Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogowe do 5000 (używ.) Rock, pop. Do Musicala 22m2


suhy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam czegoś dobrego (kolumny podłogowe) do 5000 (ale lepiej w okolicy 3000/3500).

Muzyka to rock, pop, trochę funky i disco `70.

Wzmacniacz MF B200X. Pomieszczenie ok 22m2

 

Czym warto się zainteresować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witam.

 

Szukam czegoś dobrego (kolumny podłogowe) do 5000 (ale lepiej w okolicy 3000/3500).

Muzyka to rock, pop, trochę funky i disco `70.

Wzmacniacz MF B200X. Pomieszczenie ok 22m2

 

Czym warto się zainteresować ?

czymś...uniwersalnym. Proste legendy mówią - Paradigm. Tak, ale on wszystko zagra po swojemu, z lekką przesadą, na skrajach. Jest to fajne, ale lepszy dźwięk wychodzi z Monitor Audio Bronze 6, jest wciąż energetyczny, ale ciut stonowany i ma też...średnicę dobrą. Powiem tak, na miesiąc Paradigm wygrają :), na rok MA, bo Paradigmy potrafią ciut.....zamęczyć. Dobre są też Pylon Diamond 25, ale droższe wyraźnie.

 

Z używanych warto zainteresować się Vienna Acoustics wg mnie, ale przy rocku cena nie gra takiej roli, trudna muza dla wielu nawet drogich kolumn.

 

Pamiętaj o jednym, to co audiofilskie i na papierze super - analityczność, jasna góra....w rocku czy funky często po czasie zaczyna boleć. Kompromisy. Monitor Audio Silver...już grają wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj Klipsch R28 f myślę, że spełnia Twoje oczekiwania. Znajomy zamienił ostatnio AP Yara na Klipsch i jest zachwycony. Słucha takiej muzyki jak ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL Ti 5000. Z tym Musicalem dobrze się zgrają w dodatku to idealny repertuar dla tych kolumn. Szeroka scena bardzo dobra srednica pasma no i ten basik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Bronze 6 do Rocka??? Przecierz to sa kolumny brdziej do plumkania i spokojnej muzyki, przy takiej muzyce jak Rock itp gubią się, są zbyt wolne, delikatne, a bas ulega kompresji.

Do Rocka kulumny z dobrym "drivem", kickiem, szybkie a nie MA serii B z misiowatym basem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Monitor Audio Bronze 6 do Rocka??? Przecierz to sa kolumny brdziej do plumkania i spokojnej muzyki, przy takiej muzyce jak Rock itp gubią się, są zbyt wolne, delikatne, a bas ulega kompresji.

Do Rocka kulumny z dobrym "drivem", kickiem, szybkie a nie MA serii B z misiowatym basem

jak napisałem, kiedyś też tak to widziałem, że musi być "drive", wykop. Dziś rocka wolę słuchać właśnie nie ciut spokojniejszych kolumnach i np. z Baltlabem. Wg mnie brzmi lepiej, ale to tylko 1 z podejść,pisałem o tym ciut w 1 poście.

 

Druga szkoła zawsze poleci Paradigm / Klipsch, Focal, Jbl - warto porównać dla samego siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak napisałem, kiedyś też tak to widziałem, że musi być "drive", wykop. Dziś rocka wolę słuchać właśnie...

 

Bo dorosłeś do delektowania się muzyką, nie jazgotem przez niektórych zwany "drivem".

Pytanie jeszcze jaki rock…bo to też ma znaczenie. Jesli ktoś uwielbia psychodeliczny, jeśli ktoś sięga nader często po wykonania takich kapel jak Eagles, Pink Floyd, Eloy…jeśli ktoś bierze ostatnią płytę Gilmour'a i chce posłuchać (czyt. delektować się) muzyką to sięgnie po właśnie takie "plumkanie".

Znam zespoły głośnikowe, które mają podobno "mase drive'u"…Tylko po 30 minutach grania zazwyczaj człowiek zmęczony odłącza sprzęt i jest "naładowany" i "przeładowany" skrajami pasm.

Co w tym czasie dostaniem od "plumkających" głosników? Przyjemność z odkrywania kolejnych płyt, po 2 godzinach nadal jest "mało słuchania", nadal mamy przyjemność z odsłuchiwania kolejnych płyt.

Dlatego dla każdego coś dobrego, jeden woli pół godziny ostrego rwania membran, drugi w tym czasie czerpie przyjemność z subtelności i delikatności oraz niuansów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Bo dorosłeś do delektowania się muzyką, nie jazgotem przez niektórych zwany "drivem".

Pytanie jeszcze jaki rock…bo to też ma znaczenie. Jesli ktoś uwielbia psychodeliczny, jeśli ktoś sięga nader często po wykonania takich kapel jak Eagles, Pink Floyd, Eloy…jeśli ktoś bierze ostatnią płytę Gilmour'a i chce posłuchać (czyt. delektować się) muzyką to sięgnie po właśnie takie "plumkanie".

Znam zespoły głośnikowe, które mają podobno "mase drive'u"…Tylko po 30 minutach grania zazwyczaj człowiek zmęczony odłącza sprzęt i jest "naładowany" i "przeładowany" skrajami pasm.

Co w tym czasie dostaniem od "plumkających" głosników? Przyjemność z odkrywania kolejnych płyt, po 2 godzinach nadal jest "mało słuchania", nadal mamy przyjemność z odsłuchiwania kolejnych płyt.

Dlatego dla każdego coś dobrego, jeden woli pół godziny ostrego rwania membran, drugi w tym czasie czerpie przyjemność z subtelności i delikatności oraz niuansów.

zestarzałem się :). Zgadzam się z Tobą w 100%, na odsłuchach wygrywają często kolumny "efektowne", które potem.....na allegro kupują kolejni :D. Rock to też muzyka, nawet ostry i miło w nim usłyszeć muzykę, a nie tylko nap******* i krew z uszu, odpadam po 15 minutach.

Rock grany spokojniej daje wielką frajdę

 

Ja tylko dałem autorowi wątku możliwość wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dorosłeś do delektowania się muzyką, nie jazgotem przez niektórych zwany "drivem"

 

Jeżeli "drive"=jazgot to chyba nie wiesz o czym jest mowa. Po prostu Monitor Audio B nie jest stworzony do takiej muzyki i do takiego repertuaru lepiej puszukać czegoś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie.

 

Rzeczywiście rock zdominował moją płytotekę, ale ostatnio poznaje dużo nowych rzeczy i chętnie wracam do ulubionych starych płyt dzięki plikom. w odtwarzaczu często gościł Bugge Wesseltoft, Keith Jarrett czy spokojniejsze granie Soulsavers I Dave Gahan. Nie oczekuję wykopu, wkręcam się w szczegóły itp. Jeśli zechce posłuchać Sepultury to jakoś przeboleję straty łupnięcia, na rzecz bardziej wyrównanego dźwięku :)

 

Zdaję sobie sprawę, że rocka ciężko dobrze odtworzyć i dlatego zwróciłem się z prośbą o Wasze sugestie. Czy Audio Academy Phoebe III / Hyperion IV lub Mimas to te z tych bardziej do plumkania ? Ostatnio pojawiło się trochę na aukcjach w atrakcyjnych cenach i zastanawiam się czy jechać słuchać. A PMC GB1 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Paradigómów, to miałem dość długo serię Studio 20v3 lub 4 nie pamiętam :) i tutaj może nie jest to wzór neutralności, ale absolutnie nie jest to dźwięk męczący. Można słuchac i słuchać. Ktoś za 2000zł sprzedawał jakiś czas temu. Mimasy AA swego czasu jak pamiętam chwalone, ale widziałem na allegro za 1500zł ??? a o ile mnie pamieć nie myli, a kosztowały z 6k nowe.

Nie wiem skąd Jesteś, ale szukaj, dzwoń, słuchaj

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Aaaa, moje byłe monitory Studio 20 spokojnie teraz grają w 20mkw i nie czuć braku basu. Oczywiście Kto co lubi, ale wg mnie dają radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

hmm, my tu gadu gadu, a trzeba odsłuchiwać :)

 

gdybym kierował się opisami olałbym MA Bronze 6

 

odsłuchałem i zamierzam je mieć, mi się podobają, najlepiej porównać jak najwięcej i wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli "drive"=jazgot to chyba nie wiesz o czym jest mowa. Po prostu Monitor Audio B nie jest stworzony do takiej muzyki i do takiego repertuaru lepiej puszukać czegoś innego.

 

Nigdzie nie postawiłem znaku równości, wyraziłem sie nawet jasno, że PRZEZ NIEKTÓRYCH tak postrzegany jest "jazgot".

Miałem KEF R900, miałem KEF XQ40, miałem też HECO The New Statement. O ile nie napisze, że KEF grały xle, o tyle mnie osobiście nie podoba sie ten rodzaj brzmienia. Przeciwstawiam im zawsze Monitor Audio Gold 300 i Jade 7. U mnie zagościły na dłużej te ostatnie, bo czy słuchałem godzinę, czy 2 godziny zawsze czułem się odpręzony i zrelaksowany.

Osoby (pisałem to już kiedyś przy okazji innego tematu) które od lat handlują sprzętem HiFi i HighEnd na PL rynku odradzały mi ten wybór.

Efekt, kilku z nich po przyjeździe do mnie stwierdzało "to nie możliwe, by Jade 7 tak grały". Są pełne detaliczności, ale nie suche, sa szczegółowe, ale nie przeładowane skrajami. Mają jedna jak dla mnie doskonałą cechę, ich brzmienie wciąga powoli, smakuje się i rozpływa w tym, co pokazują w kwestii brzmienia.

Ale oczywiście są 2 elementy "przeciw". Pierwszy to "nie maja juz na wstępie konkretnego "przywalenia" (jak KEF'y dla przykładu) i nie nadaja się do każdego rodzaju muzyki (elektroniczne wszelkiej maści Trance'owe granie/jeśli ktoś lubi/ powodują krew w uszach, kolumny "gubią się" od nadmiaru skrajnych częstotlwiości /pisząc to obrazowo/).

Efekt jaki poszukiwałem i otrzymałem - siadam w pokoju odsłuchowym w wygodnym fotelu i słucham tyle ile chcę, nie tyle, ile muszę bo potem mam "łeb" jak sklep.

Może człowiek z wiekiem szuka czegoś innego, czegoś wysublimowanego, ze smakiem i lubi pewne rzeczy odkrywać "na nowo" lub "inaczej".

Na dowód tego jak wygląda na in plus takie granie, wszyscy bywalcy mojego pokoju odsłuchowego powyżej 40-tki stwierdzają jedno - to brzmienie do nich dociera i powoduje, że słuchają utworu jako całości, nie skupiają się na pewnych wybranych elementach i szczegółach jakie często słychać w przypadku kolumn z "drivem" (być może chodzi o to, że zmieniąja się nasze preferencje muzyczne, brzmieniowe i podejście do muzyki przekraczając pewien wiek).

Dlatego ja jestem za subtelnym "plumkaniem" i delektowaniem się muzyką. Okres jak to ująłem jazgotu, gdzie po 40 minutach miałem dosyć słuchania już (mam nadzieję na 100%) za mną.

Ale każdy ma mozliwość wyboru pod siebie zestawu i rodzaju brzmienia. Nie przekonuję nikgo do "jedynie słusznego", pokazuję za to jedno - istnieją też inne "szkoły" słuchania muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt, kilku z nich po przyjeździe do mnie stwierdzało "to nie możliwe, by Jade 7 tak grały". Są pełne detaliczności, ale nie suche, sa szczegółowe, ale nie przeładowane skrajami. Mają jedna jak dla mnie doskonałą cechę, ich brzmienie wciąga powoli, smakuje się i rozpływa w tym, co pokazują w kwestii brzmienia.

Ja mialem podobne wrazenia kiedy odsluchiwalem Focali 816 VW i Toannoy Precision 6.2 - te pierwsze graly ze tak powiem z wykopem, i przez pierwsze 15 minuto odsluchu bylem pewien ze to one wlasnie ze mna wyjada, ale kwestia czasu bylo zeby Tannoye oczarowaly ,mnie spokojem i kontrola - Focale po 45 minutach okazaly sie zbyt dzikie i nieokielznane a Precisiony... to bylo jak plaster miodu na rane - i nie zaluje - dlugie odsluchy nie sprawiaja zadnego problemu - elektornika, progress rock, muzyka filmowa graja zawsze tak jak lubie - dynamicznie ale z kontorla, detalicznie na gorze ale aksamitnie z drugiej storny z bardzo naturalnym wypelnieniem wokali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oczywiście są 2 elementy "przeciw". Pierwszy to "nie maja juz na wstępie konkretnego "przywalenia" (jak KEF'y dla przykładu) i nie nadaja się do każdego rodzaju muzyki (elektroniczne wszelkiej maści Trance'owe granie/jeśli ktoś lubi/ powodują krew w uszach, kolumny "gubią się" od nadmiaru skrajnych częstotlwiości /pisząc to obrazowo/).

 

I właśnie o to mi chodziło w sprawie serii B z Monitor audio, gubią się przy szybszych utworach i wiekszych składach i są zbyt delikatne, natomiast chillout brzmiał bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam wspomniane Tannoy Precision 6.2 to dłuższych odsłuchów.

Dla ekscytujących doznań i dla kontrastu coś żę stajni Klipsch Reference Premier.

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

I właśnie o to mi chodziło w sprawie serii B z Monitor audio, gubią się przy szybszych utworach i wiekszych składach i są zbyt delikatne, natomiast chillout brzmiał bardzo dobrze.

cena MA bronze a Tannoy Precision i tyle w temacie ;p;p;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.