Skocz do zawartości
IGNORED

Vinyle kolorowe, picture - brzmienie


Krzysztof_54067

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Robiliście porównania winyli:

1) czarny vs kolorowy (jednobarwny: biały, czerwony, niebieski, zielony, przeźroczysty)

2) czarny vs kolorowany (wielobarwny - mix kilku kolorów)

3) czarny vs picture disc (wielobarwny) - tu krążą opinie, że z uwagi na technologie w picture jest gorsze brzmienie niż w czarnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne, kolorowe, bezbarwne, splattery nie ma różnicy, grają tak samo dobrze - wszystko zależy od materiału i jakości tłoczenia. Picture Disc, raczej jako ozdoba chociaż podobno nowe Megadeth grają przyzwoicie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Thrak .

Tu bym się nie zgodził. Mam Buddy Guy-a płytę Live at legens na dwu kolorowym tłoczeniu.

Muzykę lubię ale tłoczenia nie. Wyraźnie słyszę przejście z koloru na kolor. Płyta jest niebiesko-biała.

Mam też czerwoną Beth Hart i też nie do końca podoba mi się to tłoczenie. Ma szum, większy jak normalne

tłoczenie na czarnym winylu.

Napiszę też tak, właśnie nabyłem nowe tłoczenie Korowodu Marka Grechuty i tu jakość masy jest super.

Nie słysz a nic, zero szumu. Wiem , może to być jakość matrycy. Odczuwam, że spore szumy ,,własne,,

mają tłoczenia Provogue Records. Jednak to moje odczucia.Jednak ja wyraźnie słyszę to co opisałem.

Jak by co, zapraszam, chętnie zaprezentuję.

Jan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje spostrzeżenia opieram na odsłuchu m.in. poniższych płyt które grają bardzo dobrze beż żadnych ubytków spowodowanych kolorkami.

 

PORCUPINETREEUPTHEDOWNSTAIR.jpg

 

ihsahn.jpg?w=800

 

 

1000x1000.png

 

 

aic_bgwtb_lastfm.jpg

 

 

devin-terria-gree.jpeg?w=450&h=312

 

devin-ocean.jpg?w=450&h=299

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka płyt kolorowych i ubytku jakości dźwięku nie słyszę względem czarnych płyt. I są to płyty moich ulubionych zespołów. Więc spoko można kupować.

Picture disc, nie mam więc nie wypowiadam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor czy jego brak nie robi zadnej roznicy. Mam sporo takowych czy nawet bezbarwnych. Jednak w wiekszosci takie wydania byly audiofilskie w malych ilosciach czy nawet 'half speed mastered' czy 'direct disc' I inne wiec w rzeczy samej graja lepiej. Natomiest maja jedna powazna wade. Bardzo ciezko jest sprawdzic uszkodzenia im plyta jasniejsza tym trudniej wiec zawsze jest duze ryzyko. Na szczescie ludzie ktore takie plyty kiedys kupowali mieli zazwyczaj dobry sprzet i o plyty bardzo dbali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne spostrzeżenia jak kolega janvideo24 i uważam, że jest zdecydowanie większy szum. Faith No More "King for a Day" szumi jak cholera. Mam w planach kilka pozycji do kupienia i też są wydane jako picture disc, i nie mogę się zdecydować z obawy, że historia się powtórzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne spostrzeżenia jak kolega janvideo24 i uważam, że jest zdecydowanie większy szum. Faith No More "King for a Day" szumi jak cholera. Mam w planach kilka pozycji do kupienia i też są wydane jako picture disc, i nie mogę się zdecydować z obawy, że historia się powtórzy.

Piszesz o czerwonym winylu wydanym przez Music On Vinyl? Mój gra idealnie, cisza jak makiem zasiał, żadnego pyknięcia, dynamika kosmiczna, tutaj trochę liczb:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poza tym nie wrzucajmy do jednego wora PD i kolorowych to są 2 różne bajki. U mnie kolorowe i czarne są na tym samym poziomie. Może miałem szczęście? ;-)

Co do braku widoczności uszkodzeń na kolorowych płytach to fakt, na przezroczystych kompletnie nie widać rys ani pyłków ;-) to samo na wściekłym toksycznym zielonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu to jestem cholerny konserwatysta.

Picture disc - ściana.

Czarne - talerz.

Kolorowe - ostatecznie może być. Mam raptem...jedną:). Christine McVie - pierwszy solowy. I starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam :-) kolorowe są fajne. Moja AiC gra podobnie jak u tego kolegi, czysto i bez "winylowego tła" ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą to kolor czarny nie jest jakoś szczególnie lepszy od np białego. Jedno i drugie to po prostu kolor ;) Poza tym niby dlaczego niebieski miałby być bardziej uprzywilejowany od czerwonego a czarny być wręcz najbardziej odpowiednim... Mam sporą paletę kolorów, w tym 1 wielobarwny z motywem... Pomimo złotego ucha nie jestem wstanie, odróżnić jakie sąsiad położył wydanie.

Kolory cieszą oko a muzyka ucho ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-39340-0-24346700-1447708429_thumb.jpg

post-39340-0-26594200-1447708441_thumb.jpg

post-39340-0-12085000-1447708464_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie porażką są picture disc. Kupiłem Bonamasę rok temu i jak przerwałem odsłuch w połowie pierwszej strony to do tej pory nie odwazyłem się go dokończyć . Sam dżwięk nawet ok . ale smarzenie w przerwach jak z pocztówki dźwiękowej . Sama ideologia jest fajna, jak sie taka płyte połozy na fajny gramiak ale być może musi sie zmienic technologia produkcji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technologia nie jest problemem... od jakiegoś czasu jest 21 wiek ;-) Kwestia ceny i źródła zakupu.

Garażowych tłoczni przybywa, z takich wytłaczanek może trzeszczeć, domyślam się...

Z taśm matek też tam pewnie nie korzystają ;D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca. W kilkudziesięcioletnim szaleństwie :) winylowym przez moje łapska przeszły dziesiątki picture discs, niejednokrotnie (wręcz przeważnie) z zacnych wytwórni i wszystkie grały ch... źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o czerwonym winylu wydanym przez Music On Vinyl? Mój gra idealnie, cisza jak makiem zasiał, żadnego pyknięcia, dynamika kosmiczna, tutaj trochę liczb:

Zwracam honor. Widać dopadła mnie "pomroczność jasna" i musiałem odświeżyć pamięć. Faith No More (MOV) gra bez zastrzeżeń, a problem dotyczy płyty Accept "Russian Roulette".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak się zastanawiałem co żeś za egzemplarz felerny trafił tego FNM :-) Mam KFAD i Angel Dust z MOV obydwie kolorowe i grają wzorcowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W berlińskim Saturnie zakupiłem płytę The Pineapple Thief "Your Wilderness" (picture disc vinyl). W swoich zbiorach mam kilka kolorowych i obrazkowych winyli i dźwięk jest bez zastrzeżeń! Ale to co słyszę podczas odsłuchu tego wydania to WIELKA PORAŻKA!!!!! Płyta wydana przez kscope .Mam kilka płyt z tej wytwórni i zawsze dźwięk był rewelacyjny !!! A tu taki gniot i wielkie rozczarowanie. Zastanawia mnie jak można wypuścić tak źle nagrany egzemplarz do sprzedaży ,czy nikt nie słucha w wytwórni efektu końcowego. Efekt słuchania tej płyty jest taki ,że podczas utworów słychać coś w rodzaju buczenia,sprzężenia . I taki efekt mam tylko na tej płycie. Szkoda że zagubiłem rachunek i nie mam jak reklamować tego gniota. DUŻY MINUS DLA KSCOPE !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyadkiem wszedłem w posiadanie płyty Depehemode Music For Mases czy coś takiego. Płyta grała mocno tak sobie sprawdzałem ją tylko pod względem sonicznym bo depehamoda nie trawię. Kolor płyty był czerwony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W berlińskim Saturnie zakupiłem płytę The Pineapple Thief "Your Wilderness" (picture disc vinyl). W swoich zbiorach mam kilka kolorowych i obrazkowych winyli i dźwięk jest bez zastrzeżeń! Ale to co słyszę podczas odsłuchu tego wydania to WIELKA PORAŻKA!!!!! Płyta wydana przez kscope .Mam kilka płyt z tej wytwórni i zawsze dźwięk był rewelacyjny !!! A tu taki gniot i wielkie rozczarowanie. Zastanawia mnie jak można wypuścić tak źle nagrany egzemplarz do sprzedaży ,czy nikt nie słucha w wytwórni efektu końcowego. Efekt słuchania tej płyty jest taki ,że podczas utworów słychać coś w rodzaju buczenia,sprzężenia . I taki efekt mam tylko na tej płycie. Szkoda że zagubiłem rachunek i nie mam jak reklamować tego gniota. DUŻY MINUS DLA KSCOPE !!!!

 

mam takie wydanie i jest odwrotnie. byłem pod wrażeniem jak gra ten picture disc. nic nie brumi, zero przydźwięków, wszystko ok. a znam ten album bo mam również na cd i flac. mam jeszcze dodatkową sztukę zapakowaną ąz chyba sprawdzę z ciekawości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, są wydawnictwa analogowe które zostały wydane tylko i wyłącznie w formie picture. Przykładem są wydania Iron Maiden.Posiadam oryginalne wydanie każdego z nich i muszę powiedzieć że walory soniczne każdego wydania są na najwyższym poziomie pomimo że są to picture disc. Brak przytaczanych szumów, brumień czy innych niepożądanych efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.