Skocz do zawartości
IGNORED

Sony TA-E1000ESD problem


audiotone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

W związku z moim niepowodzeniem rozwiązania problemu niepoprawnej pracy dotyczącego przedwzmacniacza Sony TA-E 1000 ESD postanowiłem napisać tutaj.

Może coś poradzicie , byłbym ogromnie wdzięczny . W załączniku jest schemat .

Problem polega na tym :

Od początku mojego użytkowania miałem problemy z gubieniem kanałów raz lewego nie było raz prawego (używam tylko 2 przednich do pracy w stereo). Całość przelutowałem przy gniazdach wejściowych, bo gdzieś wyczytałem że to przypadłość tego modelu i jakość gniazd także jest niska. Oczywiście to nic nie dało.

Ostatnio doszedłem do wniosku że trzeba nareszcie rozwiązać problem z tymi zanikami kanałów ( było powtórne przelutowanie ale tym razem całości, płytka wejściowa, zasilacz, i cyfra, oczywiście nic to nie dało). Najgorsze jest to że usterka pojawia się okresowo. Mianowicie przy włączeniu np. graja obydwa kanały i jest wszystko ok graja cały dzień. Na drugi dzień włączamy i nie gra lewy, czasem prawy, a zdarza się także że nie grają oba kanały. Przy czymś takim (gdy nie gra jakiś z kanałów , lub jest w ogóle głuchy ) wystarczy wyłączyć przyciskiem power wzmacniacz i włączyć go z powrotem i wszystko wraca do normy czyli brakujący kanał się odzywa i jest ok. Kolejnego dnia z powrotem to samo ... takich jakby resetów trzeba czasem zrobić trzy by wzmacniacz zadziałał poprawnie.

Sprawdzałem gdzie się gubi sygnał, otóż cały selektor wejść sądzę że jest ok potem idąc dalej wchodzimy regulacji poziomu analogowego wejścia i potem do płytki cyfry i tutaj dla mnie zaczynają się schody niestety na cyfrówce nic a nic się nie znam. Potem po wyjściu z płytki cyfry i wejściu na potencjometr siły głosu działają już oba kanały . Czyli wnioskuje że coś z ta cyfrą ... ale oczywiście mogę się mylić.

Prócz tego inne funkcje związane z praca działają poprawnie. Wybieranie źródeł , efekty itp.

 

Prosił bym o jakieśkolwiek porady jak to ugryźć , może nie podszedłem do tego tak jak trzeba. Każda odpowiedz się liczy.

Wojtas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na schemacie podane napięcia, mierzyłeś je?

Cyfrą zapewne nazywasz układ ze scalakiem IC205, czy na nogi 1 i 42 dochodzi sygnał audio?, oczywiście musisz to sprawdzać gdy urządzenie wykazuje anomalię.

 

Zmierz napięcie zasilania, bardzo ważne jest napięcie referencyjne (ref), też je sprawdź.

Jeśli zaniki dotyczą obu kanałów, to bardzo prawdopodobne, że powoduje je jakiś wspólny czynnik.

Może to być nawet jakiś wyschnięty elektrolit, a w przypadku cyfry nawet niesprawny kond rzędu nF, np. na zasilaniu.

Taka usterka może przysporzyć niezłych kłopotów nawet w warunkach serwisowych. Niestety.

 

Trzymam kciuki za powodzenia akcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar napiec Ci wszystko wyjasni, szczegolnie sekcji cyfrowej, takie usterki sa niestety uciazliwe, trzeba by zapaic kilka multimetrow na zasilaniu i oscyloskop na sygnale sterowania z procvka i zobaczyc co sie dzieje w trakcie zaniku kanalu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedzi, podpowiedzi .

Otóż co zauważyłem , teraz właśnie gra tylko prawy kanał i po włączeniu dolby sur... zaczynają grać dwa. Ja nie włączam żadnej regulacji podczas słuchania czyli płasko, wtedy sygnał nie idzie na IC 205 bo dopiero przy włączeniu dolby sur. poprzez układ IC 204 jest podawany na nogi 1 i 42 układu IC 205 i wtedy gra wszystko ok , ale sygnał jest jakby "upiększany" poprzez dolby sur... Wnioskuje że cały układ selektora wejść jest sprawny. Potem wchodzimy na wiązkę "F" ( CN203) tam także mamy sygnał w dwóch kanałach i do dalej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz zerkam w serwisówke

 

Sprawdz czy sygnal z wylaczonym dolby jest na nogach 1 i 7 ukladu IC107

 

Musisz sygnal badac sobie malym glosniczkiem moze byc nawet taki od telefonu, zapnij minus na masie a z plusa zrob sobie sztywny drucik cos a'la sonda od multimetru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sprawdzam...... napisałem za szybko....

 

 

Na nogach "2" (kanał L) i nodze "27" (kanał R) układu IC 402 (A-D Conwenter) sygnał jeszcze jest w obydwu kanałach potem jest problem z ta cyfra tego właśnie nic nie kumam....co dalej.... tyle wywnioskowałem.

 

 

 

na IC 107 sygnał jest . bo doszedłem do układu IC 402....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profilaktycznie mozesz przelutowac OP'amp IC107

 

Sprawdzales czy problem wystepuje na obu wyjsciach kanalow frontowych?

 

Na poczatek musimy cos usystematyzowac

 

Napisz czy problem wystepuje na wszystkich wejsciach i wyjsciach? bo poki co to jak szukanie igly w stogu siana, trzeba zawezic obszar poszukiwan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IC 107 przelutowany.

Problem występuje na wszystkich wejściach ( bez względy na które podamy sygnał ) z wyjściami to samo (wyjścia "Front 1 i Front 2 są zmostkowane tak wygląda na schemacie)

Idąc tropem biegu sygnału po schemacie zaznaczonego strzałką (kanał L) doszedłem do układu IC 402 tam jeszcze wchodzą obydwa kanały bez włączonego dolby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukladu IC402 sygnal wychodzi nogą 16, sprawdz czy masz tam napiecie, jesli jest zgodne z serwisówka to lecimy dalej do ukaldu selektora IC311 noga 10, 11, 12 maja miec takie samo napiecie jak noga 16 ukladu IC402

 

Idąc tropem biegu sygnału po schemacie zaznaczonego strzałką (kanał L) doszedłem do układu IC 402 tam jeszcze wchodzą obydwa kanały bez włączonego dolby.

No tak, bo dalej sygnal wychodzi w formie cyfrowej, pomierz napiecia w poprzedniego postu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na IC 402 i na IC 311 mierzyć miernikiem napięcia na zakresie napięcia stałego czy zmiennego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na IC 402 noga 16 napięcie waha się od 2.15V do 2.44V identyczne jest napięcie na nogach 10,11,12 układu IC 311 w zależności od sygnału ( przy zastopowanym odtwarzaczu mam 2.15V )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz pomiar wszystkich napiec na IC 402

 

28 -3,7

25 4,7

23 2,1

20 2,2

22 2,2

18 4,8

17 4,8

4 4,8

5 -5

14 2,4

16 nie sprawdzaj

pozostale piny 0

 

Skopiuj to co napisal i w takiej samej kolejnosci wpisz wyniki pomiarow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierzone napięcia z sygnałem z CD : bez sygnału ( cd w pozycji STOP ):

28 -3,7 -3,61 -3,61

25 4,7 5,05 5,05

23 2,1 2,03 2,03

20 2,2 2,38 2,38

22 2,2 2,38 2,38

18 4,8 4,85 4,85

17 4,8 4,85 4,85

4 4,8 5,05 5,05

5 -5 5,13 5,13

14 2,4 2,40 2,40

16 nie sprawdzaj

pozostale piny 0

 

 

 

 

 

pin 2 0.1V

pin 15 3.68V

pin 21 2,4V

 

 

trochę poprzestawiało ...., mierzyć napięcia z sygnałem z CD czy CD w pozycji stop ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 -5 5,13 5,13

 

zapomniales minusa wpisac czyv tam faktycznie pojawilo sie napiecie dodatnie wzgledem masy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

graja dwa kanały napięcie na 16 nodze IC 402 2,29 bez sygnału, z sygnałem max do 2,46

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy sprawdzales sygnal na na wejsciu IC 402 to byl +/- jednakowego poziomu na kanale lewym i prawym?

 

Napiecie wyjsciowe IC 402 odbiega od normy ale bez oscyloskopu wpietego na wysjcie nic wiecej nie mozemy sprawdzic w sekcji syfrowej, przeyjdzmy wiec do kolejnego stopnia D/A

 

pomiary trzeba przeprowadzic wtedy gdy znow zaniknie jeden kanal

 

IC 671 sprawdz obecnosc sygnalu (dzwieku) na pinie 1 i 22

Zlacze CN812 sprawdz sygnal na pinie 1 i 3

 

w przypadku braku sygnalu na w/w pinach sprawdzimy stopnie poprzedzajace

 

IC 608 sygnal na pinach 3 i 5

 

IC 652 najpierw pin 6 pozniej pin 2 dla kanalu prawego

IC 602 najpierw pin 6 pozniej pin 2 dla nalu lewego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sygnału na wejściu IC 402 to nie mierzyłem poziomu w kanale prawym , mój błąd.( muszę poczekać aż zaniknie jeden kanał... )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... musimy wiedziec koniecznie czy czy sygnal analogowy na IC 402 jest na obu kanalach, jesli bedzie na obu (a nie bedzie go na wyjsciach cinch) to wtedy przejdz do pomiarów z postu #23

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post nr 6

 

to pomierzyłem na początku pamiętałem.... teraz cholernik gra na obu kanałach....może wstrzymamy się do jutra ... aż zacznie głupieć....

 

 

 

update:

teraz nie gra na dwóch kanałach..... wyłączony na 2 minuty z gniazdka sieciowego...zaś gdy przełączę w na dolby sur... odzywają się oba kanały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się chyba by grał choć jeden kanał... by porównać tak sądzę. Czy nie koniecznie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocmy jeszcze na chwile do IC 107, tam sygnal byl na obu kanalach

 

CN 202 pin 1 i 3 sygnal jest?

 

Przydało by się chyba by grał choć jeden kanał... by porównać tak sądzę. Czy nie koniecznie ?

nie musi grac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sprawdzam udało mi się odpalić go z grającym kanałem prawym... lewy cisza... zaraz napiszę co z tym IC 107 i złączką CN 202....

 

IC 107 piny 1 i 7 napięcia zmienne z sygnałem do około 1.1V w obu kanałach. Złączka CN 202 piny 1 i 3 napięcia zmienne do około 160mV z sygnałem w obydwu kanałach identyczne.

 

Sądzę że układ IC 205 działa poprawnie ponieważ gdy włączymy dolby sur.. a to jest właśnie IC 205 to w ten sposób coś omijamy i pracują obydwa kanały bez względy na usterkę w innej sekcji tak

 

wywnioskowałem, ale nie wiem czy słusznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.