Skocz do zawartości
IGNORED

dobór zestawu stereo do sypialni 16m- używany do 3tys


Artur_60374

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Na początek małe wprowadzenie. Od kilku dni nie śpię, nie jem tylko czytam i szukam i naprawdę wiem coraz mniej.

1) Chcę zakupić pierwsze, dobrej klasy stereo. Mam już dość słuchania muzyki przez głośniki komputerowe. Decyzja zapadła, wybór to wzmacniacz stereo, kolumny i odtwarzacz CD. Sprzęt używany ale nie bardzo przestarzały. Ma to być coś solidnego do ewentualnej rozbudowy gdyby sypialnia zmieniła się w salon i doszedł TV. Na dzisiaj chciałbym kupić podstawę - wzmacniacz, kolumny i CD. Po trzech dniach i nocach wiem tylko że:

- kolumny raczej podstawkowe ( na podłogowe nie mam miejsca niestety) , mogą być nowe lub używane, jeśli jest jakiś wariant podłogowych bo np są wybitnie udane a nie ma podstawkowych to jestem skłonny zmienić biurko i wtedy jakoś to upchne

-wzmacniacz , tylko używany, z możliwością podłączenia komputera ( jeśli tak się da) bo żona będzie zapewne chciała skorzystać ;)

- odtwarzacz CD jako główne źródło dźwięku

Co do rodzaju muzyki to słucham np :

Dire Straits, OneRepublic ( żona) , ostatnio zaczyna mi się podobać delikatny smooth jazz.

Sporo jest informacji na temat zestawów do salonów 20-25m a mnie raczej potrzeba czegoś co będzie grać bardzo dobrze już od początku, bez dogrzewania, wolę jakość w miejsce mocy

Po tych kilku dniach szukania mam kilka typów ale raczej wątpię żeby pasowały do siebie. Wiadomo że whyskey z colą a gin z tonikiem ;) inaczej nie pasuje.

Budżet jaki mam w głowie to kolumny nowe max 1500, używane max 1000, wzmacniacz i CD max 1500- tylko używane.

2) o jak rozbudować taki zestaw żeby polepszyć komunikację i nie zostać w tyle?

Chodzi o to jak np przesyłać dźwięk z telefonu albo TV, domyślam się że powinienem dokupić amplituner ale czy tylko?

Proszę o wszelkie sugestie, linki, przybliżone ceny itp, jestem wdzięczny za każde podpowiedzi. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do wątku ponieważ u mnie podobne wymagania,tyle że: nie będę podłączał PC do zestawu, będę podłączał tuner tv kablowej i słuchał muzyki, a pokój wygląda tak jak w załączniku. Oczywiście na ścianie na której jest okno balkonowe wiszą firanki i zasłony na całej długości. Szafka RTV na razie ma 2m (ale będzie inna i nie wiem czy kupić szerszą czy węższą), ale nie wiem jak daleko ustawić od siebie kolumny.Wiadomo-ogranicza mnie szerokość pokoju. Tv na wprost sofy, blok-wielka płyta. Sprzęt może być używany, ale w dobrym stanie, żaden vintage. Będę też oglądał filmy, ale priorytet to dobre granie. Muzyka przeważnie rock, ale sprzęt ma być uniwersalny (żona też ma sobie posłuchać). W przyszłości chciałbym rozbudować system o gramofon, może podłączyć konsolę. Lubię nie męczący dźwięk, nisko schodzący, nie dudniący bas, brzmienie ocieplone o umiarkowanej głośności. Tak jak kolega pisał podobna kwota-3000zł. Jeśli możecie to podrzućcie kilka "gotowych" linków do aukcji, które wydają się Wam godne polecenia. Forum śledzę już jakiś czas, miałem kupić już coś, ale zmieniłem lokum na inne i zrezygnowałem z zakupu sprzętu. Może i lepiej bo teraz mam lepszy pogląd i warunki trochę się zmieniły. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może warto rozważyć najnowszy, kompletny system Yamaha Pianocraft MCR-N670 (http://q21.pl/yamaha-mcr-n670-pianocraft.html). To naprawdę bardzo dobre brzmienie, wyjątkowo dobrze zestrojone jak na system kompletny kolumny oraz pełna funkcjonalność.

Zestaw wchodzi do sprzedaży pod koniec miesiąca, zapraszam na odsłuch.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

a może warto rozważyć najnowszy, kompletny system Yamaha Pianocraft MCR-N670 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To naprawdę bardzo dobre brzmienie, wyjątkowo dobrze zestrojone jak na system kompletny kolumny oraz pełna funkcjonalność.

Zestaw wchodzi do sprzedaży pod koniec miesiąca, zapraszam na odsłuch.

Zastanawiałem się właśnie nad Pianocraftem...Jestem z Wawy, gdzie macie salon, żeby sobie posłuchać i jaka będzie cena? A czym różni się od "nie nowości" jeśli chodzi o brzmienie/jakość dźwięku?-za Pianocraftem przemawia jeszcze jeden atut, mogę w przyszłości przenieść go do sypialni, a po "odkuciu " finansowym zainwestować w coś naprawdę solidnego do "salonu"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja widzę na olx fajne prawie nowe castle knight 2 za 1100, może da się jeszcze cóż utargowac, jeśli nie chcecie miniwiez ani aktywnych głośników. Do tego bym dobral wzmaka za 1500 i cd za 500.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pianocraft 670 lub 870 po rabacie.

"po rabacie" słowo klucz, za 1700 jest "starsza" nowa Yamaha a chyba różni się tylko funkcjonalnością (chociaż MusicCast, może być fajną opcją-w wannie rano lubię słyszeć radyjko, a że pomieszczenia niewielkie, to mogłoby zdać egzamin). TYlko 3000 pln to górna granica i wydaje się ciut drogo jak na tą opcję...

Wracając do MusicCast, co trzeba dokupić (w sensie jakie głośniki) żeby korzystać z tej funkcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ze wzmakow znam tylko Denony, Marantza szybko się pozbylem bo mi nie grał jak trzeba, obiektywnie dobrym wyborem do 1,5 tys jest denon pma-1500ae, jak zagra z castle trudno powiedzieć, ja bym zaryzykował bo mi brzmieniowo, wizualnie i pod względem budowy bardzo leżą te Denony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

denon 1500ae trochę za drogi, zabraknie na CD i resztę. Znalazłem Marantza PM 6005 ( kilka szt po około 1000zł ) i Marantz CD6005 za około 750zł , czekam na odpowiedź od właściciela castle knight 2 i zobaczę , tylko martwi mnie, że może to nie pasować jak należy

Costa Brava- co dokładnie Ci przeszkadzało w Marantzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te Twoje marantze to ze 2 klasy niżej od Denona, ale za to nowe, jak nie upolujesz 1500ae w dobrej cenie to szukaj 1500r, to to samo tylko starsze i tańsze, miałem marantza pm7200, mało góry, mało detaliczny, po powrocie do 1500r odczułem wielką ulgę, ja po prostu taki lubię dźwięk, neutralny, detaliczny, przestrzenny, piękna bogata góra, niektórym może to nie odpowiadać, wolą mniej angażujący dźwięk, za to bardziej relaksujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Audio schow furrore zrobił zestaw STX elektrino 150 plus Denon 720 grało to rewelacyjnie za śmieszne pieniądze warto wziąść ten zestaw pod uwagę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Marantz Pm6005 i Cd6005 plus Castle Knight 4

Grało to całkiem dobrze ale sprzedałem gdyż Marantz mi nie leży jak to potocznie można nazwać.

Na plus PM6005 zaliczyć można wejścia cyfrowe i regulacja barwy dźwięku,w przypadku nowicjusza wręcz sprawa porządana :)

Cd odtwarza mp3 na dobrym poziomie,nawigacja bardzo fajna,ale słabe nagrania od razu słychać na tym zestawie Marantza.

 

Możesz to kupić w ciemno,z ewentualną sprzedażą nie będzie problemu a Castle? Cóż w tej cenie trudno o rywala.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Na początek małe wprowadzenie. Od kilku dni nie śpię, nie jem tylko czytam i szukam i naprawdę wiem coraz mniej.

1) Chcę zakupić pierwsze, dobrej klasy stereo. Mam już dość słuchania muzyki przez głośniki komputerowe. Decyzja zapadła, wybór to wzmacniacz stereo, kolumny i odtwarzacz CD. Sprzęt używany ale nie bardzo przestarzały. Ma to być coś solidnego do ewentualnej rozbudowy gdyby sypialnia zmieniła się w salon i doszedł TV. Na dzisiaj chciałbym kupić podstawę - wzmacniacz, kolumny i CD. Po trzech dniach i nocach wiem tylko że:

- kolumny raczej podstawkowe ( na podłogowe nie mam miejsca niestety) , mogą być nowe lub używane, jeśli jest jakiś wariant podłogowych bo np są wybitnie udane a nie ma podstawkowych to jestem skłonny zmienić biurko i wtedy jakoś to upchne

-wzmacniacz , tylko używany, z możliwością podłączenia komputera ( jeśli tak się da) bo żona będzie zapewne chciała skorzystać ;)

- odtwarzacz CD jako główne źródło dźwięku

Co do rodzaju muzyki to słucham np :

Dire Straits, OneRepublic ( żona) , ostatnio zaczyna mi się podobać delikatny smooth jazz.

Sporo jest informacji na temat zestawów do salonów 20-25m a mnie raczej potrzeba czegoś co będzie grać bardzo dobrze już od początku, bez dogrzewania, wolę jakość w miejsce mocy

Po tych kilku dniach szukania mam kilka typów ale raczej wątpię żeby pasowały do siebie. Wiadomo że whyskey z colą a gin z tonikiem ;) inaczej nie pasuje.

Budżet jaki mam w głowie to kolumny nowe max 1500, używane max 1000, wzmacniacz i CD max 1500- tylko używane.

2) o jak rozbudować taki zestaw żeby polepszyć komunikację i nie zostać w tyle?

Chodzi o to jak np przesyłać dźwięk z telefonu albo TV, domyślam się że powinienem dokupić amplituner ale czy tylko?

Proszę o wszelkie sugestie, linki, przybliżone ceny itp, jestem wdzięczny za każde podpowiedzi. Dziękuję wszystkim i pozdrawiam Artur

 

Yamaha pianocraft lub cos podobnego do swietny wybor do sypialni. Zajmuje malo miejsca, niezla dynamika, mozliwosc podlaczenia ipad, iphona itd. Yamaha pianocraft to moze byc tylko kierunek. Mozesz poszukac czegos podobnego z wi fi radiem netowym sterowanym z poziomu sprzetu. Zwoec uwage tez na airplay, mozliwosc wspolpracy z dyskiem zewnetrznym, dyskiem sieciowym itd. Mozliwosci sa a i sprzetu sporo. Yamaha jako wyjscie do poszukiwan sprzetu do sypialni to dobry punkt wyjsciowy. Sam mam yamahe 750 pianocraft w sypialni i jestem zadowolony. Co prawda ma pewne niedostatki ale kupilem ja 2 lata temu. Sprzet sybko sie unowoczesnia. Mozesz dokupic lepsze kolumny. Poczytaj troche testow w necie o tego typu sprzecie. Negocjuj ceny w salonie przy zakupie. Warto.

 

Yamaha proponowana przez q21 to fajny wybor do sypialni. Dzis to wlasnie bym kupil do sypialni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkich serdecznie za odpowiedzi, wszystko sprawdzałem i porównywalem. Decyzja podjęta. Kupię zestaw wzm+ cd+ apli Danon 1500ae. Budżet mocno przekroczony ale trudno, mam nadzieję że sprzęt posłuży mi długo i że mikołaj zmieni zdanie co do prezentu świątecznego i zamiast nowego ekspresu do kawy przytaszczy jednak jakieś godne kolumny.

Nie da się mieć wszystkiego za jak się okazało niewielką kwotę jeśli chodzi o zakup stereo. Dlatego wybór jest taki a nie wiem inny. Rozpoczynam więc poszukiwanie ale już wiem czego mam szukać. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wszelkie sugestie.

Teraz staje przed wyborem kolumn. Castle knight 2 ale...ponieważ sprzęt jest większy niż powinien to z sypialni wylatuje biurko i orbitek do ćwiczeń, zrobi się sporo luzu, wobec tego mam prośbę o podpowiedzi w kolunach podłogowych, podstawkowe już nie są priorytetem. Proszę też w wskazanie, których unikać bo najzwyczajniej się nie zgrają z zestawem Danona 1500ae. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ile ten Denonek? Schodzily po jakieś 1300-1400 i tyle warto dać za pewny egzemplarz najlepiej z pierwszych rąk. Notabene znalazłem taki, jakby co podpowiem ;)

Co do podlogowek to gram na moich Denonach kolumnami Tannoy V4 i wg mnie jest super, docelowo chciałbym je zmienić na wyższy model dc6t, aby klasą dorównać wzmaciaczowi.

 

ps. czy aby nie upatrzyles ten zestaw za 3000 na pewnym portalu ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dokładnie :) Niestety jest problem z wysyłką bo sprzedający preferuje odbiór osobisty a dla mnie to nie do przejścia - tylko kurier. Ale zestawik bardzo mi się podoba. A podpowiesz gdzie wypatrzyłeś godny uwagi wzmacniacz ? ;)

Jestem chyba już pewien kolumn, Castle Night 4. Znalazłem na pewnym portalu ;) za około 2tys szt 2-nowe. Myślę ,że będzie to super grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tyle to tylko brać.

odpuść sobie tego cdka i tuner Denona, kup sam wzmacniacz, wzmacniacz jest wybitny, pozostałe elementy już nie, kupisz nieco starsze też Denony duuuzo taniej tej samej klasy albo lepsze tylko ze srebrnym kolorem może być problem.

Na tym samym portalu jest też sam wzmak, niestety też srebrny za 1350, od 1 właściciela, trzeba dobrze szukać, niektórzy dają dziwne tytuły aukcji i potem ciężko znaleźć, pytanie czy jeszcze aktualne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dc6t se w dobrej cenie to sam łykne jak nazbieram kaski, ale to chyba coś ponad 3k, czy tak?

zaraz podam link do wzmaka

 

dc6t se (lub bez se) w dobrej cenie to sam łykne jak nazbieram kaski, ale se to chyba coś ponad 3k, czy tak?

zaraz podam link do wzmaka

 

olx.pl/m/oferta/wzmacniacz-denon-odtwarzacz-cd-nad-c-542-CID99-IDc1ZnZ.html?code=fbaee6d0ce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dc6t SE za tyle?! Strasznie żałuję że nie jestem przy kasie, ile to mogłoby poczekac?

Artur, jeśli nie kupiłeś jeszcze tych Castle to się nie zastanawiaj, one nowe kosztują u nas z 7 koła, przywozone z Anglii są dużo tańsze, choć nie aż tak tanie, na Allegro widziałem za ponad 3...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny właśnie w UK znalazłem, jeśli chodzi o wzmacniacz z linka to...poszedł wczoraj Wrrrrr! Pracowałem do późna i zadzwoniłem dopiero dzisiaj. Chyba ktoś z forumowiczów mnie ubiegł ;)

No nic, szukam dalej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Napisałem zapytanie czy cena dotyczy pary bo cena jest bardzo atrakcyjna. Odp: cena dotyczy pary nowych kolumn. Biorę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ja, widziałem to ogloszenie już chyba z miesiąc albo lepiej :)

Kolumny nowe, za 350 funciakow naprawdę warto.

Poszukaj innego wzmaka, jakby co pytaj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze jedne jak i drugie to super kolumny. Porównywałem je bezpośrednio. Jeśli wzmacniacz gra trochę skrajami pasma to zdecydowanie Tannoy bardziej przypasuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a mnie mówią że tannoy z denonem 1520 to uszy odpadna :)

Sam mam tylko model V4 i mówiąc delikatne nie odpadają, dlatego chciałbym iść w górę trzymając się tej samej firmy.

Z kolei denonom z serii 1500 nie brakuje dołu ani góry, więc potwierdza się to co piszesz.

Tannoye słyną z dobrej średnicy, a w castle 2 (bo o nich tylko czytałem) ponoć jest lekko wycofana średnica i wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.