Jump to content
IGNORED

DTS AC3Filter

lost66

Recommended Posts

Hej

Jako, że mój amplituner nie przesyła dzwięku przez HDMI, zmuszony zostałem do zakupu zewnętrznej karty SB X-FI Surround 5.1 Pro USB i z komputera do amplitunera wychodzi hdmi jako obraz i usb do karty i z karty optyk do amplitunera.

Amplituner pokazuje caly czas, że odtwarza dzwięk PCM. Chciałbym, żeby to amplituner dekodował DTS i DD. Rok temu udało mi się to skonfigurować ale miałem reinstall systemu i nie mogę tego powtórzyć. Chodzi mi o to, żeby amplituner pokazywał DTS jeśli film ma dzwięk DTS i DD jeśli film jest zakodowany w ac3 (o ile jest 6 kanałów).

Do odtwarzania filmów używam Media Playera, mam zainstalowany CCCP (k-lite z ffsdhow nie dawał rady, efekt był taki sam). Zainstalowałem również AC3Filter, bo pamiętam, że rok temu właśnie w nim miałem ustawione przesyłanie dźwięku.

Kombinuję już 2 dni, czytam i sprawdzam ustawienia. Ale kombinacji jest tak dużo a ja w temacie się nie znam i dla mnie ta terminologia jest zupełnie obca.

Poniżej ustawienie samej karty :

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I ustawienia ffdshow. Wiem, że na tych ustawieniach to pewnie nie ma działać ale wstawiam referencję co mam zmienić.

post-60874-0-49073700-1447598027_thumb.png

post-60874-0-71341700-1447598027_thumb.png

Pomoże ktoś?

Hidden Content

Hidden Content

Hidden Content

• 2 weeks later...

Do odtwarzania filmów używam Media Playera, mam zainstalowany CCCP

Naprawdę Media Playera? To się nie dziw, że nie działa jak powinno. Na tym "czymś" nic nie działa dobrze. A takie zestawy jak CCCP też bym sobie odpuścił - robią tylko syf w systemie, który potem ciężko ogarnąć. Zacznij od zainstalowania jakiegoś dobrego playera.

AC3Filter masz dobrze skonfigurowany, ale stawiam na to, że on nie jest w ogóle aktywny, a dźwięk wysyła do karty jakiś inny filtr.

Epson LS10000; Cambridge CXU + Arcam FMJ P7; Polk Reserve R700 + Paradigm Center 3 v7 + Studio 10 v5 + sub Paradigm Seismic 110; Schiit Asgard 3

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.