Skocz do zawartości
IGNORED

Jak podłączyć ps60e6500 vs solo 7c


małowielki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za chwilę kupuję głośniki solo 7c new. Chciałem nieco polepszyć dźwięk z tv. I chciałem się dowiedzieć jak najlepiej je podłączyć do Tv samsung ps60e6500 ? posiadam także dekoder nc+ turbo box.Dajcie jakieś rozwiązanie najlepszego podłączenia, jaki kabel będę potrzebował ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x cinch pod audio L R i wpinasz w wejście w głośnikach

 

Obawiam się, że kolega może nie mieć racji. Wygląda mi, że AUDIO L R widoczne na zdjęciu to nie wyjście a wejście dźwięku dla połączenia komponentowego. Nie widzę powodu, dla którego takie podłączenie miałoby działać.

 

Masz następujące możliwości:

1. Wyciągnąć dźwięk z odpowiednich pinów złącza SCART. Niestety, to złącze może nie udostępniać sygnału audio, ponieważ w dzisiejszych TV istnieje ono jedynie w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności. Poza tym głośność dźwięku regulujesz tylko na głośnikach (nie działa regulacja z TV).

2. Podłączenie zewnętrznego przetwornika C/A - wpinasz do Digital Autdio Output, a wyjście przetwornika do głośników. To rozwiązanie wymaga kupna przetwornika, jeśli nie masz.

3. Najprostsze rozwiązanie zakładając że TV ma wyjście słuchawkowe (na zdjęciu nie widać): wpinasz z niego do głośników kablem jack 3,5mm -> RCA. Jakość dźwięku co najmniej przyzwoita i powinna działać regulacja głośności z TV (choć w moim Philipsie niestety nie działa, ale to Samsung).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Obawiam się, że kolega może nie mieć racji. Wygląda mi, że AUDIO L R widoczne na zdjęciu to nie wyjście a wejście dźwięku dla połączenia komponentowego. Nie widzę powodu, dla którego takie podłączenie miałoby działać.

 

Masz następujące możliwości:

1. Wyciągnąć dźwięk z odpowiednich pinów złącza SCART. Niestety, to złącze może nie udostępniać sygnału audio, ponieważ w dzisiejszych TV istnieje ono jedynie w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności. Poza tym głośność dźwięku regulujesz tylko na głośnikach (nie działa regulacja z TV).

2. Podłączenie zewnętrznego przetwornika C/A - wpinasz do Digital Autdio Output, a wyjście przetwornika do głośników. To rozwiązanie wymaga kupna przetwornika, jeśli nie masz.

3. Najprostsze rozwiązanie zakładając że TV ma wyjście słuchawkowe (na zdjęciu nie widać): wpinasz z niego do głośników kablem jack 3,5mm -> RCA. Jakość dźwięku co najmniej przyzwoita i powinna działać regulacja głośności z TV (choć w moim Philipsie niestety nie działa, ale to Samsung).

 

Kolega ma rację!!!!!!!

Z tyłu widać cyfrowe wyjście optyczne, najlepiej kupić niedrogi dac.

Ja mam fioo, jest fajny bo ma zasilanie typu usb więc może być zasilany z tv i razem z nim włączać się i wyłączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mam wyjścia słuchawkowego w Tv.

Nie posiadam też "niedrogiego dac"

A jeżeli kupiłbym Solo 9c to czy z podłączeniem do tv nie będzie problemu ? Czy lepiej kupić Solo 7c + dac fiio d3. Czy różnica w dźwięku dla laika będzie słyszalna ? Bo cena jest podobna.

Jeżeli nie to napiszcie jakim kablem i gdzie ? Może kablem Hdmi można ?

Solo 9c ma takie złącza:

HDMI in

4 x RCA

HDMI out

RCA

Optyczny TOSLINK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.