Skocz do zawartości
IGNORED

Denon PMA-560 Serwis


Doktor Ven

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

W/w wzmacniacz sobie grał, aż wkońcu przy określonym ściśle paśmie (na słuch wydawało mi się około 3-4khz) po prostu wydawał dzwięk w postaci pospolitego charczenia, postawiłem usterkę na kolumnę, przepiąłem lewą z prawą ale jednak nie... słuchając dalej w ten sposób muzyki denon stacił wysokie tony kanału prawego, całkowicie. Dodatkowo jak otwierałem obudowe okazałem się strzaszną pierdołą :/ i nie ważne jak... zachaczyłem o potencjomentr montażowy przy tranzystorze który się rozpadł ... masakra:P,

 

W każdym razie, czy ktoś jest wstanie mi określić gdzie to zanieść w Gdańsku czy może nawet trójmieście do naprawy?

 

Ogólnie rzecz biorąc nie jest to konieczne, gdyż jestem gotowy kupić inny wzmacniacz w granicach do 500zł - pytanie końcowe: którą ścieżkę wybrać?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkadzajac potencjometr od regulacji pradu spoczynkowego moglo dojsc do uszkodzenia stopnia koncowego, dodajac do tego wczesniejsza usterke mzoe sie okazac ze naprawa bedzie nieoplacalna, polecam sprzedac go w takim stanie jako uszkodzony dolozyc te 500zl i kupic np PMA 860 lub 1060 jesli odpowiadalo Ci jego brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

 

Trochę kiepsko u mnie z czasem ale pomału do celu!;) W momencie jak uszkodził się potencjometr montażowy strzelił bezpiecznik główny (2A), później już nie włączałem bo to bez sensu. Pytanie czy faktycznie odczuje jakąś ogromną różnicę kupując pma 860? Generalnie to używam kolumn Boston A25 (pokoj ma ok 16m2 i jest prostokatny, slucham muzki po "mniejszej szerokosci").

 

Dodatkowo jest jeszcze jedna sprawa i cos czuje, że to ma związek... znalazłem sobie jakiś wzmacniaczyk zastępczy i .... jeden z tweeterów w kolumnie (boston A25) jest spalony, na mierniku "nieskończoność" :/ Można dostać gdzieś sam wysokotonowiec?

----------------------------------------------------------------------------------------

Tutaj faktycznie, jeżeli chodzi o brzmienie chciałbym jednak coś więcej jeżeli chodzi o tony średnie, wysokie, określiłbym to tak, że troszkę wiało nudą, przynajmniej miałem takie wrażenie, jeżeli chodzi o wzmacniacz mógłbyś mi coś polecić? Mówimy raczej o kwocie do 600zł.

 

Uszkadzajac potencjometr od regulacji pradu spoczynkowego moglo dojsc do uszkodzenia stopnia koncowego, dodajac do tego wczesniejsza usterke mzoe sie okazac ze naprawa bedzie nieoplacalna, polecam sprzedac go w takim stanie jako uszkodzony dolozyc te 500zl i kupic np PMA 860 lub 1060 jesli odpowiadalo Ci jego brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.