Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha YHT-2910 a może coś innego?


bartek_bart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu po raz drugi padło mi moje kino domowe ( panasonic sc-pt470 ). Stwierdziłem , że ponownie nie będę już reanimował tego sprzętu bo od ostatniej naprawy działał 3-4 miesiące. Zacząłem rozglądać się za czymś nowym i wpadł mi w oko ten zestaw yamahy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jestem maniakiem filmowym ( w zasadzie przez 6lat posiadania zestawu panasonica obejrzałem może kilka filmów na dvd ) więc mógłbym na razie obejść się bez dvd/bluray. Głownie chodzi mi o lepszy dźwięk w codziennym użytkowaniu ( programy , muzyka , jakiś film z tv ) bo dźwięk z TV jest słaby.

 

Jestem ciekaw czy ktoś z Was miał kontakt z tym zestawem , słuchał go i może coś o nim napisać.

 

P.s a może zamiast tego zestawu poszukać jakiegoś ampli i wykorzystać głośniki ze starego zestawu panasa tylko , że sub jest pasywny i musiałby być zasilany z ampli a tak przeglądając sprzęt ( na szybko ) widziałem tylko ampli z wyjściem na aktywny sub.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w jak dużym pomieszczeniu ma to grać , po drugie w cenie tego zestawu czyli Yamahy 2910 czyli ok 1,5 tys zł za cały zestaw nic ciekawego nie kupisz a żeby to jakoś grało to za sam amplituner musiałbyś dać tyle ile za cały zestaw, za zestaw kolumn tak minimum 2,5-3 tys i za suba w zależności od metrażu pomieszczenia ok 1,5 tys zł minimum. Wątpię czy ktoś kto "tu siedzi" kupuje takie zestawy o jaki pytasz więc wątpię , żeby znalazł się ktoś kto się z nim zetknął. Nie lepiej kupić sobie wzmacniacz stereo i parę kolumn podłogowych tylko, że w tej cenie też za wielkich rewelacji nie będzie jednak zagra to lepiej niż te monitorki. Za amplitunerem przemawia jednak większa możliwość współpracy z jakimkolwiek sprzętem, znaczy się jest większa mozliwość podłaczenia jakiegokolwiek sprzętu do amplitunera niż do wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze w jak dużym pomieszczeniu ma to grać

 

Pokój ok 15m2

 

po drugie w cenie tego zestawu czyli Yamahy 2910 czyli ok 1,5 tys zł za cały zestaw nic ciekawego nie kupisz a żeby to jakoś grało to za sam amplituner musiałbyś dać tyle ile za cały zestaw, za zestaw kolumn tak minimum 2,5-3 tys i za suba w zależności od metrażu pomieszczenia ok 1,5 tys zł minimum

 

Wiem , że w tej cenie nic ciekawego nie kupię ( osobno ampli + kolumny + sub ) dlatego też nigdzie nie pisałem , że nawet o czymś takim myślę bo szczerze nie potrzebuję aż takiego zestawu. Ogólnie do moich zastosowań poprzedni zestaw panasa był mi wystarczający ( jedyne co mi przeszkadzało to uboga ilość wejść/wyjść ) Wydaje mi się , że taki zestaw yamahy jakościowo wypadłby jeszcze lepiej.

 

Nie lepiej kupić sobie wzmacniacz stereo i parę kolumn podłogowych tylko, że w tej cenie też za wielkich rewelacji nie będzie jednak zagra to lepiej niż te monitorki

 

Zestaw stereo już posiadam i używam go do słuchania muzyki z cd ( w przyszłości z plików ). Niestety takiego sprzętu jak playstation czy dekoder tv nie mogę do niego podłączyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tamten zestaw Ci pasował to ten do którego mozna podłączyć większość sprzętu też podejdzie. Do tego subwoferek Kody SW1000 do takiego pomieszczenia i już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe głośniczki od sprzętu zabawki podłączyć do normalnego wzmacniacza to chba nie skonczyło by sie dobrze,,,

Nie lepiej już kupić proste zwykłe kino jak to ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe głośniczki od sprzętu zabawki podłączyć do normalnego wzmacniacza to chba nie skonczyło by sie dobrze,,,

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli... Co miałoby niby się stać z tymi " głośniczkami " ??

 

Nie lepiej już kupić proste zwykłe kino jak to ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy to ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może i byłoby lepiej gdybym taki zestaw potrzebował ale szczerze mówiąc to nawet nie mam miejsca na takie duże fronty bo mam stać głośniki na standach z zestawu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co masz na myśli... Co miałoby niby się stać z tymi " głośniczkami " ??

 

Dostaną kilkanaście razy więcej mocy niż są przystosowane to pewnie nic im nie będzie :)

 

Może i byłoby lepiej gdybym taki zestaw potrzebował ale szczerze mówiąc to nawet nie mam miejsca na takie duże fronty bo mam stać głośniki na standach z zestawu stereo.

 

Nic na siłe, skoro lubisz plastikowe brzmienie to przy tym zostań :>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaną kilkanaście razy więcej mocy niż są przystosowane to pewnie nic im nie będzie :)

 

Może zapytaj yamahe czemu łączy w zestawy amplitunery z głośnikami o "kilkanaście" razy słabszymi hehe... sorry trochę się uśmiałem...

a ile te amplitunery mają mocy?? triliard...? co najwyżej ze 70-80rms na kanał i mogę Cię zapewnić , że nic tym głośnikom nie grozi.

Szybciej niedobór mocy może uszkodzić głośnik wprowadzając go w przester na wyższych poziomach głośności.

 

Nic na siłe, skoro lubisz plastikowe brzmienie to przy tym zostań :>

 

Nie lubię dlatego do słuchania muzyki mam zestaw stereo, a kino potrzebuję jedynie do poprawy dźwięku z tv w codziennym użytkowaniu i tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są głośniki oczywiście plastikowe ale przystosowane do klasycznych wzmacniaczy o mocy powiedzmy kilkudziesiecuy wat...

Głośniczek panasonica jest integralnym elementem zestawu jednopudełkowego przystosowanym do mocy wat pięciu ...

Jakośnie nie czuje w tym potencjału ;>

Ale w sumie skoro nie oglądasz specjalnie "DVD" to nie lepiej nagłośnić telewizora tym zestawem stereo ? Efekt i dzwiek lepszy, taniej wyjdzie i miejsca nie zajmie...

Jeśli jednak kupować to kino to za nieznacznie wiecej lepiej kupić coś porządnego np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I do tego prosty budżetowy amplituner typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej nagłośnić telewizora tym zestawem stereo ? Efekt i dzwiek lepszy, taniej wyjdzie i miejsca nie zajmie...

 

Zapewne bym tak zrobił ale mój wzmak exposure ma tylko wejścia analogowe a mój tv i dekoder n-ki nie ma wyjścia analogowego.

Nie jestem w posiadaniu żadnego dac-a , żebym mógł z dekodera puścić sygnał po coaxie a później po analogu od daca do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Fiio załatwia sprawe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile te amplitunery mają mocy?? triliard...? co najwyżej ze 70-80rms na kanał

 

a ja Ci powiem, że tyle po wysterowaniu wszystkich kanałów to mają amplitunery z dużo wyższej półki. Ten i jemu podobni mogą mieć max 5x50 kilka Watów więc spokojnienapędzą te małe głośniczki nic im nie robiąc.

 

Jeśli jednak kupować to kino to za nieznacznie wiecej lepiej kupić coś porządnego np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I do tego prosty budżetowy amplituner typu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no pewnie, że można a odnośnie tego zestawu Canton Movie 70 to kogo interesuje częstotliwość podziału podana w specyfikacji na allegro. Nie lepiej było podać ich skuteczność bo głośniczki te od Yamahy mają tylko 83 dB skuteczności więc dośc słabiutkie granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja Ci powiem, że tyle po wysterowaniu wszystkich kanałów to mają amplitunery z dużo wyższej półki. Ten i jemu podobni mogą mieć max 5x50 kilka Watów więc spokojnienapędzą te małe głośniczki nic im nie robiąc.

 

 

 

no pewnie, że można a odnośnie tego zestawu Canton Movie 70 to kogo interesuje częstotliwość podziału podana w specyfikacji na allegro. Nie lepiej było podać ich skuteczność bo głośniczki te od Yamahy mają tylko 83 dB skuteczności więc dośc słabiutkie granie.

 

Ja sie wypowiadam i polecam rzeczy które znami widziałem w akcji :) z małych takich najlepszy zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiadam i polecam rzeczy które znami widziałem w akcji :) z małych takich najlepszy zestaw.

 

spoko, spoko, ja odniosłem się tylko do bezsensownego podania częstotliwości podziału w tych Cantonach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.