Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe


jaromarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szykuje się do zakupienia kina domowego(do 3 miesięcy nie spieszy mi się) im więcej czytam tym więcej mam problemów z wytypowaniem jakiś głośników. Moja propozycja poniżej.

SONY STR-DA5400ES - używany 2200 zł (co sadzicie myślę że za tą cenę to dobry wybór)

Fronty - B&W 685S2 - 2500 zł

SUB - B&W 610 - lub Velodyne impact 12 - 2300-2500 zł (zależy mi na głębokim i czystym brzmieniu)

Front - HTM62 S2 - 1800 zł

Tył -w trakcie szukania na pewno coś tańszego w porównaniu z tymi wymienionymi wyżej.

Budżet i tak już znacznie przekroczony(może jakieś tańsze propozycje), główny wyznacznik jakość/cena. Filmy 50% - 45% muzyka - 5% PS4. Jestem otwarty na propozycje/uwagi.

Pokój (5,45x4,40 jeżeli będzie potrzebny szkic to dodam) telewizor będzie na dłuższej ścianie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY STR-DA5400ES - używany 2200 zł (co sadzicie myślę że za tą cenę to dobry wybór)

Tak

Żeby nie było iż piszę z powietrza, mam 3 Sony : 930QS, 5200ES i 2400ES. Wszystkie kupione w sklepie.

Także coś tam o Sonym wiem ;P (acz ostatnio 5200 zaliczył zgon, kombinacja: cycata blondi + kielich wina + komedia romantyczna i palnął se w łeb z hukiem :P. Ale jak będziesz unikał takich zestawów, to sprzęt bezawaryjny, z naprawdę najwyższej półeczki, acz w Polsce uznawany za totalnie niekoszerny....)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha nareszcie jakaś opinia, a jakiś komentarz co do głośników?jakieś inne propozycje? Cena za ampli 2500 nie udało się zejść do planowanych 2200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad cena 5400es mozesz jeszcze popracowac-2 lata temu kupilem za 1950zl. Sprzet bardzo fajny-pamietaj tylko, ze 3D, 4K i ARC z nim nie pojdzie.Nie wiem kto tego potrzebuje, ale warto tym pamietac:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad cena 5400es mozesz jeszcze popracowac-2 lata temu kupilem za 1950zl. Sprzet bardzo fajny-pamietaj tylko, ze 3D, 4K i ARC z nim nie pojdzie.Nie wiem kto tego potrzebuje, ale warto tym pamietac:)

Dzięki bardzo za opinie, jakieś komentarze do doboru głośników? to pierwsze kino z wyższej półki mam 3 miechy wiec czekam szukam i czytam różne opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Za ta cenę to oczywiście komplet używany (Sony 5400ES) czyli amplituner, kabel sieciowy, dwa piloty, mikrofon kalibracyjny. Nienaprawiany oczywiście - przykład mojego 5200 pokazuje iż wypadki chodzą po sprzęcie. Dobrze, żeby tez miał papiery na pochodzenie - dzisiaj szczególnie ważne ;P i karton.

 

Ktoś powie, że olaboga tak tylko w erze, ale sprzęt tej klasy tak się sprzedaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście też uważam że w okolicy A.D 2009 wychodziły najlepsze sprzęty, "HD" już odpowiednio dojrzało, jakość była jeszcze priorytetem a tych wspomnianych do niczego niepotrzebnych bzdur jak 3D, ARC, 8K i Wifi jeszcze na szczeście nie robili ;) To sony musi być miażdżące i to za cene podstawowego jakiegoś plastikowego syfa z antenkami w którym co prawda cieżko odpalić pendrajwa ale zapytać o pozwolenie na szpiegowanie użytkownika zawsze da rade ;> NIe pojmuje tylko po co to to Sony tak tych wejść analogowych nawaliło z tyłu, zamiast tego mogli wygodniej rozmieścić terminale ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem jestem otwarty na propozycję mam jeszcze sporo czasu więc im więcej propozycji tym lepiej(pokój jest spory więc myślę że podłogówki też będą ok (odległość od telewizora to około 3,5m na tej krótszej ściance będzie TV 4,40). Ampli jest od handlarza więc sam nie wiem czy czekać czy brać go (od pierwszego właściciela chyba miałbym mniejsze obawy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzaku666 (przepraszam iż odbiegnę od głównego wątku) to troszku nie tak.

 

Pierwszy mój Sony - 930QS ma kilkanaście lat, o HDMI nikt wtedy nie słyszał, ma zaledwie 5,1, a właściwie 5.2. Ale....

Komplet wejść i wyjśc (pre out, 5.1 analogowe, optyczne, coaxal, itd.) Czyli bez problemu można było podpiąć do niego praktycznie wszystko.

Może robić też za przedwzmacniacz. Nie ma problemu z żadnym dvd, PC, itd. Ba można podpiąć 2 suby i mieć naprawdę wojny gwiezdne.

 

Co do subów rewelacyjnie sobie radzi z symulowaniem suba przez kolumny frontowe, miałem możliwość sprawdzenia budżetowej tagi ( ok 700 zł./sklep) I powiem rzecz straszniastą dla fanów tag, przy dobrych frontach - nie budżetówkach za tysiąc, dwa, bass był lepszy bez suba, niż z nim !!!

Amplituner po prostu lepiej sobie poradził z niskimi niż dedykowany do tego sub.

Dźwiękowo w kinie - rewelacja, W stereo powiem tak spokojnie może konkurować z używanymi wzmacniaczami w cenie ok. 1000 zł. Buuu tylko do 1 tys. ktoś powie ? Polecam posłuchać nowych amplitunerów do 1,5 tys. zł. - krew z u uszu gratis w pakiecie.

Do tego masa bajerów, ale przydatnych, jak choćby dwukierunkowy pilot z podświetlanym własnym ekranem.... A po co ? A choćby po to iż pilot ściąga z pamięci amplitunera nazwy stacji radiowych i możemy bez przebijania się przez blisko 20 radiostacji skoczyć od razu do tej właściwej,oczywiście pilot nie obsługuje tylko klocków Sony, ale praktycznie wszystkie znane firmy...

Trybów kina domowego - zatrzęsienie.

Największy minus - brak auto kalibracji, jest tyle opcji do ustawienia, które są od siebie zależne, zmiana każdej zmienia dźwięk, a żeby sobie idealnie to ustawić trzeba kilka ze sobą dobrze zestawić. Obrazowo powiem tak jakby Sony 930QS był obecnie sprzedawany 80% kupujących nie dało by sobie rady z ustawieniem, sklepy by musiały zatrudniać panów do konfigurowania ampli w domu klienta. Płacz byłby ogolnoplanetarny ;P

Ale jeśli się już przebije przez te funkcje to dźwięk jest w filmach naprawdę na poziomie kinowego Hi-End.

I teraz gwoźdź programu, w dniu zakupu jego cena ( przypominam kilkanaście lat temu) to ok. 4500 zł (sorry, ale mam sklerozę, a paragon dawno szlag trafił)

I cena jest tutaj kluczowa...

Porównywalny jakościowo do niego był Sony 5200ES - sklep ok. 5200 zł. Mimo iż porównuję model QS z ES. Trzeci z moich soniaków to 2400ES - sklep 2500 zł. I nie da się ukryć iż jest dużo biedniejszy od obu poprzedników. Chwała Sony za to iż dźwiękowo cala trójka to najwyższa półka k.d a różnice w cenie wynikają z cięcia funkcji dodatkowych. U innych producentów cięcia dotykają też jakości dźwięku...

No i nie czarujmy się 2400ES - cała procedura skonfigurowania sprzętu to podpięcie kabelków we właściwe dziurki. Podpięcie mikrofonu kalibracyjnego, kilkanaście sekund i można odpalać płytę BR.

 

Reasumując nie jest źle z amplitunerami. Tylko jeśli ktoś kupuje z półki coś do 1500 zł kupuje wydmuszkę, atrapę, owszem z funkcjami dla młodzieży, ale dźwiękowo i jakościowo to guano, pardon kastrat.

Amplituner w cenie 2500 zł to średnia półka - nie ma wodotrysków, pięciu stref, nie dzwoni po pizzę, cz panienkę na wieczór, ale film obejrzymy na nim z przyjemnością...

A dopiero powyżej 5 tys. zaczyna się tzw. full wypas. I deczko snobizm też ;P

 

Także nie da się tanio i dobrze, Nie da się kupić, bo czy wyprodukować to nie wiem - nie znam się... I teraz na koniec 2015 roku też są na półkach b. dobre amplitunery - powyżej 5k., dobre powyżej 2,5k i barachło w cenie 1,5 k zł. które ma tylko głaskać nasze ego, że mamy coś więcej niż sąsiad zza ściany z plastikowymi (pardon) pierdawkami....

 

I raz jeszcze przepraszam za odbiegnięcie od tematu...

 

P.S. a komplet wejść analogowych np. mnie cieszy - CD, Deck i parę tam innych analogów - :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem także Sony 930 QS , bardzo miło ją wspominam .

Do tego miałem podłączone Mission 773 , 77 C i 77 DS . Czasami pojawiają się na All...

Jak i w KD i w stereo bardzo , bardzo dobrze .

Nie wiem , czy Sony zgrywa się dobrze z B&W. Może ktoś miał taką konfiguracje ...

 

A z B&W dobrze gra Rotel:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony podobnie jak Technics w larach 80 królował w Polskich peweksach,dlatego po tylu latach firmy te trochę nam obrzydły,pojawiła się prawdziwa konkurencja,cały wysyp sprzętu,także z Europy,i USA.stwierdzam że dla kina najlepszy okres to jednak lata,początek 2000 -2005 roku wtedy właśnie powstawały najlepsze,i piękne maszyny.Sony owszem nie doceniane klocki świetnie wyposażone,ale co do dzwięku to bez rewelacji,taki dobry japoński poziom,ja osobiście miałem tylko dwa ich amplitunery za to flagowce 555,oraz 777 z tym drugim miałem sporo problemów,pięknie się prezentowały,ale dzwiękowo jednak miałem sporo lepszych ax 10i od Pioneera,czy SR-9600 MarantzaZ9 Yamahy to był absolutny top,teraz jak patrzę na to co stoi w sklepach to ogarnia mnie zwyczajnie śmiech,co to za amplitunery,ważą mniej niż mój cd i całe z tandetnego plastyku.Nie wspomnę tu o mocach,każdy z nich dostaje zadyszki jak ma nagłośnić coś większego,to faktycznie sprzęty do kina w domu w pokoju 10 m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 lat temu amplituner w cenie ~2500pln był ze szczotkowanego aluminium, miał w sobie coś ekskluzywnego ;) ważył 15kg, pobierał 500W i był produkowany w Japonii.

Aktualnie ważne jest żeby miał WIFI ;)

 

To samo jest z pilotami, kiedyś piloty były duże, ergonomiczne, podświetlane, a teraz ma być ładny i błyszczący ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem teraz jest produkowane gówno że tak się wyrażę,a ludzie ciągle pytają które to jest najlepsze do kina,i stereo.odpowiedzi można udzielić sobie samemu.szanowni forumowicze kupujecie sobie sprzęt który jest bardzo,ale to bardzo funkcjonalny,ale nie gra to wcale,coś za coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odbiegliśmy od tematu ale myślę że nie ma co do tego wątpliwości że lepiej kupić używany sprzęt w tym zakresie cenowym. Jakie modele byście brali pod uwagę lepiej dobrać głośniki a potem szukać odpowiedniego amplitunera do nich? jakie inne propozycje głośników można by wziąć pod uwagę. Dzięki za wszystkie opinie/komentarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.