Skocz do zawartości
IGNORED

Dali 850


frobek

Rekomendowane odpowiedzi

Są na alledrogo wystawione DALI 850 za niecałe 1800, a że są dość blisko mnie to się zainteresowałem. Pytanie jest czy warto??? Miałby grać z UGODĄ i Dacem-X w pokoju ok. 30m2. Teraz mam tuningowane a'la McGyver Magnaty Vector 55 i dźwiękowo całkiem mi pasują, ale nie wyglądają najlepiej więc pomyślałem o tych Dali. Gość ma jeszcze inne modele np. Evidence 470.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko to jedz.Bardzo udane kolumny .Evidence 470 to odpowiednik

450 tylko że w wyższej serii.Masz możliwość posłuchać i jednych i drugich

więc nie ma co się zastanawiać chociażby dla zdobytego doświadczenia

na 30 metrów i jedne i drugie powinny dać radę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto bo to bardzo dobre modele w i ciężko by cos innego im podskoczylo w tej cenie szczególnie jeśli piszesz ze za Dali 850 tylko 1800. To wrecz obowiązkowe by się z nimi zapoznać .Cena za 850 bardzo ludzka i niewygorowana.Jechać sprawdzic stan i posłuchać.Nie czekałbym na twoim miejscu i nie zastanawiałbym się .

 

Własnie sprawdziłem jego inne oferty ma sporo tych modeli Dali wiec możesz przebierać i wybierac jak w ulęgałkach do wyboru do koloru. tak jak pisal kolega wyżej doświadczenie bezcenne a ma tez model 810 na wstędze wiec jest co porownywac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega ma takie i jak podłączyliśmy je do 10x droższej od siebie elektroniki to zagrały niesamowicie jak na cenę sh 1800 zł.

Do dużego pokoju to świetne kolumny, które zagrały gorzej od focali mezzo utopii ale nie było wstydu a tempo 6 nie miały szans przy dali 850. Wyglądają jednak jak kolumny rodziny Adamsów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na alledrogo wystawione DALI 850 za niecałe 1800, a że są dość blisko mnie to się zainteresowałem. Pytanie jest czy warto??? Miałby grać z UGODĄ i Dacem-X w pokoju ok. 30m2. Teraz mam tuningowane a'la McGyver Magnaty Vector 55 i dźwiękowo całkiem mi pasują, ale nie wyglądają najlepiej więc pomyślałem o tych Dali. Gość ma jeszcze inne modele np. Evidence 470.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie warto. 850ki napewno grają fajnie ale sprzedający to handlarz. Kupuje taniej żeby sprzedać drożej. Dlaczego kupił taniej? Hmm może nie grały i naprawił? Czy od handlarza też zagrają tak dobrze? Decyzję musisz podjąć sam. Dlaczego w jego aukcjach jest tylko opcja odbioru osobistego? Sam się domyśl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że kupujący to handlarz sam jakiś dłuższy czas temu chciałem

od niego kupić kolumny mam kawałek ale też nie drugi koniec kraju.

Z tego co pamiętam przywozi je ze Skandynawii gdzie społeczeństwa

są bogate i bez problemu wymienią stare 850 na nowe ikony czy mentory

i być może nie krzyczą takich pieniędzy jak ludzie w Polsce, jak

by Bóg wie co mieli.A że przy okazji chce trochę zarobić no

cóż kto nie chce.Może być i tak że ściąga stare budy z jakiegoś

demobilu audio dlatego pojechać trzeba osobiście i samemu

oszacować z czym ma się do czynienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram słowa kolegi .To ze handluje o niczym nie swiadzczy .Odbior osobisty to wręcz najlepsza opcja sam widzisz i decydujesz. A wyslanie to kupa niepewności czy paczki dojda cale no i w razie czego nie ma przepychanek czy graly czy nie graly.Na zachodzie dużo osob sprzedających wlasnie nie ma opcji wysylki bo nie chce sobie robic problemów w razie zniszczenia.To tylko swiadczy o dobrych intencjach.A ze handluje... niektorym się to podoba niektórym nie można dyskutować. W każdym bądź razie masz kupe kolumn do porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena też żadna rewelacja, po prostu po tyle schodzą, wszystko zależy na jaki egzemplarz się trafi, bywały też i po 1600, podobnie jak dali 450, raz za 900-1000, raz za 1200...

Przy czym dali 450 to kolumny średniej wielkosci i mają już niezłą konkurencję nawet wśród dużo nowszych w tej cenie, np tannoy V4.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napalam się mam na czym słuchać muzyki :), wiem też że cena normalna. Mam raptem 60km do przejechania, więc w tygodniu się umówię i zobaczymy. A że handlarz cóż, każdy musi z czegoś żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w Dali 470, to poprawione 450 pod względem górnych rejestrów. I na pewno dadzą radę w 30m^2. Chyba że lubisz naprawdę dużo basu.

A co do sprzedawcy, to dziwna sprawa, bo chałupa znana tylko miejscowość mnie nie pasuje... I zgadza się fakt że ściąga je ze Skandynawii.

Kupiłem kiedyś (tak mnie się kojarzy) Dali 450 od niego i nigdy nie były rozkręcane. Warto obejrzeć od niego Dali 470, 850 i 810. Może to "czysty" handlarz a nie grzebaluch. W końcu każdy chce zarabiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejscowosci ma dwie co najmniej i nicki też dwa, jeden świeży, można go poznać po tym samym sposobie opisu i braku możliwości wysyłki, kolumny rozumiem, ale kiedyś nawet wzmaka nie chciał mi wysłać :)

Ale w rozmowie konkretny, myślę że gość w porządku, też mi mówił o Szwecji bodajże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Przy czym dali 450 to kolumny średniej wielkosci i mają już niezłą konkurencję nawet wśród dużo nowszych w tej cenie, np tannoy V4. <br />

prawda tylko jak na tamte czasy to ja bym te dali bardziej porównał

do Tannoy REvolution DC6T a V4 do serii blue.

 

 

Oczywiście nie mam na myśli walorów muzycznych ani technologii

tylko o serie która była w danym czasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.