Skocz do zawartości
IGNORED

dobór zestawu stereo do sypialni 16m- używany do 3tys


Artur_60374

Rekomendowane odpowiedzi

Castle to mleczny dzwiek,z wolnym basem.Tannoy to pieknie zszyta srednica z gorą ,szybki bas i masa przestrzeni.Mialem dc6t z coplandem i bylo naprawde czarująco.Nie zostały u mnie tylko ze wzgledu na twardy bas,reszta bbyla wybitna.Castle mialem z Musicalem A300 ,kupiłem nowe za 9stow w sumie graly w czasie kiedy szukalem czegos docelowo.To przyjemne ale calkiem inne granie od tannoya i odsluch obowiązkowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz, a mnie mówią że tannoy z denonem 1520 to uszy odpadna :)

Sam mam tylko model V4 i mówiąc delikatne nie odpadają, dlatego chciałbym iść w górę trzymając się tej samej firmy.

Z kolei denonom z serii 1500 nie brakuje dołu ani góry, więc potwierdza się to co piszesz.

Tannoye słyną z dobrej średnicy, a w castle 2 (bo o nich tylko czytałem) ponoć jest lekko wycofana średnica i wokale.

V4 to jednak inne granie od DC6T. Określiłbym je jako trochę mdłe i bez emocji. Castle Knight 2 owszem - średnica jest delikatnie wycofana ale jej jakość i barwa jest na bardzo wysokim poziomie (na pewno o klasę lepsza od Tannoy V). Również skala dynamiki o wiele lepsza niż w Tannoy V. Dlatego mimo że obydwa te modele grają miękko i dość łagodnie to Tannoy brzmi trochę płasko, a Castle są efektowniejsze, bardziej "soczyste". Ogólnie są to kolumny grające bardziej ciepło i miękko, bardziej "bezpieczniej" skrojone od Tannoy DC6T i mniej różnicują nagrania, podciągają trochę nagrania, które na Tannoyu brzmią słabiej. Z kolei na najlepszych nagraniach nie wydobędą aż tyle co Tannoye.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uspokoiłes chyba trochę kolegę który kupuje castle 4 ... :)

No to ciekawe co najlepiej by zagrało z Denonem 1500/1510/1520 ale podejrzewam że po odsłuchu każde kolumny miałyby swoich zwolenników.

W co celowac po V4, w dc6t (może SE), w Castle4 czy jeszcze coś innego, może dali ikon 6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :) Czwórki już są w domu, wyglądają po prostu super, no i te białe rękawiczki na dodatek, naprawdę nie mogę się doczekać aż to wszystko zagra. Klocki też już w drodze, płyty w formacie sacd zakupione ;) Gdy tylko odsłucham kilka godzin podzielę się wrażeniami. Dziękuję wszystkim za opinie, były naprawdę pomocne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.