Skocz do zawartości
IGNORED

Głośniki do kina domowego do 15 tys zł. Mały salon 4m x 2,6m


Maniakk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

 

Jakiś czas temu pisałem na forum w sprawie głośnika centralnego do KD. Niestety nie dokonałem zakupy. Może i dobrze się stało bo doszedłem do wniosku że chciałbym zmienić wszystkie głośniki w kinie domowym :)

 

Warunki:

Pomieszanie do TV "mieści się" w salonie, tzn mój salon ma 4m szerokości i jest dosyć długi, ale miejsce na kino jest oddzielone kominkiem i tworzy się wnęka o wymiarach 2,6m x 4m. Od ekranu jestem oddalony o 3,6 metra.

 

Sprzęt

Panasonic 65st60

Onkyo NR 828

Audio Academy Hyperion IV

Nad C356 Bee

Med8er 800 3d

 

Co mi nie odpowiada?

 

Głównie przeszkadza mi dźwięk z centralnego (obecnie jeszcze Jamo z zestawu S606) oraz zbyt buczący bas z AA Hyperion IV. Niestety okazało się że bas reflex z tyłu w moim pomieszczeniu się nie sprawdził (czasami nie da się go w ogóle wysterować i wali - buczy - pół filmu). Czesto oglądam filmy z dźwiękiem DTS HD Master i wtedy jest lepiej, ale większość filmów leci w DTS

 

O czym myśle?

 

Zastanawiałem się nad kolumnami podstawkowymi oraz odpowiednio dobranym centralnym.

Głośnik centralny jaki mogę u siebie zamontować musi spełniać jeden warunek - nie może być szerszy niż 46cm

 

Z zestawu, który posiadam chciałbym sprzedać AA Hyperiony IV i Nad C356 Bee, zestaw głośników Jamo już sprzedałem, oddaje go za tydzień, więc pasowałoby coś znaleźć :)

 

Przy okazji chciałbym poprosić o adresy sklepów gdzie mógłbym odsłuchać sprzęt który polecacie. Chodzi gł o Warszawę i okolicę :)

Budżet 15 tys zł z lekkim zapasem :) W grę wchodzą też głośniki używane:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zakładam, ze w przyszłości pomyślisz o zmianie amplitunera na coś jeszcze lepszego. Druga sprawa to subwoofer, pomimo niedużego pomieszczenia, to przy dobrym systemie wielokanałowym to ważny element. Spojrz na ofertę marki REL.

Wracając do kolumn, zaproponowałbym Tobie zestaw, oparty na kolumnach Kef serii R z modelem R300 na przody. Pomimo tylnego bass-refleksu, nie powinno być problemów z basem, natomiast poza spójnością, uzyskasz świetną, trójwymiarową przestrzeń.

Jako alternatywa spojrz proszę na system Dali Opticon oraz Tannoy Revolution XT.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto zdjęcia salonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-53650-0-33756400-1447370494_thumb.jpg

post-53650-0-42680000-1447370498_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny salon, ale bardzo niefortunne ustawienie dla tych kolumn.

Jakiekolwiek inne kolumny zastosujesz muszą stać bardziej wysunięte do przodu i nie tak blisko ścian bocznych.. Nie jestem pewien czy w tym 'rogu' jakiekolwiek kolumny nie będą wzbudzać basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe dzieci i one non stop się bawią i kolumny często im "przeszkadzają" dlatego są bliżej ścian. Czy podstawkowe kolumienki nie załatwiłyby sprawy z basem?

Nie napisałem też, że budżet tak naprawdę dotyczy 3 kolumn (front i centralny), na tyły mam dodatkową gotówkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest ok :) Rozumiem sytuację i fakt, że pomieszczenie jest jednocześnie miejscem użytkowym i odsłuchowym.

Możliwe, że kolumny podstawkowe na stabilnych standach oraz dobrej klasy subwoofer załatwiłyby temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Cabasse i02-on base albo może coś w stylu Focal Dome z jakimś subem REL??? Wtedy zestaw do stereo zostawię ten co mam (ew. spróbuję podmienić wzmacniacz na coś innego + jakieś maty za głośniki).

 

Q21 macie salon w Warszawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie masz sporo salonów :)

Idź i weź swój repertuar i na spokojnie posłuchaj. Potem pożycz do domu i zobacz jak to gra u Ciebie.. Tylko taką metodą coś wybierzesz..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak wczesnej bede chcial odsluchac, ale chciałem znać kierunek. Znasz salon z Warszawy gdzie mają większy wybór? i pomogą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny salon, ale bardzo niefortunne ustawienie dla tych kolumn.

Jakiekolwiek inne kolumny zastosujesz muszą stać bardziej wysunięte do przodu i nie tak blisko ścian bocznych.. Nie jestem pewien czy w tym 'rogu' jakiekolwiek kolumny nie będą wzbudzać basu.

 

Słuchałem ostatnio Focal C936 i zastanawiam się czy kolumny z Bas Reflex do przodu nie będą grały lepiej? Swoją drogą fajnie grały....

Czytałem też sporo o Xavian Perla. No i Xaviany maja głośniki centralne o szerokości 45 cm. (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Coś brak sugestii od Was :) Oprócz Q21 nikt nic nie napisał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że kolumna promieniuje bas nie tylko portem b-r , ale 'całą obudową'.

Staraj się znaleźć kolumny, które dobrze przetwarzają wyższy bas - średnicę i górę - a resztę dopełni subwoofer. Przy tak bliskim ustawieniu do ścian nie uzyskasz dobrych rezultatów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie wybrał i postawił tak blisko ścian będzie nieciekawie. Nawet jeśli wezmie monitory i postawi na standach.

 

Staraj się znaleźć kolumny, które dobrze przetwarzają wyższy bas - średnicę i górę - a resztę dopełni subwoofer.

 

A gdzie postawisz subwofer skoro kolumny "wciskane są" w ścianę co?

 

Different napisałeś ,,Problem jest taki, że kolumna promieniuje bas nie tylko portem b-r , ale 'całą obudową'. "

 

no to jest wtedy kiepska obudowa skoro promieniuje. Dzwięk "odrywając" się od głośnika rozchodzi się różnie jednak trafia do naszych uszu po odbiciu się od np ścian, mebli a obudowa powinna zostac niewzruszona drganiem głośnika niskotonowego, żeby nie podbarwiać tych częstotliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest wtedy kiepska obudowa skoro promieniuje.

Masz rację dlatego ująłem 'całą obudową' jako duże uproszczenie.

Chodziło mi o to samo w dużym skrócie.

Jakkolwiek suba można postawić gdzieś z tyłu od biedy..albo pomiędzy kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam do odsłuchania kolumny ATC. Wybierając model SCM 11 zaoszczędzisz trochę na elektronikę, natomiast model SCM 19 jest na granicy Twojego budżetu. Głośnik centralny ma 45 cm. Jest to obudowa zamknięta i nie powinno być problemem ustawienie blisko ścian. W stolicy masz BLUEAUDIO ( polecam, sam u nich kupowałem ) oraz elektryczna pomarańcza. Jeżeli nie słyszałeś tych kolumn, to bardzo mocno zachęcam do odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę cię zmartwić,nie w każdym pomieszczeniu da się zainstalować dobre kino,w twoim przypadku tak jest,chcesz mieć kino ok,ale nie daj się zwariować,wydasz dużo kasy,a efekt mizerny.Onkyo 828 to dość dobry amplituner,wymiana kolumn nic nie wniesie to jest pewne,bo dzwięk będzie wędrował po całym salonie,jak nie masz suba to dokup dobrego,a na kolumny nie przeznaczaj tylu pieniędzy,nie dawno in stalowałem znajomemu kino na podobnym amplitunerze 737,oraz kolumnach QQ,BARDZO PODOBNY ROZKŁAD POMIESZCZENIA,POWIEM JEDNO STRASZNA LIPA,WYDAŁ 8 TYŚ W BŁOTO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak że kino gra źle, chodzi wyłącznie o bas i głośnik centralny (dialogi itp, ale to ewidentnie wina jakości głośnika centralnego).

 

A gdyby zamontował maty za głośnikami? Pomoże to coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi wyłącznie o bas i głośnik centralny (dialogi itp, ale to ewidentnie wina jakości głośnika centralnego)

 

a może o jego umieszczenie w półce co. Ja powiesiłbym go pod tv tym bardziej, że masz tam akuratne miejsce i nie zamartwiałbyś się jego szerokością bo wg mnie centralny jest za nisko.

Jeśli jest problem z basem to proponuję suba Velodyne i np EQ-MAX10 lub 12 , który ma jako jedyny w tej cenie kalibrację i może to coś zmieni ten dudniący bas. A może w rogi powkładac takie ćwierćwałki koloru czarnego albo pod kolor kolumn.

U góry w menu masz zakładkę akustyka, zadaj tam pytanie, napewno są tam fachowcy, którzy coś poradzą. Opisz problem i dołącz zdjęcia.

 

Z tym basem może być dlatego,że masz w tym rogu po prostu puste ściany i rzuć tez jakiś grubszy bieżnik lub mały dywan na podłogę przed kolumny. Musisz ten róg trochę wytłumić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuć tez jakiś grubszy bieżnik lub mały dywan na podłogę przed kolumny

 

przepraszam, nie zauwazyłem, ze leży tam dywanik.

 

Popatrz na kolumny

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

szerokopasmowy na przodzie i basowy w podstawie. Któregoś modelu , chyba własnie tego z linka słyszałem na audio show. Zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tu jest zdjęcie pokazujące umieszczenie głośnika basowego

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I teraz się lepiej przyjrzałem ustawieniu kolumn, stoją też za blisko tylnej ściany. Bliżej środka i dalej od ściany czyli bardziej wysunięte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za prpopozycje. Zamierzam w sobote podjechac do audio punktu w Warszawie i posluchać kilka zestawów.

 

Co do głośnika centralnego i umieszczanie go w półce. Ma to duże znaczenie? Pod TV nie moge powiesić głośnika. Jedyna opcja to głośnik nad TV skierowany pod kątem w dół, ale wtedy nie zamontuje ekranu i projektora. Jakieś rady ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ciekawą kwestią jest to, że gdy idziemy do kina nie ma tam dużych głośników (poza subwooferami). Budowa zestawu kina za pomocą monitorów jest bardzo racjonalna. Propozycja kolegi z Q21 oparta na KEF-ach jest bardzo ciekawa. To kolumny nie trudne prądowo i dobrze prowadzące masę. To ważne w kinie. Jedyną wadą KEF-a jest potrzeba większego odsunięcia od ściany. Blisko ściany można postawić Amphion-y. Zestaw oparty na Argon 3, Helium 520C, Helium 410 umożliwi bliższe przysunięcie do ściany, da lepsze efekty przestrzenne, większą skalę częstotliwościową. Gorsze prowadzenie masy uzupełni subwoofer. Warto go rozważyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą kwestią jest to, że gdy idziemy do kina nie ma tam dużych głośników (poza subwooferami)

 

bo tam nie słucha się muzyki tylko ogląda filmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.