Skocz do zawartości
IGNORED

Ubezpieczenie na życie - od nowotworów itp.


pdi90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Pytanie: gdzie się ubezpieczyć? Jestem młodym facetem (przed 30tka). Dziś w Internecie natknąłem się znów na jakiegoś 20 latka szukające pomocy finansowej w związku z białaczką i postanowiłem, że chce się ubezpieczyć na przypadek takich gównianych nowotworów. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę, ile powinienem przeznaczać na miesięczna składkę (mogę sobie pozwolić na 300zł/msc w chwili obecnej, bez żadnego uszczerbku). Czy da się w tej cenie wykupić jakąś rozsądna polisę? Wiem, że to jest to forum, ale może ktoś z Was ma doświadczenia w tej materii i zechciałby się podzielić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam wprawdzie akurat takiego ubezpieczenia, ale coś podobnego. Miesięcznie wpłacam stałą kwotę aż dziecko ukończy 25 lat. Jest to i gromadzenie funduszy (zgromadzone w tym okresie oszczędności zostaną mu po tym czasie wypłacone) i forma ubezpieczenia (na to idzie część wpłacanej co miesiąc składki) zdrowotnego.

I tak sobie myślę, że jednak tego do końca nie przemyślałem. Dziecko i tak mam ubezpieczone, nie ma więc potrzeby tego dublować. A wypłata takiego odszkodowania też jest tak warunkowana, że to tylko strata pieniędzy.

To tak jakbym miał dom ubezpieczony od pożaru - potem się człowiek dowiaduje, że wywołanego od przejeżdżającego parowozu.

Oczywiście oszczędności firma lokuje, obraca, pomnaża... Gdybym na ten sam okres otworzył w banku zwykłe konto oszczędnościowe, to miałbym z d e c y d o w a n i e lepiej. Tu jak widzę po corocznie przysyłanych rozliczeniach, to się zwyczajnie "cofam".

Na dzień dzisiejszy to wolałbym samemu sobie cyklicznie i systematycznie odkładać pewną kwotę na czarną godzinę. Na zwykłej lokacie oszczędnościowej.

W dodatku kontakt celem uzyskania jakiejś informacji w tej "mojej" firmie" odnośnie tego ubezpieczenia... tylko mnie w tym wszystkim utwierdza.

Jedno jest pewne - trzeba bardzo uważać, bo to są wszystko umowy wieloletnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Samcik na swoim blogu 7 października 2014 r. napisał na ten temat.

Wpisać w Google i powinno się pojawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym na ten sam okres otworzył w banku zwykłe konto oszczędnościowe, to miałbym z d e c y d o w a n i e lepiej.

Pod warunkiem że po roku nie umrzesz na raka. W tym jest przewaga ubezpieczenia - że chroni twoją rodzinę zabezpieczając ją finansowo na wypadek twojej śmierci. Wiele osób nie rozumie że to ubezpieczenie a nie polisa inwestycyjna !!! Zresztą i tak jak ktoś nie MUSI - to nie odkłada, bo zaraz przeżre ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idiota z PiS.

żeby tylko jeden :x WSZAK TAM WSZYSY TO IDIOCI !!! :x co do ubezpieczenia to czy kolega nie jest moze pod wpływem obejrzenia pewnego polskiego filmu ? :):P

 

to nie odkłada, bo zaraz przeżre ...

tudzież PRZEPIJE :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytuję Samcika regularnie, ale jeżeli już na coś trafię, to sprawia to wrażenie wyważonego i przygotowanego merytorycznie.

 

Jeżeli ktoś zamiast zapoznania się z artykułem wytyka palcem gazetę w której pisze autor wychodzi na nawiedzonego politycznie pacana. To tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Pytanie: gdzie się ubezpieczyć? Jestem młodym facetem (przed 30tka). Dziś w Internecie natknąłem się znów na jakiegoś 20 latka szukające pomocy finansowej w związku z białaczką i postanowiłem, że chce się ubezpieczyć na przypadek takich gównianych nowotworów. Nie mam pojęcia na co zwracać uwagę, ile powinienem przeznaczać na miesięczna składkę (mogę sobie pozwolić na 300zł/msc w chwili obecnej, bez żadnego uszczerbku). Czy da się w tej cenie wykupić jakąś rozsądna polisę? Wiem, że to jest to forum, ale może ktoś z Was ma doświadczenia w tej materii i zechciałby się podzielić.

 

chcesz się ubezpieczyć na wypadek choroby i ewentualnych kosztów leczenia czy rodzina ma dostać kasę na wypadek zejścia z tego świata?

 

co do nowotworów - jak nie masz przypadków w rodzinie zachorowań w młodym wieku, to weź głęboki oddech, wrzuć na luz i żyj! Nie pal fajek, umiarkowanie z alkoholem, dużo warzyw i owoców, mało przetworzonego mięsa, więcej ryb, codzienna dawka ruchu, oczywiście seks i będzie dobrze ;)

 

jeśli cierpisz na otyłość - to zrzuć kilogramy, niedługo właśnie zbędny tłuszczyk będzie główną przyczyna nowotworów w zachodnich społeczeństwach chętnie gustujących w wyrafinowanych potrawach typu mcdonald

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Semicik z GW

a wisz co to GW czy tylko ..czytales o niej??

 

w Sieci??

 

Na dlugie okresy zbierania pieniedzy na wszelki wypadek to lepiej samemu sobie zabezpieczyc ten przypadek.

 

natomiast na krotko mozna w ubezpieczalni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie nie zabezpiecza przed zachorowaniem. Nie powoduje tez ozdrowienia.

 

Ale podobnie jak "zdrowy tryb zycia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie nie zabezpiecza przed zachorowaniem. Nie powoduje tez ozdrowienia.

i to zaiste jest mysl geniusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie nie zabezpiecza przed zachorowaniem. Nie powoduje tez ozdrowienia.

 

Ale podobnie jak "zdrowy tryb zycia".

 

 

Ale sie uśmiałem poważnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ubezpieczenie w uznanej firmie na życie lub zachorowanie to wielka ftopa. Przy podpisywaniu to w gadce agenta same plusy i gwarancje 100% zwrotu kapitału po latach. No i co się okazało.Odszkodowanie się nie należy nawet na podstawowe choroby tyle było wyłączeń z tytułu wykonywania jak to określi niebezpiecznego zawodu. Wkurzony wystapiłem o zwrot wkładu i dostałem alternatywę albo płacę dalej albo 50 % wpłaconego kapitału choć obiecywali oczywiście ustnie w gadce agenta 100% gwarancji zwrotu kapitału.

Nawet agent co był u mnie do rozwiązania umowy to przyznał -ale oczywiście prywatnie -ze ta umowa co ja miałem to kant.

I się wyleczyłem z dodatkowych ubezpieczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się chce z polisy inwestycyjnej otrzymać "odszkodowanie" za choroby, to potem jest rozczarowanie.

Znowu przywołam Macieja Samcika - co któryś wpis poświęca ubezpieczeniom unit-linkowym (mającym pomnażać pieniądze).

A poza tym, jak piszesz, że się "wyleczyłeś", to najwidoczniej polisa zadziałała :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa miała gwarantować świadczenia z tytułu niezdolności do pracy. Mam orzeczenie i nic. Tam były np takie kwiatki jak brak odszkodowania z tytułu wypadku samochodowego gdziekolwiek bo wykonuję niebezpieczny zawód elektryka. Do tego 100% zwrotu kapitału w przypadku rozwiązania umowy po określonym okresie . Czas był dotrzymany ,firma pobierała podobno 7% opłat,więc dlaczego zwrócili tylko 50 %.

No i opinia ich przedstawiciela że takie polisy to wałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczyło przeczytać definicję tej niezdolności do pracy - pewnie musi być trwała i całkowita. Czyli wypłata w sytuacji, gdy żadnej pracy, z powodu stanu zdrowia, byś się nie mógł podjąć. jak widać co najmniej możesz zarabiać jako pisarz, publicysta czy recenzent audio :)

 

W ubezpieczeniach "myślałem" lepiej zastąpić "przeczytałem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem nie znaczy że zrozumiałem co ten bełkot ubezpieczeniowy znaczy.

Trwała i całkowita niezdolność jak doświadczyłem nie gwarantuje świadczenia.Wszystko zależy od tych zapisów i wyłączeń.

Przykład -wykonywanie niebezpiecznego zawodu w/g firmy ubezpieczeniowej .

Pracujesz przy komputerze ale w pomieszczeniu są urządzenia elektryczne typu szafy sterownicze z stycznikami ,przekaźnikami czyli prąd- wykonujesz niebezpieczny zawód i nie dostaniesz odszkodowania n.p z tytułu wypadku samochodowego poza pracą. Tak to przedstawił agent.Musi być osobny aneks gwarantujący odszkodowanie w sprawie wypadku . Jak nie to podlega ogolnemu wyłaczeniu z tytułu niebezpiecznej pracy.

Przykład inny np z ubezpieczenia PZU standardowe ubezpieczenie pracownicze- zawał powodujący czasową niezdolność do pracy to zapłacą ,ale ciężkie uszkodzenie serca powodujące trwała niezdolność do pracy już nie.Na to trzeba wykupić osobne ubezpieczenie.

Ja tego nie rozumiem.

 

Teraz ZUS uzdrawia bez badań. Choroby nowotworowe ,serce ,narządy ruchu.Wszystko teraz rehabilitują.

Jeśli twój stan zdrowia mimo ciężkiego uszczerbku nie ulega pogorszeniu to dla ZUS znaczy że uległ poprawie.

A jak poprawa to brak świadczenia i zdolność do pracy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem nie znaczy że zrozumiałem co ten bełkot ubezpieczeniowy znaczy.

 

Ale ja też nie wiem jak składa się np. mebel, dlatego przekazuję robotę stolarzowi. Odręczny rysunek i on mówi, że będzie ładny i się nie przewróci. To samo z ubezpieczeniem, zamiast czytać pogmatwany tekst lepiej w punktach wypisać kiedy ma być kasa z polisy i niech się agent pod tym podpisze. Wtedy dopiero zapłata składki. Właśnie przywoływany Samcik wyłapuje różne absurdy. Gdyby na polisie było wszystko, to składka byłaby gigant. Każdego dnia jest ponad 100 wypadków drogowych, nie licząc pomniejszych kolizji. Jak ktoś nie ma samochodu, nie prowadzi i nie bywa pasażerem, to po co ma płacić? Szpital też jest rozdzielony na pobyt w razie choroby i po wypadku. Jeden jest schorowany i często wraca a drugiemu grozi tylko przysłowiowa cegła spadająca na głowę. Chyba też nie powinni płacić tyle samo. W sprawie nowotworu też jest wypłata pokrywająca bieżące leczenie, a nie od razu w całości, żeby rodzina skorzystała.

Ubezpieczyciel tylko składa propozycję, więc trzeba ją jednak najpierw ocenić, żeby się zgodzić. Dobrze, że się dzielisz takimi informacjami, bo to przestroga. Ja akurat każdą umowę konsumencką prześwietlam i z niejednej zrezygnowałem. Czasami trzeba dać do zrozumienia, że nie ma się ochoty płacić za cokolwiek. Wtedy albo daje się dogadać albo jest zdemaskowanie zamiarów. Najlepiej zacząć od prześwietlania reklam telewizyjnych typu wszystko za 10 złotych. Jedynie nie mówią, że tylko do końca roku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.