Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze audio do 18m2


driv85er

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Zwracam się z prośbą o pomoc w wyborze kolumn i wzmacniacza.

CD jakie posiadam to Pioneer PD-8700. pokój 18m2 w prostokącie. Obecnie używam Pioneera A 550r i mnie pasuje ten wzmacniacz ale gdybym znalazł coś co sprawi że usłyszę więcej szczegółów było by super.

Kolumny jakie posiadam w tej chwili to arcus domino ale chce je wymienić. Muzyka jakiej słucham to rock polski i zagraniczny, dance i vocal house ale lubię też np Adel więc wszystkiego po troszku.

Tak naprawdę jeśli chodzi o wzmacniacz to zastanawiam się tylko nad trzema modelami i na nich bym chciał się skupić żeby nie utrudniać ale jeśli wybrane przeze mnie są zupełnie nie trafione to posłucham propozycji.

Moje są takie:

LUXMAN L 435, sony esd 630 i ewentualnie onkyo integra a-8850 .

Jeśli chodzi o kolumny to już trochę trudniej bo nie wiem czy w takim pokoju lepsze będą podstawkowe czy podłogowe. Obudowa zamknięta czy B-R.

Z kolumn jakie mam w okolicy zastanawiam się nad takimi:

eltax linear response 8

ARCUS TM 66 (są do kupienia też ARCUS TM 95 ale to już daleko)

BRAUN LS-80 (słuchałem jakiegoś troszkę niższego modelu i było bardzo przyjemnie)

WEGA DIRECT 700

Unitra Tonsil Zg60c115

 

Zdaje sobie sprawę że to niezły mix ale taki mam wybór w okolicy

.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję i czekam z niecierpliwością na opinię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Sony TA F550ES + te monitory :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

poczytaj o nich tutaj, będziesz bardzo zadowolony z jakości i mocy jaką oferuję. To bardzo duże i dobrze grające monitory :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe że stanę się posiadaczem tych monitorów tym bardziej że mam słabość do tonsila. Mam nadzieje że dorosłem już do tego by docenić ich jakość.

Pozostała kwestia wzmacniacza. Pozostał luxman l 435 i sony esd 630 i między tymi dwoma chciałbym żebyście mi pomogli wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman zagra jak lampowy wzmacniacz z tym, że jest wiekowy i niektóre elektrolity mogą być wątpliwej jakości. Wybrałbym tego Sony bo to dobrze i neutralnie grający wzmacniacz.

 

Co do tych monitorów to wielu wsadza Tonsila do jednego wora nie wiedząc, że Tonsil wypuścił kilka świetnych produktów deklasujących wiele cenionych zachodnich produkcji. Te monitory są jednymi z nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luxman l435, (szczególnie L410, L430) polecam, jeżeli dobrze operujesz lutownicą i trochę pojęcia o budowie wzmacniaczy posiadasz, bo będziesz na pewno korzystał z tych umiejętności po jego zakupię:)

A to Sony esd630 omijałbym. Polecam bardzo 670ES, 570ES oraz trochę mniej, ale jednak 550ES. Sony zabrzmi najbliżej neutralności z mocnym punktowym basem.

Luxmany natomiast bardziej miękkim, ciut rozciągniętym basem, ale za to słodką średnicą i łagodną górą.

Jako konkurenta do w.w luxmanów dorzucę Philipsa FA-960 - ciut mniejsza prawdopodobieństwo że będziesz musiał odrazu coś poprawiać, ale zawsze jest jak wszędzie w starociach.

 

Z kolumn polecam Dali 450, może doskładasz do 470. Audio Academy Hyperion może Phobe II. Tonsil Siesta Front.

 

P.S

ZG60C115 to nie były dobre brzmieniowo kolumny... ZG40c/8 to stosunkowo ładnie grało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Facet od PMSów olał sprawę i nie wystawił ich na allegro tak jak go prosiłem więc szukam dalej. Moją uwagę przykuły Bowers & Wilkins DM 320

Miał ktoś kiedyś styczność? Kiedyś słuchałem dm 640 i wtedy zrobiły na mnie wrażenie. Czego mogę się spodziewać po dm 320?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.