Skocz do zawartości
IGNORED

Dlaczego zostałem zbanowany we wątku pokój DIY 2015 w zakładce DIY?


Piotr_1

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego zostałem zbanowany we wątku pokój DIY 2015 w zakładce DIY?

 

Najpierw bez powodu kasuje się posty, które jakiemuś moderatorowi nie leżą do kolacji, następnie banuje się użytkownika, ponieważ pyta się co jest grane.

 

Co to są za metody moderowania, chciałbym wiedzieć jakie punkty regulaminu naruszyłem i jaki moderator prowadzi sobie ten sposób cenzury. Ewidentnie jest to kształtowanie toku dyskusji przez moderatora pod jego prywatne preferencje i jawne naruszenie wolności słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to są metody jeszcze ze starszych czasów. Jak to jest że jakaś niedowartościowana persona kasuje twoje posty. Brałem udział w tym wydarzeniu, było fajnie, byłem pozytywnie nastawiony, a tu nagle JEB! Kasujemy bo jest nie w deseń nowej tapety? I ban? Żeby zamknąć mordę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy, kto robi takie rzeczy....

Że mój zwykły post w sumie w odniesieniu do pokoju DIY, z którego znam i szanuję wiele osób zniknął, to nic...

Ale zbanowanie Piotra - którego sprzęt grał w owym pokoju to już troszkę przesada..

Chyba komuś jest potrzebny kubeł zimnej wody, albo lepiej dwa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Moderatorzy, na pytania się odpowiada, a nie je kasuje. Ja wiem że tak jest łatwiej, jednak niesmak pozostaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17391-0-08718600-1447160301_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, ale urwał...

 

Też w tym wątku mam bana, załóż nowy i po sprawie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wątek" - poznaj swoje przeznaczenie

 

Otrzymałem juz odpowiedz od moderacji w rozmowie prywatnej wiec sprawa jest juz jako tako wyjaśniona. Ten wątek to zawsze masakra jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem juz odpowiedz od moderacji w rozmowie prywatnej wiec sprawa jest juz jako tako wyjaśniona.

Najpierw sprawę poruszasz publicznie,zakładając wątek a na koniec piszesz,że została sprawa załatwiona po japońsku "Jako,tako"-czyli jak została załatwiona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawę poruszasz publicznie,zakładając wątek a na koniec piszesz,że została sprawa załatwiona po japońsku "Jako,tako"-czyli jak została załatwiona?

 

Tak właśnie zrobiłem. O takich rzeczach trzeba pisać, krzyczeć, a nie chować głowę w piasek.

 

Rozmowa dwóch stron w jakiś sposób pozwala zrozumieć i załagodzić sytuację. Można powiedzieć że posty były usunięte bezzasadnie, ale w imię jakichś wyższych celów.

 

Popieram szczytne cele, jednak jeżeli prawa użytkownika na forum będą sprowadzały się do zasady "moderacja robi co chce, a jak się nie podoba to wy***rdalaj", no to trzeba z tym walczyć.

Podobnie jak każdy nie znoszę kiedy kasuje się posty bez powodu. Jestem zwolennikiem moderacji lekkiej, a nie wprowadzającej jakąś swoją wizję forum.

Moderacja jest od interwencji w sprawach ekstremalnych, a nie od narzucania toku rozmowy, który jej wydaje się odpowiedni w danej sytuacji, estetyczny, bądź rokujący jakimiś korzyściami.

 

Tak czy siak uważam że sytuacje tego typu w dłuższej perspektywie czasu szkodzą samej moderacji i forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że posty były usunięte bezzasadnie, ale w imię jakichś wyższych celów.

 

Pół biedy, jak w imię jakichś, gorzej, jak w czyichś...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego w polskim prawie jak "atak personalny na moderację". W tego typu regulaminowym stwierdzeniu jest pole do dużych nadużyć.

Jeżeli chce się stosować tego typu zapisy w regulaminie, to należy dokładnie opisać co to określenie miałoby oznaczać.

 

A konkretnie powinno tutaj chodzić o poważne groźby związane ze stratami materialnymi, utraty zdrowia, życia. No bo sorry, jak ktoś pisze komuś "nie nadajesz się na moderatora" to nie jest żaden jeszcze atak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja jest od interwencji w sprawach ekstremalnych, a nie od narzucania toku rozmowy, który jej wydaje się odpowiedni w danej sytuacji, estetyczny, bądź rokujący jakimiś korzyściami.

 

Tak czy siak uważam że sytuacje tego typu w dłuższej perspektywie czasu szkodzą samej moderacji i forum.

To się za sprawą pewnych osób normą staje.

 

W tego typu regulaminowym stwierdzeniu jest pole do dużych nadużyć.

Jeżeli chce się stosować tego typu zapisy w regulaminie, to należy dokładnie opisać co to określenie miałoby oznaczać

Oj naiwny ty :)

 

Znam przypadek, że skomentowanie działania moderatora zostało uznane, za uwaga....kłamliwy atak na moderacje !!! Oczywiście odpowiednio wynagrodzony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dlaczego zostałem zbanowany we wątku pokój DIY 2015 w zakładce DIY?

 

Najpierw bez powodu kasuje się posty, które jakiemuś moderatorowi nie leżą do kolacji, następnie banuje się użytkownika, ponieważ pyta się co jest grane.

 

Co to są za metody moderowania, chciałbym wiedzieć jakie punkty regulaminu naruszyłem i jaki moderator prowadzi sobie ten sposób cenzury. Ewidentnie jest to kształtowanie toku dyskusji przez moderatora pod jego prywatne preferencje i jawne naruszenie wolności słowa.

 

Kasujemy bo jest nie w deseń nowej tapety? I ban? Żeby zamknąć mordę?

 

Zdziwiony?

Dokładnie mi zrobiłeś to samo dwa lata temu będąc moderatorem - mimo, że składałem się bezinteresownie (bo nic nie wystawiałem) na wynajęcie pokoju.

 

Jak to było? Jak Kuba Bogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony?

Dokładnie mi zrobiłeś to samo dwa lata temu będąc moderatorem - mimo, że składałem się bezinteresownie (bo nic nie wystawiałem) na wynajęcie pokoju.

 

Jak to było? Jak Kuba Bogu...

 

Zaiste, zbanowałem Ciebie kochany, ale nie zrobiłem tego samego co teraz.

 

Sytuacja była wyjaśniona, a ja zrezygnowałem z bycia moderatorem, ponieważ nie nadaję się do tego, nie interesuje mnie to i mam ciekawsze zajęcia. Czyż nie było tak?

 

Może pamiętasz obfite dyskusje i awantury na kilka stron, których jakoś nikt nie kasował, a raczej zacięcie w nich uczestniczyłem i starałem się każdemu wytłumaczyć o co chodzi?

Jakoś te dyskusje stały na forum w kilku miejscach i ja ich na pewno nie kasowałem, każdy miał tam wgląd. A to z prostej przyczyny - uważam że wolność słowa to ważna rzecz.

Może pamiętasz pomówienia o moderatorski spisek, których byłeś autorem wraz ze swoimi kolegami?

 

I jeszcze jedno, to było jakieś cztery lata temu i po raz któryś przypominasz tą sytuację, jakby nie była wyjaśniona. Powiem Ci krótko. odpier**l się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbyś :)

 

To może przypomnieć Ci o co wtedy chodziło? Mogę tobie przypomnieć skoro jesteś taki dociekliwy i pamiętliwy.

Zarzucasz mi że broniłem się przed rozwydrzoną chołotą?

 

Chcieliście wtedy zniszczyć wszelkimi sposobami koncept pokoju DIY prowadzonego przez Paltona i mnie i żeby prowadził go Stary Audiofil i jego ekipa.

Chyba wszyscy sobie zdają sprawę z tego, że Stary Audiofil jest branżowcem, a nie żadnym konstruktorem.

 

Uciekaliście się do wszelkich możliwych pomówień. O brak wykształenia, o niegrające projekty, o brzydki zapach w pokoju, o kasowanie postów, o kujawsko-pomorski spisek, o antywarszawskość. Parodia!

Wzięło Cię na wspominki kolego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Bzdury opowiadasz "kolego" zupełnie niepotrzebnie używając liczby mnogiej oraz pozycjonując mnie w jakiejś...? mafii?

 

Ja dostałem bana po AS bo napisałem, że w waszym pokoju unosił się nieznośny odór alkoholu wymieszany z ludzkim potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie. Ja dokładnie nie pamiętam za co.

W każdym razie musisz mieć duży żal do mnie o to, że dostałeś niesłusznie bana we wątku, skoro tak często to wspominasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

W każdym razie musisz mieć duży żal do mnie o to, że dostałeś niesłusznie bana we wątku, skoro tak często to wspominasz.

 

Nie, nie Piotrze. To żaden żal.

To jedynie siedzi w głowie jak stary dowcip typu przychodzi baba do lekarza :)

Bany w watkach prowadzonych przez Twojego przyjaciela to dla wielu użytkowników AS - zaszczyt podkreślający dezaprobatę dla poczynań tego Pana.

Dla mnie też :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znów znikały posty. Otrzymałem także 3 punkty ostrzeżeń w dziale Hi-End za trolling, za posta o treści:

 

"Dźwięki harfy, kabli szum, wodo wodo, zmień się w rum."

 

Przy czym było to podczas dyskusji Rafaella z Paltonem o ich sprawach związanych z jakimś testem kabli.

Moim zdaniem to doskonała okazja do żartów, kiedy moderator-recenzent i branża dyskutuje we wątku o targach o swoich interesach.

Nie uważam żebym był "trollem".

 

Czy ktoś z moderacji lub administracji może mi wytłumaczyć jak to jest?

Czy ja myślę nie tak, czy tutaj jest coś nie w porządku?

Gdzie leży granica czyszczenia wątku podczas bieżącej dyskusji?

Czy działania moderatorów podlegają jakiejś bieżącej ocenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym marzeniem lejtnanta jest umrzeć za audio w obecności nirvany. Najświętszym obowiązkiem lejtnanta wobec socjalistycznej Ojczyzny oraz Wielkiego Wodza i Nauczyciela propagandy jest walka z faszystowskimi kapitalistycznymi "panami" i krzewienie socjalistycznej audifilskiej kultury, z pozycji przedstawiciela wyższej cywilizacji, który uważa brak na forum „woszebijki”, czyli ustrojstwa do tępienia wszy, za karygodne cywilizacyjne opóźnienie, niezależnie od braku obiektów do tępienia.

Potyczki lejtnanta z nowo poznawanymi zdobyczami „faszystowskiej cywilizacji burzujów” i jego relacje z ludźmi to satyra w czystej postaci, a jego optyka, której nic nie jest w stanie zakłócić, ma wymiar tragikomiczny.

Lejtnant nie tylko walczy o zaprowadzenie jedynego sprawiedliwego ustroju, posiada też uczucia i ambicje, więc nienawidzi, kocha, pogardza, cierpi z miłości, snuje intrygi. Czymkolwiek się jednak kieruje – a forumowicz zna jego głębokie motywacje – potrafi każdy postępek wytłumaczyć na gruncie jedynej słusznej ideologii. O lejtnancie nie da się powiedzieć, że jest bezmyślny. On myśli, kojarzy i wnioskuje, tyle tylko, że przy tym ma utrwalone, prawdziwie „nieruszimyje” przekonania, a to taka wartość stała, przy której naoczne doświadczenie nie ma żadnego znaczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na forum głosić swoją, jedyną i najsłuszniejszą ideologię, ale w rozmowie, a nie poprzez kasowanie wpisów rozmówców do jasnej cholery!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, przypomnij sobie jaką fajną "rewolucję" robiliście z Paltonem po pewnym AS. Czyż nie jest tak, że teraz białe kółeczko nad Twą głową widnieje, a wtedy nie tylko nie widniało, ale i sam za sznureczki pociągałeś? Teraz rządzi się ten sam, tylko bez Ciebie... - czyli wiesz już jak to jest, gdy ktoś ma Cię w dupie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, przypomnij sobie jaką fajną "rewolucję" robiliście z Paltonem po pewnym AS. Czyż nie jest tak, że teraz białe kółeczko nad Twą głową widnieje, a wtedy nie tylko nie widniało, ale i sam za sznureczki pociągałeś? Teraz rządzi się ten sam, tylko bez Ciebie... - czyli wiesz już jak to jest, gdy ktoś ma Cię w dupie...

 

Po prostu wyobraźnia twoja pracuje, kiedy widzisz plakietkę moderator. Ja lubię mieć święty spokój i mieć świadomość że odpowiednie osoby są na odpowiednim miejscu. Chcę sobie normalnie pisać na forum. I nad moją głową nie widnieje żadna aureolka. Jestem ciekaw co byś zrobił na moim miejscu. Poszedł na skargę do mamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, Ty się obudź! Myślisz, że ktoś Cię wysłucha? Myślisz, że Palton jest na właściwym stanowisku? To już jesteś po innej stronie, ty już jesteś szarak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem tego forum jest mała ilość konkretnych użytkowników. Ludzi, którzy po prostu sami reagują kiedy ktoś zaczyna świrować. Tutaj wszyscy wolą schować głowę pod kołderkę i czekać aż moderacja coś powie.

 

Z resztą nie mieszaj mnie w to. Idealistą nie jestem, ale coś tutaj jest mocno nie tak, więc piszę. Uważam że tak jest słusznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.