Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana Dynaudio 2.7, tylko na co?


jaworrr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zawsze chciałem mieć podłogówki, ale do pokoju 18m2 jakoś zawsze bardziej wizualnie pasowały mi monitory.

No i mam monitory jak w temacie, grają lux, może minimalnie basu mają za dużo, ale to jest do zaakceptowania.

Problem stanowi br z tyłu obudowy i konieczność odsunięcia głośników na jakieś 60cm od ściany, tak żeby rezonanse niskich częstotliwości nie dokuczały.

Nie mam tyle miejsca. Dzieciaczek biega po pokoju, głośniki stają może 10cm od ściany.

Mam jeszcze jedną parę monitorów Triangle Titus 202, na które kiedyś bardzo narzekałem. Ale gust muzyczny się zmienił, ucho chyba trochę się przyzwyczaiło i na dzień dzisiejszy ich dźwięk mi odpowiada... poza brakiem basu (przenoszą od 60hz).

 

Stąd mam pytanie, jakie kolumny podłogowe z br z przodu warto sprawdzić? Niech to będzie równe granie, bez efekciarstwa. Bez wyeksponowanych skrajnych pasm, z przyzwoitą średnicą.

 

Budżet mam skromny, ~2k zł. Moją uwagę zwróciły i szczególnie interesują mnie Topaz 20, Dali Zensor 5, polecano mi również Indiana Line Tesi 560N.

 

Słucham stety nie stety wysztkiego. Ambientu, chilloutu, psy-trance'u, ogólnie pojętej elektroniki. Ale również spokojniejszej muzyki na naturalnych instrumentach z wokalami. A na deser Behemotha etc.

Wzmacniacz marniutki Yamaha ax-397 - poczciwa kobyłka, pewnie do wymiany za jakiś czas.

 

dzięki i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli możesz trochę zwiększyć budżet, spójrz koniecznie na bardzo dobrą, polską konstrukcję Audio Academy Phoebe III. Warto odsłuchać także Dali Zensor 5, Indiana Line Tesi 560. W najbliższym czasie będzie także mniejsza podłogówka Pylon Audio serii Sapphire 23, to także ciekawa dla Ciebie propozycja.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, w przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem te dynie serii dm nie zagrały nawet na 50% swoich możliwości z tym piecykiem. A co do odsunięcia od ściany to chyba nie ma znaczenia czy tam postawisz Pylony czy te dynie, jedne i drugie trzeba będzie odstawić od tylnej ściany, żeby nie było buuuumienia. Zamieniając te dynie na dali zensor na 100 % zrobisz błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do brze Adam38 prawi,sam przerabiałem wiele modeli dynaudio i każde potrzebują dużo mocniejszego pieca. Wtedy pokażą piękne granie. W Twoim przypadku albo wymiana pieca albo szukanie wysoko skutecznych kolumn najlepiej by dmuchały do przodu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej chłopie,zostaw Dynki i wymień ten ampli,miałem kilka lat rx v640 wysoki model i co do basu to było go dużo bo to ampli do KD ale bas był marnej jakości i żadne kolumny Ci tego nie wyprostują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym bardzo chętnie je zostawił ale nie mam na nie miejsca. Stojąc zaraz przy ścianie reprodukują bas fatalnie. Dlatego szukam czegoś z br z przodu. Wiem, że kolumna nie powinna stać przy samej ścianie mimo tego, ale taką mam sytuację.

 

Reasumując Dynaudio potrzebują prądy i miejsca. Nie mam ani jednego ani drugiego. Dlatego szukam czegoś na podmiankę.

 

Phoebe wykraczają poza budżet za bardzo. Najbliżej mi do zensporów i pylonów, lub indian:) Które z tych kolumn reprezentują wyższy poziom?

Wzmaka pewnie kiedyś zmienię, ale to plan bez daty,..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja bym bardzo chętnie je zostawił ale nie mam na nie miejsca. Stojąc zaraz przy ścianie reprodukują bas fatalnie. Dlatego szukam czegoś z br z przodu. Wiem, że kolumna nie powinna stać przy samej ścianie mimo tego, ale taką mam sytuację.

 

Reasumując Dynaudio potrzebują prądy i miejsca. Nie mam ani jednego ani drugiego. Dlatego szukam czegoś na podmiankę.

 

Phoebe wykraczają poza budżet za bardzo. Najbliżej mi do zensporów i pylonów, lub indian:) Które z tych kolumn reprezentują wyższy poziom?

Wzmaka pewnie kiedyś zmienię, ale to plan bez daty,..

A naprawdę wierzysz, że jak postawisz blisko ściany pylony czy np. zensory czy cokolwiek innego z br z przodu to problem z buczeniem itp. basu zniknie? Przecież wiesz, że tak nie będzie. Może kup dobre słuchawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie liczę. Po włożeniu gąbek do br w dynkach problem znika. Tutaj nie wiem czy przez znacznie zmniejszoną ilość basu, szczególnie w okolicy 50hz, czy przez brak podmuchu w ścianę.

Z Trianglami nie mam np problemu (mniej basu, br z przodu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, znam dźwięk zensorów i moim zdaniem do "Ambientu, chilloutu, psy-trance'u, ogólnie pojętej elektroniki" to one się nie nadają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a jakie kolumny nadawałyby się Twoim zdaniem, jednocześnie spełniając moje kryteria.

 

W jakich gatunkach widzisz zensory?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, znam dźwięk zensorów i moim zdaniem do "Ambientu, chilloutu, psy-trance'u, ogólnie pojętej elektroniki" to one się nie nadają

też chciałem to napisać ale "bałem się" ataku właścicieli zensorów, też uważam, że do takiej muzyki zensory się nie nadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czeski film się zrobił:) Zakładam temat z prośbą o ocenę głośników (tu ok), i wskazanie jakie kolumny warto sprawdzić, a dostaję radę dot. zmiany wzmacniacza.

 

Wskazywałoby to na fakt, że dynki które mam są lepsze od wskazanych kolumn? To i tak nie rozwiązuje mojego problemu z nr z tyłu.

 

A zmiana wzmacniacza do bliżej nie zaplanowana przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dynki, super kolumny ale do wiekszych pomieszczen.

jedyne ktore zagraly super w metrażu jak twój to contour 1.1.

miałem też tannoye,które mogą stać przy ścianie, i grają super.

ale zmieniłem na aktywne opale i grają super.

nie znam tanszych tannoy ale na pewno bym spróbował, zapytaj w klubie tannoya.

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, odsunąłem głośniki od ściany na tyle na ile maksymalnie mogę sobie teraz pozwolić czyli jakieś 20cm, licząc od tylnej ściany głośnika. Ustawiłem pod kątem tak, że proste z głośników krzyżują się niedaleko za moją głową. Jest lepiej, ale nadal czegoś brakuje.

Najpełniejszy dźwięk, czyli zróżnicowany bas i resztę pasm słyszę siedząc na wprost jednego głośnika. Siadając w miejscu odsłuchowym (pośrodku) z basu zostają tylko dolne rejestry, brakuje wyższego basu, bas nie ma struktury, tylko miękko uderza.

 

Zastanawiam się na ile pomoże wymiana wzmacniacza... prawdopodobnie nie pomoże, po prosty akustyka prawie kwadratowego pokoju jest do bani.

3 z 4 rogów pokoju mam zagospodarowane, wrzucę wieczorem zdjęcie poglądowe to może coś podpowiecie co zrobić.

 

Załączam zdjęcie podglądowe z miejsca odsłuchowego, panorama 180st.

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrafię Ci poradzić, mogę jedynie powiedzieć, że u mnie DM2/7 stoją w gabinecie 12m2 i grają w sam raz. Fakt, odsunięte od tylnej ściany 30-50 cm (wnęki na książki).

Naprzeciwko mam skos, gdy przestawiłem kolumny pod ścianę ze skosem był dramat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Twoje kolumny potrzebują mocniejszego, wydajniejszego wzmacniacza. Miałem Dynaudio DM 2/8, które są jeszcze trudniejsze do napędzenia. Dopiero Atoll IN100SE dość dobrze sobie z mini radził. Bas nie był już taki bułowaty. Druga sprawa to, że Dynki nie lubią stać za blisko ścian. Spróbuj chociaż dla testu odsunąć je z 40-50cm i zobacz jak jest. Może też tak być, że brzmienie Dynaudio Ci nie odpowiada. Uważam je za dobre kolumny, ale bas jest trochę jednostajny. Z drugiej strony w tej cenie nie ma co wybrzydzać. W Twoim przypadku pozostaje wypożyczenie sprzętu (wzmacniacza lub kolumn) do domu. Ciężko coś na 100% doradzić. Akustyka każdego pokoju jest inna.

 

Aha jak siedzisz przy samej ścianie to może spróbuj odsunąć trochę kanapę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll fajny, ale drogo. Seria DM miała nie mieć takiego zapotrzebowania na prąd jak starsze i wyższe serie Dynaudio. Zastanawiam się powoli nad Yamahą as701, ale będzie trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw je szerzej, masz tam na to miejsce jeszcze, i skieruj na siebie, ale tak żeby osie przecinały się za tobą jakiś metr. Nie dziwię sie że ci dudni jak niedosyć że stoją blisko ściany, do tego blisko siebie (ile masz tam bazy, 1,8 metra?) a nawet bardzo blisko siebie w odniesieniu do odległości z jakiej słuchasz, i prawie prostopadłe do ścian. Zauważ że jak skręcasz kolumny na siebie to odległość basreflexu oddala się od ściany, no i fala z basreflexu pada na ściane pod kątem a nie prostopadle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goła ściana za kolumnami, goła ściana za miejscem odsłuchowym, to niby jak ma grać? Zanim zaczniesz wymieniać sprzęt, poczytaj trochę dział Akustyka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że pomieszczenie masz kwadratowe i niesymetryczne warunki po bokach bo z jednej strony okno a z drugiej ściana z drzwiami, ciekawe jak bardzo te dwie płaszczyzny różniące się właściwościami materiałowmi wpływają u Ciebie na dzwięk, rozwiązaniem tej nie symetryczności to wstawić tam symetrycznie ustroje na czas odsłuchu, ale ile to by dało trzeba by sprawdzić . Dynaudio a przynajmniej monitory które mam 42ki mniejsze od Twoich, są upierdliwe co do ustawienia a może inne słowo wymagające, gdy zapewni im się odpowiednią elektronikę zdolna do ich napędzenia z dzwiękiem poukładanym w raz z dobrym ustawieniem znikają z pokoju jako grające pudełka, zamiast tego pojawia się poukładana scena muzyczna dająca sugestywne odczucie budowania przestrzenności, co jest po prostu przyjemne i można powiedzieć że jest częścią całości tego spektaklu (może za duże słowo). Trzeba trudu w skoordynowaniu ustawienia pozycji monitorów, miejscem odsłuchu jak i odgięciem samych kolumn bo wystarczy trochę parę stopni nie w tę stronę by np. wokalista/ka który powinien mieć pewne miejsce na scenie rozlał się gdzieś. W moim wypadku wg proporcji w schemacie Cardasa odległość od tylnej ściany to 150cm, co jest oczywiście nie praktyczne, kiedy pomieszczenie nie jest tylko miejscem odsłuchowym, ale ze względu na efekt jaki niesie to po prostu konieczność. Rozwiązaniem niepraktycznego ustawienia jest po prostu ustawienie kolumn, ich wysuwanie na czas odsłuchu w miejsca wcześniej wyznaczone, oznaczne. Dla chętnego nic trudnego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.