Jump to content
IGNORED

Jak podłączyć ps60e6500 vs solo 7c

małowielki

Recommended Posts

Witam,

za chwilę kupuję głośniki solo 7c new. Chciałem nieco polepszyć dźwięk z tv. I chciałem się dowiedzieć jak najlepiej je podłączyć do Tv samsung ps60e6500 ? posiadam także dekoder nc+ turbo box.Dajcie jakieś rozwiązanie najlepszego podłączenia, jaki kabel będę potrzebował ?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2x cinch pod audio L R i wpinasz w wejście w głośnikach

Obawiam się, że kolega może nie mieć racji. Wygląda mi, że AUDIO L R widoczne na zdjęciu to nie wyjście a wejście dźwięku dla połączenia komponentowego. Nie widzę powodu, dla którego takie podłączenie miałoby działać.

Masz następujące możliwości:

1. Wyciągnąć dźwięk z odpowiednich pinów złącza SCART. Niestety, to złącze może nie udostępniać sygnału audio, ponieważ w dzisiejszych TV istnieje ono jedynie w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności. Poza tym głośność dźwięku regulujesz tylko na głośnikach (nie działa regulacja z TV).

2. Podłączenie zewnętrznego przetwornika C/A - wpinasz do Digital Autdio Output, a wyjście przetwornika do głośników. To rozwiązanie wymaga kupna przetwornika, jeśli nie masz.

3. Najprostsze rozwiązanie zakładając że TV ma wyjście słuchawkowe (na zdjęciu nie widać): wpinasz z niego do głośników kablem jack 3,5mm -> RCA. Jakość dźwięku co najmniej przyzwoita i powinna działać regulacja głośności z TV (choć w moim Philipsie niestety nie działa, ale to Samsung).

• Moderatorzy

Obawiam się, że kolega może nie mieć racji. Wygląda mi, że AUDIO L R widoczne na zdjęciu to nie wyjście a wejście dźwięku dla połączenia komponentowego. Nie widzę powodu, dla którego takie podłączenie miałoby działać.

Masz następujące możliwości:

1. Wyciągnąć dźwięk z odpowiednich pinów złącza SCART. Niestety, to złącze może nie udostępniać sygnału audio, ponieważ w dzisiejszych TV istnieje ono jedynie w celu zapewnienia wstecznej kompatybilności. Poza tym głośność dźwięku regulujesz tylko na głośnikach (nie działa regulacja z TV).

2. Podłączenie zewnętrznego przetwornika C/A - wpinasz do Digital Autdio Output, a wyjście przetwornika do głośników. To rozwiązanie wymaga kupna przetwornika, jeśli nie masz.

3. Najprostsze rozwiązanie zakładając że TV ma wyjście słuchawkowe (na zdjęciu nie widać): wpinasz z niego do głośników kablem jack 3,5mm -> RCA. Jakość dźwięku co najmniej przyzwoita i powinna działać regulacja głośności z TV (choć w moim Philipsie niestety nie działa, ale to Samsung).

Kolega ma rację!!!!!!!

Z tyłu widać cyfrowe wyjście optyczne, najlepiej kupić niedrogi dac.

Ja mam fioo, jest fajny bo ma zasilanie typu usb więc może być zasilany z tv i razem z nim włączać się i wyłączać.

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Niestety, nie mam wyjścia słuchawkowego w Tv.

Nie posiadam też "niedrogiego dac"

A jeżeli kupiłbym Solo 9c to czy z podłączeniem do tv nie będzie problemu ? Czy lepiej kupić Solo 7c + dac fiio d3. Czy różnica w dźwięku dla laika będzie słyszalna ? Bo cena jest podobna.

Jeżeli nie to napiszcie jakim kablem i gdzie ? Może kablem Hdmi można ?

Solo 9c ma takie złącza:

HDMI in

4 x RCA

HDMI out

RCA

Optyczny TOSLINK

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.