Skocz do zawartości
IGNORED

Naim mu-so - czy warto ?


Gregory_59283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt audio, więc jeśli będę w którymś miejscu opowiadał herezje to miejcie litość :) Chcę zainwestować w "sprzęt grający" do domu do słuchania muzyki głównie klasycznej, ale nie tylko. Tak jak już wspomniałem nie znam się na tym, nie wiem jak dobrać kulumny, wzmacniacz, cd, kable, jak to wszystko rozmieścić i skonfigurować by było dobrze. Stąd też pojawiła się myśl, by zainwestować w coś, co już jest "gotowe", skonfigurowane i brzmi dobrze :) Znalazłem informacje o Naim Mu-so systemie "all in one" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Koszt to około 4900. Za tym rozwiązaniem przemawia to że:

- nie muszę się znać na doborze sprzętu i potem wszystkiego podłączać

- jest to relatywnie mobilne - mogę przenieść z jednego pokoju do drugiego bez większych ceregieli.

 

Natomiast mam wątpliwości co do tego, czy jakość dźwięku i ogólne wrażenia "akustyczne" będą tak dobre jak w przypadku zestawu wzmacniacz+kolumny+cd w tym przedziale cenowym (do 5000). Koniecznie potrzebuję fakturę, tak więc zestaw musiałby być nowy. Chyba, że znacie miejsce, w którym można kupić dobre i tanie używki z fakturą (jeśli bez faktury to budżet do 3500).

 

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Mu-so, ale nie jako główny zestaw. To czy Ci ten sprzęt spasuje zależy od tego czym dla ciebie jest oczekiwania cel jaki chcesz osiągnąć. Mu-so gra naprawdę fajnie, ale z moim zestawem stereo nie może konkurować. Ma świetną dynamikę, czystość, ale niestety to cały czas jeden głośnik a więc nie da Ci takiej piękniej stereofonii jak kolumny odpowiednio rozstawione.

 

Czy stereofonia jest dla Ciebie bardzo ważna? Czy może wystarczy Ci jej symulacja. W przypadku jeśli kupisz osobne głośniki, to jak szeroko je rozstawisz? Jeśli nie masz za dużo miejsce i będą to racze monitory to wtedy nie ma sensu za bardzo ich kupować jeśli będą stać praktycznie zaraz obok sprzętu - będzie prawie to samo.

 

Ja zmieniłem wieżę w sypialni właśnie na Mu-so i nie żałuję. Nie ukrywam że dodatkowym atutem było współdziałenie z zestawem głównym Naim w salonie.

 

Mu-so jest naprawdę super, choć ma dla mnie jedną wadę na jaką nie zwróciłem uwagi kupując go. Nie posiada radia FM ani DAB. Tylko on-line. Co więcej zaprogramować mogłem tylko 5 stacji on-line. Da się żyć :) Dynamika i bass są Ok. W relacji cena do jakości moim zdaniem jest to bardzo fajny sprzęt. Jedynie należy pamiętać że bez tableta czy telefonu nie da się za bardzo obsłużyć tej maszyny. Gro to mocno i twardo. Jest to kawał klocka solidnie wykonanego. Co do ceny go negocjuj, powinieneś ugrać spokojnie 10 - 15%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukeSky bardzo dziękuję za fachową i szybką odpowiedź.

 

Piszesz, że "z moim zestawem stereo nie może konkurować". Ale czy jest to zestaw w podobnym przedziale cenowym ? Innymi słowy czy w tym przedziale cenowym (nowe do 5000) uzyskam porównywalną jakość dźwięku zestawu "klasycznego" (wzmacniacz + kolumny) ?

 

Na innym forum wstępnie polecono mi amplitunery Yamaha-RN602 oraz Onkyo TX-8130 a to głównie z uwagi na fakt, że z odtwarzacza CD byłbym w stanie zrezygnować. Myślałem o wykorzystaniu Tidala. Naczytałem się, że w abonamencie 40 PLN/miesiąc oferuje odsłuch nagrać w jakości bezstratnej (FLAC, czy coś takiego icon_smile.gif ). Myślałem dodatkowo ewentualnie o podłączeniu dysku sieciowego przez USB. Całość mogłaby być sterowana ze smartfona czy tableta z androidem. Czy jeden z tych amplitunerów + jakiś zestaw głośnikowy do 2000 byłby Twoim zdaniem lepszy od mu-so (w sensie jakości dźwięku) ?

 

Zestaw poza czystym "czerpaniem przyjemności" ze słuchania muzyki ma pełnić ważną funkcję osłuchiwania moich dzieci, które uczą się gry na instrumentach w szkole muzycznej (fortepian, skrzypce). Czy Twoim zdaniem, w tym wypadku stereofonia będzie ważnym elementem takiego "osłuchiwania" ? Tak jak napisałem jestem kompletnym laikiem, stąd też te, być może niepoważne pytania :)

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że z uwagi na system moderacji na forum "wyrzuciło" mój temat na drugą stronę, pozwolę sobie przypomnieć o nim :) Z góry dziękuję za Wasze cenne sugestie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zastanawiałem się nad naimem muso. Miałem okazję posłuchać go dwa razy. Czar prysł dosyć szybko. To byłby strzał w stopę! chwila słabości:) Proponuję, posłuchać urządzenie przed zakupem. Grześku, proponuję ci inne rozwiązanie, które również brałem pod uwagę ze względu ma gabaryt i możliwość przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce. Co prawda kupiłem kolejne klasyczne stereo o wąskim froncie, ale gdybym miał polecić komuś znajomemu jakieś urządzenie o małym gabarycie byłby to nad d3020 impulsowy wzmacniacz z aptx i wyjściem cyfrowym, analogowym itd, które miałem okazję odsłuchiwać ok 2h. Możesz spokojnie podłączyć klasyczne cd jak i strumieniować aptx. Do tego małe monitory monitor audio lub pylona i uzyskasz więcej średnich, niskich tonów, stereofonię!. Niestety fizyki nie oszukasz. Nada kup nowego a resztę z rynku wtórnego zamkniesz się w 3000 zł. D3020 to naprawdę udane urządzenie. Wiadomo kupisz w tej cenie wzmacniacz tranzystorowy ale nie wielkości książki, no i napędzi podłogowe kolumny!

 

chcesz kupić naima koniecznie posłuchaj i porównaj - z czymkolwiek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercandede wielkie dzięki za komentarz.

 

Chyba już wyleczyłem się z tego mu-so :) W zasadzie jednak jeśli obok mam postawić kolumny, nawet małe monitory to i tak, choć wzmacniacz miniaturowej wielkości, całość staje się średnio mobilna (co jest jedną z zalet mu-so). W tej sytuacji nie zależy mi już tak koniecznie na tym, by wzmacniacz był miniaturowej wielkości. Jest dość miejsca, by postawić również coś większego, a nawet kolumny podłogowe, na co ostatecznie się chyba zdecyduje... Co do wzmacniacza/amlitunera to w tej chwili funkcjonalnie i jeśli chodzi o opinie co do jakości dźwięku to najbardziej jestem skłonny zainwestować w Onkyo TX-8150. Co myślisz o tym urządzeniu ? Miałeś z nim kiedyś styczność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz możliwości co miejsca to zdecydowanie klasyczne stereo. Wybór sprzętu to swojego rodzaju kłopotliwa przyjemność. Myślę, że koledzy tutaj lepiej doradzą. Gdybym miał komuś polecić zestaw do 5 tyś kto ma dzieci i dodatkowo chciałby przemieszczać się z zestawem zaproponowałbym następujące rozwiązanie:

 

rega brio-r (świetny, mały wzmacniacz, z przedwzmacniaczem gramofonowym!)

pylon audio topaz 20 (lakier) - hit!, audio academy, lub monitory pylon audio, audio monitor (np: RX2), KEF LS25 - hit!

i do tego strumieniowiec + dac/ lub dobry odbiornik APTX (np rblink) + tablet

i dokupiłbym cd z rynku wtórnego z czasem.

namawiam do zainteresowania się pylon audio, składane w PL, bardzo dobre kolumny, świetnie zestrojone, serwis, lakiernik na miejscu, 4 lata gwarancji, walory fonicznie to subiektywna sprawa ale od modelu topaz 20 włącznie to dla mnie jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń w audio. Brawo Jarocin! Jeżeli nie jesteś zafiksowany na punkcie ,,zagraniczne" jesteś w domu.

 

jeżeli będziesz miał pierwsze kolumny - wypożycz sobie nad d3020 - może wystarczy. To naprawdę świetne rozwiązanie. Oczywiście słuchać, lekko impulsową charakterystykę grania ale gra lepiej niż jeden budżetowy wzmacniacz.

 

Ogólnie to stawiałbym na rynek wtórny, zobacz ilu tu wariatów wymieniających sprzęt ;)

 

mając dzieci najbardziej sprawdza się audio sterowane telefonem/tabletem (moje osobiste zdanie), czasu jest mało, sporo się dzieje wokoło :)

 

kiedyś miałem klasyczne rpzbudowane stereo, różne konfiguracje, dziś stawiam na wygodę czyli małe dobre stereo i tidal. Jak jestem sam odpalam gramofon i cd.

 

dodatkowo bardzo wygodnie odtworzysz z telefonu wszystko to co zarejestrujesz.

 

wygodnie.

 

jak masz naprawdę sporo miejsca to może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super - wielkie dzięki za info i sugestie. Sprawdzę sobie to i przemyślę. Ale jeśli chodzi o sam aptx to czytałem, że nie jest to format w pełni bezstratny. Co o tym sądzisz ? Czy odczuję dużą różnicę np. w porównaniu do jakości odtwarzania z CD (taką jakość deklarują w Tidalu) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wszystko zależy od jakości pierwotnego źródła (brzmi jak frazes), byłem na dosyć długim odsłuchu zestawu gdzie jednym ze źródeł było aptx. Trudno jest porównywać odbiornik aptx z wbudowanym daciem do cd (wszystko zależy od jakości sprzętu), ale można się pokusić, że w budżetowych rozwiązaniach, czyli takich o których rozmawiamy aptx gra naprawdę dobrze. Jest to inna charakterystyka dźwięku. W przypadku tidal hi fi nie wszystkie pliki są bezstratne, da się to wyłapać (może to kwestia czasu). Ogólnie jakość tidal mi odpowiada, sam interface również ok. Ja planuję zakup aptx jako źródło dla youtube (tak - nie wstyd mi o tym pisać, czasami słucham, te archiwa są ogromne, naprawdę unikatowe nagrania, jakość schodzi na dalszy plan) oraz ew. spotify jeżeli przywalą jakąś zaporową cenę tidal w przyszłości, albo będzie error ;). Podobno podłączenie aptx do dodatkowego daca nie wiele daje więc planuję podłączyć odbiornik bezpośrednio.

 

Uważam, że aptx jest bardziej uniwersalny od strumieniowca (jeżeli masz urządzenie nadające aptx - sprawdź na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , możesz ew. zakupić tablet) - aptx obsłuży, bibliotekę dysku pc (pipek nadajnik na usb do laptopa), pliki nagrane na tel/tablet (również utwory z dyktafonu - wspominałeś o nagraniach), tidal zainstalowany na tablet, spotify, youtube, kino domowe (są nadajniki pod usb do tv). Jeżeli zapragniesz wyższej jakości fonii przełączysz wzmacniacz na cd. Aptx na pewno zagra lepiej niż tuner FM, prawie tak dobrze jak cd (może od niektórych modeli lepiej). Jest jeszcze jeden plus aptx, wtedy kiedy już strumieniowce nie będą aktualizowane, a wiadomo że kiedyś tidal, spotify zmienią swoją postać a na rynku przybędzie wiele nowych urządzeń aptx będzie śmigać dalej, jest poza tematem LAN/WIFI.

 

Ja bym zaszalał i zaczął od wzmacniacza, głośników i rblink. A potem polowałbym na rynek wtórny na przestrzeni dłuższego czasu.

 

Pewnie koledzy się ze mną nie zgodzą ale to bardzo praktyczne i rozwojowe rozwiązanie. Moja propozycja to rega brio-r + topaz 20 lakier+rblink (5000 zł po rabatach) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercandede wielkie dzięki za fachowe wsparcie.

 

Przyglądałem się zaproponowanym przez Ciebie urządzeniom i muszę powiedzieć, że są wszędzie oceniane w samych superlatywach. Jedyny minus jest taki, że nie mieszczą mi się w budżecie, bo rega - ok 3200, topaz'y - 2 350, rblink - 820... No i robi się z tego 6400. Nie wiem czy ktoś mi da taki potężny rabat, by zmieścić się w 5tys. A niestety koniecznie potrzebuję faktury VAT. I nawet mógłbym się zdecydować na jakieś używki, ale koniecznie z fakturą no i tu może być problem. Co do samych kolumn głośnikowych to tutaj w zasadzie mnie przekonałeś i na 99% wezmę te Topazy (myślę jeszcze nad Sapphirami ale chyba jednak budżet nie puści). No a co do wzmacniacza, to cały czas mi chodzi po głowie Onkyo TX-8150. W budżecie mi się to mieści, strumieniowanie już jest, do tego radio, bluetooth (ale raczej bez apt-x'a). W przyszłości zawsze mógłbym dokupić tego rblinka... Jedyne co mnie do tego zniechęca jest to, że jednak cudów nie ma i tyle funkcji w jednym urządzeniu musi się przełożyć na gorszą jakość wzmacniacza i dźwięku... Jest nad czym myśleć :)

 

Jeszcze raz dzięki za cenne sugestie.

 

Moja propozycja to idź posłuchać.

 

Luke - no tak, chyba to najlepsze wyjście. Znacie jakiś dobry sklep w okolicach Bielska-Białej, w którym można byłoby się umówić na odsłuch ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś z Bielska to tutaj możesz zobaczyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - nie wiem co mają i jak z obsługą. Co do rabatów to tajemnicą poliszynela jest iż każdy dobry salon daje rabat jak robisz konkretne zakupu. Więc się targuj. Mają z czego schodzić bo marże są na tyle duże że zawsze jest zapas na rabat, ale bez wizyty w salonie, odsłuchu raczej kiepsko będzie Ci negocjować. Wszystko zależy od sprzętu i polityki dystrybutora, ale 10% powinieneś ugrać z fakturą, jak jeszcze płacisz gotówką to także jest bonus bo podzielą się prowizją z karty.

 

Ja mieszkam blisko Tychów, więc jak byś nie mógł posłuchać MU-SO, to zapraszam. Nie zgodzę się z przedmówcą że MU-SO to kiepski sprzęt. To bardzo dobry i bardzo wszechstronny sprzęt tyle że w formie głośnika a nie dwóch i to jest ta różnica. Technologicznie jednak to bardzo zaawansowany głośnik i chyba w tej cenie nic mu nie podejdzie. Przykładowo dla dziecka to bez znaczenia, do sypialni także. Gorzej jeśli chcesz się delektować dźwiękiem na większej przestrzeni, wtedy dwa głośniki obowiązkowo i tutaj nic tego nie zastąpi.

 

Co do aktualizacji, to firma NAIM ma jeden z najlepszych supportów na rynku, przykładowo taki NAD to porażka od tej strony. Co do TIDAL i HIFI to wpierw sprawdź swoje łącze czy da radę zapewnić czy równy strumień. W przeciwnym razie na HIFI mogą (ale nie muszą) pojawić się przerwy w odtwarzaniu dźwięku w tej rozdzielczości.

 

Jest wiele aspektów jakie trzeba wziąć pod uwagę. Kiedy pierwszy sprzęt kupiłem to odsłuchowo było Ok (przynajmniej do czasu jak nie posłuchałem droższych klocków), ale funkcjonalnie jak się potem okazało mordęga.

 

Co do TX-8150 - ja bym odpuścił sobie a także każdy inny amplituner. Ten NAD o jakim pisze mercandede to przy Onkyo HighEnd :) że o MUSO nie wspomnę. Jak masz wydać już 5k to naprawdę kup coś co zagra tak że nie będziesz chciał tego wywalić po kilku tygodniach.

 

Posłuchaj różnych zestawów, aby mieć porównanie. Ustal sobie minimalny poziom funkcjonalności jaki chcesz osiągnąć i tak szukaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TX-8150 - ja bym odpuścił sobie a także każdy inny amplituner. Ten NAD o jakim pisze mercandede to przy Onkyo HighEnd :) że o MUSO nie wspomnę. Jak masz wydać już 5k to naprawdę kup coś co zagra tak że nie będziesz chciał tego wywalić po kilku tygodniach.

 

święta racja.

 

uważam, że klasyczne stereo przetrwa próbę czasu. Postawiłbym na: NAD, Rega, Creek, Cambridge Audio, Rotel (bezpiecznie, uczciwe ceny i na lata).

no i analogowe wyjścia, niestety do mu so nic nie podłączysz i coś co mnie zawsze zastanawia przy takich nowoczesnych klockach - czy to jest naprawialne?, pewnie tak ale klasyczny tranzystorowy wzmacniacz naprawi sporo osób, chociażby naszych kolegów elektroników z forum ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, bardzo Wam dziękuję za bardzo konkretne wsparcie.

 

Aktualnie "przemyśluję" wszystko, aczkolwiek ten zestaw z regą i topazami coraz bardziej mi się podoba. W Bielsku niestety nie znalazłem w ofercie Topazów. Najbliżej mam chyba do salonu w Gliwicach - tam mają i Regę i Topazy. Gorzej z tym rblinkiem, w ofertach na stronach tego nie ma - postaram się jeszcze podzwonić i popytać (jeśli macie jakieś namiary na salon, który dysponowałby całym kompletem i który jest relatywnie blisko Bielska-Białej to dajcie znać). Cały czas ta jakość apt-x'a nie daje mi spokoju i chciałbym posłuchać porównawczo rblink vs jakiś budżetowy cd vs budżetowy DAC (wszystko na rega i topaz).

 

Chodzi mi jeszcze po głowie kupno "prawdziwego" dac-a w miejsce tego rblinka. Pytanie tylko czy do 1000 zł znajdę coś w relatywnie dobrej jakości ? Wówczas mógłbym postawić Daphile na jakimś tanim terminalu - koszt do 300 zł i to by załatwiło sprawę odtwarzacza strumieniowego (czytałem o tym tutaj :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - co myślicie ? )

 

Pojawiła się jeszcze taka "bezkompromisowa" myśl, żeby jednak kupić klasyczne cd... Ale szybko to odrzuciłem bo jednak wygoda i zakres możliwości jaką może dać Tidal jest dla mnie, mimo ewentualnych strat na jakości, zupełnie bezdyskusyjna :) Łączę internetowe niedługo zmieniam - będę miał światłowodowe łącze o wysokiej przepustowości, tak więc z tym nie powinno być problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie się ograniczasz do tego co tutaj zostało zaproponowane. Jak wybierzesz się do salonu i powiesz Panu że ma spełniać zestaw takie a takie założenia to mogą Ci spokojnie coś zaproponować. Możesz tam wpierw też przedzwonić i połączyć to z odsłuchem potem. Moim zdaniem jesteś w stanie spokojnie domknąć sobie kilka wariacji. Być może niektóre oczarują Cię na tyle że jeszcze dorzucisz trochę grosza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.