Jump to content
IGNORED

porady w doborze gramofon - wzmacniacz / hybrydowy ?/


wig

Recommended Posts

Po wielu namowach żony chciałbym swój system doposażyć o gramofon. Jest w domu kolekcja różnych płyt sprzed lat i mam teraz dylematy dotyczące wyboru :

1. Mam , moim zdaniem, w miarę sensowne dobrany zestaw : CD Jolida JD 100 z lampami Raytheona 12 ax7 , wzmacniacz Abrahamsen V 2.0 UP , kolumny - Audio Physic Tempo 3 . Kable : IC Furukawa Vivaldi , głośnikowe Zu Audio Libtec . Listwa Tomanek, kable sieciowe Furukawa i Furutech.

2. Dylemat pierwszy - kupić gramofon z własnym wzmacniaczem np : TEAC TN-300 i podłączyć go sensownym IC do wzmacniacza pod wolne wejście. A może lepiej kupić jakiś używany gramofon i dodatkowo wzmacniacz gramofonowy ? Chcę wydać na wszystko około 1500 - 2000 zł. Jakie zestawienia, kompletnie nie wiem , liczę na Wasze sugestie.

3. Kolejny temat - Może zdecydować się na większą rewolucję i zastąpić wzmacniacz Abrahamsena / dodam, że odpowiada mi ten rodzaj grania / wzmacniaczem hybrydowym i tutaj mam na oku trzy - cztery modele :

a/ Linear Audio Research LAR IA 120H , mały minus za brak choćby minimalistycznego pilota, ale to kwestia nawyków.

b/ Unison Research Unico Primo lub Secundo

c/ Pathos Classic One mk3

d/ Magnat MA 1000 .Kompletnie nie wiem co jest warta elektronika Magnata , w prasie niemieckiej jest chwalony i tyle wiem . Ma natomiast wejścia gramofonowe na pokładzie, ale ile jest warty ten wariant, niestety nie wiem ...

 

Po głębokim przemyśleniu nie biorę raczej pod uwagę typowej lampy , głównie ze względów praktycznych / oczekiwanie na jej rozgrzanie, konieczność przebudowy szafek na sprzęt , bo nie mam tyle wolnego miejsca, aby ustawić lampę, itp/.

 

dzięki za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

masz dobry system, jeśli odpowiada Ci jego brzmienie, zdecydowanie nie zmieniaj go. Na pewno nie proponuję gramofonów typu wspomniany Teac z wbudowanym przedwzmacniaczem, może są wygodne do połączenia, nie ma dodatkowych segmentów, niestety jakość dźwięku pozostawia dużo do życzenia, dodatkowo praktycznie nie masz żadnych możliwości upgradu.

Spojrz proszę na dwa gramofony - Rega RP1 oraz Pro-Ject Debut Carbon DC (2M-RED). To dwa może niezbyt zaawansowane, ale solidne konstrukcje, dające możliwości ulepszenia i gwarantujące bardzo przyzwoitą jakość dźwięku. Do powyższych gramofonów proponiwałbym przedwzmacniacz Rega Fono Mini A2D lub Pro-Ject Phono Box S.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy,

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Po rozpoznaniu potrzeb oraz biorąc pod uwagę innych użytkowników w domu skłaniam się do zakupu gramofonu Denon DP 300F. Oczywiście planuję także wymianę wkładki na wyższy model / to jeszcze do ustalenia / .

Proszę o podpowiedź jaki przedwzmacniacz dobrze współpracuje z tym Denonem ? Chcę wydać około 500-800 zł. Może sugerowany przez Q21 Pro-Ject Phono Box S lub Cambridge Audio Azur 651P / lub 640P/ ? Nie wykluczam kupna Pro-Ject Tube Box 2. Szukałem opinii i ten ostatni lampowy Pr-Ject ma skrajnie różne opinie.... a może jednak warto ?

Na koniec zapytam - jakie interconecty powinny być użyte do podłączenie przedwzmacniacza gramofonowego do Integry ? Czy trzeba kupić dedykowane Phono, czy wystarczą standardowe używane do połączenia z CD ?

dzięki za sugestie, opinie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.