Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo ~8000 zł


NoiseWizard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Planuję zakup swojego pierwszego zestawu stereo. Jak do tej pory słuchałem muzyki tylko i wyłącznie na słuchawkach i karcie dźwiękowej/wzmacniaczach słuchawkowych. Szczególnie miło wspominam FiiO Andes wraz z QOGIR i słuchawkami AKG K550. Obecnie posiadam odtwarzacz FiiO X5 i słuchawki AKG K550 oraz ATH M50. Muzyka z X5 i obu par słuchawek bardzo przypada mi do gustu. Cenię sobie szczegółowość w sprzęcie audio, słucham prawie każdego rodzaju muzyki, od klasyki, rocka, black metalu do wszelkiego rodzaju muzyki elektronicznej. W moich upodobaniach muzycznych szukałbym czegoś o uniwersalnym brzmieniu, sprzętu na którym posłucham każdego rodzaju muzyki. Mam pokój o powierzchni 12 m2. Budżet to docelowo 8000 zł, wolałbym nowy sprzęt. Oprócz wzmacniacza i kolumn, w kwocie 8 tys. chciałbym zmieścić jeszcze odtwarzacz CD. Muzyki słuchałbym właśnie z płyt cd oraz z laptopa.

 

W moich poszukiwaniach zainteresowały mnie następujące pozycje:

 

Wzmacniacze:

Nad C356 BEE DAC

Cambridge Audio Azur651A

 

Kolumny:

B&W 685S2

Audio Academy Phoebe III

Focal Aria 906

 

CD:

NAD C546BEE

Cambridge Audio Azur 651C

 

Jednak są to tylko moje pierwsze wrażenia, odsłuchy będę robił gdy znajdę sobie kilka faworytów w każdej kategorii. Co byście mogli mi polecić z tym budżetem i moimi upodobaniami muzycznymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz nieduże pomieszczenie, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Rega Brio-R / Apollo-R / DAC-R w połączeniu z kolumnami Audio Academy Phoebe III lub monitorami Focal Aria 906 (w przypadku, jeśli bardziej nastawiasz się na mocniejsze gatunki muzyczne). Jako alternatywa warto jeszcze rozważyć system Cambridge Audio Azur 651A / 651C, jednak w tym przypadku musimy zastosować zupełnie inne kolumny np. Kef LS50 czy Tannoy Revolution XT6.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami mamy jeszcze dziesiątki modele elektroniki i kolumn, które można komfortowo przesłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał możliwość to odsłuchaj Studio 16hz Canto One new + Atoll IN100SE. Tylko w tym przypadku braknie na CD. Musiałbyś szukać używanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.