Skocz do zawartości
IGNORED

porady w doborze gramofon - wzmacniacz / hybrydowy ?/


wig

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu namowach żony chciałbym swój system doposażyć o gramofon. Jest w domu kolekcja różnych płyt sprzed lat i mam teraz dylematy dotyczące wyboru :

1. Mam , moim zdaniem, w miarę sensowne dobrany zestaw : CD Jolida JD 100 z lampami Raytheona 12 ax7 , wzmacniacz Abrahamsen V 2.0 UP , kolumny - Audio Physic Tempo 3 . Kable : IC Furukawa Vivaldi , głośnikowe Zu Audio Libtec . Listwa Tomanek, kable sieciowe Furukawa i Furutech.

2. Dylemat pierwszy - kupić gramofon z własnym wzmacniaczem np : TEAC TN-300 i podłączyć go sensownym IC do wzmacniacza pod wolne wejście. A może lepiej kupić jakiś używany gramofon i dodatkowo wzmacniacz gramofonowy ? Chcę wydać na wszystko około 1500 - 2000 zł. Jakie zestawienia, kompletnie nie wiem , liczę na Wasze sugestie.

3. Kolejny temat - Może zdecydować się na większą rewolucję i zastąpić wzmacniacz Abrahamsena / dodam, że odpowiada mi ten rodzaj grania / wzmacniaczem hybrydowym i tutaj mam na oku trzy - cztery modele :

a/ Linear Audio Research LAR IA 120H , mały minus za brak choćby minimalistycznego pilota, ale to kwestia nawyków.

b/ Unison Research Unico Primo lub Secundo

c/ Pathos Classic One mk3

d/ Magnat MA 1000 .Kompletnie nie wiem co jest warta elektronika Magnata , w prasie niemieckiej jest chwalony i tyle wiem . Ma natomiast wejścia gramofonowe na pokładzie, ale ile jest warty ten wariant, niestety nie wiem ...

 

Po głębokim przemyśleniu nie biorę raczej pod uwagę typowej lampy , głównie ze względów praktycznych / oczekiwanie na jej rozgrzanie, konieczność przebudowy szafek na sprzęt , bo nie mam tyle wolnego miejsca, aby ustawić lampę, itp/.

 

dzięki za podpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

masz dobry system, jeśli odpowiada Ci jego brzmienie, zdecydowanie nie zmieniaj go. Na pewno nie proponuję gramofonów typu wspomniany Teac z wbudowanym przedwzmacniaczem, może są wygodne do połączenia, nie ma dodatkowych segmentów, niestety jakość dźwięku pozostawia dużo do życzenia, dodatkowo praktycznie nie masz żadnych możliwości upgradu.

Spojrz proszę na dwa gramofony - Rega RP1 oraz Pro-Ject Debut Carbon DC (2M-RED). To dwa może niezbyt zaawansowane, ale solidne konstrukcje, dające możliwości ulepszenia i gwarantujące bardzo przyzwoitą jakość dźwięku. Do powyższych gramofonów proponiwałbym przedwzmacniacz Rega Fono Mini A2D lub Pro-Ject Phono Box S.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy,

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po rozpoznaniu potrzeb oraz biorąc pod uwagę innych użytkowników w domu skłaniam się do zakupu gramofonu Denon DP 300F. Oczywiście planuję także wymianę wkładki na wyższy model / to jeszcze do ustalenia / .

Proszę o podpowiedź jaki przedwzmacniacz dobrze współpracuje z tym Denonem ? Chcę wydać około 500-800 zł. Może sugerowany przez Q21 Pro-Ject Phono Box S lub Cambridge Audio Azur 651P / lub 640P/ ? Nie wykluczam kupna Pro-Ject Tube Box 2. Szukałem opinii i ten ostatni lampowy Pr-Ject ma skrajnie różne opinie.... a może jednak warto ?

Na koniec zapytam - jakie interconecty powinny być użyte do podłączenie przedwzmacniacza gramofonowego do Integry ? Czy trzeba kupić dedykowane Phono, czy wystarczą standardowe używane do połączenia z CD ?

dzięki za sugestie, opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.