Skocz do zawartości
IGNORED

DTS AC3Filter


lost66

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Jako, że mój amplituner nie przesyła dzwięku przez HDMI, zmuszony zostałem do zakupu zewnętrznej karty SB X-FI Surround 5.1 Pro USB i z komputera do amplitunera wychodzi hdmi jako obraz i usb do karty i z karty optyk do amplitunera.

 

Amplituner pokazuje caly czas, że odtwarza dzwięk PCM. Chciałbym, żeby to amplituner dekodował DTS i DD. Rok temu udało mi się to skonfigurować ale miałem reinstall systemu i nie mogę tego powtórzyć. Chodzi mi o to, żeby amplituner pokazywał DTS jeśli film ma dzwięk DTS i DD jeśli film jest zakodowany w ac3 (o ile jest 6 kanałów).

 

Do odtwarzania filmów używam Media Playera, mam zainstalowany CCCP (k-lite z ffsdhow nie dawał rady, efekt był taki sam). Zainstalowałem również AC3Filter, bo pamiętam, że rok temu właśnie w nim miałem ustawione przesyłanie dźwięku.

Kombinuję już 2 dni, czytam i sprawdzam ustawienia. Ale kombinacji jest tak dużo a ja w temacie się nie znam i dla mnie ta terminologia jest zupełnie obca.

 

Poniżej ustawienie samej karty :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ustawienia ffdshow. Wiem, że na tych ustawieniach to pewnie nie ma działać ale wstawiam referencję co mam zmienić.

post-60874-0-49073700-1447598027_thumb.png

post-60874-0-71341700-1447598027_thumb.png

 

Pomoże ktoś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do odtwarzania filmów używam Media Playera, mam zainstalowany CCCP

 

Naprawdę Media Playera? To się nie dziw, że nie działa jak powinno. Na tym "czymś" nic nie działa dobrze. A takie zestawy jak CCCP też bym sobie odpuścił - robią tylko syf w systemie, który potem ciężko ogarnąć. Zacznij od zainstalowania jakiegoś dobrego playera.

AC3Filter masz dobrze skonfigurowany, ale stawiam na to, że on nie jest w ogóle aktywny, a dźwięk wysyła do karty jakiś inny filtr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.