Skocz do zawartości
IGNORED

Oppo-105D vs PC + Hegel HD25


marcin_30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to mój pierwszy post na forum ale mam nadzieję, że ktoś pomoże, za co serdecznie dziękuję.

W jaki sprzęt jest lepiej zainwestować, Oppo-105D czy Hegel HD25 jeśli chodzi o jakość uzyskanego dźwięku?

Czy kupując Oppo-105D i korzystając z niego jako transportu plików audio dźwięk będzie lepszy od PC w roli transportu i DAC-a Hegel HD25?

Funkcjonalność Oppo jest oczywista ale najważniejsze jest audio.

Ceny obu urządzeń są podobne, HD25 zapewne jest lepszym przetwornikiem ale jak to będzie w takim połączeniu?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi i pomoc!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Oppo, ale Hegel całkiem dobry dźwiękowo. Hegel potrafi też fajnie wysterować końcówkę mocy.

 

Niemniej od czasu wyposzczenia Hegla wiele się zmieniło: jest Mytek Brooklyn, jest Grace Design m920, nie wiem czy oba nie są lepsze od Hegla, a mają niewspółmiernie lepszą funkcjonalność.

 

Użycie PC to nie jest jakieś ograniczenie, można z niego odtwarzać Blueray, można mieć pilota na podczerwień. Można użyć TV lub małego monitora jako wyświetlacza.

Jest jedna sprawa: ładna obudowa PC jest droga, no i PC powinno się jednak do audio podrasować (to mozna zrobić później).

 

Odzielenie transportu od DAC'a daje większą elastyczność na przyszłość. To może być zaleta i przeklenstwo jednocześnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

PC jako transport jest wygodny, jak dla mnie, wszystkie płyty z muzyką, koncerty z blu-ray mam zgrane na dysk. Obecnie mam DACa w Heglu H80, daje radę ale jednak zew. DAC brzmi lepiej.

Ze względu na pliki audio i video jako transport odpowiada mi Oppo, który ma dobrego DACa na pokładzie i do tego dobrze odtwarza pliki. Patrząc na podobną cenę urządzeń i funkcję

HD25 jest na pewno lepszym DACiem, w końcu to tylko sam DAC ale po przeczytaniu informacji o odtwarzaniu pików audio w Oppo z wew. DAciem zastanawiam się co będzie brzmiało

lepiej, czy transport rzeczywiście ma takie znaczenie przy DACu tej klasy co HD25? Czy odtwarzanie przez Oppo i słabszego DACa, bo chyba nie jest tej klasy co HD25, da lepszy dźwięk

niż PC + HD25???

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie i mógłby się wypowiedzieć??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze hegle nie maja najlepiej zrealizowanego wejscia usb (stosuja alternatywne do asynchronicznego rozwiazanie) dlatego zwykly pc nie jest dla nich optymalnym transportem

W tej kasie mozna miec black dragona lub opiewanego na forum lksa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel 25 gra ze zwykłym transportem bardzo dobrze, słuchałem. Ale ZAWSZE jest lepiej, jeśli się PC'ta podrasuje. Nie sądzę aby Oppo mógł lepiej grać. Inna rzecz, że mocno bym się zastanawiał, czy akurat kupować Hegla, nie że jest zły, ale tak jak pisałem w tej cenie chyba można lepiej.

 

Co do podrasowania PC, to można zamiast tego próbować np. Auralica Mini?

 

Zwykły PCet bardzo dobrze odtwarza video, również z napędu i również blue-ray.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie dzięki za odpowiedzi.

Jeśli chodzi o wejście USB to są różne opinie ale w większości są takie że jest ono dobrze zrealizowane, zwłaszcza w HD25 i nie ma różnicy pomiędzy USB a SPDIF, choć także czytałem, że

różnica jest na korzyść SPDIF ale od użytkowników i sprzedawców zdanie było takie że gra tak samo. Pewnie różnica jakaś jest i zależy to od całego toru ale w 95% słuchaczy

USB będzie satysfakcjonujące.

Podrasowany PC??? Masz na myśli, np. kartę Jcat albo jakąś podobną? Na forum można sobie o tym poczytać ale czy rzeczywiście to daje jakiś efekt?

Auralic podobno jest fajny jak ma się ipada, bez niego nie jest już tak fajnie.

Jeśli PC nie jako transport to wolałbym aby można było połączyć odtwarzanie audio z video.

Możecie polecić jakiś odtwarzacz na PC, który ma KS lub WASAPI żeby można było odtworzyć video z PCM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrasowany PC to taki z:

 

- kartą + zasilaniem do niej (najtaniej to chyba PPA + Zasilacz Tomanek - w sumie około 1100 PLN)

- optymalizacja softu: Win Srv + Audiophile optimizer

- zasilanie liniowe do PC: tu zależy to od potrzebnej mocy i też są różne rozwiązania

 

Ja myślę, że na początek wystarczy: ppa + tomanek + JRiver + kabel USB.

 

JRiver bardzo dobrze odtwarza wszelkie video, również pokazuje zdjęcia (jak się ma TV, to jest to fajne)

 

Podrasowanie PC jest ważne i opłacalne.

 

Jest jeszcze alternatywne rozwiązanie:

 

Odtwarzanie Video z byle jakiego DVD/Blueray, z audio puszczonym przez DAC. Trzeba tylko się upewnić, że urządzenie jest w stanie zrobić downmixing do 2.0 na wyjściu optycznym.

Wtedy można mieć słabszy komp, taki tylko do audio, co jest o tyle istotne, że przy mniejszej mocy sa tańsze rozwiązania z zasilaniem liniowym. patrz komputerki oferowane przez piopio z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel HD-25 na dzień dzisiejszy to już przestarzały DAC. Nie ma sensu go kupować.

 

Najlepszą opcją jest DAC LKS za 3,7k zł + modowany PC (karta USB i zasilanie liniowe).

 

Powyższe zestawienie zagra na pewno lepiej niż samo Oppo 105D.

 

Z kolei Oppo 105D z podłączonym modowanym PC zagra jak LKS + PC ;-)

 

Nowoczesne DAC (m.in. na ESS9018) grają subtelnie lepiej gdy zasilimy je sygnałem DSD. Czyli nasz PC musi wykonać konwersję PCM -> DSD. Niektórzy producenci DAC stosują z powodzeniem taka konwersję wewnątrz DAC (PS AUDIO, MF).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.