Skocz do zawartości
IGNORED

Projektor Toshiba S20 za 3499zł.Dobry?


krol

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwilą rozpakowałem nowy projektor Toshiba S20":). Kupiłem go (jak myślę w bardzo promocyjnej cenie) za 3499zł w sklepie "Saturn". Szukając w necie koszuje on znacznie więcej np. tutaj są jego dane :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jak go oceniacie? czy to był dobry zakup?

Jeszcze jedno. Mam istrukcję po angielsku. Muszę troche posiedzieć żeby ją przełumaczyć:(. Proszę o wskazówki do zasad bezpiecznego użytkowania projektrorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min, czy masz ten sam projektor co ja czy inny? Jeszcze prosiłbym o wskazówki na temat bezpiecznego użytkowania(tzn. po jakim czasie odłaczać projektror itp. , bo coś o tym czytałem tylko nie pamiętam)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam jest w 'o mnie' co do tego włączania to raczej nie zaleca

sie tego robic 'na chwilę' bo lampa szybciej wysiądzie

tak że jak juz załączysz to przynajmniej na jeden film / minimum 1 godz /

ale może ktoś się jeszcze wypowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie na tej stronie są bardzo dobre. Ja jestem po nocnym seansie filmowym:) i jestem badzo zadowolony z jakości obrazu. Może nie jestem znawcą ale jak dla mnie rewelacja. Poza moim projektorem miałem możliwość oglądania obrazu z projektorów do prowadzenia konferencji i jednen kolega kupił 2 lata temu projektor Sony za 12tyś.zł i powiem że u niego piksele były bardziej zauważalne niż umnie( musze się z nim skontaktować i zapytać się jakie parametry ma jego projektor)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj oglądałem z odległości 1,5 metra (bo przyszli znajomi i jako gospodarz musiałem ustąpić dobre miejsca) i nie widziałem żadnych pixeli :) - na obrazie o podstawie 3m - żadnych, 0 - słownie "zero" ;) Poza ćwiczeniem poszerzania kąta widzenia (swoją drogą przydatnym przy nauce szybkiego czytania :) Oglądało się nawet fajnie...

Wniosek taki, że na 700-tce nie ma wogóle widocznych pixeli... a chicken-wire??? A co to jest, bo nie widziałem nigdy...??? :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Sądzę ,że zakupiłeś bardzo fajny projektorek- wiem bo sam mam taki i zrobiłem już na nim ponad 30-ści godzin.Zanim go zakupiłem miałem możliwość porównać go z innymi projektorami np.panasiem i philipsem i o ile ten pierszy był wg. mnie całkiem całkiem to philips przepadł w przedbiegach. A propos efektu tęczy, to kurczę, w sklepie podczas prezentacji nie widziałem jej ani razu choć sporo rozmawialiśmy ze sprzedawcą na jego temat, teraz czasami ją widzę ale nie jest ona wg. mnie tak dokuczliwa jak to niektórzy opisują- szczerze powiedziawszy bardziej mi przeszkadzała pikseloza i słaba czerń w LCD-kach ale jak wiadomo każdy lubi co innego.Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość lamy do tej toshiby są jednymi z najtańszych cena w USA to ok 260 USD czyli ok 800 zeta . Pozdrawiam i życzę ci udanej zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

odswierzam temat odnosnie tego modelu projektora, gdyz jego cena obecnie jest naprawde atrakcyjna. Czy ktos po tych okresie od poruszenia tego tematu moze powiedziec cos wiecej na jego temat. tzn oglądalności, głośność , jak wypada w porównaniu np do benq 6100 ?? wszystko co sie wiąże z tym modelem toshiby!!??

 

Pozdr.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam już tego projektora od ponad 3 - miesięcy i jak narazie jestem z niego w 100 % zadowolony. Jakość obrazu - w ramach omawianego pułapu cenowego ma znakomitą ( podobnie jak Benq 6100 ) i nieporównywalnie lepszą od jakiegokolwiek projektora LCD w przedziale do co najmniej 5000 pln ( a może i ciut więcej ).Różnice między nim a benq są stosunkowo nieduże - w jakości obrazu prawie żadne - , ale np. takie , że benq posiada PIP , a toshiba nie , za to lampa w toshibie w trybie econo wytrzymuje o 1000 h więcej ( toshiba 4000 h , benq 3000 h ). Nie zabardzo też wiem jak wygląda cena lampy w naszej kochanej Ojczyżnie , ale w USA jest bardzo tania i można ją kupić już za 230 usd. Szum w trybie econo jest całkiem znośny , choć dla kogoś kto miał do czynienia np. z panasonikiem , którego praktycznie w ogóle nie słychać , może być denerwujący. Wg. mnie to naprawdę fajny projektorek , którego w pełni ci polecam - szczególnie za tak śmieszną kasę. Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o dziękujuę za odpowiedź, ale mam jeszcze pytanie o jedną rzecz w porównaniu do Benq. Co do głośności tez mam nadzieję ze sie przyzwyczaję (o ile zakupie właśnie ten model). A jak sie przedstawia, kwestia sprawy tęczy w toshibie w porównaniu do Benq 6100, bo z tego co czytałem to znaczna większość (choć znajdą się i malkontenci) uwazają ze w 6100 efekt ten jest niemalże niewidoczny lub w bardzo zadowalający sposób wyeliminowany. Jak jest w Toshibie??

P.S a PiP w projektorze to akurat dla mnie totalnie zbędna rzecz!!

 

Pozdr.

jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo benq podawał w swoich materiałach , że model 6100 ma kółeczko RGB obracające się z prędkością *3 , ale wkrótce się z tego wycofał podając , że porusza się z prędkością * 2 -dość obszernie pisano na ten temat w projectorcentral. Toshiba ma podobnie jak benq , kółeczko razy 2 , więc ilość pojawiających się tęcz , powinna być podobna - o ile nie identyczna - fizyki oszukać się nie da . Inna rzecz to czy tęcze są aż tak bardzo dokuczliwe- wg mnie nie choć widziałem je już po 5-ciu minutach. Na początku przechodziłem oczywiście przez okres fobii z tym związanych , dziwnych eksperymentów itd. , ale po dość szybkim czasie mi przeszło i choć należę do osób wyjątkowo (oczywiście wg mnie ) uczulonych na ten efekt , dziś praktycznie w ogóle go nie widzę , a jeżeli nawet tak to wcale mi nie przeszkadza - wynika to z prostego faktu , że poprostu nie szukam tęcz tylko oglądam filmy. Kilka dni temu miałem okazję ( bo przyjemnością tego nie nazwę ) , oglądać obraz z Epsona S-1H , w którym siatkę pikseli było widać z 3 - ech metrów ja w Toshibie nie widzę ją nawet z 1m , przy ekranie o podstawie 2 metrów , jakość obrazu w ogóle nie do porównania!!! Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche cie w tej kwestii projektora pomęczę gdyż po długim przekonaniu o kupnie benq 6200 przyjdzie mi kupic tansza toskę :)

U mnie chwiliwy problem tkwi w tym iz posiadam juz ekran o podstawie 200cm ale w tym moim okresie przejsciowym projektor bedzie oddalony od ekranu o 320cm. W takim przypadku zeby wypełnic płaszczyzne ekranu musze ustawic projektor na max zoom. Mam tu do ciebie bardzo dla mnie istotne pytanie czy mógłbyś sprawdzić czy obraz na pwiedzmy od 80 - 100% zomm traci w jakiś sposób na jakości. Oczywiscie sprawa wyjasni sie gdy sie przeprowadze ale to moze poczekac jeszcze nawet ponad poł roku.

 

Pozdr.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena benqa 6100 w pixmanii to 3400 zł , 5120 3800zł i problem wielkości obrazu z 3m jest załatwiony, jest tam jeszcze jeden rodzynek optoma H 30 za 4300 zł !!!! kółeczko kręci się z prędkością 4x więc problem tęczy załatwiony, dla porównania cena optomy u tzw. polskiego dystrybutora to 9500zł. Warto obserwować ceny w pixmanii i Nomatice ponieważ są zdecydowanie najkorzystniejsze na polskim rynku i aktualizowane są każdego dnia w związku ze zmaną kursu walut. W Nomatice sanyo Z2 jest za 5kz, Hitachi 100 za 5,8kz, panas 700 za 6,9kz i wszystko z papierami i dwuletnią gwarancją oraz możliwością zwrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , jak się powertuje trochę w sieci , to sporo tam sprzecznych opinii na temat tej firmy - jedni mają towar za parę dni , inni towaru brak a w zamian mnóstwo stresów....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slud

Widziales obraz z optomy H30? Warto? 4300 to b. dobra cena a projektor ceniony w prasie. Pewnie ceny spadly bo dopiero co wyszedl nastepca H30 - H30A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szkoda ze jeszcze nie ma w pixmanii, ciekawa jaka bedzie cena.

 

A moze wziasc Benq?

Interesuje mnie raczej DLP bo jedyny projektor jaki widzialem to Hitachi 100 i czern ... nie ma tam takiego koloru ...

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CRT to jest dopiero projektor, a nie jakieś tam DLP lub LCD. Prawdziwe kino domowe to tylko CRT:))

[obrazekLUKASZ-272863_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrówno obraz z optomy jak i benq jest bardzo dobry, optoma ma przedewszystkim tą przewagę że nie ma efektu tęczy , który swoją drogą i tak jest pzrez większość niewidoczny, pozatym nowa optoma na zachodzie kosztuje dokładnie tyle samo, rózni się tylko formatem matrycy (16:9) i większym kontrastem(ponad 3000:1)

Jeżeli wystarcza Ci ta rozdzielczość to można w ciemno brać przy tej cenie. Napisz coś więcej o hitachi 100, bo z kolei ja o nim niewiele wiem, widziałem kilka dlp w akcji o których mam b.dobre zdanie, natomiast niewiele wiem o LCD bo widziałem głównie te tańsze w M1 i to była zupełna porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.