Skocz do zawartości
IGNORED

Czy do 22.000zł można zbudować sensowny zestaw?


op37

Rekomendowane odpowiedzi

W innym wątku, jak założyłem na tym forum, pytałem o wzmacniacz słuchawkowy. Po głowie mi chodzi jeszcze myśl na temat wymiany całego zestawu Marantz SA 7003, Marantz PM 7004, Tannoy Revolution DC6T. Kwota max. 22tysł. Na razie oszczędzam, ale wcześniej warto stworzyć listę i poświęcić czas na odsłuchy. Powiem tak: w obecnym zestawie podoba mi średnica! Czego szukam? Powiem szczerze, nie do końca wiem. Choć chciałbym słyszeć więcej życia z wokalu... Po prostu prosiłbym Was o stworzenie system do tej kwoty jaki warto posłuchać? Wtedy byłbym w stanie porównać. Na pewno zależy mi na zestawie złożonym

z odt.CD+wzmacniacz+kolumny podłogowe. Mam słabość do napisu "Made in Japan". Wiem, że można lepiej, ale jednak każdy ma swój "fetysz" :D Głównie chodzi mi o sprzęt nowy, najlepiej z dobrej promocji cenowej, ew. używany choćby na 1-rocznej gwarancji jaka pozostała :) Wiadomo, jeśli w tej cenie można kupić używkę, która będzie wartościowym zakupem, również się zastanowię nad taką opcją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym wątku, jak założyłem na tym forum, pytałem o wzmacniacz słuchawkowy. Po głowie mi chodzi jeszcze myśl na temat wymiany całego zestawu Marantz SA 7003, Marantz PM 7004, Tannoy Revolution DC6T. Kwota max. 22tysł. Na razie oszczędzam, ale wcześniej warto stworzyć listę i poświęcić czas na odsłuchy. Powiem tak: w obecnym zestawie podoba mi średnica! Czego szukam? Powiem szczerze, nie do końca wiem. Choć chciałbym słyszeć więcej życia z wokalu... Po prostu prosiłbym Was o stworzenie system do tej kwoty jaki warto posłuchać? Wtedy byłbym w stanie porównać. Na pewno zależy mi na zestawie złożonym

z odt.CD+wzmacniacz+kolumny podłogowe. Mam słabość do napisu "Made in Japan". Wiem, że można lepiej, ale jednak każdy ma swój "fetysz" :D Głównie chodzi mi o sprzęt nowy, najlepiej z dobrej promocji cenowej, ew. używany choćby na 1-rocznej gwarancji jaka pozostała :) Wiadomo, jeśli w tej cenie można kupić używkę, która będzie wartościowym zakupem, również się zastanowię nad taką opcją.

 

Nie wiem, jaki masz metraż ale patrząc na obecne kolumny, celowałbym w Tannoy precision 6.2, Kef r700, Audiosolutions Euphony 90, czy Audio Academy Rhea. Wzmacniacz natomiast Vincent 237, powinien dodać więcej życia do wokalu. Dodatkowo piec można jeszcze sensownie upgreadować wymieniając lampy na lepsze, kosztu około 400zł.

 

Szukasz jeszcze CD, ja bym jednak polecił pójść z rozwojem technologicznym i zainwestować w dobry DAC z dobrym konwerterem i przerzucić się na strumieniowanie muzyki np. z Tidal lub odsłuchy plików. Raz, że płacąc za Tidal 40 zł/mc masz dostęp do zasobów na prawdę sporych w jakości CD, dwa - nie wydajesz pieniędzy na kolejne krążki, trzy - to i tak jest kwestia czasu jak płyty pójdą do lamusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytki CD nie pójdą do żadnego lamusa a przynajmniej nie za naszego żywota... i bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

W innym wątku, jak założyłem na tym forum, pytałem o wzmacniacz słuchawkowy. Po głowie mi chodzi jeszcze myśl na temat wymiany całego zestawu Marantz SA 7003, Marantz PM 7004, Tannoy Revolution DC6T. Kwota max. 22tysł. Na razie oszczędzam, ale wcześniej warto stworzyć listę i poświęcić czas na odsłuchy. Powiem tak: w obecnym zestawie podoba mi średnica! Czego szukam? Powiem szczerze, nie do końca wiem. Choć chciałbym słyszeć więcej życia z wokalu... Po prostu prosiłbym Was o stworzenie system do tej kwoty jaki warto posłuchać? Wtedy byłbym w stanie porównać. Na pewno zależy mi na zestawie złożonym

z odt.CD+wzmacniacz+kolumny podłogowe. Mam słabość do napisu "Made in Japan". Wiem, że można lepiej, ale jednak każdy ma swój "fetysz" :D Głównie chodzi mi o sprzęt nowy, najlepiej z dobrej promocji cenowej, ew. używany choćby na 1-rocznej gwarancji jaka pozostała :) Wiadomo, jeśli w tej cenie można kupić używkę, która będzie wartościowym zakupem, również się zastanowię nad taką opcją.

zwróć uwagę na nową serię Audiosolutions, niedługo pojawią się te kolumny w Premium Sound, kef r700, VA Mozart Grand, Diapason. Wzmacniacz to choćby Vincent, Musical Fidelity, Baltlab Epoca 3, Audiolab 8300, Roksan Caspian.

 

CD bym odpuścił, raczej transport + DAC, choćby Black Dragon

 

 

http://www.premiumsound.pl/stereo/445-audiosolutions-euphony-50-hegel-h80.html też ciekawe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jesli poszukujesz srednicy i wokali to proponuje zapoznac sie z tematem Lampa. Do 22 tys na pewno znajdziesz wzmacniacz kolumny i jakis odtwarzacz. Nie napisales jak duzym dysponujesz pomieszczeniem. Jesli lubisz made in Japan sprobuj podstawowego Labena + np kolumny Vandersteen 1Ci. Sam slucham na lampie gdzie srednica, wokale brzmia wybornie. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego szukam? Powiem szczerze, nie do końca wiem. Choć chciałbym słyszeć więcej życia z wokalu...

Przecież nikt, mimo szczerych chęci nie może Ci pomóc....

Chcesz wyrzucić pieniądze??

Jeśli chcesz zmiany i to na lepsze, zacznij słuchać u znajomych, w salonach i zastanów się czego Ci brakuje w dźwięku systemu który masz. Potem pomyśl/popytaj jakie urządzenia mogą Ci to zapewnić. Następnie posłuchaj tych wstępnie wyselekcjonowanych i wybierz te które warto odsłuchać w domu. Z nich wybierz najlepsze Twoim zdaniem, bo kupujesz dla siebie i ciesz się muzyką!

 

I kup CD, jeśli chcesz dobrego dźwięku, a nie taniego dostępu;-)

Bo coś mi się zdaje, że tak jak teraz jest moda na gramofon, tak za niedługo po zachwycie nad "strumieniami płynącymi pliczkami" wróci do łask CD, z tym, że płyty CD nie będą miały wszystkich wad używanych płyt gramofonowych;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Przecież nikt, mimo szczerych chęci nie może Ci pomóc....

Chcesz wyrzucić pieniądze??

Jeśli chcesz zmiany i to na lepsze, zacznij słuchać u znajomych, w salonach i zastanów się czego Ci brakuje w dźwięku systemu który masz. Potem pomyśl/popytaj jakie urządzenia mogą Ci to zapewnić. Następnie posłuchaj tych wstępnie wyselekcjonowanych i wybierz te które warto odsłuchać w domu. Z nich wybierz najlepsze Twoim zdaniem, bo kupujesz dla siebie i ciesz się muzyką!

 

I kup CD, jeśli chcesz dobrego dźwięku, a nie taniego dostępu;-)

Bo coś mi się zdaje, że tak jak teraz jest moda na gramofon, tak za niedługo po zachwycie nad "strumieniami płynącymi pliczkami" wróci do łask CD, z tym, że płyty CD nie będą miały wszystkich wad używanych płyt gramofonowych;-)

słuchałeś dobrych DAC? chciałbym przypomnieć, że DAC...jest w każdym CD, nie blokuj innych własnym strachem przed nowym i lepszym, DAC za 5.000 gra mniej więcej jak CD za 10.000, nie strasz ludzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym kolumn Tannoy, chyba że lubisz matowe, bezbarwne i jałowe granie. Jest coraz więcej dobrych polskich konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Rozumiem, tylko żebym mógł odsłuchać, właśnie szukam porady czego warto posłuchać :)

dobre zestawy i wybór są w q21 w Pabianicach, Audiotrendt w Krakowie, Premium Sound w Gdańsku, podałem Ci wyżej kilka ciekawych propozycji, Maciej i Insaimz też, w tych salonach tego posłuchasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałeś dobrych DAC? chciałbym przypomnieć, że DAC...jest w każdym CD, nie blokuj innych własnym strachem przed nowym i lepszym, DAC za 5.000 gra mniej więcej jak CD za 10.000, nie strasz ludzi

Dziękuję za niezwykle cenną informację.

Tak słuchałem i ciągle słucham.

Tyle, że w komplecie z Transportem CD;-)

Nie zamierzam też nikogo "blokować" zwłaszcza moim strachem i do niczego nie namawiam....

Wyraziłem tylko swoją opinię oparta na "nausznych doświadczeniach"

BU!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Dziękuję za niezwykle cenną informację.

Tak słuchałem i ciągle słucham.

Tyle, że w komplecie z Transportem CD;-)

Nie zamierzam też nikogo "blokować" zwłaszcza moim strachem i do niczego nie namawiam....

Wyraziłem tylko swoją opinię oparta na "nausznych doświadczeniach"

BU!!!

kumam, myślałem, że jedziesz po DAC, sorki :), sam nie polecam plików :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikałbym kolumn Tannoy, chyba że lubisz matowe, bezbarwne i jałowe granie. Jest coraz więcej dobrych polskich konstrukcji.

A ten znow swoje: niczego nie unikaj! Sluchaj ile sie da - tonnoye warto posluchac - dla kogos brzmia sucho i bezbarwnie a dla kogos innego tak jak sie jemu podoba - jedno jest pewne ze brzmia lepiej od wielu innych kolumn w podobnej lub wyzsej cenie. Sprobuj, posluchaj - moze to jest Twoj dzwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumam, myślałem, że jedziesz po DAC, sorki :), sam nie polecam plików :D

Spoko, małe nieporozumienie, na szczęście szybko i pokojowo wyjaśnione;-)

pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ma dość ograniczony budżet. Po co ma tracić czas na odsłuchy kiepskich Tannoy-i, gdy jest duży wybór znacznie lepszych i relatywnie tańszych polskich kolumn. Ale w sumie racje, bo posłuchać zawsze warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Tannoy'e, cóż, jak każdy sprzęt mogą się podobać, mogą nie.... dużo zależy od konfiguracji,

w każdym razie te starsze mi się bardziej podobały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie....!

Do teej kwoty wszystkie zestawy będą bezsensowne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DAPHILE, Arcam irDac, Musical Fidelity A3, Paradigm studio 40.4 + REL T5,ibasso DX120,DX100, Iriver H140 eph100 HD650. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli jestes z okolic Wroclawia zajrzyj do sklepu Strefa Dzwieku, solidna i rzetelna obsluga, doradza, pomoga, a gdy juz tam bedziesz, nie omieszkaj zapoznac sie z polskim produktem o nazwie LAR.

 

Dlaczegoz panie maxglow zestaw typu Leben z kolumnami Vandersteen mialby byc nieudany, badz jakis Unison Research z jakimis Proackami, albo LAR ze Spendorami tupu D1, A3 czy A5 w zaleznosci od potrzeb, mialby nie zagrac skoro gra i to b dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Tannoy, to akurat seria Precision zagra tak, jak elektronika pozwoli. Tak samo krąży wiele opinii o wzmacniaczach, które w skali bezwzględnej są naturalne, że są suche. Sporo jest na forum opinii o sprzęcie nie ocieplającym brzmienia, że jest bezbarwny, matowy itd.

Precision na pewno brzmienia nie wyostrzają, ani nie wysuszają. Z naturalnie brzmiącą elektroniką, nie sprawią, ze słabe realizację zabrzmią pięknie. Jeśli jednak, ktoś szuka sprzętu upiększającego dźwięk, może dodać wzmacniacz o cieplejszej prezentacji dźwięku.

 

Polskie kolumny mają świetny stosunek jakości do ceny, podobnie litweskie AudioSolutions, nie mniej jednak KEF i Tannoy to wg. mnie pewnego rodzaju perełki wśród dużych marek. Scena jaką obie konstrukcje prezentują jest wyśmienita (za sprawą firmowych głośników coaxialnych u kefa i dual concentric w Tannoy), w tym przedziale cenowym pewnie ciężko znaleźć coś lepszego. Sam barwa jest naturalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.