się w odpowiednio zaadaptowanym pomieszczeniu. Gdy można zapanować nad basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem systemu na Living Voicach w piątek, sobotę i niedzielę. Każdego dnia moim zdaniem grało to coraz lepiej.

 

Nie jestem pewien na ile te średnie opinie o tym systemie to "zasługa" kolumn, a na ile elektroniki i kabli.

Chciałbym dla porównania posłuchać tych Living Voiców z jakąś inną elektroniką.

 

Dla mnie na tym systemie wspaniale wypadał sopran, klawesyn.

Niesamowita i porażająca jest dynamika, ale taka prawdziwa, jak na żywo, bardzo naturalna.

Największym mankamentem był nieco kartonowy, odklejony jakby od reszty pasma bas. To składałbym na zbyt małe pomieszczenie.

 

Piękna jakość wykonania tych głośników.

 

Tak jak wspomniał twonk - bardzo ładnie zagrał system na małych Living Voicach z zewnętrznymi zwrotnicami.

Tam grał gramofon z wkładką Ortofon Anna, nad którą rozpływa się Fremer i której koniecznie chciałem posłuchać.

 

Osobiście nie skreślałbym tych dużych Living Voiców, po tej jednej prezentacji. Taki system zawsze wymaga dużo pracy i prawie nigdy nie jest zupełnie uniwersalny jeśli chodzi o repertuar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy system wymaga pracy i w domu u audiofila gdzie wszystko jest dopieszczone zagra dużo lepiej niź na takiej wystawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,nie wiem,w 20-tu metrach może być problem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wystawie od kilku lat grają w pomieszczeniu ok. 40 metrów, ale w tym roku z mniej rozbudowaną elektroniką (integra).

U mnie w pomieszczeniu ok. 25 metrów, ale z bardziej rozbudowaną elektroniką (preamp plus monobloki).

Na wystawie zagrały cieplej i pełniej, bardziej tłustym dźwiękiem, tak bardziej w typowym Jadisowym stylu.

 

Ja u siebie stroję system na chłodniejsze, ostrzejsze i bardziej detaliczne granie z większym pazurem. Zostaje barwa Jadisa, ale więcej dynamiki i szczegółowości. To kwestia głównie doboru lamp, odpowiednich srebrnych kabli i detalicznej wkładki gramofonowej (nie Koetsu).

Mam lepiej dopracowany efekt budowania 3 planu, co w warunkach wystawowych jest bardzo trudne do osiągnięcia.

Im dalej (w rozsądnych granicach) ustawia się punkt odsłuchowy, tym ładniej wybudowuje się zakres basu. Ja mam niestety dość blisko i bas jest krótszy w wybrzmieniu, ale potrafi zejść ładnie w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, ze u Ciebie gra pieknie.

Nie zrezygnowalbym z uniwersalnosci mojego zestawu dla kompletu Grobela, ale jakbym mogl, kupilbym go jako drugi i rozkoszowal sie muzykalnoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Słuchaliśmy z Milimetrem Living Voice od piątku, ja już gdzieś od godz. 14.30, Przemek od 16. W piątek było słabo, wielki dźwięk ale bez specjalnej głębi, duże plamy. W sobotę było lepiej, dziś najlepiej. Tuż przed odjazdem z Warszawy około 19 rozmawiałem z dystrybutorem, kolumny przyjechały z zagranicy i potrzebują sporo czasu na ułożenie. Ja powiem tak, dźwięk o olbrzymiej skali i rozmachu, przy czym do zdecydowanie większych pomieszczeń. Najlepsze wrażenie robił odsłuch przy samej ścianie końcowej sali, aczkolwiek i tak aspekt szerokości sceny był w mojej ocenie prezentowany lepiej niż głębia. No i jak zauważyło kilku kolegów, brzmienie systemu dość silnie zależy od słuchanego repertuaru. Na pewno nie jest to więc system uniwersalny. Relacja cena/jakość dla mnie osobiście niedefiniowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marslo, wbrew obiegowym opiniom system na Jadisie można zestroić na całkiem uniwersalne granie, o ile nie chcemy grać ciężkiego metalu i w b. dużym pomieszczeniu. Pamiętaj, że ta marka ma bardzo szeroką ofertę aż po wzmacniacze JA800...

 

Czy w systemie z dużym LV były kable Kondo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-529-0-19610400-1447018204_thumb.jpg

post-529-0-44611600-1447018204_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.