Jump to content
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo ~8000 zł


NoiseWizard

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Planuję zakup swojego pierwszego zestawu stereo. Jak do tej pory słuchałem muzyki tylko i wyłącznie na słuchawkach i karcie dźwiękowej/wzmacniaczach słuchawkowych. Szczególnie miło wspominam FiiO Andes wraz z QOGIR i słuchawkami AKG K550. Obecnie posiadam odtwarzacz FiiO X5 i słuchawki AKG K550 oraz ATH M50. Muzyka z X5 i obu par słuchawek bardzo przypada mi do gustu. Cenię sobie szczegółowość w sprzęcie audio, słucham prawie każdego rodzaju muzyki, od klasyki, rocka, black metalu do wszelkiego rodzaju muzyki elektronicznej. W moich upodobaniach muzycznych szukałbym czegoś o uniwersalnym brzmieniu, sprzętu na którym posłucham każdego rodzaju muzyki. Mam pokój o powierzchni 12 m2. Budżet to docelowo 8000 zł, wolałbym nowy sprzęt. Oprócz wzmacniacza i kolumn, w kwocie 8 tys. chciałbym zmieścić jeszcze odtwarzacz CD. Muzyki słuchałbym właśnie z płyt cd oraz z laptopa.

 

W moich poszukiwaniach zainteresowały mnie następujące pozycje:

 

Wzmacniacze:

Nad C356 BEE DAC

Cambridge Audio Azur651A

 

Kolumny:

B&W 685S2

Audio Academy Phoebe III

Focal Aria 906

 

CD:

NAD C546BEE

Cambridge Audio Azur 651C

 

Jednak są to tylko moje pierwsze wrażenia, odsłuchy będę robił gdy znajdę sobie kilka faworytów w każdej kategorii. Co byście mogli mi polecić z tym budżetem i moimi upodobaniami muzycznymi?

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz nieduże pomieszczenie, zwróciłbym Twoją uwagę na zestaw Rega Brio-R / Apollo-R / DAC-R w połączeniu z kolumnami Audio Academy Phoebe III lub monitorami Focal Aria 906 (w przypadku, jeśli bardziej nastawiasz się na mocniejsze gatunki muzyczne). Jako alternatywa warto jeszcze rozważyć system Cambridge Audio Azur 651A / 651C, jednak w tym przypadku musimy zastosować zupełnie inne kolumny np. Kef LS50 czy Tannoy Revolution XT6.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wymienionymi powyżej rozwiązaniami mamy jeszcze dziesiątki modele elektroniki i kolumn, które można komfortowo przesłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.