Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe do 5 tys - pomieszczenie niskie i małe


gislan77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Ponieważ pierwszy raz tutaj piszę dlatego się na początku przedstawie.

Mam na imie Michał i jestem na etapie planowania zakupu kina domowego do mojego małego pomieszczenia. Jest troche nietypowe dlatego przygotowałem plan jak ono wygląda. Jest to podłużne pomieszczenie podzielone po środku schodami. Dodatkowo w "salonie" jest duże akwarium, które wiem, nie jest dobrym "meblem" do odpowiedniej akustyki pomieszczenia oraz panele bez dywanu - w planach jest zakup małego dywanu. Na minus trzeba tez zaliczyć dość niski sufit - jest na wysokosci 220 cm. Kolejnym minusem jest jeszcze stary, ale poczciwy telewizor kineskopowy Phillips Matchline panorama. Mimo 15 lat na karku obraz jest nadal znakomity, pewnie ze wzgledu na technologie pixelplus - moja żona ciagle uważa, że obraz jest lepszy niż w nie jednym led tv. Pisze o tym TV ponieważ nie ma żadnych nowych wejść. Czyli obraz jest przez złacze euro z dekodera NC+. Więc może być problem z amplitunerem, który ustawia się poprzez graficzne menu w TV. Docelowo na pewno kupię kiedyś nowy TV, kto wie ... może nawet 4K o ile się to upowszechni. Więc dobrze, aby amplituner był przygotowany na takie zmiany. Posiadam też odtwarzacz DVD Panasonic DVD -Rv60, który będzie służył za odtwarzacz CD - też ma tyle lat co TV, więc o nowych wyj/wej można pomarzyć.

Może teraz co słucham i w jakich proporcjach.

Muzyka - 30% - filmy 60% - radio 10% - te proporcje mogą się zmienić, bo radia na mojej wieży Technics EH 760 nie da się słuchać - w stereo dudni tylko bas - o dziwo na ustawieniu pro-logic gra też inne pasmo - ale dla radia nie da się ustawić pro-logic. A muzyki często słucham przez słuchawki z komputera bądź komórki, bo wieża już nie daje rady - tak jak wyżej - nie da się słuchać w stereo - a pro logic fajnie wypełnia przestrzeń, ale czegoś jednak brakuje.

Rodzaj muzyki: każdej po trochu, ale uwielbiam eksperymenty muzyczne z towarzyszeniem orkiesty lub smyczków. Np zespoły Les Friction (polecam) lub ES Posthumus. Do tego muzyka filmowa. Lubię też muzyke pop i rock, oraz ostrzejsze granie - równiez z towarzyszeniem orkiesty - np zespół Rapsody on fire. Czyli jak widać istny misz masz. Nowa muzyka i owszem - żona bardziej tej muzyki granej w RMF, a ja bardziej w strone radia Trójka.

Nagrania jakie mam to w większości dobrej jakości MP3 zgrane z moich płyt. Posiadam płyty wytwórni Telarc (te które zawierają muzykę filmową z efektami dzwiękowymi) i własnie jakość z tych nagrań otworzyła mi oczy - a raczej uszy - jak mogą brzmieć detale w muzyce. Mimo iż sprzęt jaki posiadam na pewno nie pozwolił mi na odsłuchanie w pełnej krasie tych płyt.

Co lubię w muzyce - szczegóły (uwielbiam się ich doszukiwać w odsłuchu), bas - ale nie ciągły tylko głeboki, dynamiczny, lubię też dobry środek oraz wysokie tony - ale nie takie, które uszy męczą.

Co do filmów - efekciarskie jak i mające mało efektów dzwiękowych, wiec głośniki surround będą potrzebne (ale nie wiem czy wymagane).

I teraz bardzo ważna dla mnie rzecz. Mam 4 letniego synka, który śpi na piętrze i czasem z żoną, gdy on już śpi nadrabiamy zaległości filmowe. Czy jest szansa, aby przy oglądaniu filmu w miarę po cichu uzyskać dynamikę i efekty surround. Chodzi mi o coś takiego jak ciche oglądanie filmów, ale bez straty na efektach dzwiękowych.

Budżet jaki zaplanowałem to ok 5000 zł - nie jest to szaleństwo, bo czytając forum, ta kwota to często początek, od którego można coś w miarę sensownego szukać. Wiem też, że często proponujecie lepiej wzmacniacz stereo i dobre kolumny. Nie mówię "nie" takim rozwiązaniom, biorąc pod uwage pomieszczenia, może okazać się, że te rozwiązanie będzie lepsze. Sprzęt mam zamiar kupić koło kwietnia, maja. Od tego sprzętu uzależniony jest tez zakup mebli (wymieniamy meble). Jeśli były by to kolumny podłogowe, to nie moge wtedy planować mebli, gdzie stoi obecnie TV.

 

Dużo czytałem o kolumnach do takiego pomiesczenia jak moje. Często za przykład podaje się tutaj Magnaty Quantum 673 lub Dali Zensor 5. Czytałem też o kolumnach Magnat Quantum 677 - ze względu na dobre dolne pasmo przenoszenia, mogą zastąpić subwoffer - ale nie wiem, czy są odpowiednie do mojego pokoju.

Czytałem też o wyjściu bassfeflexu - dobrze jakby był z przodu - chociaż odległość od ściany do kolumny to w tej chwili ok 40 cm i tak też mogą stać nowe kolumny.

Co do amplitunera - zaciekawił mnie test Denona X2100W - wiem, że poruszam się teraz poza kwotami przeze mnie wyznaczonymi, ale opis dzwięku pewnie odpowiadałby mi - to tak w teorii.

Wiem, rozpisałem się bardzo dużo, ale też chciałbym, abyście jak najwięcej dowiedzieli się o moich wymaganiach.

Mieszkam w Tychach, więc w razie czego mam gdzie pojechać testować odsłuch, ale też wiem, że nie posiadam takich warunków w pokoju jakie sa w salonach odsłuchowych, wiec może się okazać, że to co podoba mi się w salonie, nie zawsze będzie dobrze grać w moim pokoju.

 

Bardzo Was proszę o poradę i wskazówki, w która stronę się kierować.

 

Pozdrawiam

Michał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny, to nie znajdziemy do takiego pomieszczenia nic lepszego, niż Polk Audio TL1600 Blackstone. Kompaktowe kolumienki z subwooferem i ogromnym potencjałem. Brzmienie jest spójne, grają bardzo kulturalnie, dźwięk jest szczegółowy i wyraźny. Na odsłuchach robią świetne wrażenie. Potrafią też - co jest szczególnie ważne w Twojej sytuacji - zagrać cicho bez utraty jakości.

 

W budżecie mieści się nowy amplituner Onkyo TX-NR545. Świetne urządzenie, a do tego bardzo nowocześnie wyposażone - nie zdezaktualizuje się przez kilka lat. Akurat mamy go w przecenie.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michale,

na wstępie musisz podjąć decyzję, czy budujemy system dwukanałowy, czy wielokanałowy. Biorąc pod uwagę wielkość części odsłuchowej, stawiałbym zdecydowanie na dobrej klasy system dwukanałowy. Masz do wyboru kilka bardzo dobrych amplitunerów stereofonicznych, które pozwalają na korzystanie z funkcjonalności sieciowej, mają wbudowane przetworniki cyfrowo/analogowe. Spójrz np. na Onkyo TX-8130 lub flagowy TX-8150 oraz konkurencyjny Yamaha R-N500 lub najnowszy R-N602. Wybór zależy od Twoich potrzeb pod względem funkcji oraz brzmienia. Najogólniej Yamaha jest bardziej dynamiczna, otwarta, rockowa, podkreślając skraje pasma. Onkyo stawia na dokładność, spójność, wypełnienie.

Kwestia kolumn - jeśli lubisz dźwięk dobrze wypełniony, spójny z analityczną, ale raczej łagodną górą i dobrze kontrolowanym basem, na pewno warto spojrzeć na Audio Academy Phoebe III. Warto posłuchać także Dali Zensor 5. W najbliższym czasie wejdzie do sprzedaży bardzo dobra, zaawansowana polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 23, która powinna idealnie sprawdzić się w Twoim pomieszczeniu.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty cenowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza zaproponowanymi powyżej konfiguracjami, mamy w salonie dziesiątki innych urządzeń i kolumn, które można komfortowo posłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za propozycję. Przeglądałem je i uważnie wczytywałem się w specyfikację. Z ciekawostek, które mnie zainteresowały to Onkyo TX8150 - posiada DAB+ - akurat Polskie Radio Trójka nadaje w tym formacie - a ja lubię je słuchać. Lubię też czasem posłuchać koncertów na mp3 - więc gapless by się przydał. Co do moich preferencji - chciałbym jednak kino domowe - jestem po rozmowie z żoną, która bardzo lubi efekciarstwo w trakcie oglądania filmów - tak jak i ja. Wiem, że nie da się pogodzić dobrego stereo z kinem domowym w tym budżecie. Zastanawiam się jak nad tym zestawem PolkAudio - czy na pewno poradzą sobie z muzyką - wiem, że mają bardzo dobre opinie (wszędzie bardzo wysokie noty) ale jakoś ciężko mi sobie to wyobrazić - natomiast nie wątpię, że jako zestaw kina domowego mogą spełnić moje oczekiwania.

 

Widzę, że nie wzięliście moich propozycji pod uwagę - ale tak z ciekawości - czy te głośniki i ten amplituner nie sprawdziłby się - na początek pozostałbym przy samych frontach i z czasem dokupiłbym satelity. Czy rzeczywiście te Magnaty 677 mają tak dobry dół, że mogłyby zastąpić subwoofer - chodzi o oszczędność miejsca w pokoju. Nie żebym się przy tym upierał - raczej sama ciekawość.

 

Przyzwyczaiłem się tez do słuchania muzyki w Pro Logic - wiem, że to nie to samo co stereo - ale przez tyle lat słuchania, spodobało mi się, jak dźwięk mnie otacza.

 

Jeszcze mam pytanie - czy naprawdę jest wymagany TV aby poprawnie ustawić amplituner - czy bez TV też da się wszystko ustawić - chodzi mi o te menu graficzne.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem też o kolumnach Magnat Quantum 677 - ze względu na dobre dolne pasmo przenoszenia, mogą zastąpić subwoffer - ale nie wiem, czy są odpowiednie do mojego pokoju.

 

to po pierwsze, że w tej cenie za jaką planujesz kupić zestaw żadna kolumna nie zejdzie na tyle nisko co dobry subwofer, ,zejście poniżej 30 Hz-ów z odpowiednią skutecznością, żeby można go było poczuć. To tak na początek.

 

Sprostać Twoim preferencjom w tej kwocie będzie niezmiernie trudno.

 

Następną sprawą jest to, że gdy zaproponuje się jakieś lepsze kolumny to , żeby one zagrały jak powinny lepiej podpiąć je do wzmaka. Bo ja proponuję Ci zakupić na początek parę kolumn, czyli same fronty z amplitunerem no i tu jest właśnie ta sprawa o której pisałem chwilkę wcześniej. Amplituner. Powiedzmy, że zdecydujesz się na zakup kolumn za ok 3 tys lub nieco ponad (powiedzmy ok 3,5 tys) zł za parę i co , do tego amplituner za ok 1,5 tys zł. Nie wiem czy ma jakiś sens kupowanie lepszych kolumn do takiego ampla. A lepsze kolumny dla uzyskania lepszej szczegółowości, lepszego basu (niższe zejście z lepszą kontrolą czyli bez zamulenia). Ale to raczej w parze ze wzmakiem. Chyba, że amplituner z wyjściem pre-out i do niego podpiąć wzmak. Najtańszy ampli to jakieś 2,5 tys i Yamaha z serii RX-V z siudemką na początku i na końcu jesli nowsza seria(RX-V775, 777). Ale takie rozwiązanie podnosi koszt o cenę jednego dodatkowego klocka- wzmacniacza o jakieś 1,5-2 tys zł. Wspomniane amplitunery to najwyższe modele z serii RX-V z wcześniejszych serii i one mają wystarczającą ilość róznych wejść/wyjść, żebyś mógł podłączyć się do swego TV. A tv nie ma czasem wejścia component (czerwony , zielony,niebieski czincz). Swego czasu miałem podobnego Philipsa do Twojego, panoramicznego kineskopowca jednak ja miałem wejście hdmi a tv był przystosowany do obrazu HD. Pixel PlusHD dużo dawał i zgodzę się, że obraz był dużo lepszy niż w LCD. Miał też wejście component ale faktycznie menu z ampla tylko po hdmi wchodziło. Z tym możesz mieć problem. Chyba, żebyś spróbował po compozycie, tzn żółty czincz od video. Ja nie próbowałem.

 

Za jakiś czas dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj - dziękuję za propozycję i wyjasnienie. Niestety moje odpowiedzi nie przychodzą od razu i wkrótce pojawi się pewnie moje pytanie sprzed kilkudziesięciu minut - czyli własnie o te kolumny Magnat 677. Ale Ty mi wyjaśniłeś co i jak, więc nie ma co patrzeć na specyfikację, kiedy brakuje "serca" aby wpompować krwi w te głośniki.

 

A tv nie ma czasem wejścia component (czerwony , zielony,niebieski czincz).

Niestety ale TV nie ma takich wyjść. Ma tylko wyjścia na głośniki surround (TV ma wbudowany dolby digital).

 

Co do propozycji Yamaha to słyszałem, że mają one dość dynamiczny dźwięk i podkreśla skrajne pasma. Co do stereo - zapewne każde rozwiązanie z nowym amplitunerem kina domowego będzie grało lepiej niż obecna wieża, która przez jakiś czas dawała radę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być też Denon AVR-X3100 , to ok 25,-2,6 tys zł. Ma wyjście pre-out więc możliwość podpięcia wzmaka. Popatrz na Tannoy DC4T to ok 3,3-3,5 tys zł , Dali Zensor 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

na Indiana Line

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Taga Harmony Platinum v.2 F-100

 

tu trochę taniej, w granicach 2,5 tys za parę, może coś z Pylon Audio i np Pearl 25 to ok 1,5 tys za parę,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z Pylon Audio można też przyjrzeć się Sapphire 25 (ok 3 tys zł para).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za propozycję. Dużo się już naczytałem i pojawiają się kolejne pytania.

Bardziej już w stronę potrzebnych kodeków. Czy odtwarzając płyty audio lub mp3 - to do osiągnięcia dźwięku przestrzennego, potrzebny będzie dekoder dolby prologic II w różnych wersjach? Czy są jeszcze inne kodeki, które rozbijają dźwięk stereo na przestrzenny.

i drugie pytanie - czy mając tylko dekoder nc+ (posiadając pakiety Canal+ i HBO) czy wykorzystam mnóstwo różnych kodeków DD i DTS dla filmów nadawanych na tych kanałach? Dlaczego pytam - jest sporo amplitunerów, które zasypują różną ilością dekoderów, ale niekoniecznie je wykorzystam. Jak już napisałem wcześniej - posiadam tylko odtwarzacz DVD - (nie odtwarzający płyt DVD Audio). Mam sporo płyt DVD, ale już nie pamiętam kiedy coś oglądałem z nich. Raczej skupiam się na filmach z TV. Ewentualnie czasem jakiś koncert na DVD chętnie obejrzę - oczywiście nagrany w DD i DTS.

 

Może dzięki temu opisowi, będzie łatwiej dobrać amplituner.

 

Co do głośników to bardzo interesująco wyglądają Sapphire 25 - chodzi mi o recenzje dźwięku - kwota przystępna ale będzie trzeba dołożyć do głośników surround.

 

Pozdrawiam

Michał

 

Wiem, że nie powinienem odpowiadać pod swoja wiadomością ale co sądzicie o tym amplitunerze i moich wymaganiach odnośnie kodeków: SONY STR-DN860. Posiada kodeki przestrzennego dźwięku uzyskanego ze stereo. Dodatkowo poprawia jakość mp3 jak i sprawdza się w kinie domowym.

Jakoś mało się o tym amplitunerze pisze - czyżby nie był wart uwagi?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma na rynku amplitunera do kina domowego, który nie mógłby uprzestrzennić stereo oraz poprawił jakość stratnych formatów audio (m.inn. mp-3). Nie wiem czy te z najniższych półek mają taką możliwość . Najnowsze amplitunery wcale nie oznacza dobre. Nawpieprzane tam jest kupe różności, które nie koniecznie mają coś wspólnego z jakością a żeby to miało jakąś jakość trzeba dać kilka ładnych tysięcy. Poza tym proponowane przezemnie amplitunery mają wejście hdmi z przodu a czasami uwierz przydaje się, żeby nie grzebać się z tyłu w plątaninie kabli.

 

Następna sprawa i to z dobrego serca --- daj już sobie spokój z mp-3-kami. Jesli ściągasz to ściągaj co najmniej flack-i a płyty audio przerabiaj na wave-y. Mp-3-ki mają obciętą dynamikę i ulepszenie ich nie doda jej na tyle ile ma oryginał. Zawsze będą grały słabiej niż oryginał a niektóre kolumny strasznie to wychwytują i uwydatniają. Znaczy też zagrają gorzej.

 

Czy są jeszcze inne kodeki, które rozbijają dźwięk stereo na przestrzenny.

 

DTS Neo6 i jest lepszy od Dolby Pro Logic.

 

czy mając tylko dekoder nc+ (posiadając pakiety Canal+ i HBO) czy wykorzystam mnóstwo różnych kodeków DD i DTS dla filmów nadawanych na tych kanałach?

 

nie , nie wykorzystasz dlatego, że żadna platforma cyfrowa nie nadaje filmu z dzwiękiem DTS czy DD. Dzwięk jest nadawany w PCM ale jeśli jest to lektor a taki jest przewaznie a raczej zawsze to jest PCM 2.0 , można sobie wtedy uprzestrzennić za pomoca dekodera Dolby Pro Logic albo DTS Neo 6. Jest jednak nadzieja na DolbyDigital nadawany z nc+ jeśli film nadawany jest tez z oryginalną ścieżką i jest możliwość przełaczenia z lektora na oryginał z napisami PL. Może to być DD ale wcale nie musi. Może jest to PCM. Musiałbyś spróbować. Ja mam tv z internetu więc nie mam takiej możliwości.

 

Proponowane amplitunery (Denon3100,Yamaha 775,777) mają o wiele więcej wejść,wyjść co daje im przewagę nad Soniakiem odnośnie możliwości podłaczenia do nich różnych sprzętów a teraz Twojego TV.

 

A tv nie ma czasem wejścia component (czerwony , zielony,niebieski czincz)

 

Niestety ale TV nie ma takich wyjść

 

chyba, że w wejsciu euro jest możliwość wejścia sygnału component. Zobacz może z tyłu tv przy tym wejściu jest napisane. Nie wierzę, że nie ma możliwości wejścia sygnału component w takim tv. Popatrz w instrukcji.

 

Jeśli dekoder nc+ jest połączony z tv złączem euro to pewnie wysyłany nim jest sygnał component. Zobacz też w instrukcji dekodera albo w ustawieniach w menu dekodera. Byłby bezsens puszczać na euro sygnał standardowej rozdzielczości skoro jest era HD.

 

Zresztą jeśli zakupisz amplituner to zmieni się całkowicie podłaczenie Twojego sprzętu. Wszystko podłaczysz do amplitunera -- dekoder nc+ do wejścia hdmi, odtwarzacz dvd no właśnie , jakie ma wyjścia(napisz jak się nazywają) ale też do amplitunera a na koniec jeśli złączem euro jest możliwość wejścia sygnału component do tv to tv łączysz czinczami component w amplu a końcówką euro w tv. Będzie potrzebny taki właśnie kabel- z jednej strony wtyczka euro a z drugiej trzy czincze- czerwony, zielony, niebieski. I lepiej nie oszczędzać i nie kupować za kilkanaście zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale wtedy gdy będziesz pewien, że przez euro może wejść component.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - wielkie dzięki za odpowiedź i wyjasnienia.

 

Poniżej opis wyjść w moim TV

 

Wejścia/Wyjścia TV

 

Bok telewizora

•S-Video (Y/C) in

• CVBS Video in•

Audio L/R (cinch/RCA) in

•Headphone Jack 3,5 mm out

 

Tył telewizora

• Euro A/V connector Ext1 (RGB in, CVBS in/out)

• Euro A/V connector Ext2 (RGB in, S-Video in/out,CVBS in/out)

• Euro A/V connector Ext3 (CVBS in)

• Euro A/V connector Ext4 (CVBS in)

• Stereo Audio out (cinch) Constant/Variable level

• Surround sound out (cinches and click-fits)

• Subwoofer sound out (cinches)• SP-DIF input (cinch): Dolby Digital (AC3),MPEG 2,PCM digital audio.

 

Jeśli chodzi o DVD to posiada wyjście coaxial i optical oraz audio out L/P - dodatkowo posiada dwa wyjścia EURO i wyjścia na każdy kanał 5.1 (czincz).

 

Czytałem też o kanałach nc+ - jest sporo które nadają 5.1 oraz 2.0 DD - zazwyczaj wystarczy zmienić ścieżkę na oryginalną - wiadomo będą z napisami ale to akurat zaleta.

 

Czy na podstawie tych danych można być bardziej spokojnym czy jednak zakup amplitunera póki co mija się z celem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył telewizora

• Euro A/V connector Ext1 (RGB in, CVBS in/out)

• Euro A/V connector Ext2 (RGB in, S-Video in/out,CVBS in/out)

 

jest tak jak myślałem, że po euro moze wejść component. Teraz tylko kwestia tego czy gdy zapoda się na wejściu hdmi w amplitunerze sygnał video będzie jego wyjście na componencie w amplitunerze, żeby wysłać go na tv. Czy ktoś kiedyś próbował takiego połączenia?

 

 

Jeśli chodzi o DVD to posiada wyjście coaxial i optical oraz audio out L/P - dodatkowo posiada dwa wyjścia EURO i wyjścia na każdy kanał 5.1 (czincz).

 

to są właśnie możliwości , które Cię będą interesować a mianowicie optyk gdyż żaden z zaproponowanych amplitunerów nie ma wejścia analogowego 5.1 natomiast wyjście component ma tylko Yamaha RX-V 775 i 777 , Denon ma tylko wejście component.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak myślałem, że po euro moze wejść component. Teraz tylko kwestia tego czy gdy zapoda się na wejściu hdmi w amplitunerze sygnał video będzie jego wyjście na componencie w amplitunerze, żeby wysłać go na tv. Czy ktoś kiedyś próbował takiego połączenia?

 

To mam jeszcze jedno pytanie - czy ustawienia amplitunera można dokonać przez smartfona - czy smartfon to tylko zastępstwo pilota? Bo może zamiast martwić się o podłączenie obecnego TV mógłbym podłaczyć np telefon lub komputer (tylko że w nim mam tylko HDMI out).

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanie - czy ustawienia amplitunera można dokonać przez smartfona - czy smartfon to tylko zastępstwo pilota?

 

nie jestem pewien

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem instrukcje Yamahy rx v 777 i jest tam wyjście video jack (żółty jack) i takie same wejście mam na bocznej ścianie telewizora. Więc sprawa wyświetlania na ekranie TV chyba rozwiązana:)

Czytałem też dużo o Amplitunerze nowszym 779 i chyba (na tę chwilę) amplituner jest wstępnie wybrany.

Teraz czeka mnie odsłuch - poszukam salonów, które mają ten amplituner i posłucham na wybranych kolumnach jak to wszystko brzmi:)

Dzięki wielkie za pomoc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niewielkie pomieszczenie i niskie, a wiec z mała kubatura. Na Twoim miejscu po odsluchu w salonie, pożyczyłbym wybrany set wzmak+kolumny i odsłuchał w domu zanim zdecydujesz sie i zaplacisz :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się już przestał wygłupiać z tym CRTkiem, tymbardziej że te amplitunery nie skalują sygnału w dół i nie uzyskasz obrazu na kompozycie ;>

Jeżeli tak cenisz naturalność obrazu to kup sobie najlepiej jakąś okazyjną plazme np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) LCD to nie jest oglądanie...

Wybieranie sprzętu pod względem możliwości podjęcia watpliwej próby podłączenia go do zabytkowego telewizora to jednym z mniej rozsądnych kreteriów jakie można wymyślić ;)

Amplitunery w tej klasie raczej bedą ok bez przepaśći, bardziej skupił bym się na wygodzie obsługi, i takich szczegółach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz niewielkie pomieszczenie i niskie, a wiec z mała kubatura. Na Twoim miejscu po odsluchu w salonie, pożyczyłbym wybrany set wzmak+kolumny i odsłuchał w domu zanim zdecydujesz sie i zaplacisz :))

Na pewno tak będę chciał zrobić - bo wiem, że co innego odsłuch w salonie a co innego w moim pokoju.

 

A ja bym się już przestał wygłupiać z tym CRTkiem, tymbardziej że te amplitunery nie skalują sygnału w dół i nie uzyskasz obrazu na kompozycie ;>

Problem w tym, że budżet pozwala na kino domowe. Skoro mam TV o bardzo dobrym obrazie (ocena subiektywna), to po co go zmieniać - tylko dla zasady aby mieć nowość? Amplituner będzie go używał tylko na początku, tylko przy ustawieniach. Później mam nadzieje, nie będzie mi obraz z amplitunera potrzebny. Tak sobie przemyślałem ostatnio sprawę, że jakby się nie dało podłączyć TV do amplitunera, to zawsze pożyczę od teściowej monitor z komputera i go na chwilę podłącze celem dokonania ustawień:)

 

Wybieranie sprzętu pod względem możliwości podjęcia watpliwej próby podłączenia go do zabytkowego telewizora to jednym z mniej rozsądnych kreteriów jakie można wymyślić ;)

z tym się zgadzam, ale tak jak wyżej napisałem - nie ma budżetu na dziś.

 

Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nowość dla zasady a starość ... żeby dało sie podłączyć, wymień stary TV na inny Stary, ale lepszy niż nowy i jeszcze w budżecie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach chciałbym przetestować yamahe rx-v779 z zestawem polk audio TL 1600 oraz z Magnatami Quantum 673 (4 sztuki) do tego jakiś centralny (tutaj pytanie jaki) i sub (również jaki?). Myślę jeszcze o zestawie Dali Zensor 5 +1 + vokal.

 

Wiem, że mogę przekroczyć założony budżet, ale w teorii, z jakim zestawem yamaha lepiej zagra?

 

Intrygują mnie te kolumny Polk Audio - do kina domowe na pewno w moim pomieszczeniu się powinny sprawdzić - ale jak z odsłuchem muzyki - wystarczy mi prosta odpowiedź - czy zagrają lepiej niż kolumny z wieży technics eh-750? Bo przyzwyczaiłem się do dźwięku z tej wieży ale wiem, że pozostawia już sporo do życzenia.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zagrają lepiej niż kolumny z wieży technics eh-750? Bo przyzwyczaiłem się do dźwięku z tej wieży ale wiem, że pozostawia już sporo do życzenia.

 

ja powiedziałbym , że raczej nie będzie to samo, inaczej brzmi dzwięk z pełnozakresowych kolumn a z monitorów wspomaganych subem.

 

Wiem, że mogę przekroczyć założony budżet, ale w teorii, z jakim zestawem yamaha lepiej zagra?

 

to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie czy zagra lepiej czy gorzej, przeciez to Tobie ma sie podobać brzmienie tych kolumn nie nam. Propozycje padły a teraz na odsłuch musisz się wybrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zagrają lepiej? Pozwolę sobie zaryzykować stwierdzenie, że o niebo lepiej. Wiele odsłuchów Polk Audio TL1600 rozpoczynaliśmy właśnie od muzyki, i na takim materiale już radziły sobie bardzo dobrze.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy tylko i wyłącznie od Ciebie czy zagra lepiej czy gorzej, przeciez to Tobie ma sie podobać brzmienie tych kolumn nie nam. Propozycje padły a teraz na odsłuch musisz się wybrać.

Bardziej mi zależało nie na tym co będzie mi się podobać a na tym czy dana kolumna dobrze współpracuje z Yamahą - wiem, że Yamaha lubi podkreślać wysokie częstotliwości i niektóre głosniki również. A co do samego brzmienia to oczywiście nic nie zastąpi mojego ucha ;)

 

Wiele odsłuchów Polk Audio TL1600 rozpoczynaliśmy właśnie od muzyki, i na takim materiale już radziły sobie bardzo dobrze.

Muszę gdzieś je odsłuchać aby się przekonać - bo recenzje zbierają bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.