Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy wzmacniacz do 2500zł


Nowy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoje przed wyborem nowego wzmacniacza, w gre wchodzi Sansui AU X711 który stoi obecnie na OLX, Yamaha AX-900 oraz Sony TA-F730ES

 

Kolumny to Jamo Classic 10, muzyka hardstyle i pop, który wzmacniacz lepiej się sprawdzi, ewentualnie jeśli 711 jest zbyt niskim modelem to co polecacie? może ktoś ma cos lepszego na sprzedanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam większe zaufanie do 20 letnich japońskich wyższej klasy niż do nowych chińskich. Doświadczenie mnie tego nauczyło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui AU X711 jest ze 4x za drogi w stosunku do tego co oferuje dzwiekowo, yamaha to solidny i mocny piec jednak jego ceny obecnie sa z kosmosu, wart jest wlasnie ok 1000zl, sony mozna kupic za ok 1000zl

 

Jednak jesli masz do wydania sporo wiecej to pomysl np o denonie pma 1560, chociaz uwazam ze do takiej muzyki spokojnie starczy yamaha ax900

 

Apropo jeszcze Sansui to wczoraj sluchalem wyzszego modelu Au X 901 i ten dostal lanie od 5x tanszego Sony TA-F670ES

 

Wspomniany rotel tez będzie bardzo dobrym wyborem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie Sansui polecono mi wlasnie 901 jako bardziej wyrównany brzmieniem od 711, a tutaj piszecie ze gra kiepsko jak na swoja cene

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

co do Sansui się nie wypowiadam bo nie słuchałem, ale mam porównanie nowego Atolla AM100SE który notabene dostaje rewelacyjne oceny w testach do Rotela RA980, Rotel dynamiką zjada Atolla nie wspominając już o buczącym trafo w Atollu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witam, stoje przed wyborem nowego wzmacniacza, w gre wchodzi Sansui AU X711 który stoi obecnie na OLX, Yamaha AX-900 oraz Sony TA-F730ES

 

Kolumny to Jamo Classic 10, muzyka hardstyle i pop, który wzmacniacz lepiej się sprawdzi, ewentualnie jeśli 711 jest zbyt niskim modelem to co polecacie? może ktoś ma cos lepszego na sprzedanie

myślę, że z Audiolabem 8200A nóweczką zejdą na 2700, próbuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Audiolaba - fajne granie. Lub Onkyo - bardziej otwarte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule wątku jest błąd, zamiast słowa "nowy" powinno być "używany". No chyba, że Sansui istnieje i nadal produkuje wzmacniacze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z audiolaba sluchalem 8000a wiec tez mozna polecic ale ma malo mocy i szybko sie nagrzewa wiec do dluzszego i intensywniejszego grania odpada

 

Mimo wszystko polecalbym wziasc yamahe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nawet "wziąć".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i będzie Pan zadowolony.Sam mam ten wzmacniacz i na razie królik

je mi z ręki a na pewno nie mam zamiaru go gonić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 2,5 k zł jest w czym wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Z audiolaba sluchalem 8000a wiec tez mozna polecic ale ma malo mocy i szybko sie nagrzewa wiec do dluzszego i intensywniejszego grania odpada

 

Mimo wszystko polecalbym wziasc yamahe

nie myl ludzi, między 8000a a 8000s jest spora różnica, a późniejsze 8200a to klon 8000s powiedzmy, mocne piece - nie grzeją się, miałem, podobnie z TAG Mclaren 60i / 60irv, poczytaj bo "gupoty" piszesz

 

http://olx.pl/oferta/sprzedam-music-hall-a35-2-wzmacniacz-stereo-CID99-IDcm37N.html#61881c51d5

i będzie Pan zadowolony.Sam mam ten wzmacniacz i na razie królik

je mi z ręki a na pewno nie mam zamiaru go gonić

super propozycja, chyba jedna z naj, megaoferta w tej cenie.

 

Na giełdzie jest też Tag Mclaren 60irv w tej cenie, niedoceniony świetny wzmacniacz, jest w czym wybierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy wzmacniacz dla mnie znaczy inny niż dotychczas posiadany chociaż tytuł sugeruje coś zgoła innego.

O heglu naczytałem się sporo o brumiących transformatorach więc odpada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wzmacniacz, bez wodotrysków, ale bardzo uniwersalny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie myl ludzi, między 8000a a 8000s jest spora różnica, a późniejsze 8200a to klon 8000s powiedzmy, mocne piece - nie grzeją się,

8000s ma tak samo rozwiazany uklad chlodzenia jak 8000a

 

ogolnie to dobrze brzmiace wzmacniacze ale grzeja sie jak diabli i to jest fakt, nie wiem moze sluchales go z bardzo latwymi kolumnami, u mnie na kolumnach 4 ohm byl goracy po kilku minutach

 

Tam siedza bardzo mocne SanKeny 2SC2922 i 2SA1216, gdzies trzeba rozproszyc ta moc

 

teraz odrób lekcje i porównaj sobie radiator w Audiolabie 8000s, w Sony TA-F 670ES i w Marantzie PM-16

 

wszedzie tam siedza takie same tranzystory i moc wyjsciowa jest zblizona, widzisz roznice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel buczy, Atoll buczy... Nie słuchaj bajek tylko przekonaj się sam.

W Krellu s300i też niektórym buczało - wszystko zależy na jaki egzemplarz trafisz..

 

Ten Onkyo 9050 to bardzo fajny wzmacniacz w swojej cenie - słuchałem go z kilkoma różnymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

8000s ma tak samo rozwiazany uklad chlodzenia jak 8000a

 

ogolnie to dobrze brzmiace wzmacniacze ale grzeja sie jak diabli i to jest fakt, nie wiem moze sluchales go z bardzo latwymi kolumnami, u mnie na kolumnach 4 ohm byl goracy po kilku minutach

 

Tam siedza bardzo mocne SanKeny 2SC2922 i 2SA1216, gdzies trzeba rozproszyc ta moc

 

teraz odrób lekcje i porównaj sobie radiator w Audiolabie 8000s, w Sony TA-F 670ES i w Marantzie PM-16

 

wszedzie tam siedza takie same tranzystory i moc wyjsciowa jest zblizona, widzisz roznice?

to nie są tożsame (identyczne) konstrukcje, 8000s jest mocniejszy, wydajniejszy, miałem kilka lat, również z bardzo trudnymi kolumnami. Uparłeś się by bronić swojego zdania nie mój problem, ale nie wolno porównywać mocy i realnej wydajności prądowej 8000a do 8000s i na tej podstawie oceniać 8200a, tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchalem sansui au x 901 na kolumnach stx fx 300 modyfikowanych

Ten sam wzmacniacz na moich jamo i na koncu sony ta f 770es na kolumnach tonsil maestro 180 II

Sansui zagrał beznadziejnie słabo, bas rozlazły, zero wysokich tonów kompletna porażka, zarowno na jego jak i moich kolumnach, a facet krzyczał za niego 3500, odpalilem mu na koniec moja obecns yamahe ax700 ktora kosztuje 600zl a wiec wielokrotnie tansza, sony zagral tak jak oczekiwalem a kosztuje 1700, pojade dzis po niego ze znajomym ktory oceni czy jest oryginalny, sansui nie jest takie swietne jak to sie opisuje tu na forum a ceny sa wziete z kosmosu, niektore modele kosztuja po kilkanascie tysiecy a pewnie skasuje je inny japonczyk za ulamek tej ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam do sprzedania Creek Evo 2, po wymianie kondensatorów na mundorf.Zagra dużo lepiej od wymienionych.Zapraszam na odsłuch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui zagrał beznadziejnie słabo, bas rozlazły, zero wysokich tonów kompletna porażka, zarowno na jego jak i moich kolumnach,

I tak bywa ja już też się przekonałem że często to co chwalone na forum aż takie cudowne nie jest ;)

Sony 770 ES to kawał dobrego piecyka uniwersalny zagra fajnie każdą muzykę no i moc też ma wystarczającą żeby poradzić sobie z większością kolumn .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zalezy mi aby wzmacniacz zagral wszystko i byl neutralny a jego cena musi odzwierciedlac to jak gra, mysle ze na sony sie nie zawiode, wiecej napisze gdy go przywiozę do domu

 

Chodzi mi po glowie jeszcze ax900, ale chciałbym tez spróbować czegos nowego bo kilka lat juz slucham na ax700, i nie wiem czy wymiana na ax900 byla by takim krokiem milowym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.