Jump to content
IGNORED

Peachtree Nova 65SE vs Android po USB


pawjer

Recommended Posts

Witam,

 

Próbuję połączyć wzmak jak w temacie po usb z telefonem Samsung Galaxy S4. Ma (ponoć) OTG, Android 5 więc powinno grać. Fakt, telefon łączy się z przetwornikiem wzmacniacza, ale dźwięk jest maksymalnie zniekształcony. Jak podłączam tablet Galaxy Tab S, to dźwięk jest nadal zniekształcony ale w znacznie mniejszym stopniu.

 

Stosuję zwykły kabel USB A-B o długości ok 1m oraz przelotkę micro-USB OTG. Przelotka ma nawet gniazdo do podpięcia zasilania, ale podłączenie w to miejsce ładowarki niczego nie zmienia. Co ciekawe podłączenie innego kabla USB o długości 5m powoduje że żaden dźwięk, nawet zniekształcony się nie pojawia. Sugerowałby to wpływ długości kabla na straty sygnału.

 

Jednak jak podłączam lapka, nawet tym długim kablem USB, to wszystko gra jak należy. USB w kompie jest aż o tyle mocniejsze? Wzmak ma USB z izolacją galwaniczną więc zapewne zależność pomiędzy wydajnością prądową źródła a długością kabla może być.

 

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w takich konfiguracjach? Będę wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam,

 

pawjer

Link to comment
Share on other sites

Podobnie uzywam 5m kabla usb do odtwarzania z Peahtree nova 65SE. Nie robiłem jeszcze prób z odtwarzaniem przez micro usb. Jest jakis dedykowany przetwornik bluetooth do przesyłania z urządzeń z typu tablet, telefon, jest to zapewne sensowniejsze w tym przypadku choćby ze względu na wykonanie i widoczną solidność czy też trwałość tych micro/usb w telefoniku/tablecie etc. przez wielokrotne wtykanie łączówki.

 

miałem problemy z instalacją sterowników firmowych peachtree po tym długim 5m kablu bo komp zwyczajnie nie widział urzadzenia:)

 

Używam Peachtree od tygodnia, jestem zaskoczony świetną jakością przetwornika i sekcji przedwzmacniacza a także wejścia słuchawkowego. W modelu 65SE zastosowano oczywiście moim subiektywnym zdaniem końcówkę mocy która fatalnie ogranicza to co wydobywa się z przetworniczka. Całe szczęście że pozostawiono wyjście sygnału z sekcji przedwzmacniacza. Podłączenie innej końcówki mocy typu gainclone (w moim przypadku) przenosi dzwięk o parę klas do przodu.

 

 

Rozumiem politykę firmy która stworzyła linię" nova" urządzeń które róznią się nie tylko mocą końcówek ale też ich jakoscią. nie słyszałem 125SE czy 220SE ale podejrzewam że jest lepiej. moim zdaniem jednak lepiej kupić tańszy model i starannie zestawić z zewnętrzną koncówką która bardziej się do tego nadaje. Podejrzewam a nawet jestem pewnien że oprócz końcówek mocy w lini nova SE przetwornik i pre są te same....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.