Skocz do zawartości
IGNORED

System za 7 baniek - jak wrażenia?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem rozczarowany brzmieniem systemu Grobela (słuchałem w piątek) było tłusto mało przestrzennie. Pomyślałem, że winna za to jest amplifikacja - nie na miarę tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem z 3ma kumplami - jeden powiedział - dobry system, tylko tak z 6 baniek trzeba by obciąć z ceny...ja twierdzę, że trzeba by obciąć z 6,8 ;-) niby fajnie, ale magii nie odnotowano. Stara prawda mówi, że nie bańki robią system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z reszta, ale z jazzem bylo slabo, obok w RCM bylo duzo duzo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem 3 raz ten system ( dwa razy w Monachium ) w Warszawie w sobote wieczorem zagralo 'fajnie' tylko na pytanie czemu graja na spalonych wysokotonowkach, otrzymalem odpowiedz high-endowo - retoryczna, ze moze mam cos ze sluchem..tak, tak z pewnoscia, ;) Slyszalem opinie kilku osob z soboty i mowili ze zagralo slabo. Ten system z pewnoscia ma spore mozliwosci z tego co slyszalem to w Monachium ale to co zaprezentowali w sobote to byla zenada jak dla mnie i dowod na to, ze sa ludzie po prostu slyszacy inaczej.

Pozdr.

 

W Grobel Audio grało ładniej.

Nie! Tam gralo bardzo dobrze!

 

Byłem w niedzielę,grało genialnie.

Pewnie wysokotonowki wymienili ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zgrabnie to squad05 ująłeś w sumie szukamy muzyki a nie jakiegoś pieprzonego wyczynu na sterydach pokazywanego w krzywym lustrze!

przeniosłem do odpowiedniego wątku, bo tu nie miejsc na to. Tu się toczy rozmowa o jakiejś abstrakcji za 7mln, która basu nie potrafi okiełznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sprzęt za 7baniek grał naprawdę fajnie ale tak jak stefek wyżej wspomniał miejsce odsłuchu ostatni rząd środek, w pewnym momencie przeniosłem się do pierwszego rzędu szybko uciekłem. Opera i wielkie składy zjawiskowe śmiem twierdzić że w docelowym i dopieszczonym pomieszczeniu byłoby jeszcze lepiej. Czy sprzęt wart tych pieniędzy zapewne tak jednak pod warunkiem że kogoś na niego stać.

Obok w RCMie inne granie choć też niczego sobie jednak moim zdaniem w niektórych momentach krzykliwie szczególnie z CD.

Grobel jak zwykle pełna kultura i maestria i mimo wszystko takie granie było mi bliższe co tu pisać miał śp. Franco rękę i ucho do głośników i nie trzeba wydawać milionów, można zmieścić się w kwocie 25-100 kzł co kto lubi mam tu na myśli przedział od Accordo do Ktemy.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bryndza. Abstrahując od ceny tego systemu - ale jakość dźwięku była słaba - w sobotę to skandalicznie słaba. W niedzielę było trochę lepiej - ale jak tak bedą grały topowe systemy - to hi-endowi grozi totalny upadek. A co do ceny to 7 milionów złotych za ten systemik to po prostu jakaś wirtualna groteska.

 

W ogóle mam wrażenie że wszystkie drogie systemy mają na celu jedno - pochwalic sie jak najwyższą ceną - jakośc dzwięku nie ma znaczenia większego. Jest tylko bardzo głośno i efektownie ( dla laików) - o jakości, kulturze brzmienia, barwie mozna zapomnieć.

 

Paweljazz ma rację - a Franco Serblin śmieje w głos z niebios.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wart jest 7 baniek ale od mleka. Nie można tego tak oceniać. Każdy inaczej to odbiera nie ma tak potrzebnego spokoju ciszy. Kobiece fluidy przeszkadzają. jak mówił mój kumpel babskie fluidy zabijają dźwięk . Zawsze przed dużym graniem wysyłał kobietę do do teściowej nieźle ja wyposażając w winka słodycze itp.aby spokój i muza grała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 7-em baniek można wynająć na 10 lat najlepszą lożę na Stadionie Narodowym warto??? nie warto (strasznie zła akustyka)

Za 7-em baniek można kupić 3 Maybachy (ale strasznie dudniący w nich jest bas)

Ale jak znam życie to za 7-em baniek wstawili by mi dożywotnio mój ukochany fotel w Operze Narodowej lub Filharmonii (Już warto)

I pewnie za 7-em baniek pozwolili by mi na 10 lat wnosić moją kanapę na na Konkurs Chopinowski I to jest warte wszystkich pieniędzy.

Nawet nie znam takiego ułamka w matematyce , o ile tańszy jest mój sprzęt , ale jest mój i pasuje do mnie jak ulał i wstydzić się nie mam czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem świadkiem w piątek ( początek wystawy) zaczynamy prezentacje, 2 utwory wystawcy, zamykam oczy i tak jestem na koncercie, otwieram nie... to jednak sala hotelowa.

 

Płyta odwiedzającego nr1. Zestaw widocznie już zaczyna się gubić ( nie wiem co to za płyta była) klasyka jakaś, nastepnie przyszła kolej na płytę nr 2. Muzyka Country, Wystawcy po Sobie i jeden mówi: " jak komuś nie wstyd puszczać taką muzykę na takim sprzęcie" Myślę spoko 7mln i mogę słuchać 2 płyt bo na reszcie już nie gra jak za 7mln )

 

na płytach wystawcy naprawdę było cudnie i czułem się jak na koncercie, natomiast inne płyty zabrzmiały dobrze ale już się zestaw gubił.

 

To takie moje skromne zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" jak komuś nie wstyd puszczać taką muzykę na takim sprzęcie"

 

Ja byłem podlizuch i wyjąłem Tą właściwą płytkę za którą byłem krótka rozmową pochwalony ;P

 

Trzeba częściej chodzić na AS nabrać ogłady żeby nas w trakcie pokazu z sali za drzwi nie wystawili ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem podlizuch i wyjąłem Tą właściwą płytkę za którą byłem krótka rozmową pochwalony ;P

 

Trzeba częściej chodzić na AS nabrać ogłady żeby nas w trakcie pokazu z sali za drzwi nie wystawili ;)

 

No tak kwarta piwa dla Ciebie.

Czasami aż wstyd było siedzieć, anglojęzyczni wystawcy a gość podchodzi z kopiowaną płytą lub wydawnictwem typu seles, sorry ale ja też bym stwierdził że ta płyta nie będzie grała.

proszę mnie źle nie zrozumieć ale w sobotę chodziłem z normalnym Teldecem i problemów nie było nigdzie a przecież nie jest to jakieś super XRCD czy K2HD, choć o niektórych takich wydaniach mam swoje zdanie nie do końca pozytywne.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry system musi odtworzyć poprawnie każdy gatunek muzyki, w tym również Metallikę czy Dream Theater.

 

Metalika czy Dream Theater mają za skromne możliwości żeby wykorzystać Dobry System ;)

 

Ja w tym roku odpuściłem i nie puszczałem swojej ulubionej płyty Dream Theater "Images & Words". Olympiany mogły tego nie przetrzymać;-)

 

Ja w chwilach śmiałości zarzucałem Johna Zorna; w niektórych systemach dawało radę i nawet nie wyrzucili za drzwi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System za 7 mln. Wyszedłem po 5 min. z bólem głowy. Wyleczyłem się w Grobel Audio, niesamowicie muzykalny system.

No.1 jak dla mnie na całych targach to system z kolumnami Diapason, a ich konstruktor bardzo sympatyczny człowiek, z pasją i entuzjazmem prezentował system, czego brakowało w Living Voice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, to była faktycznie profanacja dla świętego, złotego cielca;-)

Nie on był moim zdaniem do waskiej specjalizacji czyli małe srednie składy z mniejsza ilością skrzypiec z wokalami kobiecymi i bez sekcji basowej. Ten do Metalicy będzie za 13 baniek uniwersalność jest w cenie zapamiętaj to sobie Tomkly i przestań uzywać MIT-y nie samym basem człowiek żyje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Living Voice Vox Olympian moim skromnym zdaniem robi to co żaden inny system nie potrafi: zbliża nas do brzmienia live.

Czy o tym właśnie nie marzy każdy audiofil ?

 

A jak dostajemy to o czym tyle dyskutowaliśmy to się okazuje, że to nie to ;-) Kiepsko to brzmi ...

 

Living Voice Vox Olympian to system kontrowersyjny. Być może nie jest stworzony do grania każdego rodzaju muzyki. Ale muzyka akustyczna, jazzowa, czy klasyka brzmi obłędnie. Od brzmienia live dzieli nas naprawdę niewiele.

System brzmi z niesłychaną swobodą, powietrzem, bez żadnych zniekształceń, z nieograniczoną dynamiką. Brzmienie instrumentów i wokali jest realne.

 

Moim zdaniem tego systemu należałoby słuchać jak koncertu. Po prostu siadam na kanapie puszczam muzykę, zamykam oczy i jestem na koncercie. Oczywiście po koncercie człowiek jest wyczerpany ale tych emocji jakie zostały przeżyte w ciągu trwania koncertu nic nie zastąpi.

Mając taki system należałoby zmienić sposób słuchania muzyki. Max 1-2h dziennie ;-) Kto by wytrzymał koncert dzień w dzień po kilka godzin ?

Taki system potrzebuje pomieszczenia 100+ metrów zaadoptowanego akustycznie. Może powinni przy zakupie całego systemu, w formie gratisu, dawać odpowiednio przygotowany apartament ? ;-) Niezła forma promocji ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System za 7 mln. Wyszedłem po 5 min. z bólem głowy. Wyleczyłem się w Grobel Audio,

 

Pan doktor Sebastian leczy takie schorzenia ale nie jest też aż tak tanio, w zeszłym roku jednak moim zdaniem zagrało lepiej na mniejszych kolumnach (moim zdaniem są bardziej dopracowane) i był to jeden z 4 dźwięków wystawy (2014)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwierzcie ze ten system gral na 1/10 swoich mozliwosci, prezentacja byla skopana i obslugiwali ja ludzie slyszacy inaczej, gdyby slyszeli normalnie z pewnoscia nie dopusciliby do takiej wtopy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwierzcie ze ten system gral na 1/10 swoich mozliwosci, prezentacja byla skopana i obslugiwali ja ludzie slyszacy inaczej, gdyby slyszeli normalnie z pewnoscia nie dopusciliby do takiej wtopy.

 

Ale tak można było powiedzieć o większości wystawców :)

 

Jak dla mnie sala fantastyczna do własnie takiego pokazu, w takich salach w warunkach live grają na co dzień muzycy, tak ze nie rozumiem w czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Grobel Audio grało ładniej.

A "Machine Head" też ? A co z AC/DC ? :-)

Panowie uwierzcie ze ten system gral na 1/10 swoich mozliwosci, prezentacja byla skopana i obslugiwali ja ludzie slyszacy inaczej, gdyby slyszeli normalnie z pewnoscia nie dopusciliby do takiej wtopy.

Ale to jest chyba system żywcem przeniesiony Z Monachium, zapięty na ostatni guzik. Co prowadzący mieli by spieprzyć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest chyba system żywcem przeniesiony Z Monachium, zapięty na ostatni guzik. Co prowadzący mieli by spieprzyć ?

Nie wiem. Zagralo zle, a potrafi zagrac wybitnie. Moze mieli spalone wysokotonowki...;)

A tak na powaznie, nie wiem moze system ma mozliwosc regulacji bo zwrotnica z tego co pamietam jest na zewnatrz, dodatkowo w Monachium w tym roku na basie byly dwie Kondo Kagury, wiec...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.